Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, Februar


Recommended Posts

  • Svar 3.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det finnes en motsats også. Det flyttet inn en flyktningefamilie i etasjen under oss i høst, to voksne og tre gutter. En herlig gjeng. Vi ringte på døra og sa velkommen til huset og ble invitert inn p

Kroppsspråk sjekk holdning og blikk, snakker om å holde ett øye med "rivalen" ?

Endelig ei tispe!

Posted Images

Skrevet
3 minutter siden, Raksha skrev:

Da vil jeg ha se bilder! 

Blir det noen sånn noenlunde bra har vi en avtale :)

Skrevet
1 minutt siden, Krutsi skrev:

Dette blir en bra dag tenkte jeg i dag tidlig! 

Så nå sitter jeg på legekontoret med en unge som høyst sannsynlig har fått mega øreverk.. 

God bedring, hørtes ikke noe godt ut.

Skrevet

Vært ute en liten tur i det fantastiske været og nå fikk jeg lyst på brownies... Tror vi har en sånn posemix i skapet også, hmm, det er jo fredag :innocent:

God bedring til barnet  @Krutsi, høres ikke noe kjekt ut :/ 

Skrevet
25 minutter siden, Krutsi skrev:

Dette blir en bra dag tenkte jeg i dag tidlig! 

Så nå sitter jeg på legekontoret med en unge som høyst sannsynlig har fått mega øreverk.. 

God bedring til bøtteknotten!

Skrevet

Ser ut som at girkassen på bilen har tatt kvelden. Er så sur, elsker den bilen! Blir rett og slett lei meg av tanken på at vi muligens skal bytte den ut :(  Men er nok ikke verdt å bytte kasse på en så gammel bil, de er også veldig vanskelig å få tak i og koster en del..  Har helga på å bestemme skjebnen til godbilen.. :(

Skrevet
46 minutter siden, MonicaT skrev:

God bedring, hørtes ikke noe godt ut.

 

31 minutter siden, Malamuten skrev:

Vært ute en liten tur i det fantastiske været og nå fikk jeg lyst på brownies... Tror vi har en sånn posemix i skapet også, hmm, det er jo fredag :innocent:

God bedring til barnet  @Krutsi, høres ikke noe kjekt ut :/ 

 

22 minutter siden, SFX skrev:

God bedring til bøtteknotten!

 

19 minutter siden, Aslan skrev:

@Krutsi :hug: god bedring til minien!

Takk! Det er vist veldig vondt.. Så nå har vi hamstret Paracet og Ibux for å komme oss igjennom helga.. Hun selv sitter i bilstolen, ser film og spise burger king-pannekaker, ettersom hun ikke vil spise noe annet.. 

Og så bare for å ha en enda bedre fredag, så jobber gubben tydeligvis overtid, og det er sikkert mega lang kø på ferjekaia i kveld.. 

Jeg lurer på hva jeg har gjort galt i mitt tidligere liv jeg :lol: 

Guest *Kat84*
Skrevet
1 time siden, Pixie skrev:

Argh... Volvo V50, Hyundai i40 eller Peugeot 508?

Volvo så klart! De billige japsene er svindyre å fikse visstnok. 

1 time siden, Carro92 skrev:

hvertfall ikke fransk! :P Jeg hadde nok gått for volvo :)

Signerer! Eneste franskmenn har gjort rett de siste 300 årene er hund og David Guetta. :ahappy:

Skrevet

Nå skal jeg snart dra hjem og hente bikkjene før vi kjører opp til Langeland og går en god runde på ski :) Det blir en fin start på helga det, med mindre jeg bommer fullstendig på smøringa igjen :P 

Skrevet
32 minutter siden, *Kat84* skrev:

Volvo så klart! De billige japsene er svindyre å fikse visstnok. 

Signerer! Eneste franskmenn har gjort rett de siste 300 årene er hund og David Guetta. :ahappy:

Edith Piaf!

Klarer jeg å komme meg opp på soverommet og huske "BH, mobillader, pysj" uten å skrive det opp flere steder enn her? Eller kommer jeg ned igjen med noe annet?

Den som lever, får se.

Skrevet
4 timer siden, Siri skrev:

Jeg heller mest til den siste forklaringen ja :lol:. 

Hahhahaa, Willy er skikkelig sladrehank!!! Har hjemmekontor igjen i dag, og hadde skåret opp noe fenalår til pålegg til rundstykket som varmet seg i ovnen. Dette lå på kjøkkenbenken mens jeg satte meg til å jobbe litt igjen... Plutselig står Willy foran meg og glor og glor - og kikker ut på kjøkkenet... Der står prinsessen med snuten GODT planta i kjøttbitene mine!!!! Flinke Willy, det :D. 

Det der gjør Pippin også, Symra er nemlig mye frekkere enn han. Jeg tror det handler mest om misunnelse da, selv om det kan virke som at han er indignert over den dårlige oppførselen også. Har hunder sånne følelser tro? :P

Vinterferie! Og den ble innledet med å se Birkebeinerne sammen klassen. Grei film, særlig siden vi nettopp har jobbet med det stoffet i historie, men det er vel ikke en film jeg kommer til å kjøpe på dvd liksom. Nå skal jeg slappe av litt, og så er det avsted til styremøte. Men i helga og hele neste uke skal dogsa og jeg bare koooooose oss! :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Det er ikke bare fredag og helg, det er jaggu meg en uke fri også!! :banana: Jadda, jeg vet jeg skal vurdere 40 engelsktekster, men jeg trenger i alle fall ikke opp om morran og undervise i tillegg :P Ute er det strålende sol også. Straks rusle en tur med jentene tror jeg :D 

  • Like 2
Skrevet

Burde ikke sommerfuglene i magen min begynne å fly snart? Med tanke på at NKK Bø bare er dager unna. Hvorfor har jeg sluttet å nerve og begynt å forvente å tape, når Iben egentlig gjør det jevnt over bra?

Ser på Game of Thrones sesong 1.. må oppdatere litt nå som ny sesong er på vei ?

Sent fra min SM-N9005 via Tapatalk

Guest *Kat84*
Skrevet
37 minutter siden, SFX skrev:

Edith Pia! 

I stand corrected! 

Men bil kan de ikke ;) 

Skrevet

Sniff er nettopp ferdig operert, kastrert, og alt gikk bra ? hun hadde visst startende livmorbetennelse og, som hadde blitt ille om et halvt år, så da fikk søster virkelig bekreftet valget. Hadde vært ille med hasteoperasjon istedenfor denne planlagte (som ble gjort pga. allergi).

  • Like 7
Skrevet

Lat dag i dag :P Bikkja har stort sett ligget og sovet i hele dag og jeg har ortert og ryddet i klesskapet mitt. Nå sitter jeg og gomler sukkerfri lys sjokolade og sukkerfrie gummibjørner som måtte testes siden flere har påstått at det nesten smaker bedre enn vanlig sjokolade og gummibjørner. Og jeg er nesten enig, men bare nesten! Sjokoladen smaker helt likt som den derre bergene melk eller hva nå enn den sjokoladen het for noen år siden!?

Og om 30 min skal vi dra i stallen og trene hest. Håper alle andre er ferdige for dagen så vi kan ha ridehuset for oss selv. Det er vel lov å håpe? 

Skrevet
1 time siden, *Kat84* skrev:

Volvo så klart! De billige japsene er svindyre å fikse visstnok. 

Signerer! Eneste franskmenn har gjort rett de siste 300 årene er hund og David Guetta. :ahappy:

Haha, som jeg skulle sagt det selv. Solgte XC60'en vår, og måtte kjøpe en billigere bil. Som jeg sa til sambo. "Helst europeisk, men ikke fransk, aldri fransk!"

Guest *Kat84*
Skrevet
20 minutter siden, SagaLappen skrev:

Haha, som jeg skulle sagt det selv. Solgte XC60'en vår, og måtte kjøpe en billigere bil. Som jeg sa til sambo. "Helst europeisk, men ikke fransk, aldri fransk!"

Fransk og Opel er bannlyst for min del. 
Japser blir for små i bagasjerommet siden de færreste er rette bak, men buer innover oppe mot taket :P

Skrevet

Ser faktisk på dokumentar om Mjøndalen fotballklubb . Jeg bryr meg filla om fotball , men jeg har vokst opp med en far som er blodfan og en x-kollega er med.  Han sluttet hos oss når de fikk opprykk til tippeligaen.  Fin fyr. Jeg ante jo ikke at han var fotballspiller før jeg så han på tv en gang :lol:

 

Skrevet

Musikeren og jeg skal i bursdag i dag. Jeg har mye, mye mer lyst til å ha kjærestekveld.

Men det tror jeg ikke han vil, og det blir ikke det samme å være hjemme alene... :P  

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...