Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest lijenta
Skrevet

Idag er ting veldig mørkt :hmm::icon_cry:

:console:

 

I dag ENDELIG skjønte jeg hvorfor jeg mistet hørselen og fikk store smerter i det ene øret på vinteren de ca tre siste vinterne. Det er den berømte magesyra som tuller det til. Men å ta noe for reflux var da heller ikke lett. Jeg må jo finne medisin jeg ikke blir syk av og endte med et preparat med likt navn som et annet men dette står det ikke om noen plasser. Blæ noe parralellimport eller noe i den stilen. Den kunne jeg spise og hørselen er på veg tilbake er jo så glad at det har blitt mer på Niri enn på lenge

  • Svar 3.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kjapt innpå - huset er solgt! Helgegjesten kom akkurat inn døra, rett etter at jeg og megler avsluttet handelen, så mer info senere. Det ble til under takst, med bare en som bød, men vi fikk halt litt

Nå er jeg himla glad!  Minien min har ikke PL på den måten som ble mistenkt. Hun har vært hos vet. høgskolen i hele dag, og konklusjonen er; korsbåndsskade på venstre bakbein som gjør at kneskåla luks

Har vært på en vannvittig flott tur i dag, se så fin utsikt vi hadde!

Posted Images

Skrevet

Har skrevet i arrangementet at det er lov med kjøp/salg også, om man ikke har noe å bytte sitt utstyr med :) Pøh, er da ikke noe jobb ved å selge utstyr! Sånn bortsett fra å ta bilder, prise ting, legge ut annonse, svare på spørsmål som personen kunne visst dersom en hadde lest annonsen skikkelig, avtale møtested, pakke utstyr for å sende i posten, og å true folk som ikke fører over penger :aww: 

 

Naboen min har et lite barn som har rom vegg i vegg med soverommet mitt. Jeg våkner om natta når det gråter, noe som er litt irriterende om jeg skal opp tidlig, men sånn er livet tenker jeg. Kunne ikke falle meg inn å klaget til de fordi barnet gråter og holder meg våken. De tolererer at ene hunden min er vakthund og varsler når det kommer folk, jeg tåler at barnet deres gråter. Slik er det når man bor i tomannsbolig :) 

Neida, ikke noe jobb i det hele tatt liksom :aww: 

Jeg prøvde begge kortene en gang hver, før jeg avsluttet og gikk så fort jeg kunne - det sto en mann bak meg i køen som sukket over hvor travelt han hadde det, og personen i kassa stresset meg ytterligere med sin innstilling.

Jeg ble ikke nysgjerrig på hvem du har snakket med, nope, not at all, og i hvert fall ikke etter å ha mottatt en mail fra deg i dag via klubbsystemet som jeg videresendte til rette vedkommende :D

det var nok hun som svarte på mailen min du :P 

jeg er en jævel på å sende Mail forresten :lol: 

  • Like 1
Skrevet

@Mari sannsynligvis det siste :lol: Riktignok ikke et innlegg, men ingen som var der (på chatten en bestemt gang) vil noen gang glemme pæreisen til Jankaa f eks

Jeg glemmer aldri @Mari sin fortelling om en hund hun hadde (jernteppe på navnet) som møtte en hissig bartesnuser i en park, eller @TonjeM sin fortelling om da Tomsingen og Strider fikk besøk av en fugl inne på stua. Vi burde ha samlet alle sånne klassikere i en egen tråd.

  • Like 2
Skrevet

Jeg glemmer aldri @Mari sin fortelling om en hund hun hadde (jernteppe på navnet) som møtte en hissig bartesnuser i en park, eller @TonjeM sin fortelling om da Tomsingen og Strider fikk besøk av en fugl inne på stua. Vi burde ha samlet alle sånne klassikere i en egen tråd.

Töddel!

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Hjelpes, i dag har jeg vært effektiv.

Jeg har bytta dekk på bilen, papsen har sjekka at alt sitter der det skal stramt nok. Det er jo greit at den nærmeste familien min består av mekanikere og opprettere, men jeg er da såpass bortskjemt fra før, at jeg kan da gjøre noe selv. Bilen hadde som vanlig for lite olje, fordi jeg glemmer å sjekke det. Med klar beskjed om at hvis turboen går fordi det er for lite olje, så koster det meg tjue tusen. Grøss. Jeg tar poenget.

Så har vi lempa et svært tilhengerlass med bjørkeved inn kjellevinduet mitt, så nå kommer jeg nesten ikke inn i kjelleren.

Vi fikk også tid til å tømme garasjen min for skrot, og kjørte på røysa. Det var fantastisk!

Så gikk jeg tur med hundene, og etterpå har jeg skrevet på eksamensoppgaven min i fem timer, faktisk.

Nå er det kvelden!

 

Skrevet

Akkurat nå er jeg sur på dagbladet.no som spoilet kveldens farmen episode. Skjønner virkelig ikke poenget med å publisere slikt før sendingen, og det er ekstra unødvendig å legge spoileren til overskriften så man umulig kan unngå å få det med seg.

Nå har jeg spist frokost og skal straks ut å lufte Zivasnupp før jeg skal tusle til jobb.

Skrevet

Akkurat nå er jeg sur på dagbladet.no som spoilet kveldens farmen episode. Skjønner virkelig ikke poenget med å publisere slikt før sendingen, og det er ekstra unødvendig å legge spoileren til overskriften så man umulig kan unngå å få det med seg.

Nå har jeg spist frokost og skal straks ut å lufte Zivasnupp før jeg skal tusle til jobb.

Jeg gikk nettopp inn hit bare for å klage over det samme. Farmen på Facebook har også slrevet det. Altså, hva er poenget med å spoile så heftig før de har sendt episoden?  Arg, idioter! :no:

Skrevet

God morgen. Jepp jeg prøver meg forsatt på den positive bølgen.:innocent:

Skal lese litt i en bok, så må jeg sykle med Prima før jobb. Så er det jobb, så er det hjem. Det hørtes ut som en kjedelig dag:|

 

  • Like 1
Guest *Kat84*
Skrevet

Morgenturen i dag: 
Nabo: Oi, for noen rare hunder du har!
Jeg: Eeeh.. syns du det? 
Nabo: Ja, de er så rare sammen! Men fine var de da! 
Jeg: Åja sånn ja. Takk. Tror jeg. Det er kanskje en litt rar kombinasjon ja ;) 


Etter et par kopper kaffe nå så er jeg snart klar for å ta turen ut for å handle. Må bare sjekke tilbudsappen og se om jeg får noen gode tips til middager fremover :) 
Sjef må ha nytt halsbånd også. Det jeg kjøpte på Europris sklir opp hele tiden slik at det blir plass til to hunder inni der =/ 

 

Guest Klematis
Skrevet

Det regner. Javelja. Det bryr nok ikke Bizi seg om, tenker jeg. Timmy har gravd seg ned under dyna,og bortskjemt som han er, fikk han frokost på senga. 

Ferdig med referanselista på oppgaven min nå, så skal jeg pusse litt til på den, får jeg sender den til læreren min. Hver gang jeg holder på med en slik oppgave tenker jeg aldri mer. Da er det jo greit at jeg glemmer det fort. Så får vi se hva jeg finner på når jeg er ferdig med dette. Det skaffet meg jo uansett fast jobb etter 6 år da, så det har jo vært verdt innsatsen, selv om jeg forbanner det opp og ned nå.

I dag skal jeg pusse stålfelgene på bilen min. De har nemlig rusta. De var forsåvidt rusta da jeg kjøpte bilen for 1,5 år siden, men jeg har aldri fått somla meg til å pusse de. Så mens jeg venter på å komme meg hjem til verkstedet til papsen og broderen, og får sandblåst og ordna dem skikkelig, så hadde papsen lest på youtube at cola tar rust. Så da gav han meg en halv flaske cola og en svamp, og viste meg at det faktisk fungerer. Det var nesten litt skremmende.

Så i dag skal jeg pusse felgene med cola, og lakkere de.:ahappy:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...