Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kjapt innpå - huset er solgt! Helgegjesten kom akkurat inn døra, rett etter at jeg og megler avsluttet handelen, så mer info senere. Det ble til under takst, med bare en som bød, men vi fikk halt litt

Nå er jeg himla glad!  Minien min har ikke PL på den måten som ble mistenkt. Hun har vært hos vet. høgskolen i hele dag, og konklusjonen er; korsbåndsskade på venstre bakbein som gjør at kneskåla luks

Har vært på en vannvittig flott tur i dag, se så fin utsikt vi hadde!

Posted Images

Skrevet

110% enig, enkelte burde vært beskyttet mot seg selv. Helsikes kvinnemenneske.

I går fikk hun også sikkert masse vonbrotne følelser fra Thorvald fordi jeg FLYTTA senga hans ut av soverommet for å støvsuge der inne. Han la seg oppå den med det tristeste blikket i manns minne og logret forsiktig :teehe: 

12181977_10156222437035341_1266118462_n.

Staaaakar Thorvald:no: Ække lett når mamsen plutselig skal være huslig og greier:lol:

Og ja, de skulle vært beskytta mot seg selv slike folk, og folk skulle vært beskyttet mot slike. Synes det er bare utidig og kvalmt når de skal blande seg inn i slike ting. Slik som dyretolken som hadde sagt at den dødssyke hunden ville leve, selv om veterinær anbefalte avliving. Møkkafolk.

 

Jeg visste at jeg har god inkalling på Lupin, men at jeg skulle klare å stoppe han i kattejakt med fremdeles synlig katt, DET hadde jeg virkelig ikke trodd. :o  Reservebåndet jeg tok frem etter at kasko slet ut sitt, viste seg å være like slitt som kasko sitt, og jeg hadde tilfeldigvis det på Lupin. Kodak lurte på om hun kunne komme inn, ombestemte seg og begynte å løpe. Gutta etter, og snap! der stod jeg igjen med resten av båndet hans. Brølte LU! Og han bråstoppet, tittet på meg "lu kom hit" - og da kom han pilende så jeg fikk på han bånd, katten kunne bare være katt. :aww: *stolt* :wub: 

 

Sånt kvalifiserer til både kjøttkake og biff til kvelds, altså! Flinke Lupin:wub:

Var ute en kveld på luftetur i stien bak huset, og plutselig braser en elg ut fra skogen og passerer oss på fem meters hold. Hundene var løse og ble jo "litt" ivrige, og jeg brølte SITT! på ren refleks. Og gjett hvilke flinke jenter som smalt i sitt og kikket på meg, eller?:wub: Jupp, det ble temmelig jackpotbelønning på dem, gitt:ahappy:

 

 

Sheltier kler høstfarger:aww:

12037982_914619328593218_544420227728287

Naken, men alikevel mors nydelige lille prinsessegull:wub:

  • Like 17
Skrevet

Skal jobbe i morgen og skulle egentlig lagt meg for en time siden. Meeen så starta vi å se Game of thrones her om dagen og nå satte jeg plutselig på en ny episode. Får jo aldri lagt meg, er så spennende. 

 Kanskje bare døgne og se på det i hele natt? :D

  • Like 2
Skrevet

@Ganzie han fikk løpe på jordet etterpå,  hundre ganger bedre enn alt av gobiter. Du ha ille flinke jenter du da! 

 

Fytti, svigermor opererte ene øyet for grå stær på tirsdag.  Det har gått galt,  så hun må ned til Elverum igjen på mandag of gjøre det en gang til. Den dama har virkelig uflaks, aldri noe som er ukomplisert og uten komplikasjoner :/

Skrevet

Jeg skjønner ikke turkart merker jeg..... Skal velge ut ny stallplass, hadde egentlig funnet et fint sted, men lurer på om det faktisk ikke finnes turstier rundt der, ser ingenting før Hasle som ligger en halvtimes gåtid unna?? Det hadde jo vært krise. Synes det er litt rart, Nesodden er jo ganske bebodd med mye turstier.. Hm. 

Kan det finnes turstier som ikke er merket på kartet om de er små? Blir glad for innspill, evt. om noen vil sjekke ut Jaer skole (Nesodden) på ut.no og så si hva de tror. :P

Skrevet

Ser på Harry Potter med poden. Straks skal vi dusje og ordne oss før han skal plasseres hos mormor,  Toddy skal plasseres hos svoger og jeg skal på jobb. 

Skal bare jobbe 5 timer da, som "pynt". Eller jeg skal sørge for pauseavviklingen  siden det er forventet et enormt kundetrykk.  

Nico og sambo skal jobbe med gangen. Kanskje den blir ferdig til denne julen!

Skrevet

Urutinert blomster-eier, jeg, gitt. Skulle potte om en orkidé for første gang - men gjett hvem som ikke hadde noen potte som var stor nok. :lol:  Jeg hadde én potte liksom, og jeg tenkte ikke på å sjekke... Så nå ligger planten og ser trist ut på bordet mens jeg venter på at Plantasjen skal åpne. Og hva gjør jeg mens jeg venter? Jo, jeg vasker gulv. :| Man skulle nesten tro det var en eksamen jeg prøvde å unngå å tenke på!

  • Like 7
Skrevet

Min er og mid 2009 :D
Det står jeg burde bytte batteri, men den varer et par timer med å se netflix likevell, og jeg bruker kun min med lader!

Ellers er min hel, og ingen åpninger ellernoe. En liten bulk i siden etter x antall ganger i møte med en dørkarm. Men utover det fin og hel heldigvis! :)
Jeg har en iMac og, og neste blir nok Macbook Pro igjen når jeg skal ha laptop! Jeg liker apple jeg <3

Du taster ikke LIKE HARDT SOM MEG vettu :lol: Hahahaha. Noe må det jo være siden tastaturknappene (spesifikt E, R, T, A og O) har løsnet helt :lol:

Skrevet

Rota meg til å bestille ny lader til D80en, den gamle har blitt borte i sist flytting. Så da dukker vel den gamle opp før jeg rekker å få den nye. :lol: 

 

Skrevet

sånne morgener gir meg lyst til å reklamere for å ha valp.

received_10153545238916760.thumb.jpeg.12

Idag er ingen reklamedag :lol: 
Valpis har trynet/sklidd i bæsj/døde ting så vi startet med å dusje valpen, så trene valpen litt for energi, så fylte jeg sånn buster maze med frokosten og lot hun jobbe med den, og så har hun hoppet og danset rundt meg og kastet leken på meg :P Nå skal vi dra på jobb så de skal uansett sove i bilen men nå tror jeg den sover godt :lol: 

  • Like 4
Skrevet (endret)

@AnetteN Så trenger jeg heller ikke å nevne at vi ble vekket klokken halv åtte av noen som sto rett foran sengen og bjeffet fordi frokost? :P 

Endret av Eplefe
  • Like 1
Skrevet

Her har det vært en treg og stille morgen. Samboern dro på kurs på morningen en gang, jeg sov til 10 :| 

Nå sover hundene etter lufting og frokost. Skal komme oss ut på tur før det verste regnværet setter inn. I dag blir det grusvei! Jeg gidder ikke bli like gjennomvåt som i går. 

Skrevet

Inledde dagen med att vakna allt för tidigt av att hundarna ställde till med kaos och en sur sambo som nog är en smula trött hundar för tillfället.  In i köket för att göra en kopp kaffe, som jag givetvis lyckas välta ut i samma sekund som jag försöker lyfta den från bänken. Nu är jag sur, riktigt sur faktiskt.

Skrevet

Akkurat nå lurer jeg på hvorfor det plutselig lukter møkk her? Ja, møkk altså - som i bæsj fra ett eller annet dyr som ikke er hund... og jeg er sånn halvtett i nesa også, så jeg burde strengt tatt ikke kjenne særlig lukt av noe som helst? Kanskje det bare er innbilning... helt sikkert :aww:

Egentlig hadde jeg planer om fotoseanse nede ved Rokosjøen i dag, men siden sola forsvant omtrent like etter at jeg hadde luftet hundene, så utgår det. Vi får heller ta oss en lengre tur i skogen litt tidligere enn planlagt :). Bra plan :) 

  • Like 1
Skrevet

Klokken er 11 og jeg har vært på tur med valper og voksene i lysløypen i mens det var mørkt. Stått på kiwi og handlet 0730. Spist frokost og sett 2 epi av Homeland. Jogget 2,5 km (det var alt Blaze orket før hun begynte henge :( men hun insisterer på å være med. Neste gang får jeg sette henne i bilen så hun "tror" hun er med) og nå dusje. Får gjort endel da :lol: våknet av meg selv kl 6 og var bekymret for ingen av valpene hadde våknet. Varsellamper i hode mitt :lol: 

Skrevet

Klokken er 11 og jeg har vært på tur med valper og voksene i lysløypen i mens det var mørkt. Stått på kiwi og handlet 0730. Spist frokost og sett 2 epi av Homeland. Jogget 2,5 km (det var alt Blaze orket før hun begynte henge :( men hun insisterer på å være med. Neste gang får jeg sette henne i bilen så hun "tror" hun er med) og nå dusje. Får gjort endel da :lol: våknet av meg selv kl 6 og var bekymret for ingen av valpene hadde våknet. Varsellamper i hode mitt :lol: 

:| Du er virkelig ikke skrudd sammen som alle oss andre, du :|

  • Like 1
Skrevet

Har en stirre-hund her, er ett eller annet han vil men jeg aner virkelig ikke for han sitter bare å stirrer:huh:

Ringe Sissel G. kanskje:innocent:

  • Like 2
Skrevet

Da har valpen vi leverte tilbake fått nytt hjem. Fint for ham og fint for oppdretter, litt trist for oss. Innmari klar for neste kapittel!

Naboen over er hjemme igjen. Ingen problemer med å sitte i min egen stue og høre samtalen mellom far og unger der. På tide med noe svartmetall :punk:

  • Like 1
Skrevet

:| Du er virkelig ikke skrudd sammen som alle oss andre, du :|

:lol: Altså kan ikke sitte stille hele dagen pga jeg våkner tidlig. Jeg legger meg kl.22 også da :P

Skrevet

Nå du må snu fordi det starter å yre og bikkja har på feil klær :P Noen dager kunne jeg ønske jeg hadde en mer praktisk hund. :innocent:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...