Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kjapt innpå - huset er solgt! Helgegjesten kom akkurat inn døra, rett etter at jeg og megler avsluttet handelen, så mer info senere. Det ble til under takst, med bare en som bød, men vi fikk halt litt

Nå er jeg himla glad!  Minien min har ikke PL på den måten som ble mistenkt. Hun har vært hos vet. høgskolen i hele dag, og konklusjonen er; korsbåndsskade på venstre bakbein som gjør at kneskåla luks

Har vært på en vannvittig flott tur i dag, se så fin utsikt vi hadde!

Posted Images

Skrevet

110% enig, enkelte burde vært beskyttet mot seg selv. Helsikes kvinnemenneske.

I går fikk hun også sikkert masse vonbrotne følelser fra Thorvald fordi jeg FLYTTA senga hans ut av soverommet for å støvsuge der inne. Han la seg oppå den med det tristeste blikket i manns minne og logret forsiktig :teehe: 

12181977_10156222437035341_1266118462_n.

Staaaakar Thorvald:no: Ække lett når mamsen plutselig skal være huslig og greier:lol:

Og ja, de skulle vært beskytta mot seg selv slike folk, og folk skulle vært beskyttet mot slike. Synes det er bare utidig og kvalmt når de skal blande seg inn i slike ting. Slik som dyretolken som hadde sagt at den dødssyke hunden ville leve, selv om veterinær anbefalte avliving. Møkkafolk.

 

Jeg visste at jeg har god inkalling på Lupin, men at jeg skulle klare å stoppe han i kattejakt med fremdeles synlig katt, DET hadde jeg virkelig ikke trodd. :o  Reservebåndet jeg tok frem etter at kasko slet ut sitt, viste seg å være like slitt som kasko sitt, og jeg hadde tilfeldigvis det på Lupin. Kodak lurte på om hun kunne komme inn, ombestemte seg og begynte å løpe. Gutta etter, og snap! der stod jeg igjen med resten av båndet hans. Brølte LU! Og han bråstoppet, tittet på meg "lu kom hit" - og da kom han pilende så jeg fikk på han bånd, katten kunne bare være katt. :aww: *stolt* :wub: 

 

Sånt kvalifiserer til både kjøttkake og biff til kvelds, altså! Flinke Lupin:wub:

Var ute en kveld på luftetur i stien bak huset, og plutselig braser en elg ut fra skogen og passerer oss på fem meters hold. Hundene var løse og ble jo "litt" ivrige, og jeg brølte SITT! på ren refleks. Og gjett hvilke flinke jenter som smalt i sitt og kikket på meg, eller?:wub: Jupp, det ble temmelig jackpotbelønning på dem, gitt:ahappy:

 

 

Sheltier kler høstfarger:aww:

12037982_914619328593218_544420227728287

Naken, men alikevel mors nydelige lille prinsessegull:wub:

  • Like 17
Skrevet

Skal jobbe i morgen og skulle egentlig lagt meg for en time siden. Meeen så starta vi å se Game of thrones her om dagen og nå satte jeg plutselig på en ny episode. Får jo aldri lagt meg, er så spennende. 

 Kanskje bare døgne og se på det i hele natt? :D

  • Like 2
Skrevet

@Ganzie han fikk løpe på jordet etterpå,  hundre ganger bedre enn alt av gobiter. Du ha ille flinke jenter du da! 

 

Fytti, svigermor opererte ene øyet for grå stær på tirsdag.  Det har gått galt,  så hun må ned til Elverum igjen på mandag of gjøre det en gang til. Den dama har virkelig uflaks, aldri noe som er ukomplisert og uten komplikasjoner :/

Skrevet

Jeg skjønner ikke turkart merker jeg..... Skal velge ut ny stallplass, hadde egentlig funnet et fint sted, men lurer på om det faktisk ikke finnes turstier rundt der, ser ingenting før Hasle som ligger en halvtimes gåtid unna?? Det hadde jo vært krise. Synes det er litt rart, Nesodden er jo ganske bebodd med mye turstier.. Hm. 

Kan det finnes turstier som ikke er merket på kartet om de er små? Blir glad for innspill, evt. om noen vil sjekke ut Jaer skole (Nesodden) på ut.no og så si hva de tror. :P

Skrevet

Ser på Harry Potter med poden. Straks skal vi dusje og ordne oss før han skal plasseres hos mormor,  Toddy skal plasseres hos svoger og jeg skal på jobb. 

Skal bare jobbe 5 timer da, som "pynt". Eller jeg skal sørge for pauseavviklingen  siden det er forventet et enormt kundetrykk.  

Nico og sambo skal jobbe med gangen. Kanskje den blir ferdig til denne julen!

Skrevet

Urutinert blomster-eier, jeg, gitt. Skulle potte om en orkidé for første gang - men gjett hvem som ikke hadde noen potte som var stor nok. :lol:  Jeg hadde én potte liksom, og jeg tenkte ikke på å sjekke... Så nå ligger planten og ser trist ut på bordet mens jeg venter på at Plantasjen skal åpne. Og hva gjør jeg mens jeg venter? Jo, jeg vasker gulv. :| Man skulle nesten tro det var en eksamen jeg prøvde å unngå å tenke på!

  • Like 7
Skrevet

Min er og mid 2009 :D
Det står jeg burde bytte batteri, men den varer et par timer med å se netflix likevell, og jeg bruker kun min med lader!

Ellers er min hel, og ingen åpninger ellernoe. En liten bulk i siden etter x antall ganger i møte med en dørkarm. Men utover det fin og hel heldigvis! :)
Jeg har en iMac og, og neste blir nok Macbook Pro igjen når jeg skal ha laptop! Jeg liker apple jeg <3

Du taster ikke LIKE HARDT SOM MEG vettu :lol: Hahahaha. Noe må det jo være siden tastaturknappene (spesifikt E, R, T, A og O) har løsnet helt :lol:

Skrevet

Rota meg til å bestille ny lader til D80en, den gamle har blitt borte i sist flytting. Så da dukker vel den gamle opp før jeg rekker å få den nye. :lol: 

 

Skrevet

sånne morgener gir meg lyst til å reklamere for å ha valp.

received_10153545238916760.thumb.jpeg.12

Idag er ingen reklamedag :lol: 
Valpis har trynet/sklidd i bæsj/døde ting så vi startet med å dusje valpen, så trene valpen litt for energi, så fylte jeg sånn buster maze med frokosten og lot hun jobbe med den, og så har hun hoppet og danset rundt meg og kastet leken på meg :P Nå skal vi dra på jobb så de skal uansett sove i bilen men nå tror jeg den sover godt :lol: 

  • Like 4
Skrevet (endret)

@AnetteN Så trenger jeg heller ikke å nevne at vi ble vekket klokken halv åtte av noen som sto rett foran sengen og bjeffet fordi frokost? :P 

Endret av Eplefe
  • Like 1
Skrevet

Her har det vært en treg og stille morgen. Samboern dro på kurs på morningen en gang, jeg sov til 10 :| 

Nå sover hundene etter lufting og frokost. Skal komme oss ut på tur før det verste regnværet setter inn. I dag blir det grusvei! Jeg gidder ikke bli like gjennomvåt som i går. 

Skrevet

Inledde dagen med att vakna allt för tidigt av att hundarna ställde till med kaos och en sur sambo som nog är en smula trött hundar för tillfället.  In i köket för att göra en kopp kaffe, som jag givetvis lyckas välta ut i samma sekund som jag försöker lyfta den från bänken. Nu är jag sur, riktigt sur faktiskt.

Skrevet

Akkurat nå lurer jeg på hvorfor det plutselig lukter møkk her? Ja, møkk altså - som i bæsj fra ett eller annet dyr som ikke er hund... og jeg er sånn halvtett i nesa også, så jeg burde strengt tatt ikke kjenne særlig lukt av noe som helst? Kanskje det bare er innbilning... helt sikkert :aww:

Egentlig hadde jeg planer om fotoseanse nede ved Rokosjøen i dag, men siden sola forsvant omtrent like etter at jeg hadde luftet hundene, så utgår det. Vi får heller ta oss en lengre tur i skogen litt tidligere enn planlagt :). Bra plan :) 

  • Like 1
Skrevet

Klokken er 11 og jeg har vært på tur med valper og voksene i lysløypen i mens det var mørkt. Stått på kiwi og handlet 0730. Spist frokost og sett 2 epi av Homeland. Jogget 2,5 km (det var alt Blaze orket før hun begynte henge :( men hun insisterer på å være med. Neste gang får jeg sette henne i bilen så hun "tror" hun er med) og nå dusje. Får gjort endel da :lol: våknet av meg selv kl 6 og var bekymret for ingen av valpene hadde våknet. Varsellamper i hode mitt :lol: 

Skrevet

Klokken er 11 og jeg har vært på tur med valper og voksene i lysløypen i mens det var mørkt. Stått på kiwi og handlet 0730. Spist frokost og sett 2 epi av Homeland. Jogget 2,5 km (det var alt Blaze orket før hun begynte henge :( men hun insisterer på å være med. Neste gang får jeg sette henne i bilen så hun "tror" hun er med) og nå dusje. Får gjort endel da :lol: våknet av meg selv kl 6 og var bekymret for ingen av valpene hadde våknet. Varsellamper i hode mitt :lol: 

:| Du er virkelig ikke skrudd sammen som alle oss andre, du :|

  • Like 1
Skrevet

Har en stirre-hund her, er ett eller annet han vil men jeg aner virkelig ikke for han sitter bare å stirrer:huh:

Ringe Sissel G. kanskje:innocent:

  • Like 2
Skrevet

Da har valpen vi leverte tilbake fått nytt hjem. Fint for ham og fint for oppdretter, litt trist for oss. Innmari klar for neste kapittel!

Naboen over er hjemme igjen. Ingen problemer med å sitte i min egen stue og høre samtalen mellom far og unger der. På tide med noe svartmetall :punk:

  • Like 1
Skrevet

:| Du er virkelig ikke skrudd sammen som alle oss andre, du :|

:lol: Altså kan ikke sitte stille hele dagen pga jeg våkner tidlig. Jeg legger meg kl.22 også da :P

Skrevet

Nå du må snu fordi det starter å yre og bikkja har på feil klær :P Noen dager kunne jeg ønske jeg hadde en mer praktisk hund. :innocent:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...