Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

@Pippin&Symra eller andre trøndersoniser; blåser det mer på midtsandtangen enn på rye idag tror dere? Vi skal ha piknikmiddag :ahappy:

Vanskelig å si, men Midtsandtangen er et utrolig fint sted med mange steder å slå seg ned.

  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Woho, jeg fikk drømmejobben!!!! :D :banana:

Måå bare dele! Se, pappa smiler!! Har ikke sett han smile siden før hjerneslaget for 5-6år siden!

Ups, jeg skal gifte meg neste år jeg

Posted Images

Skrevet

Tordner som bare rakker'n. Skulle lufta udyret. Udyret er heldigvis ikke redd for litt vær, eieren derimot. Tror vi holder senga en time til, jeg :|

Er det hos dere deter ja. Hørte litt svak buldribg i stad.

Skrevet

Fire prolapser. 2 nakke 2 rygg. Ikke noe å gjøre. Smertestillende resten av livet.

:hug:

Skrevet

Tordner som bare rakker'n. Skulle lufta udyret. Udyret er heldigvis ikke redd for litt vær, eieren derimot. Tror vi holder senga en time til, jeg :|

Håper ikke det tordner hjemme nå. Lilletroll har blitt så redd for torden. :o Liker ikke at hun er alene da.
Skrevet

Noen som vet hvordan det er når man søker etter nye ansatte til en bedrift - er man pliktig å lyse ut stillingen internt først?

Skrevet

Fire prolapser. 2 nakke 2 rygg. Ikke noe å gjøre. Smertestillende resten av livet. Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Takk for klemmer! Sank litt inn nå, trodde ikke jeg skulle gråte. Er ikke sjanse for at det blir bedre dessverre. Er ikke noe jeg kan gjøre, han skulle bare få være hund. Kan jo leve lenge med dette heldigvis. Nå har jeg iallfall ett svar... selv om det var litt sjokkerende med så mange prolapser... stakkars lille casper, ikke rart han har vondt. Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Huff :(:hug:

  • Like 1
Skrevet

Noen som vet hvordan det er når man søker etter nye ansatte til en bedrift - er man pliktig å lyse ut stillingen internt først?

Det tror jeg ikke! Men interne søkere har vel fortrinnsrett så vidt jeg vet.

Skrevet

Fire prolapser. 2 nakke 2 rygg. Ikke noe å gjøre. Smertestillende resten av livet.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Uff :hug:

Litt trekk her, 2 km unna midtsandtangen, men bare behagelig :)

Vanskelig å si, men Midtsandtanken er et utrolig fint sted med mange steder å slå seg ned.

Takk for svar :) Tror vi prøver oss dit da, aldri vært der før. Det blåser litt her på Byåsen, og da er det neppe mindre vind på Rye iallefall.

Akkurat nå sover babyen en liten dupp, så da kan jeg springe litt hit og dit og ordne det vi skal ha med oss.

  • Like 1
Skrevet

Stor klem til @Lola Pagola :console:

Akkurat nå synes jeg det er kjempeteit å bo et sted man ikke kjenner en kjeft man kan spørre om hundepass :hmm: Det ER mer knotete å ha hund da altså...

  • Like 1
Skrevet

Fire prolapser. 2 nakke 2 rygg. Ikke noe å gjøre. Smertestillende resten av livet.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

:hug: Det var trist å lese :(

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Timmy er skikkelig flink og motivert for å gjøre øvelser. Han balanserer på balansepute, og står å strekker seg på to bein opp etter fingrene mine som om han aldri har gjort annet.

Bortsett fra èn dag hvor han tydelig fikk vondt etter å ha lekt med Bizi, så synes jeg han virker bedre. Han gikk faktisk flere timer tur i går. Det var riktignok varmt og godt i været, det hjelper, og tempoet var rolig, men han viste ingen tegn på å ha vondt. Jeg bar han likevel et lite stykke, men han trippet avgårde med ørene og halen rett til værs, og så ut som om han hadde det helt topp på tur. Det må i såfall være enten i mitt hode, eller pga laserbehandlingen og kiropraktikk-behandlingen han fikk sist at han er bedre, siden han ikke går på smertestillende nå.

Ingenting er isåfall bedre enn det.

Skrevet

Uff :hug:

Takk for svar :) Tror vi prøver oss dit da, aldri vært der før. Det blåser litt her på Byåsen, og da er det neppe mindre vind på Rye iallefall.

Akkurat nå sover babyen en liten dupp, så da kan jeg springe litt hit og dit og ordne det vi skal ha med oss.

Evt kan dere prøve Devlebukta. Stort sett alltid god plass der, og der er faste griller og flere bord.

Hjemme etter en hektisk dag, straks skifte og komme seg ut på tur med jentene. Klippe plen må jeg gjøre også - og klippe hund. Er jo snart utstilling :D

Skrevet

Sitter og ser på gjeting og sanking i Jotunheimen på NRK, litt småforundret at de ikke har flere enn én gjeterhund med seg på 8 folk og 600 sau i bratt og sleipt terreng. Mandagsunderholdning endå :)

  • Like 1
Skrevet

Fire prolapser. 2 nakke 2 rygg. Ikke noe å gjøre. Smertestillende resten av livet.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Nei!! :hug: :hug:

Fått meg hund som ikke liker tordenvær gitt.

Nico skjønte ikke bæret når huskyen ble lav og pilte inn midt i leken bare fordi det blinket og smalt litt.

Han er ikke hysterisk, men å leke ute kom ikke på tale.

Nico legger ikke merke til sånt, jeg er usikker på om hun noen sinne har registrert et tordendrønn.

Lyn er vel bare blitz fra himmelen som tar bilder eller noe?

Aner ikke hva hun tenker om det, ikke stort virker det som :lol:

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer så mye med den søte andungen, @Annik! Hva skal barnet hete?

Til dette

11933382_10155961458165072_6349772814749

Du har fått en stor anti-GPS i stua som spør hvor du er i stedet for å fortelle deg hvor du er?

Jeg hører for øvrig i hodet mitt at den roper på deg med Dagfinn Lyngbø-stemmen sin; "@JeanetteH, flokken, kor e du henne?"

Fire prolapser. 2 nakke 2 rygg. Ikke noe å gjøre. Smertestillende resten av livet.

Så vondt å lese! Håper smertelindring av ulike former kan gi han livskvalitet flere år framover med deg.

Jeg har gjort mange ting uten å få noe gjort i dag...

Jeg var hos legen i Oslo, så da stakk jeg innom Panduro samtidig for å kjøpe noe til min søsters bryllup - men det var tatt ut av sortimentet, selv om det var på hjemmesiden. Så nå må jeg finne noen andre som selger neverhjerter/hjerter med bjørkeutseende.

Deretter dro jeg på Staples for å kjøpe noe til spesialen om 13 dager, som jeg også hadde sett på nettbutikken - men de hadde ikke det i butikken, så da skal jeg bestille på nett etterpå.

Så dro jeg på IKEA, for det sto på huskelista mi - synd jeg glemte å skrive hva jeg skulle ha, utover pølse og brus til 12 kroner...

Og i kveld hadde jeg tenkt til å beise trappa strøk to, men endelig regner det, og det kom et bittelite tordendrønn. Så kanskje hodepinen som presser i det minste kan gi seg.

Glam har vært hjemme alene med jentene i fem timer, lenger enn jeg hadde sett for meg, men det ble sånn. Og han har ikke gjort noe ramp, flinke gutten. Tissing og bæsjing tells ikke når en bare er bitteliten guttebaby enda, det er å forvente. Han holder seg hele natta, men jeg fikk dårlig tid på morgenen i dag, så de fikk frokost rett før jeg dro, og sånt må jo ut igjen.

Og nå tordner og lyner det, uten att Glam bryr seg. Jeg er pittelitte granne begeistret for ham!

  • Like 7
Skrevet

For andre gang har noen glemt døra på fyserommet over helgen. Flere hundre kilo med V&H smelta, ufattelige mengder frossent fiskefôr, frossenmat til reptiler og provit til hund er bare å kaste. Gleder meg til vaskejobben i morgen! FML

Skrevet

Takk for klemmer! Sank litt inn nå, trodde ikke jeg skulle gråte. Er ikke sjanse for at det blir bedre dessverre. Er ikke noe jeg kan gjøre, han skulle bare få være hund. Kan jo leve lenge med dette heldigvis. Nå har jeg iallfall ett svar... selv om det var litt sjokkerende med så mange prolapser... stakkars lille casper, ikke rart han har vondt.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Uff det var jo ikke det man håpet på... :hug:

Kø på E18 visst, må ha vært dette regnværet... og har heldigvis en baby som lå ute (overbygd terrasse) og sov seg igjennom det hele med både blinking og drønn. Chico brydde seg heller ikke, men det hadde jeg ikke trodd heller.

  • Like 1
Skrevet

Du har fått en stor anti-GPS i stua som spør hvor du er i stedet for å fortelle deg hvor du er?

Jeg hører for øvrig i hodet mitt at den roper på deg med Dagfinn Lyngbø-stemmen sin; "@JeanetteH, flokken, kor e du henne?"

:lol: Har egentlig døpt tv Rambo, men kanskje Dag er bedre :lol:

Arya ble laget en stormfull julenatt i sin tid, så nå for vi se om hun får sitt andre kull en stormfull sommerdag?

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...