Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå -oktober


Recommended Posts

Skrevet
6 timer siden, Wachita skrev:

Har jeg og ei venninne sjekket ut Førde sentrum!
Bor på en helt fantastisk hytte 20 min fra Førde!

Sykt deilig tur, og SÅ heldig med været! Skyfri himmel og 18 grader i solen!
Nå er vi klar for utstilling i morgen!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Hei fra hytte 3 :) 

Edit: Las 20 min fra Førde no.. Så det er vel ikkje førde camping ;)

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ok, folkens, nå jukser jeg og hopper over massevis av sider, men jeg må bare si det.   Musikeren og jeg forlovet oss i går!! Det er litt skummelt, litt surrealistisk og et par-tre år frem i

Dere er sikkert lei av kjolepratet mitt nå, men ville bare dele at jeg har hentet den, og den passet!    

Nico forsvant plutselig ut i gangen, så jeg måtte gå etter for å sjekke hva han dreiv med... Kurva har stått der i evigheter, og han har ikke engang vært i nærheten av den tidligere. Så jeg aner

Posted Images

Skrevet
20 minutter siden, Raksha skrev:

Jeg trenger en interiørarkitekt - anyone? kan ommøblere stua sånn omtrent akkurat som jeg vil (innen møblenes begrensning) og jeg klør meg i huet og vet ikke helt. :lol: Hmh!

 

Ei venninne er det profesjonelt hvis du trenger kontaktinfo :P ellers så får du tegne plantegning og bilder av møblene du har ;) 

Skrevet
11 minutter siden, Krutsi skrev:

Ei venninne er det profesjonelt hvis du trenger kontaktinfo :P ellers så får du tegne plantegning og bilder av møblene du har ;) 

:lol: Hørtes dyrt ut...  jah, foreløpig låner jeg wed på fb og snur og flytter om på sofaer *ler* nå tror jeg Bonden kommer inn, da får vel han og ha et ord med i laget - kanskje ? 

 

Skrevet
12 minutter siden, Raksha skrev:

:lol: Hørtes dyrt ut...  jah, foreløpig låner jeg wed på fb og snur og flytter om på sofaer *ler* nå tror jeg Bonden kommer inn, da får vel han og ha et ord med i laget - kanskje ? 

 

Hahaha jeg tror ikke hun er heeeelt billig nei :lol: 

Skrevet
9 timer siden, TonjeM skrev:

Oj - hvor finner du skog uten elgjakt? Her sitter jeg og verker etter å gå tur, men har ikke helt peil på hvor det er /eller ikke er jakt/drev, så planen er å vente til ganske sent slik at man er sikker på det ikke dukker opp noe jaktlag og så gå tur et sted der det ikke er masse parkerte biler.

Jeg har ingenting imot elgjakt, tvertimot synes jeg det at elgen faller for en kule er langt langt mer humant og skånsomt enn avlivningsmetodene til ulv eller bjørn. Imidlertid er det litt slitsomt for en turglad hunde-eier.. Jeg er ikke redd for å bli skutt, synes at jegerne her i omegn er svært så dyktige, men jeg er skrekkslagen for å uforvarende ødelegge drevet til noen- det gjør man bare ikke! Man kan jo ringe de respektive jaktlederne kvelden før og få greie på hvor det skal jaktes neste dag, men det er litt herk å skulle ringe flere stykk hver kveld.. og så har jeg ikke helt koll på hvilke terreng hører til hvilke jaktlag, så hva hvis jeg tilfeldigvis går tur  i et område til et jaktlag jeg ikke veit om? 

Nå har biskene og jeg gått samme trøtte (korte) tur siden jakten begynte, men idag skal vi våge oss andre steder, og så regner jeg med at det er ikke så mye jakt på hverdagene fra og med neste uke, og da blir det greiere. Bare man får ordentlige turer i uka, så overlever man litt amputerte forhold i helgene!

Men skulle jeg ønsket meg noe, så var det daglig oppdaterte kart på nett hvor jaktområdene var avmerket.. det hadde vært suverent!

Men nå skal jeg ut i fryseren og ta opp blod, Strider skal få trene masse på grus-spor utover (rare bikkja som nekter å spore på grus.. grusveier fikser han ved å sjekke sidene for å finne der sporet forlater veien, men det er jo juks!). Og så drar vi på tur om en stund, gleder meg til det - det er så fint i skogen nå om dagen.

Det er en liten tarm skog mellom Nedre Hagaveg og Glomma, runden er en hel kilometer lang (passelig 2ne-form, med andre ord :P ), men det veit jo ikke pudlene, de løper litt mer enn det :lol: Er ikke så redd for elgjegere der :)

I den andre skogen er det jo både elgjegere, ulv og bjørn, så jeg tenker at jeg ikke går der, jeg :P 

5 timer siden, Krutsi skrev:

Det er så undervurdert med hunder som husker hvor de mistet/lagt ballen sin eller som kan dette med å søke selv etter den.. Min forrige rottis hadde stålkontroll hele tiden, men den jeg har nå oppdager ikke ballen om hun så legger seg på den innimellom.. 

:lol: Nora hadde visst mista ballen sin på tur her om dagen, men i dag hadde hun funnet den igjen, sa oppdretteren hennes. Tipper hun fikk snusen på den, også kom hun plutselig på at hun hadde lekt med ball der her om dagen eller noe :ahappy: 

4 timer siden, Artemis skrev:

Hva gjør egentlig folk som ikke har hund? :huh: Skjønner de hva de går glipp av? De som ikke har noen som logrer halen av seg når du kommer hjem fra jobb, som ikke har en firbent kamerat å gå tur og trene med, som ikke har en myk pels å klappe på, som ikke har forventningsfulle øyne som spent følger med når du lager middag eller som ikke har en trygg og varm kropp som krøller seg inntil deg når du slapper av på sofaen... :wub:

Datterbarnet og jeg hadde en liten samtale her om dagen om hva folk som bare hadde 1 hund gjorde :P Vi syns det hørtes kjedelig ut :lol: 

4 timer siden, Artemis skrev:

Nå har Fetter blitt 1 1/2 år. Tenk det! Jeg som i alle år som sonenmedlem har fundert, tenkt og planlagt o store hundekjøpet mitt. Ulike raser har blitt vurdert, forkastet, revurdert+++ Og nå har jeg hatt Fetter i over et år. :o  Jeg vil alltid ha plass for en setter, men det spørs jammen meg om det er mulig å klare seg uten en schäfer... :wub:

Den som venter på noe godt, vet du :ahappy: 

Skrevet
47 minutter siden, Krutsi skrev:

Hahaha jeg tror ikke hun er heeeelt billig nei :lol: 

Hadde en mistanke om det :lol: Men nå har jeg landet på hvor sofaene skal stå, har møblert inni hodet mitt med akvarier, funnet en løsning på tv - så da er mye gjort. 

meeeen hvordan fester vi plata under vedovnen til laminat? 

 

Skrevet

Nå kaster jeg snart brødbakermaskina ut vinduet... men den var dyr. Jeg får plutselig ikke disse helsikkes brøda til å heve ordentlig, jeg blir gæern. Har da fått dem til å heve så fint og flott før, med samme brødmix, oppskrift og instillinger? Jeg fatter og begriper ikke hva jeg gjør gæernt. :( Kanskje jeg må begynne å bake på gamlemåten og frysened - men er usansynlig enkelt og lite krevende å slenge sammen ingrediensene i maskinen og stille timern og ha nybakt ferskt brød til frokost... 

 

Skrevet
4 timer siden, Krutsi skrev:

Erfaring tilsier at de blir ikke roligere med knust skalle heller :lol: 

I'm in for a treat :ustol:

Skrevet
8 timer siden, Wachita skrev:


Kult! Så det skulle være mye bernere der! Jeg går i svarte klær og rosa Arrak vest! Med en mann og terv på slep, og venninne med mann og gronniser på slep emoji16.png jeg er for sjenert til å si hei! Så om du ser meg får du rope ut!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Jeg regner med at jeg går i et sort skjørt og en burgunder genser. Jeg må bare våkne ordentlig først, men jeg mener det er det som ligger i baggen :P Jeg pleier å lyde navnet Stine, og biter ikke. Men er heller ikke flinkest til å få med meg folk og hilse først...

Skrevet
9 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Er de folka klar over at gutten står opp klokka 04:00?

:lol:

 

 

Han står stort sett opp etter 05 nå,  og han klarer seg litt mer selv .. :P 

Men ja, han har ikke akkurat vært en etterspurt overnattingsgjest tidligere :lol:

 

  • Like 1
Skrevet

 

 

7 minutter siden, Mud skrev:

Han står stort sett opp etter 05 nå,  og han klarer seg litt mer selv .. :P 

Men ja, han har ikke akkurat vært en etterspurt overnattingsgjest tidligere :lol:

 

:lol:

Bra og kjip helg på samme tid dette. Oreo ble røntget med C (uten forkalkninger heldigvis) mens resten av helgen har vært fin. Nå er jeg med på jakt (Meh. Jeg har ikke tålmodighet til dette.) også er det bursdagsfeiring til samboer sin farmor senere med bløtkake :D Bare 4 dager til ungene er hjemme igjen, og verandaen har fått rekkverk og trapp. 

 

  • Like 2
Skrevet

Ny dag, nye muligheter! Nå skal vi snart ut og forsøke oss på anleggstest i gjeting ?. Går hun som hun gjorde i går, burde det gå riktig bra ☺

  • Like 6
Skrevet

Om to uker skal vi til Spania, en firmatur med jobben til gubben. Blir nok ut på litt penere middag osv når vi er der, så nå stresser jeg litt siden jeg ikke har noen greie sommerklær å gå i. Tenkte å se om jeg kan få tak i en litt fin kjole, som ikke er veldig dyr. Jo billigere jo bedre, egentlig :P Hvor bør jeg gå da, for å finne det, i stor størrelse? Må nok ha 2 eller 3xl. 

Er ikke så inn i sånt, og vet liksom ikke hvilken type og form på kjolen som kunne passet meg.. Vet at jeg vil ha den ca knelang eller lengre, da jeg ikke vil vise frem lårene :P Noen med tips? Evt linker til noen som dere tror kan passe noen med store pupper, mage og lår? :P

 

Skrevet

Ungen herjer på gulvet og jeg vurderer å lage meg frokost. Ser ut til å bli finvær i dag også, så da må vi komme oss ut på tur når det nærmer seg tid for dupp. 

Nå fikk jeg nettopp avlevert en ball i fanget - av ungen. Hvem trenger hund :lol: 

  • Like 6
Skrevet
48 minutter siden, laikamor skrev:

Om to uker skal vi til Spania, en firmatur med jobben til gubben. Blir nok ut på litt penere middag osv når vi er der, så nå stresser jeg litt siden jeg ikke har noen greie sommerklær å gå i. Tenkte å se om jeg kan få tak i en litt fin kjole, som ikke er veldig dyr. Jo billigere jo bedre, egentlig :P Hvor bør jeg gå da, for å finne det, i stor størrelse? Må nok ha 2 eller 3xl. 

Er ikke så inn i sånt, og vet liksom ikke hvilken type og form på kjolen som kunne passet meg.. Vet at jeg vil ha den ca knelang eller lengre, da jeg ikke vil vise frem lårene :P Noen med tips? Evt linker til noen som dere tror kan passe noen med store pupper, mage og lår? :P

 

Jeg har en du kan overta hvis den passer. 

Zizzi kan ha, de er på Bystasjonen. 

Skrevet
6 minutter siden, Kokospaniel skrev:

Jeg har en du kan overta hvis den passer. 

Zizzi kan ha, de er på Bystasjonen. 

Har du bilde? :) Om jeg liker den, og den passer (hvilken str er det?) så kjøper jeg gjerne en brukt en altså! :) Send gjerne på Pm.

Får ta meg en tur innom Zizzi, kanskje jeg kan få litt tips der også. Takk for forslag!

Skrevet
9 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Akkurat nå fniser jeg bittelitt av to kvinner som har gått seg bort i skogen i følge Adresseavisa. De ble overrasket av mørket! :teehe:Tillater meg å fnise litt siden det er udramatisk, letemannskapene vet hvor de er. Ikke lett å huske at det blir mørkt sånn utpå kvelden en gang!

Jeg ble også overrasket av mørket denne uken. Visste hvor jeg var, men satte beina godt ned i flere myrhull, holdt på å ramle flere ganger, måtte ta bilveien siste biten. Uten refleks følte jeg meg bra kørka.

Skrevet

Lett hjernedød denne morgenen, forsøker en akutt vending av døgnet da jeg må tidlig opp i morgen for å dra i fjøset. Skal observere geiter :wub: Mulig jeg stjeler med meg ett par hjem...har alltid hatt lyst på geiter :hyper:

  • Like 2
Skrevet
Lett hjernedød denne morgenen, forsøker en akutt vending av døgnet da jeg må tidlig opp i morgen for å dra i fjøset. Skal observere geiter :wub: Mulig jeg stjeler med meg ett par hjem...har alltid hatt lyst på geiter :hyper:

Du kommer til å angre om du tar dem med hjem! Umulige å holde innenfor ett gjerde [emoji14] Men jeg skulle veldig gjerne hatt ett kje hjemme i stua igjen [emoji7]

Men hva studerer/jobber du med siden du skal observere geiter? Det er vel ikke NMBU? [emoji4]

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

Skrevet

Fått så dilla på battelfield 4. Liker egentlig ikke spill, men seriøst, det er så gøy og frustrerende :lol:  

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...