Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ingen som klarer å være takknemlig for at noen faktisk ønsker at sonen skal bli bedre og klare å yte maksimalt?  Greit nok at det har oppstått problemer. Men det er slikt som skjer når man tar 5-6 å

Jeg vet du synes vi har litt tungt for det altså 2ne, men du trenger ikke å gjenta det FIRE ganger altså - det hadde kanskje holdt med to...  

Har det vært noe problem tidligere med slettede bilder? Ja, gamle tråder kan ha mange ødelagte bildelinker, men er det egentlig så farlig? Er det ikke viktigst at forumet er levende her og nå (og at t

Posted Images

Skrevet (endret)

Får plutselig ikke opp nytt innhold lengre, det vises ikke at det er kommet nye svar før jeg går inn på selve tråden.

Red: Nå har det visst løst seg:P

Endret av Wilhelmina
Skrevet

Hvordan kommer jeg til siste leste innlegg i tapatalk versjonen? Jeg kommer bare til siste innlegg.

Sent fra min D5803 via Tapatalk

Skrevet

Hvordan kommer jeg til siste leste innlegg i tapatalk versjonen? Jeg kommer bare til siste innlegg.

Sent fra min D5803 via Tapatalk

Gå på hovedsiden (oversikten over forum du følger på tapa) og innstillinger. Der endrer du det.

Trykk på hodet helt til høyre, så diskusjonsvisning og innstillinger. Helt nederst på lista som kommer opp.

Prøver jeg å gå inn på varsler på Tapatalk på hundesonen stopper appen og jeg blir kastet ut.

Skrevet

Ja, har prøvd der :( hvilken innstilling fungerte?

Aner ikke, huka bare av alle jeg, lagret og huket på de instillingene jeg vil ha :P

Skrevet

Her fungerer alt jeg har behov for helt utmerket, både på mobil og pc ?

Her også, jeg bruker ikke tapatalk, har aldri gjort det.  Savner litt smileys, men det er jo ikke verdens undergang for meg :)

  • Like 2
Skrevet

Synes det meste her inne bare er tull nå jeg, det er egentlig ingenting som fungerer som det skal. Eller veldig lite iallefall. Men det tar vel kanskje tid før den vaktmesteren får gjort hele jobben sin :)

Skrevet

Veldig gøy med noe nytt, men har tre ting jeg irriterer meg litt over:

Bedre skille mellom innlegg, de flyter inn i hverandre.

Linker åpnes i nye faner

og de fleste smileyene fungerer ikke

Ellers mye bra

Skrevet

Folkens. @Djervekvinnen trenger hjelp!!
Hun kommer seg ikke inn på forumet og får ikke svar fra de nye eierne. Hun har forsøkt å komme inn fra flere plattformer, men får bare error. Hva kan gjøres?

jeg vet iikke om det er samme problem, men har hun prøvd å skrive kun hundesonen.no og ikke med /forum bak? Jeg kom også til en sånn errorside i starten, men det var fordi adressen ikke var riktig. Jeg hadde muligheter oppe i høyre hjørne til å logge inn, men det tok litt tid før jeg trykket der fordi jeg trodde hele var ødelagt :P .

  • Like 1
Skrevet

Folkens. @Djervekvinnen trenger hjelp!!
Hun kommer seg ikke inn på forumet og får ikke svar fra de nye eierne. Hun har forsøkt å komme inn fra flere plattformer, men får bare error. Hva kan gjøres?

Har hu slettet all netthistorikk og cookies + restartet internett etter det? Det var det eneste som funka hos meg! Bruker Firefox eller Chrome.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...