Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
6 minutter siden, Snoffe skrev:

Forstår dem altså, det ER ekkelt å tråkke på en snegle barbeint:| Men litt morsomt hvor hysterisk man kan bli over en snegle :lol: 

Jeg hadde blitt like hysterisk :lol: 

 

edit: jeg hadde en fullstendig meltdown innvendig da min kjære datter plukka opp ei snegle (etter huset) for å vise meg.. Men det er liksom en viss grense for hvor mange traumer en 2åring bør oppleve, så jeg prøvde å forholde meg så rolig som mulig.. Det hun lærte den dagen var at snegler er lov å kaste i grøfta :lol: 

  • Like 1
  • Svar 3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Når du står midt på en idrettsplass et sted i Ungarn og griner av lykke, men du kjenner ikke en kjeft rundt deg som du kan sprette metaforiske champagneflasker med... Foenix ble internasjonal cha

Akkurat nå er jeg veldig fornøyd og litt stolt av lille store Fetter som har blitt B-godkjent redningshund på ettersøk i helgen. Flinke gutten min.  

Jaggu ble hun ikke fylkesmester og vinner av klassen også

Posted Images

Skrevet

Problemer er til for å løses, sant? Mye muøig C er på VM i Lahti søndag før crufts, han kommer jo ikke til å være hjemme igjen før tirsdagkveld og vi må kjøre avgårde mandag siden staffen stiller torsdag, så da har problemløseren meg funnet ut at han kan fly til London på onsdag så plukker jeg han opp der. Men hvordan i alle dager skal jeg tørre å kjøre dit aleine!? Jaja, alt går så lenge man vil nok :P Jeg har ruta planlagt og booket overnatting på vei ned og i Birmingham, gratis kanselering selvfølgelig, for det er jo ikke sikkert vi skal engang :lol:

Skrevet
56 minutter siden, Bananen skrev:

Fnis, takk for det. Jeg tror jeg ble litt glupere, eller ikke. For jeg visste en del. Jaja, da er jeg kanskje en besserweiser elns. :lol:

 

1 time siden, Rocket skrev:

Gangsperr!
Har endelig kommet meg på hesteryggen igjen! Har vært supergira på å ri i flere uker nå, men ikke fått sjangsen før i går. Så da slo jeg til og red begge jeg hadde muligheten til å ri. :P Ganske utrolig hvor mange muskler man bruker på sånt, spesielt når man faktisk RIR og ikke bare er passasjer som jeg har en tendens til å kunne bli når selvtilliten ikke er på plass. 

Nåh, pugge litt på teoritentamen så jeg kan få gang på lappen selv, så jeg kan ri omtrent når jeg vil. Og endelig kan bli selvstendig på stallturing! Det gledes! :D(Superdårlige bussforbindelser til stallen, omtrent kun skolebuss som går forbi) Senere blir det ny stallturing, tenker det blir laaaaaang skritte og travetur på frøkna idag. Alt etter hva ryggen min orker, ble litt øm i går, ikke nok kjernemusklatur til å støtte opp og stabilisere den der stakkars korsryggen enda. Kondis på henne og så ikke altfor overdreven jobbing på meg. :) 


Og på slike dager får jeg dårlig samvittighet for bikkja, tenk hvor mye aktivitet han egentlig går glipp av. Hadde han bare kunne gått løst så hadde han elsket å kunne bli med på slike rideturer. :hmm: Vi har ypperlig turterreng for å ha med løshund hos oss. (Så sant den ikke har interesse for å jage sau, hest eller ku, går en del beitedyr i området store deler av året) Istedenfor må han stå igjen i en boks eller ligge i bilen, eventuelt henge med søs om hun gidder å ha han ute mens jeg er å rir.  Ser jo hvor ufattelig stor glede M og K viser når de er med på ridetur, de virkelig elsker det. 

No shit! Jeg blir mye mer stiv og støl av 30 min med mykjørende øvelser og forsøk på å faktisk RI, enn 2 timers skogstur hvor jeg er pasasjer og hesten gjør mesteparten av jobben :lol: 

9 minutter siden, Krutsi skrev:

Jeg hadde blitt like hysterisk :lol: 

 

edit: jeg hadde en fullstendig meltdown innvendig da min kjære datter plukka opp ei snegle (etter huset) for å vise meg.. Men det er liksom en viss grense for hvor mange traumer en 2åring bør oppleve, så jeg prøvde å forholde meg så rolig som mulig.. Det hun lærte den dagen var at snegler er lov å kaste i grøfta :lol: 

:lol: ! M må komme hit hun, jeg er ikke redd snegler. Edderkopper går greit. Vi hadde en lang samtale om larvelars ved sjøen da plutselig en larve hang på Bonden. :lol: 

 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Lillekrapyl skrev:

Dårlig gjort at ledelsen ikke informerer de ansatte tidligere synes jeg da!

Sant nok, de fleste hadde en anelse iom alt kjøp av nytt utstyr ble kuttet i går da. 

Skrevet

En liten tisseflekk og en liten oppkast var resultatet i dag, men når to stykker har vært ute med oppkast i natt så kunne det vært verre. Lurer på hvem som hadde tissa da, den så jeg ikke komme... 

Skrevet
Akkurat nå, WelshenNemi skrev:

Håper det ordner seg:|

Det går nok godt, vi bor veldig billig heldigvis. Håååååper jo på oppkjøp da så klart, ikke mye elektriker stillinger ute i området her. En kompis av S har vært arbeidsløs i 1år, han også elektriker. Han fikk ny jobb i går da. 

Skrevet

I går skulle jeg gjøre ingenting annet enn å slappe av og gå en tur med ei venninne. 
Ja særlig :sleep: 
Først måtte den ene pusen til dyrlegen, så måtte jeg opp til ei venninne og hente et marsvin, så måtte jeg på apoteket, så gikk jeg tur også var jeg utslitt. 
Så nå er jeg fortsatt sliten. Snart skifte fra pysj, da :sleep: 

Fått svar fra likestilling- og diskrimineringsombudet - de skulle ta kontakt med bensinstasjonen og høre om de hadde planer om å sette igang tiltak for å gjøre det tilrettelagt for ALLE. Var de ikke interessert i det skulle de sette igang en klagesak, for bensinstasjoner skal også være tilrettelagt. :ahappy: 

  • Like 3
Skrevet
52 minutter siden, Raksha skrev:

 

No shit! Jeg blir mye mer stiv og støl av 30 min med mykjørende øvelser og forsøk på å faktisk RI, enn 2 timers skogstur hvor jeg er pasasjer og hesten gjør mesteparten av jobben :lol: 

:lol: ! M må komme hit hun, jeg er ikke redd snegler. Edderkopper går greit. Vi hadde en lang samtale om larvelars ved sjøen da plutselig en larve hang på Bonden. :lol: 

 

Mitt barn trenger ikke å lære sec sånn.. Hun er delvis redd fluer hvis hun ikke skjønner at det er fluer.. For "noen" har nemlig hatt runder i sommer der det kom veldig mye veps inn, og siden samme "noen" var allergisk mot veps i sine yngre dager, så ble det ikke tatt noen skanser og man lærte at veps var veldig veldig aua :lol: men jeg innså i ettertid at hun skjønte ikke bestandig hva jeg erklærte aua av flyvedyr og ba henne om å ikke borti eller stå rolig der :whistle: 

du vet jo hvordan jeg er :lol: 

  • Like 1
Skrevet
2 timer siden, JeanetteH skrev:

Hun var veldig lykkelig, hadde en liten lykke dans og hoppet litt på både meg Arya og Talli. Arya syns det var rart, for hun hadde jo ikke sett henne før :lol:  Og full rulle med hale knekk og innlagte runder første 3 km. Etter 3 km så kunne hun vist gå normalt :lol:  

:lol: 

Sitat

Nuuuu ut å klippe gress. Om dette været fortsetter så blir det ikke siste gangen denne gangen heller :P

Jeg må også ta en gressklippervals - og jeg tror neppe det er siste gangen i høst heller... Men nå er det pelsstell som står på programmet... jepp - prinsessen er flokete... mulig det var gjørmebadet på tirsdag som gjorde susen *sukk*. 

Skrevet
1 time siden, Line skrev:

En liten tisseflekk og en liten oppkast var resultatet i dag, men når to stykker har vært ute med oppkast i natt så kunne det vært verre. Lurer på hvem som hadde tissa da, den så jeg ikke komme... 

Uvanlige lukter inne kan gjøre at man får behov for å makere litt. Bare fordi. Hilsen Symra.

Ellers har jeg vært på befaring i dag, i egenskap av medlem i Areal- og samfunnsplanlegging. Vi skulle vurdere bygging av en vei som berørte en bitteliten flekk dyrkamark. Jeg for min del hadde alvorlige problemer med å rive meg løs fra en gjeng utegående griser. Han i kommunen som har ansvaret for landbruk syntes også det var stas, og siden han hadde masse kunnskaper om utegang og økologisk landbruk så ble vi nå stående der og prate mens vi kikket på grisene. Grisene nøffet og var nysgjerrige og veldig rare! :wub:

 

  • Like 5
Skrevet

I dag har det vært ganske fint vær, nå er jeg ferdig på jobb, så nå er det overskya... Jaja, det regner ikke i hvert fall. Enda...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet
På 6. september 2016 at 11:32 PM, tmp skrev:

Lurer fælt på hvem "herfra" som har vært på valpekurs (oppstart-teoridel) på Lahaugmoen hundesenter i dag! Jeg har sendt eldstedatter og samboer på kurs og der var det noen som lurte på om datteren min var tmp (meg)..og jeg er veldig nysgjerrig på hvem :ahappy: Usikker om begge var sonenfolk, men ene hadde mellompuddel på 4 mnd den andre ukjent rase.. Er du/dere her?? :D

Det var meg :D så jeg har altså den ukjente rasen :lol: hun med puddelen har ikke somla seg inn hit enda :teehe: 

------

.. Er jeg sliten! Jeg jobber mye denne uka, starta valpekurs, ture og trene 3 bikkjer. Har ikke nok timer i døgnet akkurat nå. I tillegg har jeg blitt syk, så hodet er tett og tungt. Har ikke vært inne her på nesten en uke, men nå hadde jeg endelig litt tid til å slappe av. Snart må jeg ut å kjøre og fikse trikse diverse :ermm::yawn: 

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Wilhelmina skrev:

Nei, vi må vel dra og trene litt rally... Vi skal visst plutselig konkurrere i helga :lol:

 

Tenkte kanskje det var deg som var påmeldt.

Har kasta det uti meg jeg og, med minimalt med trening.

Men da kl 1.

 

Skrevet

Bilen erklærte batteriet for pannekakeflatt da jeg skulle kjøre fra barnehagen til skolen. Så klart da jeg skulle i obligatorisk møte med veileder. Så da måtte jeg bare sette igjen bilen og løpe til bussen, stressa max, men kom fram akkurat i tide. 

Vel hjemme igjen derifra ble lesingen avbrutt av tlf fra bhg om at junior ikke var i form og måtte hentes. Masse hosting og tilløp til flaks krupp, igjen. Nå sover han og jeg burde også legge meg asap for dette blir en urolig natt tror jeg. Falsk krupp er noe skikkelg unødvendig drit :hmm: Stakkar liten. 

Dustedag.  

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...