Gå til innhold
Hundesonen.no

Dumme ting du lurer på!


ida
 Share

Recommended Posts

  • Svar 785
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er fordi du tenker for mange skitne tanker når du kjører bil, som manifisterer seg på frontruten på din side, som igjen fører til at vindusviskerne på den siden må jobbe ekstra hardt.

Søtpotetreklamen. Hvis en potet, som ikke er en potet likevel, kan brukes som en vanlig potet - hvorfor er det ikke en potet da?

Er vel en grunn til at Harry Potter har en ugle og ikke en brev due liksom! :-P

Er det noen her som har kjøpt isbitmaskin, og hvor fornøyd er dere i så tilfelle med den?

Vurderer å kjøpe en, men stiller meg litt tvilende til at den blir mye brukt.

Eg har, brukte den masse første tida men var litt misfornøgd med reingjering av den, var ikkje spesielt enkelt å kome til "inni" og det vart litt udelikat inni der. Fant aldri ut om eg kunne bruke noko remedier innvendig for å gjere reint, så den vart berre satt vekk på boden. Men det er nok avhengig av kva type du har altså. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har et forbein fra rådyr med klov og pels. Det er opp til albuen. Kan hunden spise det? Aner ikke hva annet jeg skal gjøre med det og det tar mye plass i frysa.

Gå spor med den! :) De skal vel helst ikke spise vektbærende bein. Mine har fått men da har jeg delt de i to så har de spist skinn og marg og renspist benet før jeg har kastet resten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gå spor med den! :) De skal vel helst ikke spise vektbærende bein. Mine har fått men da har jeg delt de i to så har de spist skinn og marg og renspist benet før jeg har kastet resten.

Hvorfor skal de ikke ha vektbærende bein egentlig?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gå spor med den! :)  De skal vel helst ikke spise vektbærende bein. Mine har fått men da har jeg delt de i to så har de spist skinn og marg og renspist benet før jeg har kastet resten. 

Hmmm. Legger du det i enden da? Kan jeg fryse det mange ganger eller har det evig holdbarhet? Hvordan oppbevares det?
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor får jeg ikke ut spylukta fra håret mitt? Og hvorfor kjenner jeg lukta bare såvidt sånn innimellom, en liten herlig dunst av spy liksom, hvorfor kjenner jeg det ikke hele tiden? :aww:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sikker på det er i håret ditt da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan fungerer brevduer? Hvordan vet brevduene hvor de skal fly, og hvordan finner riktig person den?

Hvordan kan man tjene penger på å selge

1) Ketsjup (om det er 20 tomater i hver flaske eller hva Idun skryter av)

2) Mais (embalasjen det lages i må jo koste mer enn det vi trenger å betale for en boks mais?)

3) Mel (litt det samme som med ketsjup. Det virker som det er veldig mye slit for å lage veldig lite mel, og det selges ekstremt billig)

??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan fungerer brevduer? Hvordan vet brevduene hvor de skal fly, og hvordan finner riktig person den?

Hvordan kan man tjene penger på å selge

1) Ketsjup (om det er 20 tomater i hver flaske eller hva Idun skryter av)

2) Mais (embalasjen det lages i må jo koste mer enn det vi trenger å betale for en boks mais?)

3) Mel (litt det samme som med ketsjup. Det virker som det er veldig mye slit for å lage veldig lite mel, og det selges ekstremt billig)

??

Svar på det første; De flyr kun hjem. Du kan ikke si at den skal fly til Trondheim en dag og Tromsø neste, du får bare sendt brev hjem.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan fungerer brevduer? Hvordan vet brevduene hvor de skal fly, og hvordan finner riktig person den?

Slik jeg har forstått det, flyr de hjem igjen.

Du må ta med deg en due for å sende meldinger tilbake. Det var slik de ble brukt under krigen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Svar på det første; De flyr kun hjem. Du kan ikke si at den skal fly til Trondheim en dag og Tromsø neste, du får bare sendt brev hjem.

Slik jeg har forstått det, flyr de hjem igjen.

Du må ta med deg en due for å sende meldinger tilbake. Det var slik de ble brukt under krigen.

Åh! Altså helt annerledes enn hva jeg har sett i Donald og på film, for der kan de sende duer hvor som helst :P Takk for svar dere! Har lurt på dette i mange år.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva er forskjellen på en brødpose og en frysepose - sett bort i fra størrelsesforskjellen.. ? Etter min erfaring fungerer brødposer like fint i fryseren som fryseposer gjør..
Tykkelsen. Hvis du har noe i frysa lenge vil maten holde mye bedre i frysepose!

Hvordan kan man tjene penger på å selge 1) Ketsjup (om det er 20 tomater i hver flaske eller hva Idun skryter av) 2) Mais (embalasjen det lages i må jo koste mer enn det vi trenger å betale for en boks mais?) 3) Mel (litt det samme som med ketsjup. Det virker som det er veldig mye slit for å lage veldig lite mel, og det selges ekstremt billig) ??
De produseres i billige land for slikk og ingenting. De setter på norsk emballasje der nede og det fraktes opp i store kvanta på container-skip. Tar lang tid, men er billig. Det meste av melet som produseres i Norge går til dyrefôr.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...