Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå mars


QUEST
 Share

Recommended Posts

1 time siden, Symra&Pippin skrev:

Jeg så en kråke som satt og rista på en juiceboks utenfor vinduet mitt. Nå har jeg kasta ut et gammelt rundstykke og venter på at han skal bli overbevist om at det ikke var et luretriks fra min side. Håper han snart forstår at jeg ikke planlegger kråke til middag.

Jeg og samboer ga en kråkeflokk litt av godbitene til hundene en dag før jul når det var skikkelig kaldt. Det samme gjorde vi dagen etter. Nå når vi går i området her og de ser oss, så har vi 15-20 kråker rundt oss tvert :lol: Det er smarte dyr altså. De flyr rett foran fjeset vårt og lander foran hundene for å stoppe oss, så de kan få godbiter! Lille kråkeflokken vår :heart: Og vi har hunder som overhodet ikke ser på de som middag, så det er veldig harmonisk det hele! 

Føler oss ikke kjempesmart da, går langs elva med en flokk kråker flokkende rundt oss og hundene :lol: 

  • Like 9
  • Haha 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sliiiten.  Men nå har jammen lille Fettergutt blitt godkjent lavinehund, og er nå godkjent redningshund både sommer og vinter. Fineste lillegutt.   Ellers så må jeg innrømme at jeg gleder meg lit

Fineste snilleste Casper er 10 år i dag! ? ??

Vi klarte det:) Herregud det er vilt hvor sliten man blir av å ikke gjøre noenting.

Posted Images

20 minutter siden, Teserere skrev:

Er helt forelsket i valpene :wub:

Kevin :heart: 

Kennel Fastback sitt bilde.

 

Poppy :wub:

Kennel Fastback sitt bilde.

 

Dakota :ahappy:

Therese F-w sitt bilde.

 

Så fine! :wub:

 

 

..ligger jeg og slenger på sofaen, alle andre sover.  Zeroh med appelsin og golden berry smakte yes-is, så jeg kjøper nok ikke den igjen. Går an å drikke opp flaska jeg har kjøpt, da. Er litt tomt og stille her med "bare" fire valper, men veldig godt å stresse ned litt. Har pådratt meg øresus, tror den hører sammen med spenningshodepinen jeg har hatt siste uka, håper ihvertfall det og at det går over når ting roer seg her. Føles som om jeg har en tørketrommel i hodet og er nitti år, går rundt og sier hæææ hele tida. 

Snart kommer en venninne på besøk, vi skal spise pizza og snop og se på den nye versjonen av IT, det blir stas. Må laste ned undertekster da, så jeg hører noe mer enn bare graut.  :lol: 

  • Thanks 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Wachita skrev:

Ja. Kjøpte 21.02, registrert mottatt 05.03 står det. 

Edit: Røntgen ble tatt 22.02. 

Ser ut som om vet'n din var sen med å sende inn. De blir fortløpende registrert inn når de blir mottatt, jeg har opplevd å bli registrert inn dagen etter røntgen... Også har jeg opplevd veterinær som "samler opp" før sender inn og tar betraktelig lenger tid.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Just now, Perfect Image said:

Ser ut som om vet'n din var sen med å sende inn. De blir fortløpende registrert inn når de blir mottatt, jeg har opplevd å bli registrert inn dagen etter røntgen... Også har jeg opplevd veterinær som "samler opp" før sender inn og tar betraktelig lenger tid.

baah. Var redd for det. Vo tok 5 hunder samtidig da, så teit om han ventet :P 
Tror du det er håp å få svar til uken? Siden nkk fikk papirene i går? :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Just now, Perfect Image said:

Jepp. Til og med håp denne uken :P Er bare å vente å se men du får nok resultatene snart da :)

Takk! Super utålmodig sjel :P Så håper det kommer snart :D Syns vi ventet lenge nok med å ta røntgen, så når vi først gjorde det vil jeg jo helst a svar samme dag :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fikk nettopp en smoothiemaskin av Sara. Nå har jeg laget smoothie av banan, frosne jordbær og vaniljeyoghurt. Good! 

Blir nesten litt bekymret når Symra ligger og sover i stedet for å mase om tur. Det er mase-om-tur-tid! Kanskje naturlig å være litt slaff rett etter løpetid? Vi gleder oss veldig til varmere vær og bare veier, da skal to gamle damer være mye mer ute og i bevegelse! Hilsen fra sofakroken. (Men nå går vi ut snart).

Endret av Symra&Pippin
Lenke til kommentar
Del på andre sider

I morgen skal jeg til veterinæren med Felixen for en oppfølging av prostataproblemene hans. Litt spent på den altså..

Skoj har fått være med på tur sammen med en fremmed hund i dag og trent passering på hele to hunder :P Den siste vet jeg ikke om han fikk med seg engang, han er så glad i mat at det sikkert kan gå av ei bombe uten at han merker det. Kjekt! 

Nå soves det på alle kanter, endelig, og jeg stresser oppi hodet mitt med alt jeg burde rekke før vi får helgebesøk fra torsdag av. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Just now, maysofie said:

Det var da som filla, Sandefjord-utstillingen avlyses. Hadde jo tenkt å gå dobbelstevne i LP med Lyn, som reservedebut om vi ikke kommer oss til start i mai...

Den i juni?
Hadde tenkt å melde på valp der. Hm...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

4 minutes ago, maysofie said:

Ja, blir visst bare rallylydighet den helga - iom. at klubben skal arrangere NM ved NKK Østlandet helga før...

Forståelig, men æsj fra min side :P 
Jaja, får se om vi finner noe annet å stille valpedyret på før hun vokser ut av valpeklassene

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Neida, lille schäferen er ikke bortskjemt. En ting er i alle fall helt sikkert: han ligger definitivt ikke i sengen under dynen med favorittbamsene sine. Garantert ikke.

 

 

25790565997_6593fd0928_b.jpg

:whistle::icon_redface: 

Endret av Artemis
  • Like 12
  • Thanks 1
  • Haha 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fått bilsele til bikkjeguri i dag. Samboer skal ha i sin bil, siden han ikke har plass til bur. Sånn er det når man må ha kul og tøff sportsbil...bestilte den som ble best i test hos naf, så satser på at den er grei.:D tipper hun blir fornøyd med å få sitte i setet og se ut, enn det knøttlille hamsterburet han hadde i baksetet...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg er enig med resten. Om man har økonomi selv til dekke mye er det jo veldig bra!   Dyrlege prisene har økt ganske så mye de siste årene da så det jeg betalte for operasjon av kreft kul i 2016 til forrvge hunden min var ca det samme jeg nylig betalte til hun jeg har nå for ørerens under lett bedøvelse og blodprøve 11300-,   Jeg har ikke økonomi til ikke ha forsikring med de prisene som er nå. Har hatt Agria siden 2006 og er godt fornøyd med de.Har ikke brukt de så alt for mye men,endel har det jo blitt. Årssummen øker jo jevnt og trutt der også selv om rasen jeg har ike er den dyreste forsikre. Var på litt over 4000,- for 8 år siden nå er den på 8000,-
    • Med tanke på ønske om terapihund, hundesport og familieliv så tenker jeg jo at retrieverene, eventuelt engelsk springer spaniel eller storpuddel, er generelt gode alternativer. Husk også at barn under 16 ikke skal ha selvstendig ansvar for hund. Det er litt rom for tolkning der, men jeg ville ihvertfall gjort en seriøs vurdering på hvordan barnet vil takle og håndtere en uventet situasjon på tur, om hunden kommer seg løs og skremmer noen, blir angrepet av en annen hund, jager vilt e.l.
    • Hei! Vi er en familie på 6, 4 barn fra 15år til 1år. Jeg er hovedsakelig den som har lyst på hund, og det vil nok jeg som hovedsakelig har ansvar for både luftig og trening. Håper også at de to eldste på 15 og 12 skal kunne lufte uten problem. Jeg har tidligere hatt flere hunder i hus, blant annet Border Collie, Rottweiler, Dobermann-blanding og Chihuahua. Jeg trives nok best med hunder i gruppe 1, men ønsker meg nå noe mer stødig, uten for mye risiko for mentale brister, vokt osv.  Jeg kommer nok heller ikke til å være like aktiv på trenings fronten, selv om jeg har et ønske om både lp og agility på hobbybasis.    Hunden vil hovedsakelig være familiehund, og være en del av hverdagskaoset, med masse lek og moro, følging på fotballtreninger, en joggetur i ny og ne, lengre turer i helger. Min store lidenskap er hund, så mentalttrening vil bli lagt inn litt hit og dit innimellom.    Den må tåle besøk, nye situasjoner og helst ikke ty til bjeffing ved hver minste ting. Vet at dette er ting som også må trenes på, men ønsker en rase der det er 90% sjanse for å lykkes enn 10%. Hvilke raser tenker dere kan passe inn hos oss? Har også en drøm om å utdanne denne hunden til terapi hund, men det vil tiden vise.
    • Har gjensidige og de er hvertfall aldri noe tull med!
    • Wohoo, da har løpetiden endelig startet! 🥳  14 mnd gammel
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...