Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 4.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

....Nuff said    

Si hei til Yumi  

Jeg så på bilder fra i fjor sommer: ...og oppdaget at lillegutt jammen meg har vokst inn i ørene sine: De var jo mange nummer for store!  

Posted Images

Skrevet
16 minutter siden, Lillekrapyl skrev:

Kom nytt bud. 50 000 over vårt

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sånt er kjipt! Særlig hvis en ikke har mulighet til å følge etter. 

Skrevet
1 time siden, Raksha skrev:

Takk! Håper intenst det ikke er et bomkjøp. Vi kan ikke bil :lol:  Den får holde i 4 - 5 år så skal jeg være happy, den andre holdt i 3,5. :aww: 

 

Men da må vi få se annonsen :aww: 

  • Like 1
Skrevet
12 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Heidi må passe på at matjord ikke blir nedbygd 

Viktig oppgave... jeg har inntrykk av at de fleste politikere sitter med dollartegn i øynene når de ser sjansen til å få bygd ut noe som kan gi penger i kommunekassa :aww:. Jeg får faktisk nesten litt sånn matjordangst når jeg ser på all fine jorda som blir bygd ned... 

11 timer siden, SFX skrev:

Vi går faktisk i underskudd hver eneste pinse, fordi vi prioriterer mye premier og rosetter, byr på tilbehør når det er fellesgrilling på lørdagen, og generelt forsøker å ha et godt tilbud med lave priser, og ulike familievennlige aktiviteter. Vi har for eksempel LP-dommeren der hele helga, så han dømmer offisiell LP på lørdag, og på søndag dømmer han bronsemerke og en aktivitetsbane for barn med hund. Det koster mer, men da trenger vi ikke lete etter folk fra egne rekker. I år har vi invitert en instruktør i RL for å ha frokostmøte og deretter demonstrasjon resten av lørdagen. I fjor hadde vi to svensker på besøk som demonstrerte deres "arbetsprov" (bane/løype for sennenhundraser hvor de trekker "melkekjerre", en offisiell gren i grannelandet). Alt i forsøk på å gjøre pinsa til mer enn jakten på storcertet. Men vi har Letohallen som gir oss overskudd og finansierer pinsemoro.  

Vi har jo bare denne utstillingen i løpet av året, så vi får balansere utgifter med inntekter og håpe vi går i balanse stort sett, men vi bruker jo da også egne ressurser til alt utenom dommergjerningen :). Og har vi ikke ressurser, så blir det heller ikke gjort liksom. 

11 timer siden, SFX skrev:

Jeg aner ikke hvordan spinatsuppe smaker, men jeg er sikker på at jeg ikke gidder lage neslesuppe :P Ikke er det så store mengder enda heller, så det skal DØ først som sist.

Også det som er SÅÅÅÅ GODT og enkelt å lage :D 

11 timer siden, SFX skrev:

Jeg elsker hammocken min, jeg må bare finne noen puter som passer. Også vil jeg ha en liten kabeltrommel som bord ved siden av, hvor jeg kan ha et glass med drikke og ei god bok.

Høres ut som en skikkelig deilig plass :D 

11 timer siden, SFX skrev:

Hva er poenget med å lage kake som ikke skal spises?

Man trenger ikke å spise hele kaka på en gang, vet du :P 

2 timer siden, Turb skrev:

Vi prøvde feltsøk for første gang i går btw. Positive var god fart, han holdt seg for det meste innen feltet, han fant alle gjenstandene - negative var at han tisset på alle gjenstandene istedet for å ta de med inn... heldigvis er han skikkelig dårlig på å treffe og traff bare en av dem :P Han hadde det kjempemorsomt da og sov som en stein når vi kom hjem.

De er noen riktige sjarmtroll, disse gutta :lol:. Spør Jeanette da, om hvor flink Willy er på feltsøk :lol: 

2 timer siden, SFX skrev:

Jeg frykter dog at dagens arbeidsdag blir fylt med tanker om alt som venter på meg hjemme og som må gjøres før pinsetreffet. Sjansen for at hundene gjør noe av det mens de er alene er jo heller minimal... 

Her er også hjernen skrudd på kanal "Pinsetreff" - da passet det liksom litt dårlig å måtte stikke på et ganske viktig møte allerede kl 8:15 i morges - uforberedt fordi jeg ikke fikk innkallingen før litt over 8... :aww:

Skrevet

Pakker til Danmark og begynner som vanlig å ta med ting jeg ikke trenger. Som et skjørt jeg ikke har brukt på 5 år og som jeg sannsynligvis ikke kommer til å begynne å bruke i løpet av de neste ukene. Jeg må og slutte å kjøpe ting, gikk igjennom kurver ned klær nå, med masse fine ting som fortsatt har lappene sittende på. Noe av det kan jeg iallefall ta med. Går alltid i det sanne her hjemme, på tide å skjerpe seg litt [emoji14] må begrense meg da, vi er 5 personer og to hunder pluss bagasje i en bil. Kan ikke si jeg gleder meg voldsomt til selve turen [emoji14]

Skrevet
1 time siden, Krutsi skrev:

Men da må vi få se annonsen :aww: 

Nåhneidu, ikke før jeg har den parkert på tunet :aww::lol:

 

  • Like 1
Skrevet

Sitter vikar i en 3. klasse på vgs med tre elever tilstede. Det er en klasse på 30... :lol: Sånn blir det visst når man er russ og det er sol.

  • Like 2
Skrevet

Skulle ha fått lønn i dag, men den har ikke kommet enda.. Jeg MÅ ha lønn denne måneden, jeg fikk ikke sist måned :( Jeg er ikke imponert over NTNU altså.

Skrevet
30 minutter siden, Dicte skrev:

Skulle ha fått lønn i dag, men den har ikke kommet enda.. Jeg MÅ ha lønn denne måneden, jeg fikk ikke sist måned :( Jeg er ikke imponert over NTNU altså.

Sånn kan det gå når institusjonene fusjonerer. Jeg vet om en annen som er stud.ass i en av de fusjonerte avdelingene i NTNU og fikk beskjed om å skrive eksamensoppgaver, til tross for at det ikke var kontraktfestet. Ellers ville h*n ikke fått utbetalt lønnen sin. Kjipt!

Skrevet
Akkurat nå, Bananen skrev:

Sånn kan det gå når institusjonene fusjonerer. Jeg vet om en annen som er stud.ass i en av de fusjonerte avdelingene i NTNU og fikk beskjed om å skrive eksamensoppgaver, til tross for at det ikke var kontraktfestet. Ellers ville h*n ikke fått utbetalt lønnen sin. Kjipt!

Jeg har ikke fått kontrakt en gang jeg, de vet ikke helt hvor jeg skal plasseres tror jeg. Jeg har purret ganske mange ganger, vet ikke hva jeg skal gjøre videre. Vil ikke være vanskelig, for jeg kunne gjerne tenkt meg å jobbe der senere.

Skrevet

Man skal lese mye 2...

Pomeranianvalp 8,5 uke selges for 25 000. De kan ikke beholde den pga allergi..

Lurer på hvor gammel den var når de fikk den..ev gav de opp veldig fort...ev juks og fanteri

Skrevet
1 minutt siden, Dicte skrev:

Jeg har ikke fått kontrakt en gang jeg, de vet ikke helt hvor jeg skal plasseres tror jeg. Jeg har purret ganske mange ganger, vet ikke hva jeg skal gjøre videre. Vil ikke være vanskelig, for jeg kunne gjerne tenkt meg å jobbe der senere.

Oi! Men det har du jo krav på å få siden du gjør arbeid for de. Alle arbeidstakere har krav på en skriftlig arbeidsavtale der det står hva du skal gjøre. Om det var meningen at du skulle jobbe der i mer enn en måned, så skulle avtalen vært klar tidligst mulig. Jeg synes du skal påpeke §14-5, for ellers har du dessverre ikke store rettighetene i å få utbetalt lønn. Du er ikke vanskelig om du ber om en kontakt for din, og deres sikkerhet!

Skrevet

Arrrrg. Når skal egentlig sånne vipsevalper forstå at de ikke skal være hulltang på fire bein som har mennesker som favorittbiteleke... Begynner å bli litt oppgitt nå, er på en måte ingenting som hjelper. Ikke klynke/pipe/hyle, ikke dempe og snu ryggen til, vold ("ta hardt") driver jeg ikke med og timeout hjelper bare til en viss grad... Er jo ikke konstant, men særlig når hun er i "modus" så er det knapt nok mulig å ta i dyret uten å ha en liten tanngard sittende i en genser eller hand... Får håpe det går over når alle valpetenna er ute...

Skrevet
3 timer siden, Siri skrev:

Viktig oppgave... jeg har inntrykk av at de fleste politikere sitter med dollartegn i øynene når de ser sjansen til å få bygd ut noe som kan gi penger i kommunekassa :aww:. Jeg får faktisk nesten litt sånn matjordangst når jeg ser på all fine jorda som blir bygd ned... 

 

Her i Malvik er vi faktisk veldig flinke til å ikke bygge ned matjorda. Det er en av grunnene til at vi ikke vil slå oss sammen med Trondheim, de er ikke noe flinke, og dessuten sikler de på matjorda vår fordi de har så lite arealer som kan bebygges selv.

Guest Klematis
Skrevet

Min nye mann er ikke spesielt skvetten av seg.

Han synes det er helt uproblematisk at jeg er god kompis med eksen (og har vært det i 16 år), og at vi pleier å ta oss en ferie sammen med eksen sin sønn er null stress.

Han lurte på hvem som skulle passe hundene mine, og foreslo at han kunne passe.

Jeg sa at ja det må du gjerne, og du kan selv velge hvem av dem.

Han har så lyst på hund selv, og synes både Timmy og Bizi er så kule hunder, at han greide ikke å velge, og ville gjerne passe dem begge.

Han vet hvor viktig det vennskapet er for meg, og synes faktisk det bare er positivt at vi holder kontakten, og er gode venner.

Prisverdig innstilling, må jeg si.

 

Skrevet

Det er obligatorisk for meg å sette meg ned i sofaen i morgenkåpa etter skoledagen og sette på litt rolig musikk. Øya går sakte men sikkert igjen, men må prøve å holde meg våken! Det er sååå vanskelig!!! :sweat:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...