Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg hatt besøk av ei venninne og terven hennes, så da fikk jeg litt pelsterapi :ahappy: På en måte veldig trivelig, men samtidig gjør det at jeg savner Zivaen min enda mer enn vanlig...

Akkurat nå burde jeg pakke, men det tror jeg får vente til i morgen tidlig.

  • Svar 3.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Self control level:ultimate

Lillefluff blir nok 100% frisk snart!! 

JIPPI! Endelig en god nyhet fra denne kanten 179 jobbsøkere har blitt til 4, det er 2 stillinger og jeg er med i kampen fortsatt (2.gangs intervju)!!!!  Får jeg napp her flytter jeg faktisk

Posted Images

Skrevet
15 minutter siden, Lola Pagola skrev: Takk [emoji3]

[emoji3] 

15 minutter siden, Lola Pagola skrev: Regntøy på Casper og i dag.  han får riktignok ikke klumper, men bruker jo timesvis på å bli skikkelig tørr...

Du må kjøpe deg blåser vøtt[emoji38]

15 minutter siden, Lola Pagola skrev: Usj.  Nærmer seg kveldstur nå, håper det har sluttet å snøregne,  orker ikke kle på ham. Han maser ikke da, så kanskje det ikke er så farlig for ham. 

Her ble det full mundur på hundene... regndress og splitter nye boots (kjøpt fra beardisklubben - veldig billige og virker solide). Nå har jeg helt tørre og fine hunder til vi skal legge oss [emoji4] 

[emoji38]da blir jeg nok den første dalmatinereieren med blåser! Men hadde ikke vært så dumt, rart hvordan slik kort pels kan tørke så sakte. Er akkurat som dalmatinerkosedyret jeg hadde som liten, når jeg vasket det kjentes det likt ut som Casper gjør når han er våt.

Mett... Men har lyst på sjokolade. Og da må jeg gå tur for å få tillatelse fra meg selv til å spise det [emoji12]

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk

Skrevet
28 minutter siden, Raksha skrev:

Bare hyggelig - håper du får til :D

Kjenner til det med altfor mange prosjekter, så om ett går i stå er det bare å begynne på et av de ørtenhundreogtredve andre :lol: 

Jeg fikk gått gjennom noen esker i et annet rom, og da fant jeg minnekort til speilrefleksen - så slipper jeg å kjøpe nytt før valpene. Fant også knaggrekke til lenkene jeg skal skru opp i gangen, og noen pynteting jeg skal henge opp i stua. I mårrå :P

28 minutter siden, Raksha skrev:

Elsker helg, for da har jeg lillemor hjemme hos meg hele dagen :wub: Håper på finvær så vi kan være mye ute. 

Aww, sånne kosedager :wub:

34 minutter siden, Betty skrev:

Mnja, men det er da så snabla lett å diske i eliteklassen. Fikk med meg det ja. :) Skal beregne god tid i tilfelle det går kjappere ellers også, eller er mer frafall, men med ca tid 17:30 for eliteklassen trenger jeg ikke akkurat ha alarmen på i morgen. :lol:  Tror nok vi må satse på championat til høsten (håper løpetiden til Bris kommer snart, og at det blir noe av kullplanene - og da ryker jo ganske mye av sesongen). Men gøy å få konkurrert i alle fall en gang før kanskje-kullet. :ahappy:  

Kjekt å prøve ut ting i sesongstarten da. :) 

Du er klar over at hvis du ikke melder på flere stevner framover, så får hun ikke løpetid. Og om du melder på flere stevner framover, så får hun løpetid? Det er sånn det fungerer, de får løpetid når det ikke passer. Eventuelt planlegg en ferietur, da vil hun være høyløpsk mens du er bortreist.

Skrevet
Akkurat nå, Lola Pagola skrev:

emoji38.pngda blir jeg nok den første dalmatinereieren med blåser! Men hadde ikke vært så dumt, rart hvordan slik kort pels kan tørke så sakte. Er akkurat som dalmatinerkosedyret jeg hadde som liten, når jeg vasket det kjentes det likt ut som Casper gjør når han er våt.

Jamen tenk på det da: firste ever dalmiseier som bruker blåser :lol::lol: 

  • Like 1
Skrevet
2 timer siden, Mud skrev:

Jeg har tømt to skåler med dip helt alene jeg,  og sånn helt uten grunn :lol:

Lykke til , det hørtes ikke godt ut :hug:

Det var ikke så godt i dag, men det hjelper sikkert med narkose og bedøvelse :lol: Det bare føles bortkasta å bruke en hel ag på noe som ikke burde tatt mer enn en times tid, bare fordi jeg ikke er smidig nok og pyser meg :aww: 

Skrevet
Akkurat nå, SFX skrev:

Du er klar over at hvis du ikke melder på flere stevner framover, så får hun ikke løpetid. Og om du melder på flere stevner framover, så får hun løpetid? Det er sånn det fungerer, de får løpetid når det ikke passer. Eventuelt planlegg en ferietur, da vil hun være høyløpsk mens du er bortreist.

Den magien gikk over da vi rykka opp til eliteklassen. *sukk* Må vel melde på et lydighetsstevne da, der er vi i klasse 3 så da funker det sikkert. Bare synd at første lp-stevne i området ikke er før i slutten av april, vil helst ha løpetid før den tid. :P Så får ty til planlegging av ferietur eller noe ja. :aww:  Ev. får jeg melde på aprilstevnet første helga i rally og satse på at hun er høyløpsk den helga. Det kan funke. :aww:  Dog har Bris alltid vært flink med løpetidene tidligere, og det har aldri kræsja med noe. Merkelig nok med ei som har løpetid to ganger i året.

Tror den nærmer seg da, Decoy er litt i overkant interessert i henne og har stadig tendenser til å være gris. Tipper hun får den iløpet av de nærmeste ukene (har ikke gått 6 mnd før i påskeuka, så det er egentlig litt tidlig å være utålmodig *kremt* ).

Guest Christine
Skrevet
26 minutter siden, Betty skrev:

Supert om du kan gjøre det! :) Ja, det blir spennende! Og ikke minst vanskelig, det ryr jo inn med forespørsler og frøkna har ikke fått løpetid enda.

Krysser fingre for at det funker. Det er så greit å finne ut av oppvarmingsrutiner, det letta stevnedagen min veldig i alle fall - da hadde jeg et plan å forholde meg til, og jeg ble mindre nervøs av det.

Når ca skal jeg sende mtp kjøretid osv? :) Ser den, tror jeg måttet ha satt bort alt slikt om jeg skulle hatt valper på en hund :P 

Skrevet

Jeg og lader opp til rallystevne i helga. Jeg håper på opprykk til klasse 3, så da blir det sikkert 2 x disk :lol: 

Skrevet
Akkurat nå, Betty skrev:

Den magien gikk over da vi rykka opp til eliteklassen. *sukk* Må vel melde på et lydighetsstevne da, der er vi i klasse 3 så da funker det sikkert. Bare synd at første lp-stevne i området ikke er før i slutten av april, vil helst ha løpetid før den tid. :P Så får ty til planlegging av ferietur eller noe ja. :aww:  Ev. får jeg melde på aprilstevnet første helga i rally og satse på at hun er høyløpsk den helga. Det kan funke. :aww:  Dog har Bris alltid vært flink med løpetidene tidligere, og det har aldri kræsja med noe. Merkelig nok med ei som har løpetid to ganger i året.

Tror den nærmer seg da, Decoy er litt i overkant interessert i henne og har stadig tendenser til å være gris. Tipper hun får den iløpet av de nærmeste ukene (har ikke gått 6 mnd før i påskeuka, så det er egentlig litt tidlig å være utålmodig *kremt* ).

Vi krysser fingrene for at det blør snart! Og jeg vet hvordan det er, en blir jo rastløs og utålmodig når det er snakk om valper. X'en var presis omtrent på timen, mens Foenix er mer uregelmessig. Hun gikk over 11 måneder mellom de to første (og ble faktisk parret på andre løpetid, på nyttårsaften, men da var hun to og et halvt år), over åtte måneder mellom andre og tredje (ble parret på tredje samme dag som min far fylte 60 - timing, og fikk valper), ni måneder fram til fjerde (to dager før hun skulle debutere i klasse 1 - dårlig timing!), og litt over syv måneder nå før den femte (parringen var på et greit tidspunkt, men fødsel og levering faller på uheldige helger). Jeg holder aldri pusten når jeg planlegger å parre henne :P 

Skrevet

Dagen starta 06.17 med et hyl! Hadde klart å sove over fire alarmer rundt 05.30, så jeg hadde nøyaktig 13 min til jeg måtte kjøre ut av innkjørselen..  Vel, kom meg tidsnok på jobb iallefall! Vært full rulle på jobb hele dagen, og det ble to timer overtid. Hjemme var det bare å hive seg rundt å bære ved ned i kjelleren, måke snø (det snør så mye at det er kvalmt), spise middag og ut på jordet med hundene i snøen :) 

 

Skrevet

Kjenner jeg har mer og mer lyst til å gå på Soleo-klinikken sitt årskurs for å bli fysioterapeut på dyr. Ser for meg at jeg kan trives med det :)

Må bare finne meg en ny jobb itilegg til min egen jobb.

Iben bæsja 4 ganger (!!) i dag! Det er minst 3 ganger for mye ? Aldri mer jumbobones. Hun har enda litt kul på ryggen så jeg tenker hun har litt vondt i magen stakkars. Lita igjen er dårlig form igjen.. sånn som hun bruker å bli etter å ha brukt seg for mye. Så ett besøk til Soleo med hun ville nok vært det beste :)

Sent fra min SM-N9005 via Tapatalk

Skrevet
4 minutter siden, Christine skrev:

Når ca skal jeg sende mtp kjøretid osv? :) Ser den, tror jeg måttet ha satt bort alt slikt om jeg skulle hatt valper på en hund :P 

Holder om du bare sender et pip når klasse 1 er ferdig. Har lagt inn litt stopp på diverse butikker på bl.a Tiller så er ikke så langt unna,  så om det går kjapt unna dropper jeg bare å svi av penger jeg ikke har. :P TJ er redd for at vi kommer til å ende opp med å beholde alle selv. :lol:  Da trøster jeg han med at vi i alle fall har et sikkert hjem, for nest yngste bror med samboer vil ha valp. :aww: Begynner å få noen potensielt fine hjem på lista da, og flere i Trondheimsområdet. Skal møte en valpespekulant i helga, der jeg er litt skeptisk pga alder - helt til jeg kommer på at jeg var yngre enn det da jeg fikk egen hund. :whistle: Kua som har vært kalv og sånt. 

Akkurat nå, SFX skrev:

Vi krysser fingrene for at det blør snart! Og jeg vet hvordan det er, en blir jo rastløs og utålmodig når det er snakk om valper. X'en var presis omtrent på timen, mens Foenix er mer uregelmessig. Hun gikk over 11 måneder mellom de to første (og ble faktisk parret på andre løpetid, på nyttårsaften, men da var hun to og et halvt år), over åtte måneder mellom andre og tredje (ble parret på tredje samme dag som min far fylte 60 - timing, og fikk valper), ni måneder fram til fjerde (to dager før hun skulle debutere i klasse 1 - dårlig timing!), og litt over syv måneder nå før den femte (parringen var på et greit tidspunkt, men fødsel og levering faller på uheldige helger). Jeg holder aldri pusten når jeg planlegger å parre henne :P 

Takk! Håper hun er flink pike og kommer i gang snart - jeg har jo hatt en oppdretter i magen siden 2009 (forrige tollertispe og avlshåp døde brått og brutalt som 2-åring i 2011, og så har jeg ventet i overkant lenge med Bris for å være sikker på at hun er frisk og ikke kom til å dø fra oss for tidlig. Hun blir fire i slutten av måneden. :P:icon_redface:). Hun pleier å være rimelig stødig, har gått mellom 5,5 mnd og 6,5 mnd på de fleste løpetider. Men det er vel selvsagt nå med parringsplaner at hun kommer til å gå unormalt lenge over tiden, det er jo da de pleier å gjøre rare ting med løpetiden sin. Hun planlegger sikkert valpefødsel i løpet av et av de to bryllupene vi skal i til sommeren. :aww:

Skrevet

Der mista Uno første hjørnetanna... Nå får vi bare håper den passerer greit gjennom systemet, jeg rakk ikke få tak i den før han svelget den. 

Skrevet
Akkurat nå, Pixie skrev:

Der mista Uno første hjørnetanna... Nå får vi bare håper den passerer greit gjennom systemet, jeg rakk ikke få tak i den før han svelget den. 

Det er helt vanlig at de svelger tennene sine. Ingen fare. 

Skrevet

13 timer fra jeg satte meg bak rattet i dag tidlig til jeg var ferdig med rundtur og parkerte utenfor her hjemme. Nå har jeg landet i sofaen og skal snart legge meg. Det snødde så ****** at jeg var redd for å ikke komme meg over fjellet i dag, men fjellovergangen hadde fineste føret så langt og da sluttet det å snø også :D Her i vest er det jo bare veier, så bare avslappende og greit. 

  • Like 1
Skrevet

Regna jo med det selv om de er litt lengre og spissere enn resten av tennene. Han spiser mye rart! Men jeg håper jeg får tak i minst ei hjørnetann, litt kult å ha :ahappy:

Skrevet
4 minutter siden, Pixie skrev:

Der mista Uno første hjørnetanna... Nå får vi bare håper den passerer greit gjennom systemet, jeg rakk ikke få tak i den før han svelget den. 

Bedre at de spiser den enn at den havner i helen din eller noe :P tråkka på hjørnetanna til første hunden min, den hadde festet seg i teppet, måtte bruke pinsett for å dra den ut av helen... *grøss*

Skrevet

Hatt en deilig dag i stallen idag, satt i solveggen i 3 timer og snakket. Fine stallgjengen! :D Fikk skikkelig vårfeeling, akkurat utenfor der så har det smelta godt så bakken er bar der iom det er mye trafikk frem og tilbake. Da var det rimelig merkelig å gå i flere cm snø når man skulle noe i bilen eller opp i utegangen f.eks. :P Var ikke hjemme før over 7, det vil si totalt 5 timer ca i stallen. Låneponni ble knekt opp av kiro rett før vi dro, så skal bli spennende å se om vi får høyregalopp neste gang jeg rir. :D 
AN purker Rocky i sofaen, og jeg titter på Midsommer Murders. 
 

 

  • Like 6
Skrevet
1 time siden, Siri skrev:

:D 

Du må kjøpe deg blåser vøtt :lol: 

Her ble det full mundur på hundene... regndress og splitter nye boots (kjøpt fra beardisklubben - veldig billige og virker solide). Nå har jeg helt tørre og fine hunder til vi skal legge oss :) 

Beardisfolket kan det der med boots. Det eneste problemet med Symra sine er at de er glatte, hun blir liksom stående å spøle av og til.

Jeg synes jeg hører at senga kaller jeg. I morgen skal jeg så masse blomster og grønnsaker og bake to kaker til kalas på søndag.

Guest Klematis
Skrevet

Vi er på hytta og koser oss.

Det blir den store tantebarnhelgen. 3-åringen er i nabohuset nå, han skal få en gave av meg i morgen, et stort bamse-elghode, som jeg fikk av pappaen hans en gang for lenge siden. 

Og på søndag har jeg invitert meg selv til å bli med dem for å besøke mitt nye tantebarn, igjen.:D

Jeg gleder meg til å se 3-åringen treffe babyen, han snakker mye om det. Nå kan det vel hende han blir skuffa og synes babyen er kjedelig, men da får han i hvert fall møtt hun som har bodd i den store magen til tanta hans, som han kaller huset til babyen. 

Søs sender meg bilde av skjønningen sin hver dag. Hun er så fin, altså. Nydelig.:wub:

Guest Jonna
Skrevet
5 timer siden, 2ne skrev:

12813931_10153862800591327_6259195025268

Siste resultatet har kommet! 5 røntget for HD, 5 fri for HD! :ahappy: 

:wub::bananas:

Skrevet
5 timer siden, 2ne skrev:

12813931_10153862800591327_6259195025268

Siste resultatet har kommet! 5 røntget for HD, 5 fri for HD! :ahappy: 

:cheer:

 

Kvinner meg opp for å dra på skitur. Skal teste ny løype i dag. Kort løype.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...