Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 73
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Akkurat nå tror jeg at en krysning av islandsk fårehund og norsk lundehund er det aller peneste jeg kan tenke meg. Sånn helt objektivt, altså.   

eksempel (Foto: Snøfrost)    

Hvis alle mine fremtidige schäfere kan se sånn ut, så er jeg egentlig fornøyd jeg.

Posted Images

Skrevet

Jeg falt for rasen min i utgangspunktet for utseende. Leste mer om den og fant ut den passet enda bedre. Så vil si tervueren :P Ellers vil jeg si saarlos wolfhound, russisk toy terrier, airdale eller welsh terrier!

Skrevet

Alt for mange å velge i egentlig. Alaskan malamute kommer nok på førsteplass rent utseendemessig. Og en fin korthårshollender er ikke å forakte det heller. :D Har/har hatt begge. Får gi meg der selv om det er veldig mange andre jeg kunne ha listet opp også.

Skrevet

Schäferhund vel! :D Og selvsagt Saarloos Wolfhond! Og Border Collie. Og Doberman. Siberian Husky. Akita. Kishu. Shikoku. Bull Terrier. Hvit Gjeterhund. Picard. Hollandsk Gjeterhund. Malinois. Saluki. Beauceron. Tsjekkoslovakisk Ulvehund. Siberian Husky. Bi-Blue Shetland Sheepdog. Anatolsk Gjeterhund. Hovawart. Dvergpinscher. Enkelte West Highliand White Terriere. Amstaff. Grønlandshund. Jämthund. Kai. Shiba Inu. Rhodesian Ridgeback. Tamaskan (vet den ikke er annerkjent). Weimaraner. Boston Terrier. Irsk Ulvehund. Greyhound. Og hadde ike Mops hadde så innmari flatt ansikt, hadde jeg skrevet opp den også.

  • Like 3
Skrevet

Airedalen er selvfølgelig på 1 plass. Det finnes ikke noe finere enn en Airedale som er perfekt trimmet og som står fint :wub:

Hvis jeg ellers skulle valgt etter utseende, så hadde det kanskje blitt en Afghansk mynde eller en av polarhundene :D Og så har jeg alltid vært veldig svak for Briard :wub: 

Skrevet

Riesenschnauzer :heart: Så liker jeg sibirsk husky, faraohund, briard, noen aussier, sort og hvit sheltie (gjerne med patch over øye!), amstaff, picard

Godt å blandet sier du? :lol:

Heldig for meg at jeg har en rufs blanding som veksler på å være det, briard og riesen :D Akkurat nå er hun blanding, hadde egentlig tenkt til å la henne få bli briard- men etter å møte en nyfrisert riesen i går lot jeg meg friste! Klippings neste måned :lol:

 

Skrevet

Langhårscollie, tervueren,  saluki og husky. Jeg foretrekker s.h etter brukslinjer utseendemessig, og flaks som jeg har ramlet det inn en polar a.h ;)

 

Skrevet
8 timer siden, Snøfrost skrev:

Siberian Husky , synes rasen min er fantastisk vakker og flaks for meg så passer den meg ypperlig også :D

Samme her! :wub:

  • Like 1
Skrevet

Jeg tror jeg hadde valgt portis uansett. :P 

Utseendenessig er det mange raser jeg liker, men jeg greier ikke se for meg at jeg velger basert på det. Men jeg liker f.eks. en velstelt og stram riesen, en elegant afghansk mynde, en staselig dobermann, en sprek dalmatiner, en solid og kraftfull amstaff eller en lekker borzoi... Innser at jeg liker langbeinte, stolte hunder i stor grad :P 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har vel egentlig nesten gjort det allerede. 

Men om jeg KUN skulle velge etter usteendet ville jeg gått for: Saarloos, tamaskan, akita, shikoku

Skrevet

Jeg synes igrunn rasen min er veldig pen. Andre raser jeg liker veldig godt utseende på er greyhound, alaskan malamute, boerboel, noen cane corsoer og noen standar amerikansk bulldog. 

Skrevet

Enig :) Basert på utseende så hadde det blitt en siberian husky eller en shiba (med shibaen så er det egentlig smilet som er det vakreste) 

Skrevet

Rent utseendemessig? Synes kerry blue, skotte, tysker, ruhåret fox og airedale er kjempefine. Utenom gruppe 3, liker jeg riesen og dvergschnauzer (bart og skjegg må'n ha, med mindre det er en glatthåret fox :sleep:). En klippet og frisert australian shepherd (helst tricolor) er også skikkelig lekker, - på lang avstand og bilder riktignok. :P

  • Like 1
Skrevet

Hvordan skal jeg velge? Elsker pelsdotter i alle størrelser.:wub::whistle:

Leonberger, Berner Sennen, Golden Retriever. 

Finsk Lapphund, viltfarget. Malamute, Sarloos, Kleinspitz, Jämthund, Sibirsk Husky med "riktig" maske og farger.

Skrevet

En flott atletisk amstaff, brun og hvit. :wub:

Ellers er listen  lang over raser som jeg syntes er nydelige. Den jeg har nå er ikke valgt pga utseende da:P men liker jo utseende mer og mer :wub:

 

 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...