Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, Desember


Recommended Posts

  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Herregud!  Dere vet den eksamenskarakteren jeg fikk, som var midlertidig? Vel, jeg har fått den endelige: Jeg fikk A!!!!!!!!!!!

Jeg må legge det ut her også Min lille Nora er mestvinnende berner sennenhund tispe i Norge i 2015

Oh, forresten så sendte jeg inn dette bildet av Nora og meg til konkurransen "Jakten på kjæledyret" for noen uker siden, og i forige uke fikk jeg telefon om at jeg hadde fått andreplassen og vunnet 1

Posted Images

Skrevet

Akkurat nå har jeg spist frokost. Hadde visst behov for litt søvn, sovna i god tid før 23 og våkna ikke før 9:45! :o Uthvilt nå da, og klar for å gjøre en innsats med skoleoppgaven (veeeel :lol: ).

Skrevet
9 timer siden, Perfect Image skrev:

Nå spiser jeg red velvet muffins, kjøpt på bakeriet. Fordi jeg har bursdag, selv om jeg ikke har sovet :aww: 

Gratulerer med dagen! :flowers:

 

8 minutter siden, Turb skrev:

Jeg vil ha snøøøø... teite vinteren som ikke har skjønt Desember

Helt enig! dumme Desember!

 

Her har vi fint vær i dag. Deilig å få litt dagslys siden jeg ikke skal på jobb før i ettermiddag. Bare synd jeg må være på jobb helt til 22:15 :P

 

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer med dagen @Perfect Image - LILL! Og fremdeles god bedring @Pippin&Symra (jeg tror du har influensa, muskelsmerter er standardsymptom - beklager :/ ) og @Wednesday. Her er det faktisk helt nydelig vær i dag, man blir helt overrasket av at det ikke regner sidelengs nå om dagen. Jeg ønsker meg hvit jul ... 

  • Like 2
Skrevet
27 minutter siden, Tekopp skrev:

Har du skaffa deg sykemelding til eksamen i morgen? Kunne vært en god idé. God bedring :)

Nei. Veldig usikker på hva jeg skal gjøre :( Hadde vært så greit å få den unnagjort, så det ikke hoper seg opp med arbeid igjen.

Skrevet
13 minutter siden, Wednesday skrev:

Nei. Veldig usikker på hva jeg skal gjøre :( Hadde vært så greit å få den unnagjort, så det ikke hoper seg opp med arbeid igjen.

Men nå får du ikke lest, eller prestert spesielt bra på eksamen. Kanskje du kan ringe skolen og høre med de?

Guest *Kat84*
Skrevet

Jeg har en PC som går meg på nervene Jeg har en PC som går meg på nervene Jeg har en PC som går meg på nervene Jeg har en PC som går meg på nervene Jeg har en PC som går meg på nervene Jeg har en PC som går meg på nervene Jeg har en PC som går meg på nervene Jeg har en PC som går meg på nervene Jeg har en PC som går meg på nervene... 

:vegg:

Skrevet

Kom plussgrader i natt, og så litt minusgrader - hurra for holkeføre. Godt jeg kjøpte meg nye piggsko likevel, de skal komme i dag. :aww: 

Sovet skikkelig dårlig, værskifter er hat, og lillemor var urolig og måtte ligge i "storsenga" fra vi la oss, hun har vridd seg og styra en hel haug stakkars. Og måtte ligge hos meg, kunne ikke ligge inntil pappaen som sover gjennom alt bare han har sovna.

Nå må jeg reise meg og fyre i ovnen, basenjien skjelver, piper og stønner. Da må han enten bæsje eller så fryser han, men siden han løper mellom meg og jøtulen så tror jeg løsningen er åpenbar. 

Skrevet
11 timer siden, Pippin&Symra skrev:

Jeg har åpnet den allerede jeg.  a076.gif

Du er crazy :shocked: hva fikk du? 

10 timer siden, Perfect Image skrev:

Nå spiser jeg red velvet muffins, kjøpt på bakeriet. Fordi jeg har bursdag, selv om jeg ikke har sovet :aww: 

Gratulerer med dagen, nytt liv og nytt hus :sorcerer: 

Skrevet
22 minutter siden, Tekopp skrev:

Men nå får du ikke lest, eller prestert spesielt bra på eksamen. Kanskje du kan ringe skolen og høre med de?

Ja. Skal gjøre det!

Skrevet
4 minutter siden, Wednesday skrev:

Mamma ringte nettopp for å si at vi kan ringes senere. Altså. 

:lol: Mamma ringte istad, jeg var på do så kunne ikke akkurat ta den, ringte opp igjen med en gang - telefonsvarer. Luftet hunder og ringte opp igjen, nei da måtte hun ringe meg senere for hun var på tur ut... Vi snakker 3 min mellom hun ringte og jeg ringte tilbake :lol: 

 

Skrevet
5 minutter siden, Raksha skrev:

:lol: Mamma ringte istad, jeg var på do så kunne ikke akkurat ta den, ringte opp igjen med en gang - telefonsvarer. Luftet hunder og ringte opp igjen, nei da måtte hun ringe meg senere for hun var på tur ut... Vi snakker 3 min mellom hun ringte og jeg ringte tilbake :lol: 

 

Haha! Må ha med telefon på do! 

Guest Klematis
Skrevet

1,5 time+ i skogen i fantastisk vær. Veldig glatt deler av turen, da. Timmy er tydeligvis i form igjen, heldigvis.

Nå er det to som er fornøyde med å ha løpt løs og brukt hodene sine, så nå er det nok tid for å sove litt.

Og jeg har som vanlig ikke fått i meg frokost, klokka er jo "bare" 12, så det er vel på høy tid.

 

Skrevet
11 timer siden, Perfect Image skrev:

Nå spiser jeg red velvet muffins, kjøpt på bakeriet. Fordi jeg har bursdag, selv om jeg ikke har sovet :aww: 

Gratulerer med dagen!! :D

2 timer siden, Wednesday skrev:

Takk! 

Jeg synes skikkelig synd på deg, jeg har mer enn nok med meg selv når jeg er syk. Mens du må itilegg passe på gutta dine liksom! Jeg skjønner aldri hvordan foreldre klarer det, men er sikkert noe med at når du må så... Stooor klem ihvertfall og god bedring! :hug:

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Stine skrev:

Gratulerer med dagen!! :D

Jeg synes skikkelig synd på deg, jeg har mer enn nok med meg selv når jeg er syk. Mens du må itilegg passe på gutta dine liksom! Jeg skjønner aldri hvordan foreldre klarer det, men er sikkert noe med at når du må så... Stooor klem ihvertfall og god bedring! :hug:

Jeg er veldig glad for at det ikke er helg, for å si det sånn! Så de er i barnehagen. Jeg lar dem få litt lange dager der nå, dessverre. Også kommer mamma og hjelper med å legge dem om kvelden. Takk for omtanke! :hug: 

  • Like 2
Skrevet

Jeg må jo ha hallusinert eller noe, for syns så tydelig at det fløy en veps rundt bilen min ista :o

I desember? Denne vinteren er ikke sånn som den burde være..

Sent fra min SM-N9005 via Tapatalk

Skrevet

Å ha gikt i en alder av 24 er faktisk ganske interessant, for ingen tror meg når jeg sier at jeg ikke orker å stå opp av senga på dager som idag :lol: Skal tvinge meg ut å jogge, for det hjelper faktisk. Med støttestrømper, selvsagt. Hahaha. Jeg gleder meg til jeg er 90 :o

 

Guest Klematis
Skrevet

Timmy har nå prøvd å drepe peiskosten, den prøvde nemlig å sope vekk litt rask foran ovnen, og junior hadde satt seg i hodet at det var hans, og da blir han meget irritabel. Dessverre var ikke peiskosten særlig medgjørlig, og rasket forsvant inn i ovnen.

Det første han gjør når han kommer hjem til venninna mi, er å stikke hodet i feiebrettet, og se om det er noe spennende han kan spise. Det er det alltid,

T og B fikk hver sin gulrot, og delte hver sin ende av restene av den store boksen med julepostei til meget stor entusiasme. Klipte den i to, og holdt i hver ende, så fikk de kose seg uten at Bizi skal stjele fra Timmy, eller ressursforsvaret hans tar av. 

 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...