Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ingen som klarer å være takknemlig for at noen faktisk ønsker at sonen skal bli bedre og klare å yte maksimalt?  Greit nok at det har oppstått problemer. Men det er slikt som skjer når man tar 5-6 å

Jeg vet du synes vi har litt tungt for det altså 2ne, men du trenger ikke å gjenta det FIRE ganger altså - det hadde kanskje holdt med to...  

Har det vært noe problem tidligere med slettede bilder? Ja, gamle tråder kan ha mange ødelagte bildelinker, men er det egentlig så farlig? Er det ikke viktigst at forumet er levende her og nå (og at t

Posted Images

Skrevet (endret)

Får plutselig ikke opp nytt innhold lengre, det vises ikke at det er kommet nye svar før jeg går inn på selve tråden.

Red: Nå har det visst løst seg:P

Endret av Wilhelmina
Skrevet

Hvordan kommer jeg til siste leste innlegg i tapatalk versjonen? Jeg kommer bare til siste innlegg.

Sent fra min D5803 via Tapatalk

Skrevet

Hvordan kommer jeg til siste leste innlegg i tapatalk versjonen? Jeg kommer bare til siste innlegg.

Sent fra min D5803 via Tapatalk

Gå på hovedsiden (oversikten over forum du følger på tapa) og innstillinger. Der endrer du det.

Trykk på hodet helt til høyre, så diskusjonsvisning og innstillinger. Helt nederst på lista som kommer opp.

Prøver jeg å gå inn på varsler på Tapatalk på hundesonen stopper appen og jeg blir kastet ut.

Skrevet

Ja, har prøvd der :( hvilken innstilling fungerte?

Aner ikke, huka bare av alle jeg, lagret og huket på de instillingene jeg vil ha :P

Skrevet

Her fungerer alt jeg har behov for helt utmerket, både på mobil og pc ?

Her også, jeg bruker ikke tapatalk, har aldri gjort det.  Savner litt smileys, men det er jo ikke verdens undergang for meg :)

  • Like 2
Skrevet

Synes det meste her inne bare er tull nå jeg, det er egentlig ingenting som fungerer som det skal. Eller veldig lite iallefall. Men det tar vel kanskje tid før den vaktmesteren får gjort hele jobben sin :)

Skrevet

Veldig gøy med noe nytt, men har tre ting jeg irriterer meg litt over:

Bedre skille mellom innlegg, de flyter inn i hverandre.

Linker åpnes i nye faner

og de fleste smileyene fungerer ikke

Ellers mye bra

Skrevet

Folkens. @Djervekvinnen trenger hjelp!!
Hun kommer seg ikke inn på forumet og får ikke svar fra de nye eierne. Hun har forsøkt å komme inn fra flere plattformer, men får bare error. Hva kan gjøres?

jeg vet iikke om det er samme problem, men har hun prøvd å skrive kun hundesonen.no og ikke med /forum bak? Jeg kom også til en sånn errorside i starten, men det var fordi adressen ikke var riktig. Jeg hadde muligheter oppe i høyre hjørne til å logge inn, men det tok litt tid før jeg trykket der fordi jeg trodde hele var ødelagt :P .

  • Like 1
Skrevet

Folkens. @Djervekvinnen trenger hjelp!!
Hun kommer seg ikke inn på forumet og får ikke svar fra de nye eierne. Hun har forsøkt å komme inn fra flere plattformer, men får bare error. Hva kan gjøres?

Har hu slettet all netthistorikk og cookies + restartet internett etter det? Det var det eneste som funka hos meg! Bruker Firefox eller Chrome.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...