Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Woho, jeg fikk drømmejobben!!!! :D :banana:

Måå bare dele! Se, pappa smiler!! Har ikke sett han smile siden før hjerneslaget for 5-6år siden!

Ups, jeg skal gifte meg neste år jeg

Posted Images

Skrevet

Jeg vet ikke hva jeg gjør, men jeg ender alltid opp med slike badeglade hunder. :P Stort sett blir det mest vassing før de blir litt eldre og våger å svømme, men Fetter svømmer som bare det allerede han.

Våt og fornøyd hund:

image.jpg1_zpsb0ahms96.jpg

:ahappy:

Er det der en schaefer? Isåfall den fineste jeg har sett noen gang.
Skrevet

Sitter og slåss med både surfacen og laptopen for å prøve å få filene fra dåpen til C til @SiriEveline nå - burde kanskje ha satt i gang før jeg sovnet på sofaen i stad, ja... :lol:

Men nå går det! Bare synd jeg ikke liker (les: klarer, host) å piratkopiere store programmer og derfor har CS5 på laptopen, men ikke på surfacen der jeg vil redigere :lol: Her har jeg bare CS2, og da vil jeg strengt tatt heller sitte på en litt eldre laptop :teehe:

  • Like 1
Skrevet

Det er så mye mus i marka for tida! Så båndtvangen er gjeninnført for Iria litt fremover, med mindre noen har supertips på hvordan man kan få hunden til å ignorere smågnagere på tur...

Skrevet

Det er så mye mus i marka for tida! Så båndtvangen er gjeninnført for Iria litt fremover, med mindre noen har supertips på hvordan man kan få hunden til å ignorere smågnagere på tur...

Skylapper :lol:
Skrevet

Jeg elsker alle de fine vennene mine. Hatt en fantastisk bursdagsfeiring, som ble avsluttet med overnatting på jobben.

11899844_10155999655965174_776384505269010488019_10155999655995174_1375845125709

  • Like 7
Skrevet

Nyklippet bamsefar med skitne labber etter tur i fjæra:

63bd3c0b-1f52-41c0-bc97-dc00bb5c6bdb.jpg

(Edit: Ikke helt ferdig med snutepartiet ser jeg).

Han er så fantastisk søt! :wub: syns ikke det er så mye wheatens å se, men man skulle jo tro det er en rase som kunne passe ganske mange? Min favoritt-terrier i alle fall, uten at jeg kan noe om dem :P

Har funnet to flått på ziva de to siste ukene...liker ikke, selv om det er de eneste hun har hatt denne sommeren. Syns det kan komme ei frostnatt så udyrene kreperer, men det er det vel litt tidlig å håpe på :P

  • Like 1
Skrevet

Er det der en schaefer? Isåfall den fineste jeg har sett noen gang.

Takk! :heart: Ja, det er en schäferhund og jeg synes jo selvsagt at han er verdens fineste, for han er min. :ahappy::wub:

Skrevet

Han er så fantastisk søt! :wub: syns ikke det er så mye wheatens å se, men man skulle jo tro det er en rase som kunne passe ganske mange? Min favoritt-terrier i alle fall, uten at jeg kan noe om dem :P

Har funnet to flått på ziva de to siste ukene...liker ikke, selv om det er de eneste hun har hatt denne sommeren. Syns det kan komme ei frostnatt så udyrene kreperer, men det er det vel litt tidlig å håpe på :P

Takk! Jeg synes også det er rart at det ikke er flere wheatenterriere rundt omkring, det sies at det er den terrieren med mildest gemytt (det har visst ingen fortalt Pippin da). Det er vel pelsstellet som skremmer folk.

Skrevet

Jeg har spist et par pizzastykker, i håp om at jeg beholder dem. Jeg har slitt med å holde på maten i dag. Trolig en allergisk reaksjon på noe jeg fikk i meg. Kanskje den femte drinken, eller den lille flaska med champagne? Eller vaktler, jeg har aldri spist det før, så det kan jo hende jeg er allergisk. Jupp, det er nok vaktelen.

Men det var et helt perfekt bryllup, så da kan en tåle en laber søndag. Sangene gikk nesten perfekt, men det er vel lov at generalprøven går hakket bedre enn selve vielsen når en blir så rørt og full av følelser. Talen min ble tatt godt imot. Alle talene var fine. Maten var kjempegod. Jeg danset macarena i bunad med bruden. Første gjest dro halv ett, og det var min 74 år gamle tante. En fantastisk dag, som ble avsluttet med feiringen av brudeparets datter som fyller tre år i dag på hotellet, før alle dro hvert til sitt.

Jeg tror den pizzaen vil ut igjen, jeg...

  • Like 9
Skrevet

For en vakker whippet!

Hun var det ja :) hun var mitt store håp..

Heldigvis har jeg ei like fin tøtte her hjemme nå som skal fylle skoene hennes :)

Bilder ligger ute på www.kennel-Meanwhile.com hvis du er interessert :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

1 t ca til vi er hjemme *gjesp* Vi har hatt en kjempefin helg i Trondheim da! Ikke noe er så koselig som å rusle rundt i Trondheim sentrum kl 6 på morran, elsker stillheten som er da! :) Skryter av resultata her og jeg, 2× BIR og 2×BIG 2 på Tuva :)

  • Like 6
Skrevet

Såå sliten. Tar på å dra med seg begge ungene på utstilling alene gitt... Og jeg ble så overasket! Lille valpis som kom for bare noen dager siden ble faktisk BIR og BIS2 idag. Ikke verst for ei som inntil torsdagen aldri hadde på sitt 6 mnd gammel liv vært utenfor kennelen :lol: Men hun var flink og utadvendt idag så det var koselig. post-13427-1440966124,6454_thumb.jpg

  • Like 16
Skrevet

Såå sliten. Tar på å dra med seg begge ungene på utstilling alene gitt... Og jeg ble så overasket! Lille valpis som kom for bare noen dager siden ble faktisk BIR og BIS2 idag. Ikke verst for ei som inntil torsdagen aldri hadde på sitt 6 mnd gammel liv vært utenfor kennelen :lol: Men hun var flink og utadvendt idag så det var koselig. 20150830_155231.jpg

Gratulerer :D
Skrevet

Ja. Ser den jeg og :o

Det er som en bilulykke, jeg klarer ikke å ikke se på :o

Edit: også hadde han mulighet til å få den fjernet for 4 år siden, men ville ikke fordi han da måtte tisse med slange... Vet ikke helt jeg, men hadde nlk valgt slange i stedet for å ha giga pung..

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...