Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva er anbefalt valpepris på "din" rase?


Recommended Posts

Skrevet

Høyest unødvendig å vite dette, men jeg er likevel nysgjerrig :P Hva er "normal" pris på en valp av din rase akkurat nå og har den gått opp eller ned de siste årene?

Driver ikke å fører statistikk altså viss noen skulle tro det...hehe.. men ja jeg synes faktisk det er litt interessant :)

  • Svar 190
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Skjønner ikke hvorfor folk klager på mopsen når belgeren ligger på 120 000!

Ja, og det slår deg ikke at det kanskje muligens er litt grådig og uetisk å presse opp prisene bare fordi en kan? Mye mulig det er jeg som er for naiv og godtruende her, men jeg synes det er en skumme

Det å avle på raser som ikke klarer å føde sjøl er selvsagt en helt egen diskusjon, men jeg finner det høyst besynderlig om oppdrettere kan forsvare høye valpepriser med at valpene BØR være dyre fordi

Skrevet

Anbefalt valpepris for japaner er 14 000. Har gått opp en tusenlapp fra i fjor.

Jeg fikk min på tilbud siden han var fire måneder gammel når vi kjøpte ham. :P

Skrevet

Er antakelig noen her som har litt mer sikkerhet bak sitt svar og vet hva som er 'anbefalt', men border collie fra god oppdretter ligger vell mellom 8000kr til 11000kr(?)

Skrevet

Irsksetterklubben anbefaler valpepris på 12000 kr for valper fra kull som er godkjent i raseklubben(dvs. der begge foreldre har oppnådd tilstrekkelig premiering på jaktprøver, har de nødvendige helsetester etc.) Synes egentlig at det er litt i overkant dyrt. :aww:

Eldstemann kostet 9000 kroner da vi kjøpte ham i 2006(kullet var godkjent i raseklubben). Yngstemann 500 pund, dvs. ca 4500 kroner da vi kjøpte ham i 2010. Valpeprisene er generelt lavere i Storbritannia.

Skrevet

Er antakelig noen her som har litt mer sikkerhet bak sitt svar og vet hva som er 'anbefalt', men border collie fra god oppdretter ligger vell mellom 8000kr til 11000kr(?)

Det stemmer helt sikkert det du sier, men de fleste BCer jeg ser på Finn.no går for halve prisen av dette.

Skrevet

Det stemmer helt sikkert det du sier, men de fleste BCer jeg ser på Finn.no går for halve prisen av dette.

Snek meg gjennom finn.no jeg også, derfor jeg valgte å legge til 'god oppdretter'. Hvor folk velger å kjøpe er jo opp til dem :)

Edit: Sier slett ikke at du ikke kan få en flott hund for 3500kr!

Skrevet

Er 12000 på dalmatineren, den har altså gått opp 2000 på 3 år :-) 10000 var normal pris når jeg kjøpte Nico!

På kelpie er det vell også 12000 tror jeg :-)

Skrevet

Jeg tror anbefalt pris er 12,000, men det har steget dramatisk på Labrador synes jeg. I 2008 betalte man stort sett alltid 10,000NOK, 5 år senere er prisene mellom 12,000-15,000NOK på finn.no. Usikker på hvorfor prisen har økt med oppmot 5000kr på 5 år, Labradoren har jo alltid vært populær.

Skrevet

Tror de fleste tar 15000 for boxer nå. 14000 for ett år siden.

1989= 5000; Og så har den steget jevnt og trutt siden da.

Syns 15000 er veldig mange penger. Samtidig så syns jeg ikke at 10 000; i prisstigning på 25 år er drastisk.

Skrevet

Pudlene ligger vel på 15.000 kr uavhengig av størrelse, så vidt jeg har fått med meg. Belgeren ligger som tidligere nevnt i tråden på 12.0000 kr nå.

Skrevet

Sheltien ligger på rundt 15.000 for tiden. Var i allefall det jeg betalte for Inya for under ett år siden, og jeg ser på finn at de fleste ligger rundt der.

Skrevet

Mops ligger vel på rundt 18.000 og oppover :ahappy:

Anbefalt av Norsk Mops klubb er 20 000,-

Det er sykt! :P Man må jo være millionær for å kjøpe seg en mops jo :P (Og alle andre mini-bikkjer).

Men hvorfor er ikke papillon lik på pris egentlig? 12.000 "bare"?

Skrevet

Det er sykt! :P Man må jo være millionær for å kjøpe seg en mops jo :P (Og alle andre mini-bikkjer).

Men hvorfor er ikke papillon lik på pris egentlig? 12.000 "bare"?

Mopsene får vel oftere færre valper i kullene og det er flere som avler Papillon enn Mops?

Nei, aner i grunn ikke. Men jeg følger prisen NMK anbefaler oss oppdrettere.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...