Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tar sinnsykt mange bilder på lure coursing treninger/prøver. Utfordringen min er å få bilder som ikke er kjedelige og platte.. Føler jeg traff litt annerledes her!

Posted Images

  • 4 weeks later...
Skrevet

Husker ikke hva jeg har gjort med disse, men jeg gjør aldri annet enn å ende på skarphet/farger og beskjære.

Dette liker jeg godt og kunne tenke meg å ha på veggen, hvordan gjøre det bedre?

IMG_2867.jpg

Dette er det noe feil med, som ødelegger - men jeg klarer ikke sette fingeren på hva. Dette er ikke croppet, ihvertfall (sjekket originalen), så det kan uansett ikke fikses. :icon_redface:

IMG_2774.jpg

Skrevet

Husker ikke hva jeg har gjort med disse, men jeg gjør aldri annet enn å ende på skarphet/farger og beskjære.

Dette liker jeg godt og kunne tenke meg å ha på veggen, hvordan gjøre det bedre?

IMG_2867.jpg

Jeg ville i alle fall prøvd å gjøre selve hesten litt lysere. Her har jeg for eksempel veldig kjapt bare gjort skyggene litt lysere. Man kan fint gjøre mer, men det er veldig mye lettere å gjøre det hvis man har et større bilde å jobbe med.

5514515954_6ef44a8df9_o.jpg

Dette er det noe feil med, som ødelegger - men jeg klarer ikke sette fingeren på hva. Dette er ikke croppet, ihvertfall (sjekket originalen), så det kan uansett ikke fikses. :icon_redface:

IMG_2774.jpg

Det er jo vanskelig å gjøre noe med, så da må du nesten heller ta et nytt bilde enn å redigere dette, men jeg syns det burde vært mer luft rundt hesten. Hvis du skal beholde så mye av hestehodet, ville jeg ha hatt minst dobbelt så mye luft rundt. Alternativt valgt et annet utsnitt - hvis munnviken hadde vært en anelse høyere opp og langt mer til høyre i bildet, hadde det blitt fint. Det er ikke så dumt å tenke på det gyldne snitt eller rule of thirds når man tar bilder, selv om man innimellom kan ta seg friheter fra dette.

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Skrevet

Haha, ja. Vel, det er kun skog i alle retninger ute på Lindås. Gikk opp på fjellet mellom klokken 4 og 5 for å se soloppgangen og ta bilder. :P

Takker.

Skrevet

Likte dråpebilde #2. Skulle dog ønske å ha sett at du flyttet kamera litt ned slik at det blir mer plant og selve dråpesplashen ser større ut.

Prøve å få liv i denne igjen?

5854900606_4420aeaa6c_o.jpg

Morning Wood by Carl Riot, on Flickr

Fytti katta så fint! Hvor er bildet tatt hen, forresten? (kanskje litt off topic, men men)

Skrevet

Fytti katta så fint! Hvor er bildet tatt hen, forresten? (kanskje litt off topic, men men)

Haha, ja. Vel, det er kun skog i alle retninger ute på Lindås. Gikk opp på fjellet mellom klokken 4 og 5 for å se soloppgangen og ta bilder. :P

Takker.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja, ingen av de du nevner er spesielt enkle å trene eller har lite lyd ihvertfall. Med unntak av whippet og basenji som ikke bjeffer mye, men basenji har ulingen sin. Spanieler luker nok mer hund, og de fleste hunder med underull vil lukte mer enn en puddel. Du kan jo se på de andre vannhundene? Lagotto har hatt mye dårlig gemytt, men portugisisk vannhund er en av mine favoritter som jeg så en del av da jeg drev aktivt med hundesport.
    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...