Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
1 time siden, Symra&Pippin skrev:

Jeg så en kråke som satt og rista på en juiceboks utenfor vinduet mitt. Nå har jeg kasta ut et gammelt rundstykke og venter på at han skal bli overbevist om at det ikke var et luretriks fra min side. Håper han snart forstår at jeg ikke planlegger kråke til middag.

Jeg og samboer ga en kråkeflokk litt av godbitene til hundene en dag før jul når det var skikkelig kaldt. Det samme gjorde vi dagen etter. Nå når vi går i området her og de ser oss, så har vi 15-20 kråker rundt oss tvert :lol: Det er smarte dyr altså. De flyr rett foran fjeset vårt og lander foran hundene for å stoppe oss, så de kan få godbiter! Lille kråkeflokken vår :heart: Og vi har hunder som overhodet ikke ser på de som middag, så det er veldig harmonisk det hele! 

Føler oss ikke kjempesmart da, går langs elva med en flokk kråker flokkende rundt oss og hundene :lol: 

  • Like 9
  • Haha 1
  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sliiiten.  Men nå har jammen lille Fettergutt blitt godkjent lavinehund, og er nå godkjent redningshund både sommer og vinter. Fineste lillegutt.   Ellers så må jeg innrømme at jeg gleder meg lit

Fineste snilleste Casper er 10 år i dag! ? ??

Vi klarte det:) Herregud det er vilt hvor sliten man blir av å ikke gjøre noenting.

Posted Images

Skrevet
20 minutter siden, Teserere skrev:

Er helt forelsket i valpene :wub:

Kevin :heart: 

Kennel Fastback sitt bilde.

 

Poppy :wub:

Kennel Fastback sitt bilde.

 

Dakota :ahappy:

Therese F-w sitt bilde.

 

Så fine! :wub:

 

 

..ligger jeg og slenger på sofaen, alle andre sover.  Zeroh med appelsin og golden berry smakte yes-is, så jeg kjøper nok ikke den igjen. Går an å drikke opp flaska jeg har kjøpt, da. Er litt tomt og stille her med "bare" fire valper, men veldig godt å stresse ned litt. Har pådratt meg øresus, tror den hører sammen med spenningshodepinen jeg har hatt siste uka, håper ihvertfall det og at det går over når ting roer seg her. Føles som om jeg har en tørketrommel i hodet og er nitti år, går rundt og sier hæææ hele tida. 

Snart kommer en venninne på besøk, vi skal spise pizza og snop og se på den nye versjonen av IT, det blir stas. Må laste ned undertekster da, så jeg hører noe mer enn bare graut.  :lol: 

  • Thanks 1
Skrevet
Akkurat nå, Wachita skrev:

Hvor fort pleier HD/AD å bli lest av etter bildene er kommet til NKK?

Har du forhåndsbetalt?

Skrevet (endret)
Just now, mushi said:

Har du forhåndsbetalt?

Ja. Kjøpte 21.02, registrert mottatt 05.03 står det. 

Edit: Røntgen ble tatt 22.02. 

Endret av Wachita
Skrevet
Akkurat nå, Wachita skrev:

Ja. Kjøpte 21.02, registrert mottatt 05.03 står det. 

Edit: Røntgen ble tatt 22.02. 

Ser ut som om vet'n din var sen med å sende inn. De blir fortløpende registrert inn når de blir mottatt, jeg har opplevd å bli registrert inn dagen etter røntgen... Også har jeg opplevd veterinær som "samler opp" før sender inn og tar betraktelig lenger tid.

Skrevet
Just now, Perfect Image said:

Ser ut som om vet'n din var sen med å sende inn. De blir fortløpende registrert inn når de blir mottatt, jeg har opplevd å bli registrert inn dagen etter røntgen... Også har jeg opplevd veterinær som "samler opp" før sender inn og tar betraktelig lenger tid.

baah. Var redd for det. Vo tok 5 hunder samtidig da, så teit om han ventet :P 
Tror du det er håp å få svar til uken? Siden nkk fikk papirene i går? :P 

Skrevet
Akkurat nå, Wachita skrev:

baah. Var redd for det. Vo tok 5 hunder samtidig da, så teit om han ventet :P 
Tror du det er håp å få svar til uken? Siden nkk fikk papirene i går? :P 

Jepp. Til og med håp denne uken :P Er bare å vente å se men du får nok resultatene snart da :)

Skrevet
Just now, Perfect Image said:

Jepp. Til og med håp denne uken :P Er bare å vente å se men du får nok resultatene snart da :)

Takk! Super utålmodig sjel :P Så håper det kommer snart :D Syns vi ventet lenge nok med å ta røntgen, så når vi først gjorde det vil jeg jo helst a svar samme dag :P 

Skrevet (endret)

Jeg fikk nettopp en smoothiemaskin av Sara. Nå har jeg laget smoothie av banan, frosne jordbær og vaniljeyoghurt. Good! 

Blir nesten litt bekymret når Symra ligger og sover i stedet for å mase om tur. Det er mase-om-tur-tid! Kanskje naturlig å være litt slaff rett etter løpetid? Vi gleder oss veldig til varmere vær og bare veier, da skal to gamle damer være mye mer ute og i bevegelse! Hilsen fra sofakroken. (Men nå går vi ut snart).

Endret av Symra&Pippin
Skrevet

I morgen skal jeg til veterinæren med Felixen for en oppfølging av prostataproblemene hans. Litt spent på den altså..

Skoj har fått være med på tur sammen med en fremmed hund i dag og trent passering på hele to hunder :P Den siste vet jeg ikke om han fikk med seg engang, han er så glad i mat at det sikkert kan gå av ei bombe uten at han merker det. Kjekt! 

Nå soves det på alle kanter, endelig, og jeg stresser oppi hodet mitt med alt jeg burde rekke før vi får helgebesøk fra torsdag av. 

Skrevet
24 minutes ago, Ozzy said:

Screenshot_20180306-205538.thumb.png.97d99a5ba5b905d71142ebbe3d3f2c53.png

@Snøfrost  @Meg  kommer ikke på fler med flere huskyer :lol:

Litt langt unna :)
På den tiden i morgen er jeg bundet til farmasipraksis. 

 

Jeg trenger mer snø! 
Det går ellers mot slutten av sparkesesongen selv uten at det har vært en eneste plussgrad :(

 

  • Like 1
Skrevet
30 minutes ago, Ozzy said:

Screenshot_20180306-205538.thumb.png.97d99a5ba5b905d71142ebbe3d3f2c53.png

@Snøfrost  @Meg  kommer ikke på fler med flere huskyer :lol:

takk for tipset.  jeg har faktisk vært i kontakt med dem men har ikke anledning til å stille opp på det klokkeslettet de kan  

  • Like 1
Skrevet

Det var da som filla, Sandefjord-utstillingen avlyses. Hadde jo tenkt å gå dobbelstevne i LP med Lyn, som reservedebut om vi ikke kommer oss til start i mai...

Skrevet
Just now, maysofie said:

Det var da som filla, Sandefjord-utstillingen avlyses. Hadde jo tenkt å gå dobbelstevne i LP med Lyn, som reservedebut om vi ikke kommer oss til start i mai...

Den i juni?
Hadde tenkt å melde på valp der. Hm...

Skrevet
10 minutter siden, Snøfrost skrev:

Den i juni?
Hadde tenkt å melde på valp der. Hm...

Ja, blir visst bare rallylydighet den helga - iom. at klubben skal arrangere NM ved NKK Østlandet helga før...

Skrevet
4 minutes ago, maysofie said:

Ja, blir visst bare rallylydighet den helga - iom. at klubben skal arrangere NM ved NKK Østlandet helga før...

Forståelig, men æsj fra min side :P 
Jaja, får se om vi finner noe annet å stille valpedyret på før hun vokser ut av valpeklassene

Skrevet (endret)

Neida, lille schäferen er ikke bortskjemt. En ting er i alle fall helt sikkert: han ligger definitivt ikke i sengen under dynen med favorittbamsene sine. Garantert ikke.

 

 

25790565997_6593fd0928_b.jpg

:whistle::icon_redface: 

Endret av Artemis
  • Like 12
  • Thanks 1
  • Haha 5
Skrevet

Fått bilsele til bikkjeguri i dag. Samboer skal ha i sin bil, siden han ikke har plass til bur. Sånn er det når man må ha kul og tøff sportsbil...bestilte den som ble best i test hos naf, så satser på at den er grei.:D tipper hun blir fornøyd med å få sitte i setet og se ut, enn det knøttlille hamsterburet han hadde i baksetet...

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...