Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Snusmumrikk
Skrevet
2 timer siden, Meg skrev:

RC4800. Pluss en og annen sekk annet tørrfôr som vi vinner på løp, da blandet inn i RC-fôret. 

Får du bedre pris på det ved å kjøpe mye av gangen? Jeg skulle gjerne hatt mine på det fast, men det er for dyrt på fullpris :( Ihvertfall når jeg får avtale på noe som er nesten like bra til under halve prisen 

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tenkte det samme i går da jeg kjøpte en pose med Mush elgkjøttboller til 90,-. Sviindyrt, men lørva på 6 kilo spiser meg jo ikke akkurat ut av huset  

Purizon, litt forskjellige, men helst de med mye fisk. Varierer litt fordi han blir litt matlei i lengden. Ser ikke så stor forskjell på avføringen, lukter stort sett det samme og er fast og fin med m

Det er faktisk litt diskriminerende                                

Posted Images

Skrevet

Brit care salmon og et eller annet... Det foret som har funket best på de tre siste hundene her faktisk. Prøvde Idde på Robur med laks når han kom, men ble dårlig i magen av det. Stor forandring når vi begynte på brit care. 

 

Skrevet

For tiden går hundene på Robur senior, da Dyresjappa som vi bruker hadde tilbud på det før jul (har brukt Robur tidligere og har vært fornøyd med det stort sett). Ellers går vi for tiden "til vanlig" på Acana senior, det var det vi falt på da Nordic by nature falt ut hos den norske leverandøren. De får imidlertid det på juleferie og når Odin skal være hos mamma og pappa i januar, siden vi visstnok har satt igjen en sekk der i sommer.

Og så har vi et par sekker Provit vom i fryseren som vi skulle teste da VOM satte opp prisen så veldig, men har ikke helt bestemt meg for om jeg er fornøyd med det enda. Vi bruker nok opp de sekkene ihvertfall, når vi får tiltak.

Skrevet

Før hun begynte å bruke leddfôr gikk hun på Applaws lam og kylling, var greit fornøyd med det. Har faktisk vært mest fornøyd med Hills j/d Joint Care, til tross for ingrediensene:P

Skrevet

Forer i all hovedsak på ymse kjøtt, men de får Primadog med lam og pottit ved siden av (ikke feite Dorris, da). Det smaker visst ikke høgg og de fungerer greit på det, billig er det også. I løpsesong får Juff RC 4800 i tilegg.

Skrevet
8 hours ago, Snusmumrikk said:

Får du bedre pris på det ved å kjøpe mye av gangen? Jeg skulle gjerne hatt mine på det fast, men det er for dyrt på fullpris :( Ihvertfall når jeg får avtale på noe som er nesten like bra til under halve prisen 

har hundekjøreravtale. Det er vel omtrent som oppdretteravtale og ikke så veldig billig men pytt

Skrevet

Gutta mine får høyenergi-fôret til Vigor & Sage, stått på det siden juni. De får også en del kjøtt, oftest et måltid om dagen. Etter et par måneder på fôret var jeg dårlig til å huske å ta opp kjøtt fra fryseren, og da merket jeg at avføringen ble litt løsere. Derfor blander jeg med litt diverse annet tørrfôr jeg har også. De trenger høyenergi-fôret for å holde vekta oppe, og dette er faktisk eneste høyenergi-fôret jeg har prøvd som Aron vil spise over lengre tid. 

Taipa får RC medium adult for tiden. Nå har hun nettopp hatt valper og er derfor ganske så slank og fin, men ser jeg hun begynner å legge på seg igjen, evt blir mer matstressa, så går vi tilbake til light-fôr slik at hun kan få større mengde. Bikkja er konstant sulten :P 

Skrevet

RC 4800 sammen med vom og hundemat på gutta. Tispa bruker jeg Acana Light & Fit på, i tillegg til vom og hundemat. Hun er kastrert og har lettere for å legge på seg enn hannhunden mine har.

Skrevet

Når det går i tørrfor ender jeg alltid tilbake til RC 4800 ellers fores galskapen på Vom og hundemat

Skrevet

Skulle gjerne foret rått men vet ikke helt hvordan jeg skulle fått til det i Ungarn uten å måtte lage mat til dyret fra bånn og det gidder jeg ikke ? Så da blir det Orijen, som jeg har fått høre er det eneste tørrforet de regner som likeverdig til råforing, og det får jeg tak i både i Budapest og i norge ??

Han får hovedsakelig Regional Red men med litt 6fish innblandet og gjerne litt lakseolje i for det er han gæærn etter 

Skrevet

RC beagel :lol:  Kjøpte en sekk med det som gikk ut på dato, og hundene ble veldig fine og blanke i pelsen. Så da fant jeg ut at de kunne fortsette på det en stund. Sliter litt med å finne riktig balanse på mengde, så ene er litt chubby og andre er litt tynn. Men har bestilt en sekk til av det, så får vi se om jeg får til balansen med mengde eller om jeg må bytte. 

 

Skrevet

Bikkja får Canagan (varierer hvilken type jeg kjøper). Jeg pleide å bruke Orijen, men butikken byttet sortiment og da kom Canagan inn som erstatning for Orijen. Bikkja liker det godt, det er lite og fast avføring og prisen i Sverige er helt grei.

Skrevet

Her bruker vi tørrfor i tillegg til norwegian polar ( tester ut det nå istedenfor vom & hundemat). På min bruker jeg da RC 4800 ( 4300, kommer an på hva jeg har vunnet og har kjøpt selv). På hund nummer to, kjører vi også NP + købers med lam og ris. Han er tander i magen, og fungerer bra på denne komboen.

Skrevet

Har fôret igjennom ett par sekker hills medium nå og vært veldig fornøyd. Nå er vi på en sekk med Brit Care Salmon and Herring (litt påvirket herfra tydeligvis). :)

Skrevet

Tellus får en salig blanding av orijen, RC, Pro Plan, Eukanuba, Vigor Sage + +

Jeg klarte å raske med meg rundt 6-7 kilo i prøveposer da han var valp som jeg blanda ut i en sekk Orijen. Jeg har for første gang kjøpt mat til han nå og da gikk jeg for Pro Plan med laks (sensitive skin). Den har virkelig falt i smak og synes han har slutta å røyte og fått bedre pels! 

Luna har fått den blå til Acana, men har nå bytta til Pro Plan med laks og ris (sensitiv fordøyelse heter den vist). Spent på resultatene, men hun fungerte veldig bra på prøvesekken vi fikk i sommer som jeg blandet 50/50! 

Siden jeg er veldig lat er målet at de skal få samme mat til sommeren :) 

Skrevet

Pro Plan senior (7+) for big dawgs. Lite bæsj, helt ok pels (den er vanskelig å jobbe med) og sunn hund som senest i går fikk strålende tilbakemelding om å være en fit og fin Labrador "til sin alder" fra veterinær :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Skriver litt i frustrasjon og oppgitthet. Vi har verdens fineste valp og morsom å trene, men… han er en liten nøtt. Dette er en jakt cocker og bare for å informere så får vi veiledning fra oppdretter og atferdsspesialist. Men vi føler vi stanger hode i veggen. Valpen vår finner ikke roen når vi andre er hjemme, står kun å bjeffer og blir til slutt desperat og løper i ring mens han bjeffer. Han har ikke seperasjonsangst da han fint klarer å være alene hjemme 4-5 timer på dagtid og ligger da stille i buret sitt som han kan gå fritt inn og ut av(vi følger med på kamera). I tillegg så kan han angripe oss med biting når han kjeder seg eller blir frustrert på tur. Sitter da fast i armer og ben og det er ikke napping, men biting på høyt nivå og kraft. i samråd med veterinær og adferdsspesialist har han fått sitt eget rom slik at han kan være i fred fra ro og mas og slippe å mase på oss om at det skal skje noe hele tiden. Dette er prøvd i 2 uker uten hell. Vi har også prøvd både mer og mindre hjernetrim, uten at det gir effekt.   hverdagen hans ser ellers slik ut: på morgen får han en tissetur før han få leke og tygge litt. Så får han en lengre tur 20-35min hvor han får halve frokosten sin i søk og trening. Så når vi kommer inn går han resten av frokosten sin før han er alenehjemme fra ca 07:45- 12/12:30. han får da en snusetur på 15-20min og en kong fylt med mat før han er alene hjemme igjen til 15/15:30. og det er nå problemene starter. Når vi kommer hjem får han den lengste turen 40min ca. Den består i lek, søk og trening, før han får litt middag. Og etter dette er det bjeffing og biting både inne, i bilen og på kurs(går nosework og unghundkurs) han blir frustrert hvis han ikke får oppgaver og lar det da gå utover oss med å angripe. Han er høyt i stress og klarer ikke å roe ned, selv om dette er trent mye på. Han blir svart i øynene og umulig å avlede med godbiter, leke eller kommandoer.    etter at han får kveldsmaten sin ca kl 20, så slokner han og er da veldig medgjørlig på alt. Men da kommer problemet om natten, han sover kun til kl 04-05 og så er dagen igang igjen med bjeffing som varer i evigheter til vi står opp.    Noen som har noen tips? Vi holder på å bli gale og har prøvd mye hittil, men er åpne for forslag og er villig til å prøve det meste!
    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...