Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Akkurat nå, *Kat84* skrev:

Men da har du i hvert fall tid til å gå på do ;) 

Hjemme fra jobb en time tidligere enn jeg skulle. De har ikke lagt inn riktig flightnummer eller destinasjon i dag heller i skjemaene sine, så da var det ikke så mye mer jeg fikk gjort...

Og mannen har fått ny arbeidsbukse og fått levert rapport om tyveri til sin arbeidsgiver som tok kontakt med de som har ansvaret for å drifte hele anlegget. Så nå er han ikke bukseløs lengre, og jeg venter i spenning på fortsettelsen  :lol:

 

:lol: ! Av alle ting å stjele... 

 

  • Like 1
  • Svar 3.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Akkurat nå er jeg superfornøyd med lille Fettergutt. Jeg er nemlig på vei hjem fra kurs med en rykende fersk B-godkjent lavinehund.  Flinke Fetter skuffer aldri.

Hei sonen  Må bare dele.. Colored Melody's Calendar Girl. HD: A/A  AD: 0/0 Gjennomført MH - Bestått, med 1 på skudd.   Verdens fineste lille aussie-frøken❤

Fine bikkjer! Han heter Herr Hu, og er verdens søteste! Han ble 2 år i går.  Han er ikke 100% offisielt min enda, vi har ikke ordna med omregistrering, men vi har hatt ham siden rett etter nyttår

Posted Images

Guest *Kat84*
Skrevet
Akkurat nå, Raksha skrev:

:lol: ! Av alle ting å stjele... 

 

Ikke sant! :D og så rett etter en av de få som har nøkler til brakkene der ikke helt fikk det svaret han ville av meg natt til søndag. Hmmmm :lol:

 

Blar gjennom kanaler nå og legger merke til noe veldig spesielt på Hundeviskeren... 

Ei dame som har problemer med at hunden stresser når den er med på kjøretur. Men er det så rart da når bikkja blir plassert BAK PÅ LASTEPLANET på en pickup??? :pinch:

 

Skrevet
8 minutes ago, Lola Pagola said:


Norge? Da kan du jo leie en tilhenger fra circle k eller noe, tror det skal være mulig å levere hengeren på en annen stasjon enn der man hentet. Får leid rimelig store hengere med tak og:)

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk
 

Æsj. Nærmeste hengerutleie er i Narvik. Langt unna dessverre. :( 

Skrevet
Skal fra og til Norge, men kjører helst gjennom Finland og Sverige. 
Hmmm, det er jo et alternativ, hvis det går innenfor vektgrensen på bilen min. Har bare vanlig B-førerkort.

Det har jeg og men kjørte en stor henger med venninnen min sin lille bil. Men, vi sjekket ikke akkurat opp så mye da, skulle bare kjøre en dobbeltseng 2 km.

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk

Skrevet
9 timer siden, 2ne skrev:

Mijau! :D 

Purrr :wub: 

9 timer siden, 2ne skrev:

Det kan være lurt med tanke på rådyrene, men det kan også hende at du blir uvenner med menneske-naboene dine da :teehe: 

Mulig jeg får noen rare blikk av naboene, ja... :D Foreløpig går det i å gå ut før hundene, smelle igjen døra, se på at rådyret titter på meg, og rope til det at "DU MÅ FLYTTE DEG, GLAM MÅ TISSE!"

Jeg tror naboene kommer til å se rart på meg til slutt uansett...

2 timer siden, Belgerpia skrev:

Trekker ekstra skatt hver måned, jeg tjener omtrent på krona det skattekortet for 2016 anser at jeg skal tjene, og har ikke noe mer formue enn det sammes skattekort mener jeg har - allikevel mener staten at jeg har betalt for lite i skatt.
Hadde jeg ikke trukket ekstra så hadde jeg fått nesten 10000 i baksmell for f... Jeg er mildt sagt RASENDE - hvem er det som gjør feil? Skattetaten, fordi de ikke klarer å regne ut hvor mye jeg burde betale hvert år, eller lønningskontoret her? F... altså

Så innmari surt - håper det løser seg til neste år, i hvert fall. En ting er ikke å ha noen formening om hva resultatet blir, men når en gjør slike "sparegrep" er det jo bare frustrerende.

1 time siden, Klematis skrev:

139,- i restskatt ja, det kan jeg leve med.:P

Havner ikke på Luksusfellen enda, altså? :P 

41 minutter siden, Artemis skrev:

Sonen vet jo alt, så derfor spør jeg... Jeg skal flytte. Langt avgårde. Hvordan går jeg frem for å få med meg flyttelasset mitt? Har nesten ikke møbler, men har likevel for mye til å få med meg alt i bilen min. Hvor finner man noen som kan ta transporten for meg, og hvor mye koster slikt?

Flyttebil? Leiebil, og få fløyet opp en sjåfør? Noen du kjenner med stor bil som vil ha bilferie, og avslutte med å kjøre flyttelass nedover? 

  • Like 2
Skrevet (endret)
56 minutter siden, Artemis skrev:

Sonen vet jo alt, så derfor spør jeg... Jeg skal flytte. Langt avgårde. Hvordan går jeg frem for å få med meg flyttelasset mitt? Har nesten ikke møbler, men har likevel for mye til å få med meg alt i bilen min. Hvor finner man noen som kan ta transporten for meg, og hvor mye koster slikt?

Hvis man fx skal Finnmark-Hordaland (eller steder på kysten i mellom der) sender man med Hurtigruten i container. De har egne cargoselskap som du kan kontakte for å plassert container utenfor der du bor nå og levert på kaia. Evt ta kontakt med fx Bring og hør. Det går faste ruter langtransport masse ulike steder en innimellom kan få tatt med last på. Hele, fulle flyttelass er oftere flyttebyrå. Noen ganger kan en få ny arbeidsgiver med på å spleise på sånt, aner ikke innenfor din bransje.

Gratulerer med ny jobb??

Red. Gods på Hurtigruten er Nor lines AS, kontaktinfo står et stykke nedpå den linka sida her https://www.hurtigruten.no/sider/lokaltransport/ 

Endret av Kokospaniel
la til litt
  • Like 2
Skrevet

Inntatt en kopp kaffe og manner meg opp til å komme meg i dusjen. Av og til føles det som verdens største tiltak å komme seg i dusjen:P bikkja stod opp når jeg stod opp, men byttet egentlig bare soveplass fra seng til sofa og hun vil absolutt ikke ut på plenen. Deilig med en rolig morgen, fri for raptus. Snart skal jeg på kveldsvakt før 9 dager fri:D

Guest *Kat84*
Skrevet
9 minutter siden, SFX skrev:

 

Mulig jeg får noen rare blikk av naboene, ja... :D Foreløpig går det i å gå ut før hundene, smelle igjen døra, se på at rådyret titter på meg, og rope til det at "DU MÅ FLYTTE DEG, GLAM MÅ TISSE!"

Jeg tror naboene kommer til å se rart på meg til slutt uansett...

:lol:

 

Skrevet
23 minutes ago, Artemis said:

Æsj. Nærmeste hengerutleie er i Narvik. Langt unna dessverre. :( 

Nimber funker slik at du kan sende med dine ting i andres kjøretøy når de allikevel skal samme strekning som deg. Det er rimelig trygt, man logger inn med BankID om jeg husker rett, og penger skifter ikke hånd før du har mottatt tingene dine. Det er mange som kjører transport som har rikelig med plass i bilene sine, eller om det er privatpersoner med stor bil/henger. Vinn vinn for begge parter liksom. :) 

  • Like 2
Skrevet
13 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Har du fostret en revolusjonær?

Jeg tenkte... huff det var et dårlig kull :D

Skrevet
3 hours ago, Belgerpia said:

Trekker ekstra skatt hver måned, jeg tjener omtrent på krona det skattekortet for 2016 anser at jeg skal tjene, og har ikke noe mer formue enn det sammes skattekort mener jeg har - allikevel mener staten at jeg har betalt for lite i skatt.
Hadde jeg ikke trukket ekstra så hadde jeg fått nesten 10000 i baksmell for f... Jeg er mildt sagt RASENDE - hvem er det som gjør feil? Skattetaten, fordi de ikke klarer å regne ut hvor mye jeg burde betale hvert år, eller lønningskontoret her? F... altså

 

2 hours ago, Mari said:

Kan du utdype? Jeg har fått stor restskatt og jeg forstår ikke hvorfor. Eller, jeg ser at utgifter til SFO ikke er med, men det kommer ikke til å gjøre enorm forskjell. Gikk drastisk ned i lønn i 2016 også. Har tabell. Litt fortvila nå kan man si. Jeg har aldri fått baksmell før. :( 

Så kjipt med store baksmeller. Fikk det et år selv, med like uforstående årsak som Belgerpia. Altså ting var innenfor estimatet i inntekter og utgifter så burde jo ikke vært noe problem. 

Så nå tar jeg aldri noe som helst for gitt med det systemet der lenger :aww: 

I år gikk det bra da, men det er første år på lenge at jeg får igjen en sånn sum. Ikke kjempemye, men noen lapper er det jo, og for OSS er det mye. For andre er det en halv ukeslønn :P 

 

  • Like 3
Guest Klematis
Skrevet

Han som egentlig skulle passe Biz mens jeg er på en ukes ferie i sommer kunne ikke likevel. Visste det var en sjans for det, så det kom ikke som noe sjokk. Regner med at de fleste kenneler begynner å bli fulle for sommeren nå, og ikke har jeg lyst til at hun skal være der en hel uke heller.

Så da er det jo fint at den nye hundepasseren vår dukket opp. Håper hun kan! Hvis ikke så kanskje jeg må prøve lykken her inne.

Skrevet

Nimber :wub: 

Har endelig fått pengene tilbake og fått kjøpt ny fitbit, så nå kan jeg bevege meg igjen :lol: Det var seriøst ikke gøy å måtte bevege seg uten å få registrert det :sleep: 

Skatten var helt grei. Gikk i pluss iallfall, det er det viktigste. Fikk igjen mindre i år enn i fjor, begriper ikke hvorfor men det er nok riktig. Det så riktig ut så da er det sikkert det :P

Har så sterke smerter at jeg ikke vet hvilken hjernecelle jeg skal tenke med en gang, er ingen som fungerer. Det her er helt vilt. Går vel over snart håper jeg :sleep: 

Skrevet

Det var plutselig veldig rar lukt i alle gangene her, litt sånn varme ledninger eller noe sånt. Vi finner ikke noe, og nå har vaktmesteren tatt over saken så assisterende brannansvarlig Heidi kan slappe av. Det var mitt første oppdrag i den funksjonen, brannansvarlig er sykemeldt. :aww:

 

Skrevet

Har ikke turt å sjekke om jeg får igjen eller får baksmell enda:ustol: har en mistanke om det siste, spesielt siden jeg gikk opp i "lønn" i fjor.

 

Laget masse syltet rødløk, så da blir fiskeburger middagen bra i dag også! 

Skrevet

Og jeg kommer fremdeles ikke inn... ja ja. Hverken restskatt eller tilgode går noen vei.

Vært ute på en fin tur, og selv på småturer så krangler beina mine. Da blir jeg sur!!

Nå skal jeg lese en god bok, kanskje en krim jeg har nemlig pønta til påske:D

 

Skrevet

Ikkje alltid like greit med løpetid i hus (igjen!) og en stykk kåt hannhund, når man skal gjere husarbeid og døra mellom gangen og stua må stå open. 
Fenris vart, etter mykje frustrasjon frå mi side, plassert ut i hundegården. Men no har eg dårleg samvittighet fordi det er sånn eit grisevær ute. Sjølv om han har goood tumleplass, tak over hode, teppe å ligge på og eit par hundekassar han kan legge seg inn i :P Kanskje på tide og ta inn igjen stakkaren snart, no som eg er ferdig og han kan få ligge i gangen eller oppe.

Skrevet

skifte til sommerdekk eller ikke? (bare for å slippe piggdekkavgift :P) tvilsomt at det blir glatt på dagtid vel?

Også har jeg litt lyst til å dusje Casper slik at han er ren og pen til NVH på torsdag, men egentlig er det jo bedre å dusje etter han har vært der da... Men tror jeg dropper det, nerven er tørr og ser bra ut (tror jeg), så dumt om det skulle komme vann på, på tross av ballongsokk. Men han er unektelig litt vårskitten... ikke ofte det skjer.

Herregud... jeg har jo litt reisefeber jeg [emoji28] det er bare en tur til veterinæren! Men fordi veterinæren er 1,5 time unna blir det en reise ifølge min hjerne. Og så må jeg pakke til overnatting. Da blir det jo en liten reise egentlig.

Fikk igjen på skatten og, trodde egentlig jeg skulle få mer, pleier å få noen tusen. Men 900kr er bedre enn smell [emoji3]


  • Like 1
Skrevet

Den følelsen når man får igjen på skatten:bananas:....  og du kommer på at det meste går med til å betale gubbens baksmell :vegg:

Skrevet
5 minutter siden, Lola Pagola skrev:

skifte til sommerdekk eller ikke? (bare for å slippe piggdekkavgift :P) tvilsomt at det blir glatt på dagtid vel?

Også har jeg litt lyst til å dusje Casper slik at han er ren og pen til NVH på torsdag, men egentlig er det jo bedre å dusje etter han har vært der da... Men tror jeg dropper det, nerven er tørr og ser bra ut (tror jeg), så dumt om det skulle komme vann på, på tross av ballongsokk. Men han er unektelig litt vårskitten... ikke ofte det skjer.

Herregud... jeg har jo litt reisefeber jeg emoji28.png det er bare en tur til veterinæren! Men fordi veterinæren er 1,5 time unna blir det en reise ifølge min hjerne. Og så må jeg pakke til overnatting. Da blir det jo en liten reise egentlig.

Fikk igjen på skatten og, trodde egentlig jeg skulle få mer, pleier å få noen tusen. Men 900kr er bedre enn smell emoji3.png

 

Spørs vel hvor du bor. Vi la om for ei uke siden, men jeg er for tiden sykemeldt så hvis det skulle være glatt en morgen/kveld så MÅ vi ikke kjøre. Sliter veldig på dekka å kjøre på barmark også.  

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...