Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
1 time siden, Raksha skrev:

Bytter du nå så får du vel ny fra 1. januar, ikke noe å vente med om du har alternativer. 

 

Done!  Jeg har aldri vurdert å bytte lege tidligere faktisk, har vært fornøyd med de jeg har hatt og har kun byttet pga flytting. 

En kompis kommer innom i kveld for å hente julegaven sin. Samboer  ringte og lurte på om det ville bli nok middag, jeg svarte at jeg faktisk ikke har tenkt å lage middag, ikke med denne formen. Dessuten er kjøkken ryddig og rent og jeg orker ikke noen stor-opprydding der i kveld i tillegg til pakking. I morgen reiser vi rett etter jobb så alt må gjøres klart i dag. Så da blir det pizza :sleep:

  • Svar 4k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg fikk mye fint og nyttig til jul. Veldig fornøyd med alle gavene, og en må  jeg bare dele her inne. Mannen har laget/malt meg med alle våre 10 hunder i spannet

Endelig hjemme etter en lang lang lang tur til og fra Stockholm. Utslitt, sulten, tørst, trøtt, stiv og støl! Men det er SÅ verdt det når jeg kommer hjem med en ny svensk, nordisk og INTERNASJONA

"Tror du det er dødelig?" "Nei." Den følelsen av lettethet.

Posted Images

Skrevet
14 minutter siden, Klematis skrev:

Da har 4-åringen reist, og det var noen som kalte det opposisjonsalder. Jah, det tror jeg så gjerne.:lol: Vi rakk innom både raserianfall, furting, sutring, trassing og grining på turen vi gikk, og tante utviser en tålmodighet hun virkelig ikke ante hun hadde.:P

Jeg har alltid hørt at den alderen er "stille før stormen " og det stemte her :P

Det var en fin og rolig alder :wub:

 

Hurra for at @2ne is going hoooome for Christmas :jump:

Jeg har selvfølgelig blitt syk.. Jeg har jo 2 dager ferie.  Da må man bli syk. 

 

Skrevet
2 timer siden, Line skrev:

Det er forbud mot oppskyting i nærhet til flyplasser, og noen flyplasshoteller tilbyr nå hundeeiere nyttårsfeiring der. Kanskje et alternativ?

Jeg bor like ved en flyplass, og her smeller det i alle retninger fra rakettsalget starter tredje juledag til langt utti januar :no:

Skrevet

Prøvd oss på enda en tur på glatta :lol: Snart skal vi på middag hos svigerfar, også skal vi tenne lys på grava til farfar :heart: Synd at mormor og morfar ligger så langt unna, men der er jeg flink å legge blomster på om sommeren, i sommer fikk de brudebuketten :heart:

IMG_20160731_144452.jpg

  • Like 4
Guest Klematis
Skrevet
23 minutter siden, Mud skrev:

Jeg har alltid hørt at den alderen er "stille før stormen " og det stemte her :P

Det var en fin og rolig alder :wub: 

Åh hjelp,skal det bli verre,da lurer jeg på hvordan stormen er.?

Skrevet

Hundene har fått tur, og jeg skal sitte helt stille i sofaen til ladning, det tok på - idiotisk hvor utslått en kan bli av noe som alle får. Bare legge et par vedkubber til på ovnen, så skal jeg overbevise en hund eller to om å krype opp i fanget. Helst ikke Glam, det lukter kattebæsj av munnen han - han kan få kose med rumpa vendt mot meg. 

Jeg er veldig glad for de to-tre kattene jeg ser på tomta, for jeg tenker det er de jeg kan takke for at jeg ikke finner musemøkk i kjelleren lenger - men må de drite i hagen?

Skrevet
3 minutter siden, Stine skrev:

Prøvd oss på enda en tur på glatta :lol: Snart skal vi på middag hos svigerfar, også skal vi tenne lys på grava til farfar :heart: Synd at mormor og morfar ligger så langt unna, men der er jeg flink å legge blomster på om sommeren, i sommer fikk de brudebuketten :heart:

Åh, for en nydelig ting! :heart: 

  • Like 1
Skrevet
15 timer siden, Pringlen skrev:

Hu er vel trønder :P Sikkert det som er feilen. Det er støverene våre også.... Valpen tok virkelig kaka her en dag. Hun lå og gnagde på bakbeinet til halvsøstra. Sistnevnte prøvde å dra til seg beinet. Men DET skulle valpen ha seg frabedt. Stjele tyggeleken på den måten, liksom :blink:

:lol::lol:

1 time siden, Turb skrev:

Forresten så kan det være mye moro med julepynt. En glassengel som henger i vinduet har skylda denne gangen. Kattkelpie...https://vimeo.com/196727821

Sent fra min SM-G930F via Tapatalk
 

:lol::lol:

Hurra for hjemmejul @2ne! Vurderte å poste videoen med Chris Rea sin julehjemkjøring, men du var vel en av dem som hatet den, så da ville jo det vært bare usympatisk.

Jeg har vært hos frisør og klippet og stripet håret. Jeg smiler alltid høflig og sier at jeg er fornøyd, men sannheten er at jeg alltid ser ille ut etter frisørbesøk før jeg har tatt en dusj og stylet håret selv. Blir vel bra. Men alle julegavene er i hus, julematen er i hus, i tillegg har jeg kjøpt et julesmykke og juleputetrekk til meg selv.

Jeg vurderer seriøst å hoppe over juletre i år. Jeg skal ha et kaffeslabberas i løpet av julen, og kanskje middagsgjester en dag, men ellers blir jeg jo alene her, og jeg tror stua blir minst like koselig når den er ren og pen og julepyntet men uten tre.

 

Skrevet

Usj.. kjenner en begynnende forkjølelse komme snikende. Men hvis den blusser opp så tror jeg ikke det er før etter juleaften, så det er da iallefall noe :P

Fikk opp bilen fra svingen uten bruk av hverken sand eller mannfolk, så fornøyd med det :P Og i dag kommer tante og Oppe, det blir koselig. Trodde egentlig de skulle komme i morgen. Da er det jul da :D

Skrevet

Lurer på om jeg skal være vill og gal og legge på julesengetøyet allerede i dag! Kan ikke gjøre alt i morgen heller. 

Hvis jeg er flink og tar hele andreetasjen nå, så skal jeg få tenne opp i peisen og ta et glass rødvin etterpå! Heldig ja?

  • Like 5
Skrevet
Nåh, uten hund til og med :cry:  da hadde jeg slitt enda mere. Nå har jeg i det minste en hund å trøste meg med! Håper du får en fin jul, og at du koser deg selvom :hug::heart: 

Jeg overlever heldigvis! Foreldrene mine har jo hund, men jeg vil inniblant ha Fiken-kos :P

Men det blir nok en fin jul selv om :heart: Andre juledag får jeg kosemose på herligheten igjen :wub:

---

Jeg våknet til snø! :D Typisk om de 20 cm med snø som har kommet siste døgnet skal bruke to uker med regn på å forsvinne.

Ellers er jeg så overrasket over at søstra mi var innom tidligere idag. På ett og et halvt minutt greide hun etterlate seg 2 (av 3) klemmer samt galle og eder.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Det glade julebudskap skal man ikke tulle med. 
Det er alvorlige greier faktisk :aww: 

 

 

Skrevet

Ba gubben kjøpe med noe grønnsaker som passer til fisk. Tenkte jo på ferske grønnsaker men kan ikke klage når han kommer hjem med denne :lol:

Snapchat-1414834128.jpg

  • Like 13
Skrevet
5 timer siden, Wilhelmina skrev:

Ja hun er et ekstremt tilfelle. Hun ble så traumatisert for tre år siden at hun holdt på å dø av hjertesvikt, og hun generaliserte lyd så voldsomt at hun fikk panikk når det dryppa vann i dusjen... Det gikk mange måneder med angstdempende og konsultasjoner med flere ulike atferdskonsulenter før hun hadde grei livskvalitet igjen. Nå har hun det helt fint og er relativt lite lydsensitiv alt tatt i betraktning, men jeg er livredd for at hun skal oppleve noe som gir tilbakefall. For en runde til med det marerittet der klarer jeg faktisk ikke, så da er jeg fri for hund :no:

Så utrolig trist :no: Nemi er også redd og får medisin på nyttårsaften, men ikke på langt nær så ille som din. Håper det går bra :hug:

Skrevet

Lillesøster synes det er så koselig med hund i fanget, så hun har av og til lokket Kuro opp med godbiter, fått ham til å legge seg i fnaget, og gitt ham dem der. Det medfører så klart at nå som jeg har marsipan, som han synes virker helt fantastisk, så hopper han opp i sofaen og står ved siden av meg og lurer på når han skal få sin bit. :getlost: Jeg liker å ha hund i sofaen, men dette er bare dust. Han får gå ned igjen. 

Skrevet

Shameless er en skikkelig, ordentlig bra serie. Jeg har bingewatched den siden Musikeren dro for et par dager siden. :lol: 

Synes noen skal slenge innom chaten jeg, skravlesyk!

  • Like 3
Skrevet

Skal flytte en wordpress-side til et nytt webhotel, og leser bruksanvisning... synes det ser skikkelig komplisert ut og lurer på om det kommer til å gå fortere å bare lage siden helt på nytt på det nye hotellet :P Har jo den "gamle" som mal så går jo relativt fort. Men mye småpirk. Æsj :lol: 

Guest Christine
Skrevet

I helga var jeg dårlig og lå på sofaen. Terven kom bort til meg og klatret forsiktig oppi sofaen for å legge seg på brystet mitt med snuten inni halsgropa mi. Mamma kommenterte at det ikke er lov med hund i sofaen og prøvde å jage henne ned. Terven så på henne og sukket. Pappa kommenterte at det ikke var lov med hund i sofaen og sa "gå ned". Terven løftet ikke hodet, men man så tydelig på ørene at hun egentlig fikk det med seg. Kjæresten min kommanderte bikkja med "gå ned", og terven løftet hodet og stirret på han før hun la hodet ned igjen. Jeg spør om de vil se hvor enkelt det kan gjøres uten noe mas. Joda.. Jeg sa gå ned og pekte på gulvet, og i det neste øyeblikket fløy hun rundt i lufta før hun landet på ryggen (fremdeles oppå meg i sofaen) med alle fire ben til værs, og med det gliset :lol: Hun er vanligvis ganske kjapp når hun får beskjed om å gå ned, men hun skulle absolutt ligge i fanget mitt denne dagen. Og det fikk hun lov til.. 1-0 til terven :aww: 

Hun er like søt (og utspekulert) utenpå som inni.image.jpg 

 

Skrevet

Dro avgårde til Alnabru idag tidlig og fikk kjøpt shampoo, klosaks og furminator! Nå har bikkja blitt nakenrotte og skal bades imorgen. :lol: Typisk henne å slippe all underull i desember liksom, kulda har ikke kommet engang! Kanskje jeg må kjøpe en søt vinterfrakk til henne når snøen kommer, for nå kjennes hun strihåret ut over ryggen. :innocent:

Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

@Tinkie Neste år kan du bruke musikeren som juletre :lol: 

  Skjul innhold

15673124_10158004792055434_767701684_n.p

 

!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: 

Tror det er større sannsynlighet for at jeg får Musikerbror til å stille opp som det der, men han vil jeg jo helst ikke ha i stua hele jula... Uansett fikser jeg bilde hvis jeg får det til :lol::lol::lol:  

Skrevet

Mildværet tok ikke sparkføret like vel, så i kveld har vi vært på en deilig sparktur :). I morgen har jeg tatt en feriedag, så da tror jeg vi må ta oss en tur på ski. Juletreet er på plass og nå må jeg vel for skams skyld sette utover litt nissepynt og sånt også kanskje :). Jeg digger julepynt og sånt, jeg er bare så lat at jeg ikke vet om jeg gidder å pynte :aww: 

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...