Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå august


Symra&Pippin
 Share

Recommended Posts

Guest *Kat84*
12 minutter siden, Siri skrev:

Etter å ha syklet på ham et par ganger, hadde han sikkert holdt seg unna de sykkeldekkene :lol: 

 

:lol:

Som bonus hadde jeg kanskje hatt to Papilloner med meg hjem :o :lol: 
Dakars lille pelseksplosjonen min :wub:  

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 3.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Se på den søtsaken da!

Jeg er på vei hjem med valp  Han er bitteliten. Og veldig trøtt. 

Det er jo virkelig ikke noe stress med denne valpen. Den pisser og driter inne, men det er heller ikke noe stress. Eneste er at jeg gleder meg til tenna faller ut og den blir større og mer robust  Den

Posted Images

Toddy har flyttet til lillesøster for en periode ( vi ble møtt av to elleville barn som var fra seg av Lykke over å få passe han igjen ), poden har fått sånn samlemappe til å sette fotballkortene og de nye pokémonkortene i ( det er visst det som er greia på skolen, man samler og bytter kort ) som han ble så glad for at han sover med de, og Nico er så kosete og søt med Toddy ute av huset at jeg nesten får dårlig samvittighet for å ha kalt henne bitch.  Hun koser plutselig verre enn Toddy og hun var ikke akkurat motstander av kroppskontakt fra før. 

Hun er søt da, men litt sånn slitsom manisk på slikking plutselig.  

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

7 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Jeg ser du har fått svar nå, men jeg quotet deg for å si at de aller fleste dommere synes det er greit med litt valpefakter, valper skal liksom være valper, tillitsfulle og glade! Og en dreven dommer vet nok hvordan h*n skal unngå valpetennene. Hovedsaken er at dommeren får sett hunden innimellom dansingen, og der kommer treningen inn. Forestill deg at du er dommeren og skal bedømme eksteriør og bevegelser, og så trener du og valpen på å få vist fram det.

Sa Heidi, som aldri ble noen stor handler, selv om hun sikkert har vist hund i ringen 100 ganger.

Edit: 100 er å overdrive, fant jeg ut etter litt hoderegning. 70 kanskje. Ein ska itj lyg!

Ja h*n vet vel hvordan valper er, er vel mest jeg som syns det blir ekkelt om hun hopper på dommeren og sånn, og folk ser på heh:icon_redface: Skal øve og øve :) Gikk litt bedre i dag da vi trente på å stå, virker som det kommer sigende etterhvert :P 

6 timer siden, Bananen skrev:

Puppies will be puppies! Jeg tror nok dommeren har vært borti litt av hvert av valpefakter. Men ja, erfaringsmessig bør du lære henne av med hoppingen, ellers sliter du litt senere. Flatten er høyt og lavt i hodet sitt fra før av, da hjelper det ikke at de er høyt og lengre høyt utenpå også. :lol: Sleikingen får du nok aldri vekk, men det kan jeg bare si fra mitt individ. Han hopper ikke, men med engang han ser en liten hudflekk, skal den slikkes på. Og han vil bare ha koskoskos hele tiden, og han lener gjerne hele kroppsvekten (40 kg) sin inntil deg til du nesten velter. Aaah, flattelivet!

Hihi, ja nei sleikingen har jeg ikke tenkt å begi meg utpå å prøve å få henne til å slutte med:D. Jobber med hoppingen, men enda så har det vist ikke sunket inn.. håper det plutselig går opp et lys for henne:ahappy: Hun er også veldig kosete, men hun vil fortsatt bare bite samtidig, og da blir det ikke like koselig. Forresten hvilken type utstillings-bånd er best på bruke på flatten? :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

22 minutter siden, *Kat84* skrev:

:lol:

Som bonus hadde jeg kanskje hatt to Papilloner med meg hjem :o :lol: 
Dakars lille pelseksplosjonen min :wub:  

:teehe:

Nå er både bolig og båtreise booket for Herning i november - og hytte er booket for Hillerød i september. Greit med alt som er gjort :) 

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg impulsbesluttet å bli med til Bø som heiagjeng så alle som vil bli heiet på i Bø må si ifra så kan Pigg lage passende pompomer :P Skjønner ikke hvorfor jeg er så sulten, så nå må jeg spise litt mer rundstykker med ost... jeg vil egentlig ha sjokolade... 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, *Kat84* skrev:

Det tror jeg akkurat hva jeg vil om :lol: 

Hun som fortalte meg om rasen i utgangspunktet skulle ta en med seg på sykkeltur. Og hun jobbet på for å få ham litt opp i fart. Plutselig så stoppet sykkelen brått og brutalt. Og hun fløy over styret stakkars. Og der satt det frb**** dyret og bæsjet i veikanten og kikket dumt på henne! Det tok tid før hun var tilbake til normalen igjen stakkars :( Men hun lo bare av det selv :lol: 

Bin there done that :P Bare at huskytispa jeg hadde bestemte seg for at kommandoen høyre var venstre. ******* så vondt, og knær, legger, albuer, hender og underarmer var en saga for seg selv de neste 6 månedene. Men hun har blitt knakande god på kommandoer da, så noe godt kom ut av krasjet :lol: 

Begynte forresten å sykle med henne da hun var 7 mnd, og da hun var 13-14 mnd så løp hun lett 2 mil i rolig tempo med innlagt pause på halveien i hundespann.

 

Gubben ble med på tur i dag, han har skaffet seg pokemon go :lol: Så da gikk vi der han ville, og fant 2 pokemoner :o Helt overasket over at det er pokemoner på søfteland :P 

For en gang skyld kommer jeg til å syntes det er ok at han går med nesen i mobilen når han er med på tur :P Til vanlig får han beskjed om å pelle seg hjem hvis han bare skal se på mobilen når vi går tur sammen :lol:  

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skulle male gjerdet mot nabotomta siden de spurte om vi væææærsåsnill kunne gjøre det. Null problem det, hadde det ikke vært for at jeg bare kom halvveis også ble jeg bitt av huggorm :sleep: Brukte de siste 2-3 timene på legevakta men fikk dra hjem mot at jeg tok kontakt ved minste tegn på reaksjon. 
Ringte egentlig bare for å høre hvor lenge jeg måtte holde beinet rolig, men fikk beskjed om å komme inn med gang. :sleep: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

7 minutter siden, Paranomia skrev:

Skulle male gjerdet mot nabotomta siden de spurte om vi væææærsåsnill kunne gjøre det. Null problem det, hadde det ikke vært for at jeg bare kom halvveis også ble jeg bitt av huggorm :sleep: Brukte de siste 2-3 timene på legevakta men fikk dra hjem mot at jeg tok kontakt ved minste tegn på reaksjon. 
Ringte egentlig bare for å høre hvor lenge jeg måtte holde beinet rolig, men fikk beskjed om å komme inn med gang. :sleep: 

Æsj, så ekkelt! God bedring, håper det går bra med deg på alle vis!

Nå ligger hundene utstrakt. De har fått trene intervaller med fem kilo kjetting. Glam har aldri gjort det før, så jeg hektet på selen og gikk, og det gjorde han og, og dett var dett. Vi jogget litt også, og det var ikke verre belastning enn at han rakk å snappe til seg noe inntørka kumøkk i farta. Foenix er litt mer vár på ting som henger etter henne, men hun gjorde akkurat som mamma'n hennes pleide å gjøre - la seg i selen og gikk på med dødsforakt. Hun jobber virkelig, mens Glam er jeg ikke sikker på om egentlig vet at han trakk på noe der han dasser avgårde - jeg må jogge før jeg føler at han jobber.

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Klematis

Okey, da har visst seksjonsleder godkjent kurs i Trondheim i september. Da må jeg finne en plass å gjøre av Bizi. Kanskje kompisen i Oslo tar på seg oppdraget. Kjekt å slippe å ha henne 5 dager på kennel, sånt blir dyrt.

Jeg har rigga meg til med seng i stua, så i natt skal jeg og Bizi tilbringe natten her. Mens soverommet tørker. Blir vel flere netter i stua vi da, det er nemlig ikke ferdig på noen dager.:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

4 timer siden, SFX skrev:

Jeg er n00b på hage, ikke noe problem med å innrømme det :P Så hvis noen sier at jeg skal gjøre så, så gjør jeg det.

Tusen takk!

Jeg lurer på om jeg skulle forsøkt med det kiloet jeg finplukket nå, bare for å se om jeg får til. 

Kan rips fryses? Det ville jo vært godt til desserter og kake ellers i året, når jeg først har så mye her. Eller, jeg aner ikke om det er mye, men det føles som mye.

Så et annet saftspørsmål: Det står en 10-12 glassflasker i kjelleren fra de som bodde her før. Kan jeg koke de og bruke de til saft, eller er det en risiko? Jeg regner med at farmora som bodde her syltet og saftet en del også, for det står igjen et par syltetøyglass innerst i kjellerboden...

Rips kan fryses ja. Trollkrem av rips  er nyydelig :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hils på James1, James 2, James 3, Tonks, Hermine og Luna :D

13872630_10157328374245171_4127277672151Yep, vi skal bare beholde en av andrikkene, så da må alle hete James siden jeg ikke vet hvilken jeg skal ha enda :lol: 

Har Lily og - hun er helt hvit og litt overlegen, så ville ikke være med på bildet :aww: 

 

  • Like 13
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sonenorakelet. Er stikelsbær godt til smoothies f.eks? Vi har en hau i hagen nemlig, men jeg er ikke kjent med stikkelsbær egentlig. Rips har jeg i hvertfall tenkt å plukke og fryse. Heller egne enn kjøpte. :D Hvis jeg fryser dem i en helt vanlig boks, er det lett å porsjonere det i fryst tilstand senere eller burde jeg invistere i små bokser? 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dag 3 med 6-14 vakt. Kapteinens logg.

De innfødte virker å være glade på mine vegne da jeg "får mye ut av dagen." Konklusjonen så langt er at disse vesenene ikke sover stort, men at videre observasjon trengs. Mistenker at det og er store doser koffein i drikkevannet da koppene går ned på høykant og det ofte befinner seg et brunt pulver på pauseromgulvet.

Møtte også en grevling til i dag. Tyder på at det er en grevling- og flåttsommer i år. Om jeg skal rangere det fra jesuskristustamegavdagehelstigår til trengerikkeextacylenger er det et sted mellom "bilbatteri med ledninger direkte til niplene mine" og "ser ikke den føflekken veldig mistenkelig ut?"

Fortsetter dagen etter vanlig fremgangsmåte, altså til jeg svinner hen til det ubevisste i fem-tiden. Gud bedre for en tilværelse.

  • Like 13
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Var hos psyk i dag, han sa at jeg livner opp når jeg snakker om hund. Senere sa han at jeg burde gjøre mer av ting som engasjerer. 

Hund nr 2 på blå resept? [emoji38] Det hadde vært noe det! 

Du blir ikke gladere av flere dyr. Hilsen hun som hadde fem katter på det meste.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

38 minutter siden, mushi skrev:

Du blir ikke gladere av flere dyr. Hilsen hun som hadde fem katter på det meste.

Skriver under på det... Hadde rasekattoppdrett in the good old days, og hadde vel nærmere tosifret på det meste... Det var ikke noen dans på roser for å si det sånn. Tror jeg er på mitt lykkeligste nå faktisk, og nå har jeg jo "bare" én hund.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

9 timer siden, Klematis skrev:

Okey, da har visst seksjonsleder godkjent kurs i Trondheim i september. Da må jeg finne en plass å gjøre av Bizi. Kanskje kompisen i Oslo tar på seg oppdraget. Kjekt å slippe å ha henne 5 dager på kennel, sånt blir dyrt.

Jeg har rigga meg til med seng i stua, så i natt skal jeg og Bizi tilbringe natten her. Mens soverommet tørker. Blir vel flere netter i stua vi da, det er nemlig ikke ferdig på noen dager.:P

Godt vi er flere som sover på stuen :P oppussing tar tid. Fikk begynt å legge gulvet i går, men tapet, skap, lampe og gardiner aner jeg ikke når kommer. Og per i dag ligger skapet knust i hengeren :P

 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei,  Vi har en cocker spaniel hannhund på litt over ett år. Fra han var liten, slet han med periodevis diaré - som viste seg å være bukspyttkjertelbetennelse. Vi har siden dette gått på for med lavt fettinnhold (7%) og han får bare godbiter med lite fett. Vi har likevel stadig episoder hvor han er litt dårlig i magen, typisk slimete avføring. Det kan ikke måle seg med perioden hvor han var skikkelig dårlig, men det er kjedelig at det ikke blir helt 100% bra selv om vi går på diettfor. Har selvsagt vært hos dyrlegen, som tok blodprøver en gang han var "frisk" som ikke viste tegn til kronisk bukspyttkjertelbetennelse.  Jeg har lest om mulighetene for å tilføre tørket bukspyttkjertel i maten, også nevnt av dyrlegen, for å "bøte" på svikten i bukspyttkjertelen. Har noen erfaringer med dette?  
    • Jeg hadde to veldig dyre runder med min. Først fikk hun livmorbetennelse, og det kom på godt over 100k. Deretter fikk hun kreft, og det ble en god sum der også med CT, operasjon, rehab osv. Jeg har tatt ut mye mer på forsikringen enn jeg betalte inn i løpet av hundens levetid. Det sagt, så kommer du knapt inn døra i en akutt situasjon med 20-30k. Jeg ville gått for høyest mulig dekning, og heller valgt høy egenandel for å få ned prisen. Jeg tenker at forsikring er for de tilfellene det virkelig går til h*lvete, ikke for "småting".
    • Har konsultert Twitter/X sin AI Grok3(*) om håndtering av Edes stressproblemer. Deler fordi jeg selv aldri har blitt informert om at kronisk forhøyet kortisol kan bli et problem med vintervalp i nordlige områder. Om dette har gått meg hus forbi, så er det sikkert flere som ikke vet dette fra før.  https://x.com/i/grok/share/kn2sCPvPbS7vXho8lO9zSJbtH     *)Som Simira ved en tidligere anledning påpekte, så skal en ikke sluke alt fra en AI rått, men jeg synes Grok3 er god på kildekritikk, ekstraksjon og presentasjon av informasjonen den har vurdert som essensen fra gode kilder. Internettet er stort og inneholder mye tull. Grok3 navigerer det godt og svarer vettugt og on case. 
    • Vi har kranglet i dag. Kjøkkenbenken. "No go zone!" mener Muttern. "Su casa, mi casa!" mener Ede. Det er steile fronter og lite håp om en fredlig løsning. Hver gang Ede "gir opp" blir det hard rock emo konsert i forsøk på å påkalle PETAs oppmerksomhet. Han har ingen frykt for kniver og varme plater. Lukter det mat trenger muttern forstå at han holder på å sulte ihjel, stakkars, og det er grove brudd på dyrevelferdslover og krigsforbrytelser og hele pakka å ikke tillate ham å forsyne seg selvstendig.  At han not even once har fått annet enn løk og sitron fra den benken har ikke drept håpet hans om å en dag få melk, yoghurt, fisk, kjøtt og kylling derfra. Lot som jeg ikke så det da han knabba en hel vårløk og struttet ekstatisk til plassen sin for å fortære byttet. Ble litt lang i maska først, for han gnagde og tygde og viste ingen tegn til discomfort først. Det tok mange lange sekunder før han oppdaget at det der ikke var doggie treatos. Tenkte jeg skulle være snill og bytte den til meg med vann og tørrfor, men ikke **** om han ville gi den fra seg. Samme hvor hoggorm den der smakte, så var den en massiv triumf, et krigsutbytte, og han voktet den som den hadde større verdi enn noe annet han har vært i besittelse av tidligere. Selv oppvasksvamper — også fra kjøkkenbenken, en location hvis dramatisk hever verdien av whatever, crap consistens og såpesmak betyr ingenting, beliggenhet, beliggenhet, beliggenhet — selv faktisk god mat lå lavere i kurs enn den vårløken der.  Jeg lot ham beholde den. Han tygde trassig på den mens han så på meg med DET blikket og forsøkte overbevise oss begge om at han hadde vunnet, mens han gren på nesen av den vemmelige smaken. Blikket var en blanding av påtatt triumf og disgust han ikke klarte skjule. Et dårlig skuespill.  Han kom til sansene sine, realiteten overvant stoltheten og ønsket om triumfere. Smaken av vårløken ble for mye. Ede sluttet projisere Hitler på meg og ble igjen en liten gutt som oppsøkte mamsen sin for hjelp. Han fikk nytt tilbud om vann og tørrfor og tok takknemlig i mot noe å døyve "Fysjom, pføy!" fra vårløken med.  Lærte han? Neeei.  Nye runder. Duften av stekt kylling overgikk ethvert ønske om fred. Har ikke tall på hvor mange ganger jeg vekslet mellom Dr. Jekyll som roste ham med blid stemme og ga ham tørrforkuler med ujevne mellomrom og Mr. Hyde som med sinnastemme og sinnaansikt bryskt dyttet ham ned for så å umiddelbart bli Dr. Jekyll igjen. Ingen effekt. Han tror somehow at han skal få fri tilgang til den benken der om han bare prøver mange nok ganger.  Konsertene han holder mellom approachene er på et volum ment å presse meg til overgivelse vha naboklager fra nabokommunen. ..men han ga (midlertidig) opp til slutt(en av denne runden). Litt over midtveis i måltidet mitt, etter å ha holdt på i mer enn 30 min fra jeg begynte lage mat, så seg han sammen på gulvet med et tungt sukk og tidde stille. Han forventet ikke den kyllingbiten han fikk et par minutter senere, derfor fikk han en.  Senere på kvelden har han hentet vårløken igjen flere ganger og gitt den juling på sengen sin. Det handler bare om å vinne NOE fra den benken der, og han er sint på den ***** vårløken fordi det er alt han har fått tak i og den har nerver til å smake vondt: "GRRRR!"  Han er bare en liten gutt. Begge ballene er på plass, men de har ikke begynt å virke ennå. Det skal bli en bra festlig tid når jingle bellsa begynner blande seg i personligheten hans. Jeg fikk spørsmål, relatert til valget av kjønn og rase: "Du kommer ikke til å angre da?" Jeg svarte som sant er: "Selvsagt kommer jeg til å angre innimellom." Innimellom hadde det vært mer behagelig med en chihuahua tispe, no doubt.  ..men så hadde vi en nyyydelig treningsøkt hvor Ede var SÅ motivert og glad og jobbet IVRIG og med innlevelse for eneste tørrforkule. Som om lønna bare var en bonus, og ikke main reason for å gjøre det.  "Do what you love, you never have to work a day in your life!" Søteste, snilleste, nuskesnuske kosemose dansepartneren synes heelwork i alle andre posisjoner enn i LP  er KJEMPEGØY. Han viser også kreativitet ved å kombinere ting vi nylig har gjort. La uoppfordret på en "haka på target" på alle "targets" han syntes bød seg for anledningen i nesten alt jeg ba ham om hvor det lot seg gjøre, og oste en aura av: "Se på meg nå! Se så flink jeg er!"  Ble nødt til å belønne ham ekstra pga måten han la sjelen sin i det. Den haka på alt var så naivt forventningsfull og så helhjertet, jeg hadde knust hjertet hans om jeg ikke hadde gitt den positive feedbacken han håpet på for det der.  Han er så søt 🥰 .. selv når han er pøbel og rakker. 
    • Det er... råfôr uten kylling?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...