Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest *Kat84*
Skrevet
8 timer siden, Ganzie skrev:


I kveld ryker prosjekt sommerkropp, jeg har nemlig planer om å sjekke hvor mye godteri, junkfood og is en kropp kan innta:baby:
 

Det er lov å trøste seg selv på sånne dager :hug: 

3 timer siden, Raksha skrev:

Jeg vil ha en tam elg :wub::cry:  (tror ikke Bonden eller resten av jegerne i bygda hadde blitt så imponert :lol: ) 

Jeg hadde blitt veldig imponert hadde jeg sett deg gående med tam elg på lik linje med en godt dressert hund :lol:;)  

19 minutter siden, Ganzie skrev:

Løkringer, is, spekepølse og flatbrød er handlet inn, og to plater sjokolade:baby:

Jeg SKAL på utstilling om jeg så skal krype rundt i ringen:aww:

Høres ut som god kveldskos etter en skikkelig kjip beskjed. Men det er som andre sier til ditt eget beste. 
Jeg reiste forresten på utstilling med det jeg trodde var begynnende influensa. Viste seg å være blodforgiftning som økte på. 
Men fikk "excellent handling" på kritikken da, så da er det jo greit :lol: 


I dag har jeg vært veldig effektiv faktisk. 
Har støvsugd og vasket sofaen, vasket kjøkkenet, vasket sengtøy, gått over gulvene med tørrmopp, gått tur i nesten 3 timer sammenlagt, tørket støv, og nå skal jeg vaske badet (som heldigvis er sånn ca 4 kvm!). 
Ungene skal være her fra i morgen, så på toppen av det hele våknet jeg til en melding om at de hadde snakket om at de ville spille brettspill hos meg denne gang. Jaaa.... Nettopp... De spillene ligger jo igjen i huset! Så da måtte jeg ta en tur dit også etter dagens første tur. 

Jeg kjenner jeg er veldig trøtt i dag. Har hatt en 1,5 timers vakt på flyplassen i tillegg. Har heldigvis fått sittet litt i ro. Er jo ikke SÅ store leiligheten jeg har, men jeg liker å gå skikkelig over ting når jeg først får det for meg :P 
Det skal bli godt å legge seg :aww: 

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Raptus får flytte til Langedrag! ! Vi er så glade nå at vi har ikke ord!! 

Mange som fortjener klemmer, gratulasjoner og mye jeg gjerne skulle svart på her og der, men tiden strekker ikke til.   Vi hadde en fantastisk dag på lørdag og alt ble veldig bra. Stemningen

Jeg har lappen  Kunne hatt den i 10 år allerede om jeg ikke hadde vært så treig, men bedre sent enn aldri  Så får vi se om jeg tør å kjøre alene, da    

Posted Images

Skrevet

Såh, Blaze ferdig børsta, klær vasket og håret fiksa etter svett tur/joggetur etter jobb. Enn at det er fredag i morgen allerede? Denne uka har gått veldig fort synes jeg.  Deilig!

Skrevet

Siste arbeidsdag i morgen! Etter lunsj i dag falt arbeidsmotivasjonen ganske betraktelig, så det ble en rimelig lang "opplæring i datasystemet" ilagt skravling med ei av kollegene mine. Men jeg har stått opp ganske tidlig for å få gjort unna det siste av prosjekter og opplæring på vikaren min de siste ukene, så jeg har ikke et fnugg av dårlig samvittighet. Nå har jeg tenkt å lage frosting og i morgen tidlig har jeg tenkt å bake og ta med på jobben, siden jeg liker kollegene mine så godt (og jeg liker kake veldig godt også, så vi omfavner alle anledninger for å spise kake med glede).

  • Like 2
Skrevet
24 minutter siden, *Kat84* skrev:

Jeg hadde blitt veldig imponert hadde jeg sett deg gående med tam elg på lik linje med en godt dressert hund :lol:;) 

:lol: Jeg og :aww:  

 

 

  • Like 1
Skrevet
5 timer siden, Yellow skrev:

På hvilken måte er ikke kullsyre bra for tennene? Drikker selv Farris Bris pga dette er syrenøytralt. 

Kullsyren gjør vannet litt surt. Farris bl.a. inneholder salter som nøytraliserer syren. Vet ikke hvordan det er med vanlig " byvann", men jeg mener å ha lest at det ikke var bra å drikke mye kullsyretilsatt vann. Det kommer vel litt an på mengden salter og hvilke salter som finnes i springvannet. Mye kalk vil vel nøytralisere, uten at jeg skal begi meg ut i kjemiens verden.

Skrevet
22 minutter siden, Pringlen skrev:

http://www.abcnyheter.no/livet/2007/09/17/52344/vil-innfoere-elg-som-husdyr

Supplement til melkeproduksjonen :P Går kanskje dårlig med en okse, da.... Er forøvrig en Svenske som driver med tamelg også...

:lol: Se det! Men med de triggerhappy elgjegerne som lusker rundt her så hadde det neppe blitt veldig mange elger her :lol: Og ja, okse er dårlig deal... 

 

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, 2ne skrev:

 

@Ganzie Jeg skjønner at det er kjipt, men det er snakk om helsa di, og den er viktigere enn en sommerferie eller en hundeutstilling? Du er vel forholdsvis ung enda, du skal leve med den kroppen i mange år til, da er det greit at de gjør jobben ordentlig når de skal gjøre den? 

 

Joda, jeg er jo glad de tar det alvorlig og ikke vil risikere mer tull, men det jeg er mest oppgitt og sinna over er at de ikke kunne innsett dette på forhånd, ikke på morgenmøtet en halv time før planlagt operasjon.
Både arrdannelse, størrelse på brokken eller resultatene av ct-en var noe de visse om i utgangspunktet.
Så om de hadde tatt høyde for dette når de søkte meg inn for operasjon for en måned siden hadde rett kirurg blitt booka først som sist.

1 time siden, *Kat84* skrev:

Det er lov å trøste seg selv på sånne dager :hug: 

Høres ut som god kveldskos etter en skikkelig kjip beskjed. Men det er som andre sier til ditt eget beste. 
Jeg reiste forresten på utstilling med det jeg trodde var begynnende influensa. Viste seg å være blodforgiftning som økte på. 
Men fikk "excellent handling" på kritikken da, så da er det jo greit :lol: 

 

Haha, litt sånn handling i halvsvime funker altså?:lol: Hundefolk er gærne:lol:
Møtte en treningsvenn på butikken i ettermiddag, og hun var overrasket over å se meg siden hun visst jeg skulle opereres.

Da jeg forklarte og sa ny dato trengte jeg ikke en gang å si hvilken krise det var:lol: Gærne, enspora hundefolk:lol:

Her har jeg trøstespist og sydd leker, og trøsteshoppet ny symaskin:aww:
Fortsatt litt sjokolade igjen, så den forsvinner nok innen jeg finner senga.
Og om noen lurer; det er plass til myyyye junk og e-stoffer i magen min:aww:

  • Like 6
Skrevet

Jeg har egentlig lyst på enda litt mer bakt potet... Men nå er det såpass lenge siden middag, så den har blitt kald. Det smaker ikke like godt når det blir varmet :aww: 

i-landsproblemer :aww: 

Skrevet

Trøtt. Måtte jo vente oppe på sambo. 

Han har stripset viltgjerdet etter beste evne , så får vi håpe viltnemnda  ( eller rette instanser ) sikrer det bedre. Vi har ikke elggjerdeutstyr på Bauhaus desverre.  Nå SER i hvertfall ikke elgene åpningen like lett, men løper de i gjerdet ryker det nok. Jeg kjørte gamle lierbakkene i dag :P

 

Toddy og Nico ( spesielt Toddy ) syntes sambo luktet himmelsk godt når han kom hjem, de sluttet ikke med å følge etter han og nilukte før etter han dusjet og byttet klær :lol:

Han luktet nok mye elg etter å ha fanget den, bært den inn i hengeren og så sittet sammen med den i mange timer. Jeg luktet ingenting. .

Skrevet

Da for Casper avgårde. Han må ha merket det var noe for han pleier å sove tungt på denne tiden, men i dag så våknet han å var veldig klar for dagen :lol:

Han skal gå på Ulrikken med svigermor og en haug med barnehagebarn og en and :lol: Tror han får en fin dag! Han har fått med seg litt niste og en genser, så matmor er trygg på at gullgutten får det fint :aww::lol:

I morgen så tror jeg han skal på en ny Ullrikkentur :P han kommer til å sove godt på søndagskvelden :lol:  

Jeg skal til byn senere, gleder meg til aksjonen som skal være. Håper mange mennesker får en oppvekker og vil lære litt mer om ME. Også håper jeg at jeg orker å være der litt lengre enn 5 minutter :P

Sydde ferdig dongeriskjørtet i går kveld. Men ble ikke fornøyd, så må fikse det litt. Usikker på hvordan jeg skal klare det uten hjelp, men går vel fint det å. 

Forstår ikke helt hvorfor jeg er våken nå. Kommer sikkert til å få en baksmell litt senere, så tenker jeg holder meg i nærheten av sengen noen timer til :P kroppen pleier ikke å være så våken på denne tiden, og det uten noen spesielle smerter. Så tipper dette er noe lureri som kroppen holder på med :aww:

  • Like 1
Skrevet
13 timer siden, Lola Pagola skrev:

Men når er steinene? Er det ikke bare to ukers karenstid? Vannhale varer jo gjerne bare to-tre dager, og jeg vil ikke akkurat si at hunden er dopa eller får noen fortrinn av å ha gått på metacam ett par dager. .. hadde jeg vært deg så hadde jeg ikke skrevet om det på nett, og dratt på stevnene. ?

Stevnene er innen karantene tiden. Og jeg er meg, og jeg er dønn ærlig om slike ting. Det er ingenting jeg misliker mer enn juks og dop i sport, det skjer bare ikke. Det er surt, det er dårlig timing- men jeg juger ikke om slike ting. 

Så jeg får bare sitte her og være irritert, noe som er mye bedre nå forresten. Nå har jeg allerede lagt planer for noe kjempegøy så alt ordner seg. 

Nei får hoppe i dusjen skal ha morgenmøte med hotellfrokost- nam.

Ha en fin dag soniser

 

  • Like 8
Skrevet

Sår i hodet,  da er det veldig mye lyd i en snart treåring.  Men så blid og klar til å starte dagen, da går det ikke an å bli sint og sur :wub:  nå er hun påkledd og skravler hull i hodet på pappaen, jeg fikset stell og klær, så da slipper han sånt og tar frokost og levering.  Jeg skal ha en time til under dyna og se om innsiden av hodet blir mindre sårt :lol:

Skrevet
10 timer siden, Mud skrev:

@2ne det er umulig å vite enda :P

Den har allerede blitt menneskekjær da. Det var visst verre å være alene og forlatt i verden enn å måtte omgåes folk. Den roper når de går fra den. Stakkars. ..

Det er det. Det kan være umulig å vite i noen uker fremover også :P 

10 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Jeg sliter veldig med å finne en erstatning for beardis også, tror jeg har vært gjennom alle 450 (eller hvor mange det er nå, hvor mange er det nå?) raser forlengs og baklengs fjorten ganger. Det er noen raser jeg kunne tenkt meg, helt til Symra kommer og legger seg inntil meg, 100% snill og med 100% myk pels.

Da må du nok bare ha beardis, akkurat som jeg bare må ha puddel :ahappy: 

9 timer siden, Ganzie skrev:

Joda, jeg er jo glad de tar det alvorlig og ikke vil risikere mer tull, men det jeg er mest oppgitt og sinna over er at de ikke kunne innsett dette på forhånd, ikke på morgenmøtet en halv time før planlagt operasjon.
Både arrdannelse, størrelse på brokken eller resultatene av ct-en var noe de visse om i utgangspunktet.
Så om de hadde tatt høyde for dette når de søkte meg inn for operasjon for en måned siden hadde rett kirurg blitt booka først som sist.

Jeg forstår det! Virkelig, jeg gjør det! Men det er snakk om 1 sommer. Til høsten er du forhåpentligvis ferdig med dette. Til neste sommer er (forhåpentligvis) alle operasjoner lagt bak deg. Det er kanskje ingen trøst akkurat nå, men jeg pleier å finne trøst og håp i tanken på at det snart er over i hvert fall :) 

--

AN er det en veldig slow morgen på oss. Skal straks gå i dusjen, så vi kan begynne å samle inn hundene og kjøre hjem barnet, etter det har jeg ingen planer før på torsdag igjen :lol: 

Bebi var veldig glad for å se oss da :heart: Og vi var selvsagt veldig glad for å se bebi :heart: I natt har lille beistet ligget på puta mi, og hver gang jeg har flytta på meg har hun brummet litt (koselyder, fordi hun er beeeebiiiiiii :heart: ). Det var veldig godt å sove i senga mi igjen også, ikke hatt vondt i ryggen når jeg sto opp i dag! :D 

Guest *Kat84*
Skrevet
9 timer siden, Ganzie skrev:

Haha, litt sånn handling i halvsvime funker altså?:lol: Hundefolk er gærne:lol:
Møtte en treningsvenn på butikken i ettermiddag, og hun var overrasket over å se meg siden hun visst jeg skulle opereres.

Da jeg forklarte og sa ny dato trengte jeg ikke en gang å si hvilken krise det var:lol: Gærne, enspora hundefolk:lol:

Javisst! Når en er svimmel, får ikke med seg en skit, og blir kvalm bare andre siser mat, og er øm i halve kroppen så tar man seg jo ekstra sammen i det det gjelder. 
Skulle jo vært hjemme, og helst på sykehus allerede da, men 350 kroner er for mye å sløse bort på grunn av litt sykdom fant jeg ut. Skulle jo ha selskap for eldste dagen etter også, så jeg kunne jo ikke vise andre hvor dårlig jeg var. Skulle jo lage kake på kvelden og greier :aww: 
Etter det ble mannfolket ekstra streng med meg, og begynte å fysisk holde meg igjen en stund bare jeg var litt forkjølet. Sånn i tilfellet :P 

Nå er tiden inne for å vaske gulvene. Sjef har spist, så da blir det ikke mer gris på gulvet før i kveld. Så kan ungene komme hjem til rene gulver. Og jeg må skrive handleliste sånn at jeg ikke glemmer halvparten av det jeg skulle kjøpe. Det er jo helt typisk meg. 

Orienteringsmøte hos NAV også om dagens arbeidsmarked i regionen. Er ikke så sikker på at det blir et særlig motiverende møte akkurat... :aww: 

Skrevet
14 timer siden, Ingvild skrev:

Burde virkelig begynne å lage presentasjon til forsvar av masteroppgaven. Har flere opplæringsdager i nyjobben neste uke, så hadde vært greit å ta det nå mens jeg har litt mentalt overskudd. Men i stedet ser jeg på Bislett Games og begynner å strikke babyjakke. 

:o Er det noe du ikke har fortalt oss Ingvild???? 

... neeehhhh... har ikke så mye på hjertet for tida :).

  • Like 1
Skrevet

Nico er en Snow. Nå må stamtavlene gjøres om. 

Jeg kjenner at jeg nesten syntes det er litt koselig, jeg likte den egentlige pappaen hennes så veldig godt og så var han verdens mest oppmerksomme og omtenksomme far :lol:

 

Oppdretter tullet med at han tydeligvis trodde det har hans valper. Åpenbart hadde bikkja rett :lol:

 

Jeg hadde sikkert ikke syntes det var like koselig hvis ikke Nico var fritøntget og hvis hun skulle gått i avl :P

 

  • Like 12
Skrevet

Sitter hjemme og forbereder meg på sensoroppdrag og retter de siste innleveringene for året. Også venter jeg på at andre sensor for eksamen skal ringe så vi får fastsatt karakterer... 

  • Like 1
Skrevet

Ugh enkelte mareritt sitter så absurd godt. Klarer ikke helt å riste det av meg. 

 

Frokost og kaffe fikser sikkert :aww: Har allerede gjort unna dagens første avtale, en telefonsatale. Og det der er så teit, gruer meg så absurd hver gang jeg skal ringe, og så er det verdens hyggeligste dame, og hver gang så føler jeg meg så teit som gruer meg sånn :lol: Og gruer meg like mye nestegang. :aww: Lenge leve telefonskrekk :lol: 

 

@mokken Gått glipp av noe her ser jeg, hva skjer? :hug:

 

  • Like 1
Skrevet

Jeg overlevde gårsdagen :banana: Nå har feriepengene kommet og de brenner litt allerede :innocent::icon_redface:

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Siri skrev:

:o Er det noe du ikke har fortalt oss Ingvild???? 

Tror faktisk ikke jeg hadde fortalt det her hvis jeg var gravid. Men nei, det er ikke jeg som skal ha barn. :) 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...