Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Too late! Jeg overtar dette 1. desember

Hei Sonen, hils på Pelle - pappaen til B-gjengen i Pied Piper

Harly og jeg har debutert i agility 3 i  dag,  feilfritt, 1. plass og cert!  

Posted Images

Skrevet

Bacon :wub: tenk så mange hunder som har kommet og gått på de årene... 

Savnet tok meg gjennom Nordstrand, Rikke, Aro og Moshi. :heart: 

Skrevet (endret)

. og , ? Mange år siden jeg sist spilte the sims :P

 

Det roterer bare. Men fant det ut, var ctrl og piletastene :) og huff... det er 2 timer siden jeg spurte om dette, hva har jeg gjort disse timene? Sims. Var ikke så lurt å kjøpe. 

 

 

 

Endret av Lola Pagola
  • Like 1
Skrevet

Joda, hun er en bortskjemt drittbikkje, sånn i tillegg til å være dokka til mor :lol: Men hun fjoller ikke under håndtering, og hun later ikke som at hun kommer til å dø av det :aww: 

Oh, du er gæern! :D  

What??? Det går ikke an å være BÅDE bortskjemt drittbikkje OG dokka til mor altså... tenke seg til liksom :aww:

Jeg vet - jeg følte meg skikkelig gæern - jeg spiste til og med vingummi i bilen på veien hjem... 

AN har jeg raket i hagen. Huseieren mener han skal fjerne X antall bjørk på bruket, for det er så mye jobb med dem. Jeg er ikke uenig i at det er mye jobb med dem, men det er koselig med bjørk, så da må jeg trå til litt da :ahappy: 

Det hadde dog vært litt mindre jobb med dem om ikke flisespikker Nora hadde bestemt seg for å tynne ut i hekken. Hun røsker løs pinner, så tar hun og pudlene på seg jobben å lage mange små pinner ut av de store hun har røska løs. Sånt blir det mye rot av :aww: 

Jeg er enig med huseieren altså... Bjørk er bare herk, skygge, løv og kvist og kvas som må ryddes. Jeg var sååå glad da mine bjørketrær forsvant :). Plutselig var det verken kvister, greier eller løv i hagen - men masse sol på terrassen :D

Har hundene og jeg vært på deilig tur - og endelig turte jeg å la Yasmine gå løs. Det er vel særdeles liten sjanse for å møte på sau der oppe i skogen nå. Willy derimot - han får fortsatt gå i bånd :aww:. NÅ skal vi ut og hundene skal få seg en dusj. 

Skrevet

@Mari  måtte bla litt  i gamle bilder nå. 

 

Ååh! Elsk! Husker du Moshi løp rundt med digre Aro-dotter i kjeften? Stakkars lille autisten. :heart: 
Vi hadde det veldig koselig i den hagen der altså. :)

Skrevet

Jeg har tatt meg fri i morgen for å rydde og vaske og gjøre klart til en kamerat av samboeren kommer på overnatting, vaske bilen, og ordne hus og ting til utdrikningslaget samboeren skal arrangere. Finn en feil liksom :lol: 

Jaja godt jeg er grei kjæreste! 

Skrevet

Ååh! Elsk! Husker du Moshi løp rundt med digre Aro-dotter i kjeften? Stakkars lille autisten. :heart: 
Vi hadde det veldig koselig i den hagen der altså. :)

Haha ja :D Fine rare autisten. Hender jeg savner den hagen ja. Blir rent nostalgisk her jo... 

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...