Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor ofte skifter dere vannet til hunden/e?


Recommended Posts

Skrevet

Hver dag. Fordi de drikker mye etter aktivitet. Og hvis jeg syns vannet ser ekkelt ut. Har 7-liters vannskål stående på kjøkkengulvet, rett ved vasken, så fort gjort å skifte okke som. Jeg fyller den ganske full, for jeg har en ide om at mye vann gir bedre smak enn om der bare er en skvett oppi som raskt blir "tam og ekkel".

  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mange ganger i løpet av dagen. Har bartehunder! Hvis vannet ikke er rent og friskt blir Pippin stående ved siden av skåla og småknurre!

Bytter vann veldig ofte her i huset. Guttene slever mye når de drikker, og frøkna synes det er veeeeldig ekkelt Så sikker 5-6-7 ganger om dagen

Da ser det ikke ut som jeg er helt på jordet med skiftingen min da, det er jo viktig at de får friskt og godt vann så det er innbydende å drikke. Nå er Chicka veldig flink til å drikke, hun drikker v

Skrevet

Har ikke noe fast rutine på det. Av og til hver dag, og av og til annenhver dag. Min hund får vom, så han drikker ikke så mye til måltidene. Han drikker også litt av fuglebadet ute i hagen, når vi kommer fra tur :lol:

Skrevet

2-3 ganger for dag (som et minimum skiftes vannet om morgenen og etter hovedtur). Ellers skifter/fyller jeg skålen dersom han drikker den tom, og dersom det er gøgg i den :)

Skrevet

Jeg gir nytt vann når jeg går om morran, og utover det trenger jeg ikke bytte så mye. Fyller selvsagt opp om det blir litt skrantent, men det er så sjelden. Mine, spesielt Aiko, elsker også sølepytter og vanndammer og kan stå uti en sånn lenge og kose seg. :wub: I tillegg er de flinke til å drikke av bekker når vi er på tur.

  • Like 1
Skrevet

Jeg skifter en til to ganger om dagen, da som regel fordi det begynner å gå tomt. Ser jeg at det er lite vann før jeg legger meg, så bytter jeg og fyller opp da også.

Skrevet

Timmy og pus drikker av vannfontene, der fylles det på ved behov, som er ca hver dag, og alt vannet skiftes 1 gang pr. uke.

Timmy har en liten skål med vann på soverommet, der bytter jeg vannet når det er tomt.

Erica har en stor skål i stua, og en på soverommet, og der byttes vannet ut 1-2 ganger pr. dag. De har ikke rukket å bli i nærheten av tomme enda.

Skrevet

Hver gang jeg gir de mat. Dvs to ganger om dagen.

Samme her. Da blir gammelt vann hellt ut, skålen skylt/vasket og det fylles på nytt. Jeg bytter også ut hvis jeg ser det begynner å bli tomt.. men ser jo tydelig på vannskåla at jeg er mer fiksert på innsiden enn utsiden - den er støvete utenpå!

Skrevet

3-5 ganger daglig. Som et minimum gir jeg henne rent vann før jeg går om morgenen, skifter ut vannet når jeg kommer hjem fra jobb og igjen til kveldsmaten. Skifter oftere ved behov - dvs. når det er tomt, rusk/slev oppi vannet eller at det har stått så lenge at det er bobler på :P

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg vasker skålene hver dag til frokost. Skyller vannskåla og fyller på med vann ved behov. Han har en gryte ute også, som han liker veldig godt å drikke av, så det blir ikke så ofte tomt inne :)

Skrevet

Når den er tom.

Og den vaskes når den ser ekkel ut og jeg husker det :aww:

Hund og kanin byttelåner vann hele tiden , så det varierer hvor fort den blir tom etter hva de har "dilla" på. Mono sin er mindre. Vanligvis foretrekker de skåla som er mest skitten...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...