Gå til innhold
Hundesonen.no

Game of Thrones - for oss som ikke har lest bøkene (USA sendetid). Advarsel: spoiler av nyeste utgitte episode.


Recommended Posts

Skrevet
6 minutter siden, 2ne skrev:

Det jeg satt og tenkte når Sansa var på skjermen, var om Sophie Turner kommer til å klare å spille en rolle som ikke er Sansa Stark noen gang. Er ikke mye forandring i hverken tonefall eller ansiktsmimikk på den der altså :yawn: 

 

Haha. Jeg måtte se X-Men Apocalypse fordi hun spilte i den. :lol:

  • Svar 1.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Regner med det ikke bare er meg...  

Da første scene starta, trudde jeg det var et tilbakeblikk. Og så forsto jeg... Å sitte i storsalen på Colosseum og kjenne gåsehuden reise seg antakelig simultant med 900 andre og kjenne applause

Hurra! Vant billetter til premieren av første episode som vises på Colosseum!!! 

Posted Images

Skrevet
3 minutter siden, Bananen skrev:

Haha. Jeg måtte se X-Men Apocalypse fordi hun spilte i den. :lol:

Gjør hun? Er hun noe annerledes der enn i GoT da? 

Skrevet

 

Apropos hundene :) (jeg leste det var cane corso). Høres ikke sånn supertrivelige ut ?

Q: "One of the great moments is when that dog gets right in your face. Were any of the dogs actually close to your face?"


Iwan: "No. They can’t really do that because these dogs we use, they’re not your average dog. They’re not trained for that. They’re trained as guard dogs. They’re really vicious. They only listen to their owner. When they come on set, no big movements, no eye contact with the dogs, and all that kind of stuff. You can’t really be that close to them in case it actually happened in real life. Which I was glad [to see didn't happen] because I thought, “Hey, it’s my last scene, maybe they’ll just do it.” [Laughs] Get a few cameras rolling, finish it off. Glad they didn’t. Life goes on."
 

  • Like 7
Skrevet

Lurer på hvorfor Sansa ikke sa til Jon at hun kom med onkelen? Den enkleste forklaringen er antakelig for å skape spenning for oss seere :P 

Skrevet
3 timer siden, Poter skrev:

Lurer på hvorfor Sansa ikke sa til Jon at hun kom med onkelen? Den enkleste forklaringen er antakelig for å skape spenning for oss seere :P 

Men visste hun det da - eller var hun bare forberedt på å ta livet sitt? Hun sendte et brev, men det er jo ikke sikkert at hun rakk å få noe svar tilbake.... 

Skrevet
4 timer siden, Minutt skrev:

Men visste hun det da - eller var hun bare forberedt på å ta livet sitt? Hun sendte et brev, men det er jo ikke sikkert at hun rakk å få noe svar tilbake.... 

Ja, nei, kanskje hun ikke visste det. Han sa vel nei da hun var der og spurte? 

Skrevet
8 timer siden, Poter skrev:

Lurer på hvorfor Sansa ikke sa til Jon at hun kom med onkelen? Den enkleste forklaringen er antakelig for å skape spenning for oss seere :P 

Mener du Littlefinger? Han er ikke onkelen til Sansa. Han er jo en berykted sleip fyr, og dette vet jo Sansa - så er nok en av grunnen til at hun ikke sa noe til Jon om ham. Fordi hun vet at Jon ikke ville like det. 

Det var i en tidligere episode hvor vi så Littelfinger med Robin(han lille sønnen til Lysa som falt ut av the moondoor i en episode for mange sesonger siden). Da fikk han jo ham til å skulle hjelpe Sansa i Nord, og at de skulle sende soldater. Senere møtte han Sansa, med Brienne i Mole`s Town - hvor hun konfronterte ham med at han spleiset henne med Ramsey. Der sa hun klart fra at hun ikke ville ha hans hjelp, men senere forsto hun nok at hun kom til å trenge hæren allikevel. Derfor skrev hun, og var nokså sikker på at han ville dukke opp, for det skyldte han henne. 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Chako skrev:

Mener du Littlefinger? Han er ikke onkelen til Sansa.

Han er jo det nå, siden han giftet seg med tanten hennes :) 

Skrevet
Akkurat nå, Chako skrev:

Men hun er jo død. Så jeg ser det ikke slik. 

Nei vel? Men i GoT-universet ser de det slik :P 

  • Like 2
Skrevet
1 time siden, Poter skrev:

Ja, nei, kanskje hun ikke visste det. Han sa vel nei da hun var der og spurte? 

Han spurte først, og hun sa at han bare kunne pelle seg vekk, men så skrev hun senere et brev som formodentlig gikk til han, i og med at han og hæren hans dukket opp.... Han ville nok ikke ha sagt nei, nei.

Skrevet
13 timer siden, Minutt skrev:

Han spurte først, og hun sa at han bare kunne pelle seg vekk, men så skrev hun senere et brev som formodentlig gikk til han, i og med at han og hæren hans dukket opp.... Han ville nok ikke ha sagt nei, nei.

Nei, enig. Han ser nok på dette som en måte å få mer makt på fordi Starksene for alltid vil skylde ham. 

Skrevet
På 21. juni 2016 at 1:14 PM, Lola Pagola skrev:

 

Apropos hundene :) (jeg leste det var cane corso). Høres ikke sånn supertrivelige ut ?

 

Det er to cane corsoer og to presaer med i serien. Masse snakk om det på alle presa-sidene på FB, hehe..  Den ene presaen har jeg faktisk møtt før :ahappy:  

  • Like 3
Skrevet

Jeg gleder meg masse til den siste episoden, litt kjipt, men gleder meg mest. Spent på hvordan denne sesongen vil slutte.
Hvem tror dere dør i den siste episoden? Tror dere Dany setter seil mot Westeros? Kommer White walkers sør for muren? Får vi svar på R+L=J teorien? Hva skjer med Cersei?

Jeg tror at Cersei bruker wildfire for å komme seg fri fra anklagene, og at dette medfører til Tommens død. Vi vet jo fra Maggie the frog at alle barna hennes vil dø. Jeg ser ikke helt for meg at highsparrow går ned for telling riktig ennå, eventuelt at det blir Margaery som til slutt sørger for at han dør. Tror også at Loras dør. Noen må jo også Tyrell familien miste. 

Er så spent på Arya også, om vi ser henne komme tilbake til Westeros i denne episoden, eller om vi må vente til neste sesong. Lurer på om vi får se Sam og Gilly mer i år, jeg tviler egentlig på det..

69 minutter episke minutter venter - det er helt sikkert! :D  

  • Like 5
Skrevet

Åh, for en fantastisk episode! :D Episk! Så mange høydepunkt at jeg vet ikke hvor jeg skal begynne en gang. Hadde håpet at Margaery skulle komme seg ut, men det ser vel dårlig ut på den fronten, så nå får gamla overta! ;)

Det eneste problemet nå er at mandagene framover kommer til å bli utrolig kjipe - GoT har jo vært ukas høydepunkt, og nå må vi vente nesten ett år (?) på noe nytt.

  • Like 2
Skrevet

:o:o:o

Jeg vet ikke hvor jeg skal begynne en gang ! 

Kan ikke vente et helt år til neste sesong ! :o

Jeg vil se trynet på Cersei når Danarys ankommer Nuh,  jeg vil vite om Sansa 's bekymringer for om littlefinger vil prøve seg på å få Jon Snow fjernet nå, hva mer faenskap finner Arya på, og er det bare meg som føler at det er en gryende romanse på gang i mellom en viss dverg og en dragemor? 

  • Like 3
Skrevet

At noen jeg likte daua var jo sånn sett forventa, men jeg var skikkelig nysgjerrig på hva Margaery hadde planlagt for å komme ut av hele highsparrow greia. Håper bøkene gir litt info på hva hun har tenkt der. :P (Når jeg får råd til å kjøpe dem, forhåpentligvis er den nyeste kommet ut innen jeg får kjøpt og lest alle) Blir spennende å se hva gamla finner på da, nå har jo Cersei virkelig gjort henne hevngjerrig så det kan bli spennende! 
Kjedelig lite sorg/anger å se hos Cersei over Tommen, hadde forventa at de gjorde litt mer utav det, men det kommer gjerne i neste sesong når hun og Jamie får snakket/sett hverandre igjen. 

Pga alle teoriene så var ikke baby john eller wildfire greia så veldig sjokkerende. Måååååå holde meg unna slikt neste gang, mister liksom wow effekten når jeg forventer det. :P 
Men blir gøy å se hvordan John får vite av herkomsten sin og hvordan det påvirker king of the north greia samt ankomsten til Dany. 
Elsker at Arya er tilbake i westeros! :D Go girl! :D 

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
    • Tusen takk for utfyllende svar! Det er absolutt slitsomt ja.. Burde selvsagt lagt til at han er røntget og resultatene viste plettfri både AD og HD. Vi fikk i tillegg tatt et pr ekstra bilder av ryggen hans da han har hatt noe smerter i ryggen ila året, men heller ingen avvikende resultat der. Skal sies at veterinærene som har sett på han når har har hatt vondt i ryggen (ved to anledninger) kan ikke finne noe ved kontroll og de mener det kan være muskulært. Så absolutt ikke umulig at en fysioterapeut hadde vært hensiktsmessig mtp akkurat det.  Men for å gi litt mer utfyllende kontekst så skjer ikke disse utbruddene i forbindelse med noe som skulle utløse noe smerter og dermed utløse utbrudd. Som regel så kommer det i etterkant av at han har rullet i snø/gress feks, eller at vi har måttet begrense han mye, mye kort bånd. Eller hvis vi «maser» på han eller krever noe av han, gå pent og ikke dra feks. Så det lille vi ser av et mønster er at det henger sammen med stress eller frustrasjon, og overtenning. Å vi har lite tro på at han gjør det fordi det er en form for lek for han, fordi det aldri ender positivt for verken han eller oss. Han vinner aldri disse kranglene, men det gjør ikke vi heller..🥲 For å svare litt på punktene du spør om (setter stor pris på at det spørres, da vi ofte opplever at folk antar at vi er problemet og gjør alt feil, uten å spørre) 1. røntgen er tatt, og kontakte fysioterapeut er ikke en dum ide.  2.riktig og nok aktivitet synes jeg også vi har godt dekket. Han får 3 turer om dagen, en kort på morgenen og en på kvelden (ca 30 min) i tillegg til en lengre tur på 45-75 min etter arbeidstid. Vi bor for tiden i leilighet i Oslo så å lufteturene skjer i bånd. I tillegg er vi ofte i skogen og på privat hundejorde der han få løpe løst. 3. munnkurv og grime har vi også kjøpt ja, å på kurset vi gikk rett før jul fikk vi hjelp til innlæring av disse. Munnkurven har vi skjønt at er litt for liten så den har blitt tilsidesatt. Og grime øver vi fortsatt på, men den blir også et stressmoment for han og han klikker ofte både av å ha den på og få den av. Så vi har ikke kommet så langt at vi kan gå tur med den enda, da det ender mer manisk graving for å få den av, til tross for at vi prver å flytte fokuset hans fremover. Men vi håper å få den bedre til etterhvert. 4. Har vært i kontakt med oppdretter ang dette å til tross for å ha drevet oppdrett i 25år så har heller ikke hun hørt om denne oppførselen. Foreldre er helt fine. De søsknene vi vet om er ikke utenfor «normalen» av unghund oppførsel. 5. Mulig vårt neste steg igjen blir å kontakte en adferdskonsulent ja, som er spesialisert innenfor mer adferd enn trening. For som sagt så har vi forsøkt å trene dette bort på forskjellige måter uten å nå frem. Trenger nok noen som kan evaluere hele han og mønstrene hans, å det er det vi har trodd vi har fått tidligere. Men som regel er det en og en time, å om han ikke klikker ila den timen så får man heller ikke sett problemet. Å da er vi ofte like langt, å ender med å bli fortalt treningsmetoder vi kan prøve men som overhodet ikke fungerer når han tipper, å dermed blir et større stressmoment for han.    Vi holder til i Oslo nå men flytter til Nes i mai. Instruktørene vi har hatt på besøk er en vi fikk anbefalt fra oppdretter, fra Hamar. En dame fra hundeskolen som holdt valpekurset, Norges hundeskole. Og en vi fikk anbefalt, frøken dognanny.  Vi var ikke missfornøyde med noen av disse men har forstått at de kanskje ikke har den rette kunnskapen for vårt problem..
    • Dette høres slitsomt ut for dere! som du sier, dette er ikke normalt, ikke for noen raser, jeg håper dere kan få hjelp. Bra du nevner at dere har vært til veterinær. Er han røntget? Jeg ville også fått besøk av en hundefysio som kan sjekke muskulaturen, de har ofte bedre kompetanse på muskulære problemer. Kan jeg spørre hvilke instruktører dere har hatt inne og hvilken kompetanse de har? Hvor i landet bor dere? Det er stort spenn i kompetanse og metoder. Jeg stoler på de fleste jeg kjenner til som er listet på https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund, men der er det også variasjon i kompetanse. Et annet spørsmål er om dere har hatt inn instruktører som hovedsaklig driver med hundetrening, eller om dere har hatt inn hundetrenere med fokus og kompetanse på adferd. For noen er det stor overlapp, mens andre er det skille. Er det standard eller jaktgolden? Har du snakket med oppdretter? Hvordan er mentalitet på foreldre og søsken? Erfaringsmessig er det uansett dumt å vente på at en hund skal "vokse av seg" noe som helst av problemer. En del adferd må man riktignok bare forebygge og "holde ut", men jo mer en hund får "øvd" seg på adferd, jo bedre sitter den. Ting jeg ville sjekket ut/prøvd. 1. Fysioterapeut. Rønting av hofter og albuer hvis dette ikke er gjort enda. 2. Nok og "riktig" aktivisering. Utelukke ballkasting og annen jaktlek som kan forhøyd stress. Mentale oppgaver som søk, trening av triks og lydighet i korte økter hver dag, og nok fysisk aktivitet. Minst 1-2 timer tur med snusing og varierende tempo daglig. 3. Lære inn å ha på munnkurv med positive metoder og bruke den på tur. Eventuelt også grime. 4. Snakk med oppdretter, om de kan være til hjelp og kan si noe mer om foreldre og søsken. 5. Finne riktig hundetrener. Det kan dessverre være en krevende oppgave. Men jeg har enda en del kontaktnettverk hvis du oppgir hvor i landet du bor.
    • Hei! Etter å ha kranglet med vår golden retriever hanhund nesten hver dag i ett år så oppdaget jeg dette forumet! Skal prøve å gjøre en lang historie kort. Vi har en golden gutt på 14 mnd som vi plages med. Han er en nydelig hund på alle mulige måter men siden vi fikk han har vi slitt med et og samme problem. Han klikker totalt på tur. Å ikke sånn "han biter i båndet å bjeffer på hunder osv" men ut av det blå så ser han totalt svart å flyr på oss i full kraft. Vi kan gå en kort tur, lang tur, sent eller tidlig, spiller ingen rolle. Ca 85% av turene våre ender i ganske heftige basketak. Vi har vært på valpekurs og grunnkurs og i tillegg hatt 3 ulike hundetrenere hjemme hos oss for å prøve å hjelpe oss. Ingen av de har klart det. Instruktørene på hundekursene fikk også sett noe av adferden hans å mente de kjente det igjen men at han ville vokse det av seg. Trenerne vi har hatt på hjemmebesøk har hatt forskjellige teorier om hvorfor og hvordan det kan løses men ikke noe som har løst problemet.  Vi har forsøkt en hver korrigering vi kan komme over. Vi har avledet, flyttet fokus, godbit søk, distrahere han med leker for å få han til å snappe ut av det. You name it, we've tried it. Vi har også forsøkt å "ta han" ved å fysisk sette han mellom beina våre å holde han fast, men han legger seg ned å biter oppover. Vi har tatt han i nakken, vi har nesten satt oss på han. Ikke for å skvise han men for å få kontroll på han. Vi ser at alle fysiske metoder gjør bare vondt verre. Han eskalerer å blir verre. Problemet er at vi ser ingen mønster i angrepene hans, vi kan gå på fine turer å tro at dette blir en vellykket tur men på 0,5 sekunder så snur han å flyr på oss. Han er 40kg å biter oss i armer, bein, hetten på jakken oppi nakken. Vi har prøvd å stå på båndet men til ingen nytte, han hugger tak i legger og ankler. Den eneste metoden som "funker" er å få bindt han i en lyktestolpe og skape avstand melllom oss å bli stående. Der kan vi bli stående lenge. Til vi tror han har roet seg, forsøker å gå videre å så begynner han igjen å vi binder han på nytt. Har vi ikke en stolpe tilgjengelig så har vi et større problem. Vi har tatt opp dette med flere og de fleste svarer at han vil vokse det av seg å vi må være tålmodige osv, og det kan jeg forstå og være enig i til en viss grad. Men ingen har egentlig sett hvor ille det er til tider. Kan forstå at mye av tullet en unghund gjør er pga alder og umodenhet, men dette er et ekstremt nivå. Å vi kan nesten ikke forstå at dette skal gå over med alderen da det ikke har blitt noe endring i oppførselen hans på ett år, det har bare blitt verre etterhvert som han har blitt eldre. Vi får nye blåmerker å skader på hud og klær hver dag å har ikke "tid" til å vente han ut mer - vi er desperate etter noe som funker kvikt. Det eneste "verktøyet" vi har som faktisk snapper han ut av anfallet er en kompostgrind som han fikk respekt for da han var liten, fordi den veltet. Så om han klikker inne så trengs ikke mer enn å ta i den før han snapper ut av det. Men kan naturligvis ikke gå rundt med den på tur..   Nå ble dette veldig langt, å jeg vet at det er mange ting og detaljer som kunne vært med, men da blir dette en liten novelle. Det vi lurer på er om noen har opplevd lignende å har råd å komme med? Eller eventuelle adferdskonsulenter å anbefale som har ordentlige metoder og erfaringer med denne typen oppførsel? Det er helt tydelig at positiv forsterkning ol. ikke har noen effekt i dette tilfellet. Her må det til en metode som trenger igjennom utbruddet hans.  Håper med dette at noen har kan dele erfaringer eller råd, eller bare en dialog. Å spørr gjerne om noen tenker at detaljer som ikke er med i teksten min er relevant 🙂 Som sagt kunne teksten vært x5 så lang, men frykter at folk ikke gidder å lese da   Legger til at han har vært til flere vetrinærtimer, både kontrolltimer og øvrig, ingenting å bemerke. Vi har begge vokst opp med Golden Retriever og ingen av oss (eller familiene våre) har vært borti den samme adferden. Ikke i denne graden i hvertfall. 
    • Ja, ingen av de du nevner er spesielt enkle å trene eller har lite lyd ihvertfall. Med unntak av whippet og basenji som ikke bjeffer mye, men basenji har ulingen sin. Spanieler luker nok mer hund, og de fleste hunder med underull vil lukte mer enn en puddel. Du kan jo se på de andre vannhundene? Lagotto har hatt mye dårlig gemytt, men portugisisk vannhund er en av mine favoritter som jeg så en del av da jeg drev aktivt med hundesport.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...