Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Alle sier sasib :P

Det har jeg hørt og fått med meg, men ikke blitt helt vant til der. I mitt hode uttales det nemlig kasib. :aww: så det så :aww: jaja, blir vel vant til det en eller annen gang :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
  • Svar 767
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er fordi du tenker for mange skitne tanker når du kjører bil, som manifisterer seg på frontruten på din side, som igjen fører til at vindusviskerne på den siden må jobbe ekstra hardt.

Søtpotetreklamen. Hvis en potet, som ikke er en potet likevel, kan brukes som en vanlig potet - hvorfor er det ikke en potet da?

Er vel en grunn til at Harry Potter har en ugle og ikke en brev due liksom! :-P

Skrevet

Jeg føler dette er et smådumt spørsmål fordi jeg burde vite det... Men. Hvis man som norsk statsborger vil søke om utveksling til et universitet i Storbritannia, regnes man da som EU citizen eller non-EU citizen? :icon_redface: Jeg mener, EØS gjør jo at EU-regler gjelder for oss i mange sammenhenger, men ikke alle... @ vet du?

Edit: Fant ut. :) Var jo kanskje ikke så dumt å sjekke ANSA sine sider. :P

Hva fant du ut? :lol:

C foran e og i blir "s", som i Cecilie :) mens C foran u, a og o blir "k", som i Carl & Co og Cucumber :)

Men ettersom det er forkortelse, så uttales det kanskje annerledes? Jeg vet ikke altså, for jeg vet ikke hvordan det uttales (bare hørt alle sier sasib) :P

Skrevet

Hva fant du ut? :lol:

"Studenter fra land utenfor EU, deriblant Norge, må betale høye skolepenger i Storbritannia (overseas/international fees)."

"Tror du at du kan være berettiget til å betale home/EU-fee?

Lærestedene vurderer selv hvem som får betale home fee/EU-fee, men ta en titt på nettsidene til UKCISA for nærmere informajson og definisjoner av de ulike kategoriene. "

http://www.ansa.no/Fag_og_Land/Europa/Hovedsiden_om_utdanning_i_Storbritannia/

Skrevet

Har høns det moro, leker høns med hverandre liksom?

Jeg måtte høre på facebook til slutt...

Nei, verken høns eller kyllinger leker med hverandre, men dem er veldig sosiale og liker nærhet fra andre høns.

Høns liker visst også å grave etter godis i jorden eller i flisen inne i hønsehuset.

  • Like 1
Skrevet

Bruker folk som er skallet sjampo?

Får folk som er skallet flass?

Ja, man bruker shampoo. Iallefall om man har flass. Noe som svarer på den andre delen av spørsmålet ditt :)

Skrevet

Penis er ofte skeiv. Finnes det en kvinnelig variant hvor noe inni der er skeivt?

Ja. Er like stor variasjon hos damer som hos menn, visstnok.

*har gynekolog i omgangskretsen*

Skrevet

Jeg måtte høre på facebook til slutt...

Nei, verken høns eller kyllinger leker med hverandre, men dem er veldig sosiale og liker nærhet fra andre høns.

Høns liker visst også å grave etter godis i jorden eller i flisen inne i hønsehuset.

det stemmer :) Vi har høns på gården hos oss - og de trives best sammen. Hvis vi slipper de ut på tunet, så vil alle ut. Tar vi de inn, så går alle inn. Hun ene høna er nok dummere enn de andre da, hvis hun ikke får med seg at døren åpnes (sånn ca hver gang), så blir hun stående innenfor innhegningen og kakle så høyt hun kan til noen slipper henne ut. Fjollehøne...
  • Like 1
Skrevet

Penis er ofte skeiv. Finnes det en kvinnelig variant hvor noe inni der er skeivt?

Puppene! Sjeldent at de er 100% like store osv. >_> (eller eksisterer i det hele tatt.)

  • Like 2
Skrevet

Hva heter egentlig den hvite greia som er i bunnen på endel kyllingfiletpakker og sånn? Absorbsjonsmatte ellernoe?

På laksepakken min i fra Rema1000 står det "aluminiumsabsorbent", det er vel noe av det samme som er i kylling?

Skrevet

Når man er hos tannlegen får man jo en greie som suger bort spytt og blod kontinuerlig. Hvorfor får man likevel trang til å svelge? Og hvorfor er den trangen så sterk at det er helt umulig å la vær? (Er hvertfall sånn for meg. Meget upraktisk når tannlegen har både hender og en hel haug med instrumenter nedi der, så klarer jeg ikke la være å svelge.)

Skrevet

Når man er hos tannlegen får man jo en greie som suger bort spytt og blod kontinuerlig. Hvorfor får man likevel trang til å svelge? Og hvorfor er den trangen så sterk at det er helt umulig å la vær? (Er hvertfall sånn for meg. Meget upraktisk når tannlegen har både hender og en hel haug med instrumenter nedi der, så klarer jeg ikke la være å svelge.)

LURER JEG OGSÅ PÅ! :frantics:

  • Like 1
Skrevet

Ja, man bruker shampoo. Iallefall om man har flass. Noe som svarer på den andre delen av spørsmålet ditt :)

Hvorfor gjør man det? :-P Brodern gjør det ikke, shampoo er jo til håret, så hva er vitsen :-P

Skrevet

Hvorfor gjør man det? :-P Brodern gjør det ikke, shampoo er jo til håret, så hva er vitsen :-P

Flass, flass, flass! Hodebunnen blir tørr, så det finnes shampoo som lindrer tørr hodebunn. Tviler vel på at alle gjør det, men tror nok mange bruker det fra tid til annen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...