Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilket år meldte du deg inn på sonen?


  

129 stemmer

  1. 1.

    • 2004
      5
    • 2005
      32
    • 2006
      20
    • 2007
      9
    • 2008
      15
    • 2009
      9
    • 2010
      12
    • 2011
      8
    • 2012
      5
    • 2013
      14


Recommended Posts

  • Svar 139
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hey, me too! *Fnis* Mimre mimre Husker jeg traff SFX på en utstilling en gang, før hun hadde "kommet ut av "secret-heten", og hun ymtet forsiktig frampå at hun leste litt på sonen innimellom, og

Mars 2006, og da hadde jeg ikke hund i huset (eller den pittelille studenthybelen min...), alle bodde hos mine foreldre, og jeg hadde superabstinenser, og var superanonym fordi jeg var så vant til å b

Ble medlem for temmelig nøyaktig ni år siden - har niårsjubileum i morgen! De ni årene utgjør en betydelig andel av livet mitt faktisk.

Skrevet

Ble medlem: Ble med 05 aug. 2005 står det i profilen min. Samme profil hele veien, men har vel byttet brukernavnet på den noen ganger. Det er mange personer jeg har møtt igjennom snonen, som jeg fortsatt har god kontakt med og er god venn med :) Har møtt mange hyggelig folk!!! , og sett mange uhyggelige diskusjoner.

  • Like 1
Skrevet

Jeg husker godt da du var anonym SFX, vi fikk ikke vite hvilken rase du hadde en gang!

Selvfølgelig ikke - tenk så mye det ville snevret inn kandidatutvalget for hvem jeg kunne være! :D

  • Like 1
Skrevet

2010!! Faktisk samme mnd som gamlehunden ble født så er tydelig at det var i sammenheng med det :) .

Har også sonen å takke for 2 flotte menensker som er i livet mitt, den ene er min aller aller beste veninne :wub: !!!

  • Like 2
Skrevet

2010! Faktisk samme mnd som gamlehunden ble født så er tydelig at det var i sammenheng med det :) .

Har også sonen å takke for 2 flotte menensker som er i livet mitt, den ene er min aller aller beste veninne :wub: !

Aw :wub: Ditto! Jeg lurer sånn på om vi hadde blitt like gode venner på jobb om det ikke var for sonen. Herregud sonen er fantastisk :heart: Jeg har også mange folk fra sonen som jeg er veldig glad for at jeg har i mitt liv. Jeg har vært på kjempe hyggelige turer og ferier i lag med flere fra sonen. Jeg har møtt utrolig mange hyggelige mennesker fra sonen på utstillinger og dere har lært meg masse! Jeg har jo nesten vokst opp her ettersom at jeg var 13 år gammel da jeg ble medlem her :lol:

5. Januar 2006 ble jeg medlem.

En som ikke er medlem lengre som hadde en Papillon som het Miko fikk meg til å melde meg inn. Jeg husker hvor sprø verden jeg syntes sonen var da :lol: Og alle mine barnslige fjortiss poster :lol:

Skrevet

For 8 år siden. Bestemte meg for at jeg skulle neimen ikke være med på den masseflukten fra Canis. Men det tok ikke så lang tid før jeg vandret inn hit likevel. Canis og Hundesonen har to ulike funksjoner. Klarer ikke å slutte med Canis, men det er her kompetansen først og fremst ligger.

Skrevet

2008, då heitte det dyresonen seier eposten min. Registrerte meg først i mai, men validerte ikkje før i september tydeligvis. Eg har ikkje vore særleg aktiv, profilen min seier framleis at eg er nykommar. :icon_redface: Leser meir enn eg skriv då, litt sånn hemmelig spion.

Skrevet

Medlem siden 2006. Dette er min andre konto. Husker ikke passordet til den første. :-P Poster ikke så mye, men leser det meste. Haha. :-D Så må jeg legge til at jeg synes det er utrolig gøy at valpene jeg leste og så på bilder av i begynnelsen nå har flere generasjoner sonenvalper etter seg!

Skrevet

Oktober 2011! Fordi jeg var inne og leste Benedicte sin blogg (vi jobbet sammen), og fant en link inn hit. Sonen er fin. <3

Edit: innså at jeg aldri har fortalt @Benedicte det. :P

Skrevet

2011, da Rocky med alle problemene dukket opp. Har riktignok vært mest aktiv nå som jeg har Foxy, for da er det ikke bare negativitet (for meg altså, ikke fra dere). Finfint sted når man begynner å "bli kjent" med mange av dere :ahappy:

Skrevet

Jeg flyttet inn her 1. januar 2006 - og var vel med i den store flukten fra Canis *ler*.

Kan vel også nevne at jeg var aktiv på Canis allerede den tida de ikke hadde diskusjonsforum men kun eksperter som svarte på spørsmål :). Jeg var også aktiv på forumdelen da den kom, men så kom flukten :lol:.

Jeg har hatt samme nick alltid :)

Skrevet (endret)

25 april 2007 ble jeg medlem. Dog føles det som om jeg har vært medlem mye lenger... :P Men jeg er ikke blant de mest aktive da. Jeg er innom flere ganger for dagen, men jeg engasjerer meg sjelden i diskusjoner. Jeg leser nok mest :)

Hvordan jeg fant hundesonen husker jeg ikke, men mulig jeg søkte på et eller annet som hadde med hund å gjøre og fikk opp en tråd herfra. Så har jeg vel kanskje lest litt og funnet ut at dette så ut som et flott forum.

Jeg er på Canis også, men er nesten aldri der, da jeg synes forumet er rotete og kjedelig. Jeg liker meg absolutt best her på Hundesonen.

Endret av Mardina

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...