Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 6.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå må jeg bare SKRYTE litt altså! Døde nesten i går av stress og frustrasjon over eksamen i salgsfaget i dag. Men det gikk helt sinnsykt bra. Jeg var ufattelig nervøs og usikker. Jeg vet jo jeg kan j

Vi har blitt mor og far:D

Ååååhh På sykehjemmet i dag ble jeg vitne til et fantastisk øyeblikk! En av våre faste pasienten sliter voldsomt med smerter, men vil alltid hilse på Thorvald, samme hvor syk han er, så karrer han se

Posted Images

Skrevet

Vi har plutselig begynt å lukke pus inne steder. Først var det bare badet, men nå har vi klart å lukke ham ute på balkongen også. :huh: Får håpe vi klarer å unngå å gjøre det når vi ikke er hjemme. :lol:

Igår når jeg skulle legge meg var pus ute på verandaen i 2 etasje :huh: Jeg aner ikke hvordan hun har kommet seg opp der (det er fysisk "umulig" for henne å klatre opp fra utsiden) så jeg får håpe at hun har klart å snike seg opp der innenifra, selv om hun aldri er inne :icon_confused: Håper ikke hun har vært der siden 16 Mai ihvertfall, men så ikke sånn ut :)

Skrevet

Og snart er det helg igjen!

Og snart etter det så er det sommerferie :banana:

Det er sant, deilig med 4 dagers uker :D

Og etter sommerferien kommer jakta :D:D:D

Skrevet

Fire hunder og fire katter er inne, så nå har jeg full kontroll på flokken. Ute høljregner det, så jeg synes de kan bli inne en stund nå.

  • Like 2
Skrevet

Herregud, dette er drepen. A kastet opp et par ganger til, men nå er han veldig frisk og masete. Hva finner man på med "syke" barn?

Guest Christine
Skrevet

Er jeg litt irritert.. Var på totimers tur med hundene og ei venninne i marka, og når vi kom ned til sivilisasjonen møtte vi en løs Irsk Setter. Stopper bilen for å hanke inn hunden, men den var sky og trakk seg unna. Etter litt om og men fikk jeg endelig tak i den og spurte rundt meg etter eier. Jo, eieren var på vei oppover gata for å lete etter den. Bikkja hadde pigghalsbånd, så det tok jeg av, også kobla jeg til i et annet halsbånd. Skulle til å kaste(oops :P) pigghalsbåndet i søpla da eieren akkurat kom. Først er hun kjempeglad for at jeg fikk tak i den, også kommenterer en mann at hund ikke skal forlates ved butikk, og jeg poengterer at det ikke er lov. Damen ble så sur på oss at jeg ble paff, og glemte hele regla jeg hadde om pigghalsbånd oppi hodet mitt..

Hunden hadde visst blitt stjelt av en psykisk ustabil mann i pyjamas.. Han bruker visst å henge rundt der å gå nære bikkjene, og jeg trengte da ihvertfall ikke å si at det var ulovlig å sette fra seg hund for det endte da så godt så! Jeg bare gikk jeg.

Skrevet

Og snart er det vinter og jul!! :bananas:

Gærning!

Akkurat nå har jeg kommet inn fra tur i skogen med bikkjedyrene, så nå får jeg vel arbeidsro i et par timer i alle fall. Semesteroppgave i kulturminneoppsyn, hvor det vanskeligste med hele oppgaven er å skulle velge seg ut bare ett kulturminne. Det er jo så mye å velge i!

  • Like 2
Skrevet

165418_10152802286180632_1390612326_n.jp

:aww:

.. har jeg tatt stinga og fått plastikk over sårene, spenstig. også ler jeg av en film av en sonis som løper i en bilkø for å skremme vennninnene sine :lol:

Nå er det lunsj, utsatte badeturen med issi litt da det regner og jeg får ikke bli våt enda :P jeg lekker jo! :P

  • Like 2
Guest Christine
Skrevet

I dag skal vi forresten til veterinæren igjen, og jeg er litt spent. Droppa agilitytreninger og tatt det litt med ro. Kuren på betennelsesdempende er over, så blir spennende mtp om beina er likens som for to uker siden.. Håper de er bedre!

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...