Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har kjempegod erfaring med kokosolje istedenfor balsam til hunden. Blander 1 liten ts på halvliterflaske med vann og en dasj shampoo.

  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hinder er da ikke et problem. Bare å låne et det, og vente til at vedkommende som lånte det i utgangspunktet dør, og at ingen husker tydeligvis hvem som har det.

Jeg går ikke ut døra lenger enn ti minutter uten magebelte på meg selv som den største hunden er festet i med god demping - og den drar ikke spesielt mye. Du skal ikke heller investere i et Baggen-bel

Retreq har pleid å være kjemperask til å levere varene. Har sjelden tatt mer enn 3 dager å få det jeg har bestilt.

Posted Images

Skrevet
På 27.1.2016 at 1:15 PM, Christine skrev:

Så den i hylla på hund som hobby her om dagen :) Ikke rosa, men mulig de kan bestille for deg?

Denne har de på Buster Zoo i Askim, i alle fall. Ikke i rosa dog.

Skrevet

Noen som vet hvor jeg kan få kjøpt sardiner/brisling? Er det mulig at f.eks Meny har dette? 

Skrevet

Kjørestrikk som er solid og aller helst sikret slik som mr koppel sånn at om/når strikken ryker så henger fortsatt båndet sammen så man ikke har løs hund og ikke får båndet i trynet..? 3 m lang ish og ikke så sykt dyr. Jeg vet av mr koppel sitt skibånd, men tenkte å se om det finnes noe rimeligere og som er enklere å få tak i kjapt. Har vanlige mr koppel, men skulle hatt noe litt lengre. 

Skrevet

En nettside som selger et godt og enkelt magebelte og tilhørende kobbel/snor til en billig penge? De i dyrebutikken her ligger på 900,- Blir litt dyrt synes jeg.. 

Skrevet
15 timer siden, jma skrev:

En nettside som selger et godt og enkelt magebelte og tilhørende kobbel/snor til en billig penge? De i dyrebutikken her ligger på 900,- Blir litt dyrt synes jeg.. 

Har hatt mitt i 10 år snart, er veldig fornøyd med mitt i hvertfall :)

http://www.troll-hundefor.no/webshop.aspx?pageid=32939&Product=2021

Da må du ha en slik å feste i ringene på beltet. Jeg har ikke akkurat denne, men er fornøyd med den jeg har :)

http://www.troll-hundefor.no/webshop.aspx?pageid=32939&Product=2025

Strikk, heller ikke samme type som jeg har, så jeg kan ikke garantere for denne :)

http://www.troll-hundefor.no/webshop.aspx?pageid=32939&Product=2027

  • Like 1
Skrevet
En nettside som selger et godt og enkelt magebelte og tilhørende kobbel/snor til en billig penge? De i dyrebutikken her ligger på 900,- Blir litt dyrt synes jeg.. 

Jeg er veldig fornøyd med grizzly beltet til zero dc. Ikke sikker på hva det koster i Norge, men jo betalte 200 kr her så tipper 300-400 kr sammenliknet med pris for selene her og i Norge :)

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

  • Like 1
Guest Snusmumrikk
Skrevet
På 3.2.2016 at 0:11 AM, Malamuten skrev:

Kjørestrikk som er solid og aller helst sikret slik som mr koppel sånn at om/når strikken ryker så henger fortsatt båndet sammen så man ikke har løs hund og ikke får båndet i trynet..? 3 m lang ish og ikke så sykt dyr. Jeg vet av mr koppel sitt skibånd, men tenkte å se om det finnes noe rimeligere og som er enklere å få tak i kjapt. Har vanlige mr koppel, men skulle hatt noe litt lengre. 

Jeg er veldig fornøyd med strikkbåndene fra Howling dog. Du må nok bestille fra Alaska, men det går ganske fort å få dem. Knallgode og solide. Nå har ikke strikken i mine røket (og hundene mine har røket både MR og Baggen sine strikkbånd), men om det bare er strikken som ryker vil ikke båndet gå helt av. Strikken er inni båndet, så om strikken ryker blir det bare som et bånd uten strikk :)

Skrevet

Noen som vet hvor man kan få tak i baller med snor av merket Bende? Det er favorittleke her i huset, men jeg har bare en igjen og jeg finner ingen som selger. Den jeg har kjøpte jeg på restesalg for mange år siden... 

  • 2 weeks later...
Skrevet
På 11.2.2016 at 6:35 PM, maysofie skrev:

Dette har vært nevnt før, men finner ikke igjen annet enn fra 2013 :) 

Grise- og/eller okseører for en veldig rimelig penge i store kvanta?

http://www.zooplus.no/shop/hund/hundesnacks/snacks_svin#Svineører

http://www.zooplus.no/shop/hund/hundesnacks/snacks_okse#Okseører

Vet ikke hva sånt selges for vanligvis eller hva du ser på som veldig billig, men jeg fant litt å velge i ihvertfall :) 

Skrevet

Oval/rund seng i skai med høye (15-20 cm) kanter, i brun? Jeg har en som jeg kjøpte på Dogs4All for fem år siden, men husker ikke hvilken butikk. En katt her mener den er en fin do, så jeg gir opp og kaster den og trenger en ny, hundene elsker den!

Skrevet
12 minutter siden, Frida og fuglehundene skrev:

Oval/rund seng i skai med høye (15-20 cm) kanter, i brun? Jeg har en som jeg kjøpte på Dogs4All for fem år siden, men husker ikke hvilken butikk. En katt her mener den er en fin do, så jeg gir opp og kaster den og trenger en ny, hundene elsker den!

@mokken 

Får ikke bort mokken greiene.. 

Men det var ikke biabed? De finnes i rund også

 

Skrevet
Akkurat nå, Ozzy skrev:

@mokken 

Får ikke bort mokken greiene.. 

Men det var ikke biabed? De finnes i rund også

 

Nei, tviler på det var det. Den er mer oval, og høyere i kantene, og en "pute"  bunn i samme stoff. Elsker brunfargen på den, for den er sånn rødbrun, matcher hundene så godt :lol: Ikke var den dyr heller, 400 kr for en i stor størrelse :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...