Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Denne tråden har jeg ikke sett før! Jeg liker også å tegne!!  Nå er det riktignok en liten stund siden sist, nærmer seg vel snart året for siste tegningen.. Tidsklemma. Men skal snart sette igang igje

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å t

Denne tråden er jo dau! Her er en tegning jeg tegna til broshan, som drømmer om vorsteh Referansebilde fra vom og hundemat:

Posted Images

Skrevet

Er det noen av dere som kan anbefale en bra bok (helst) eller nettside for en 12-åring som er (ganske) flink til å tegne, men trenger å lære mer teknikk? Det kan gjerne være nybegynnernivå, og engelsk går greit hvis det ikke er for avansert.

Skrevet

Nå har jeg selv ikke så mange tegnebøker enda, vil tro at en av de andre her som har ørten bøker kanskje har flere og bedre forslag :)

Den ene av de to jeg bestilte meg kjøpte jeg fordi jeg leste i en av anmeldelsene at boka mener alle har sin egen "håndskrift" når det kommer til tegning, og at man skal finne den. Den gir deg små oppgaver underveis, og begynner med enkle ting som hvordan man bør tenke når man tegner (tenke i former og ikke symboler osv), forskjellige tegnestiler, og så videre. Jeg har den på engelsk, men jeg syns det er vanskelig å gradere hvor "avansert" engelsk det er ettersom jeg bor i England.

Dette bildet er fra boka, du kan jo kikke der og se hva slags engelsk det er og om du tror det er mulig. Evt. se om du finner boka på norsk.

http://www.bokkilden...=1157288&rom=MP

Ellers så vet jeg at Barrington Barber har noen bøker som er bra, som jeg nevnte tidligere i tråden så vet jeg mamma har den samme jeg kjøpte. Den er litt annerledes lagt opp og kanskje litt mer "saklig" om jeg kan si det sånn. Jeg føler den andre jeg holder på med er ikke så streng på en måte, men de er begge gode bøker. Disse bøkene vet jeg hvertfall finnes på norsk.

http://www.capris.no...isbn=8279001557

Edit: Super julegave til en som liker å tegne! :D

  • Like 1
Skrevet

Øverst er det to chili, oppgaven var å først tegne en ut ifra hvordan man husket den i hukommelsen, og deretter bruke en faktisk modell å tegne etter (kan sikkert bruke andre grønnsaker også, jeg tok chili for jeg visste vi hadde det i kjøleskapet uten å se.). Boka foreslår paprika, antakeligvis pga. ujevn overflate som gir litt mer spennende lys!

Ellers var det å tegne sine egne øyne, sett halvveis fra siden. Syns det øyet til venstre på papiret ble dritt, og det andre ok.

Siste var glassflaske eller glassbeholder med farget glass, hvor man skulle fokusere på de forskjellige formene lyset og skyggene skaper på glasset.

imag0145p.jpg

Skrevet

Øverst er det to chili, oppgaven var å først tegne en ut ifra hvordan man husket den i hukommelsen, og deretter bruke en faktisk modell å tegne etter (kan sikkert bruke andre grønnsaker også, jeg tok chili for jeg visste vi hadde det i kjøleskapet uten å se.). Boka foreslår paprika, antakeligvis pga. ujevn overflate som gir litt mer spennende lys!

Ellers var det å tegne sine egne øyne, sett halvveis fra siden. Syns det øyet til venstre på papiret ble dritt, og det andre ok.

Siste var glassflaske eller glassbeholder med farget glass, hvor man skulle fokusere på de forskjellige formene lyset og skyggene skaper på glasset.

imag0145p.jpg

Den flasketingen var utrolig bra! Er vanskelig å få det til å se ut som glass (synes ihvertfall jeg :P )Good job!

  • Like 1
Skrevet

Takk, den ble mye bedre enn forventet! Prøver å tenke i former nå, finne alle slags mulige former og sette dem sammen, så blir det bra.

Her er en "HUE"-test om dere har lyst til å se dere litt blinde :P

http://www.colormunk...e/huetest_kiosk

Jeg fikk 8 på min, så rom for forbedring finnes.

Edit: Fin link med masse videoer :

ctrl+Paint - Digital Painting Simplified - Home

Skrevet

Fnis, kom over en chopchoptegning jeg tegnet på grunnkurs på videregående for mange år siden. :lol:

Jeg har IKKE skills, kjenner jeg.

212112096_f2ac09819a_z.jpg?zz=1

Noe jeg har malt meeed ... gouache? Tror det.

3187103247_3308dcd369_z.jpg

Trooor jeg skal ha noe mer. *sjekke*

EDIT: Flere jeg fant. :lol:

Denne malte jeg vel pååå ... barneskolen, tror jeg. Eller starten av ungdomsskolen. I kunst- og håndtverkstimen. Med egenlaget ramme (som vi laget på sløyden) og greier!

6432730625_59766a6b30_z.jpg

Trooor ikke denne var ferdig, grunnkurs også, tror jeg.

6432725889_6970ca084d_z.jpg

Fullfarttegning vi skulle tegne.

6432727301_43304c9e2d_z.jpg

Kull.

6432727531_c100a33bb2_z.jpg

Skrevet

Jeg syns det er vanskelig å begynne på tegninger, sliter med å få ned de første strekene. Kaster bort masse tid på å konspirere rundt de første bevegelsene over papiret!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
    • Herlig! Får jo ikke mindre lyst på rasen av dette! (det sagt, det blir lenge til det blir noe hund her, for tiden vurderer jeg om jeg orker å ha undulat...)
    • Siden sist har Zelda blitt 6 måneder. Vi koser oss med både tur og trening. Og sønnen har gjennomført ett helt helgekurs hvor han håndterte hunden så nå skal vi prøve ut litt forskjellig grener og se hvor (forhåpentligvis) interessen finnes.  Zelda har vokst mye rent treningsmessig og jeg er er positivt overrasket over hvor mye som bor i denne hunden og hvor lett trent hun er. Hun lærer helt vilt fort og blir ikke lett sliten/lei. Tur på hytta  Må øve på å kjøre buss Valpekurs 🐶 Feirer 6 måneder med en fin tur 🥳 Innebygd båndholder 😄  
    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
    • Jeg har hørt begge deler om cobberdog angående gemytt. Og nå er det en stund siden jeg drev aktivt med hund, men de instruktørene jeg kjenner (jeg drev aktivt med hundesport, var selv dommer, og gikk mye kurs) hadde mange doodler inne med mye problemadferd. Husk også at de du ofte møter ute og kan hilse på er de søte og greie - de som er et mareritt å ha med ut og rundt går ofte turer på tider og steder der det er mindre folk og hunder. Slik ser du rett og slett ikke de mest problematiske. Det er sant at flere av vannhundrasene har hatt sine problemer. Lagotto er nok den jeg i hovedsak ville droppet pga. det, jeg har tilogmed hatt en oppdretter som advarte meg mot å skaffe det på den tiden. Med de andre varierer det, men hvis man er nøye med oppdretter så ville jeg ikke vært så bekymret. Jeg er selv veldig tilhenger av puddel, og det er mye bra der ute! Hva er grunnen til at du ikke vurderer f.eks. cocker spaniel? Den er absolutt ikke røytefri, men det vil jeg si også er det eneste som ikke matcher de samme kriteriene som cobberdogen. De har jo også sine helseproblemer, så man må være nøye på linjer, men det er jo en mulighet man ikke har på cobberdogen, og de genene finnes jo der også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...