Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, juli


Caroline
 Share

Recommended Posts

1 time siden, Line skrev:

Jeg har boltesaks, men det hjelper vel ikke deg. Kanskje du kan spørre naboen om de har?

Skulle tro en bonde hadde etellerannet som kan funke. En traktor eller noe sånt :D

41 minutter siden, Mona skrev:

Vi har malt hele huset (tomannsbolig) og garasjen i dag! Trodde virkelig ikke det gikk an å gjøre det på en dag, men med hjelp av snille foreldre gikk det unna :D Veldig bra at det gikk, for i morgen kommer nok regnet.

Det er skikkelig godt jobba!

Vi er inne fra tur, og det ble en real powerwalk, for noen hadde fornyet medlemskapet i trekkhundklubben. Det var nesten så jeg måtte jogge! Men jeg gjør jo ikke sånt, så det ble hurtig gange med to som bokstavelig talt la seg i selen for å komme framover. Ikke vet jeg hvor de skulle så fort heller. 

Endomondo finner som vanlig ingen satelitter - den har ikke fungert siden jeg gikk over til Telenor, og jeg har lyst til å klage. De lovte bedre dekning enn jeg hadde med Chess. Jeg har kanskje noe bedre mobildekning, men nettdekning og mulighet til å bruke apper som Endomondo er dårligere.

13439033_10156975630455136_2115046360695

Vi gikk på skogsbilvei, men det var jo pent rundt oss, til alle kanter.

Nå burde jeg få i meg noe mat, men jeg har lår som dirrer så en skulle tro de forsøkte å twerke helt på egenhånd etter hurtigmarsjen, så jeg skal innvilge meg litt sofing først.

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 2.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fin dag 

Godt mulig noen av dere tenker dårligere om meg nå, men jeg har lyst å dele likevel... I dag fikk jeg bekreftelse på at jeg er ferdig med frivillig gjeldsordning  Nå gleder jeg meg stort til sånn

Da er bursdagsgave nummer to hentet! Si hei til Goliat

Posted Images

Var ute og spilte fotball med samboeren og barna i stad. Skulle stå i mål, uten sko, og reddet ballen med foten. Det var dumt, for det er helt ekstremt vondt! Ikke så veldig hovent, men er helt kvalm pga smerter. Klarer ikke å kjøre bil, så da vet jeg ikke hvordan jeg skal komme meg til hesten i morgen tidlig (han skal til veterinæren). Det passer så dårlig! 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tilbragt en dag i skogen med skravling og felttrening :D Pigg begynner å skjønne greia, men "mister" tingene på vei inn. Når han løper er det tydeligvis vanskelig å holde munnen lukket, første gang jeg sendte fikk han også raptus rett før han kom inn og "mistet" en plastslikkepott et eller annet sted i skogen, heldigvis fant han den igjen senere... rare lille hunden 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

28 minutter siden, Debbie skrev:

Prima er på overnatting for å teste ut det. Jeg tar meg i å prate veldig mye med meg selv:)

Og krimserien på NRK er utrolig god!!!

 

Hvilken krim?

 

Kveldstur med gromgutten. Scouter morgendagens padletur.IMG_20160704_223032_3.jpg

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Line skrev:

Jeg fikk så lyst på noe godt! Har is i fryseren, men det fristet ikke. Da husket jeg at jeg har jo en pose med sjokolade fra Cielo liggende :drool::banana: 

At du hadde en pose sjokolade fra Cielo som du hadde glemt?! :|

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta
3 timer siden, SFX skrev:

 

 

Jeg har forsøkt knipetang, og har fått dratt ut spiralen så jeg har et rett område å angripe - uten hell. Hvis avbitertang er noe annet enn knipetang, da har jeg ikke det. Jeg klemmer så hardt jeg kan :( Jeg forsøkte også å sette en skrutrekker på, og hamre, men det ga bare et stort hakk i gulvet.

Nå har jeg tømt en kasse med bare minner og ting fra forholdet - "x-files". Og jeg endte med å kaste det meste, for jeg trenger det ikke. Også la jeg noen klær til vask, for nå har jeg ikke noen betenkninger med å bruke dem, selv om de var gaver. Hvis de fremdeles passer, da, men først kan de få en vask etter å ha vært lagret og støvet ned i noen år.

Nuh skal jeg skifte fra sommerkjole til turklær, og rusle en tur med hundene. Fin temperatur ute nå.

Bør du ikke passe litt på etter hjernerystelsen. Senvirkninger er noe herk. Lekker gutt da

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, mushi skrev:

Skulle være miljøvennlig og ta toget til Oslo. 700 kr t/r for meg og hunden. Hahahaha. Det er over dobbelt så mye jeg betaler i bom og bensin!

Lønner seg ikke å ta toget lenger nei, med de prisene de har. Vi har tenkt oss inn til Oslo i helgen og NSB skulle ha rundt 200,- EN vei!! Vi tar heller buss, for å si det sånn.... :D 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det lov å dele linker her for å advare mot en oppdretter? Er snakk om en link fra NRK og Finn.no.

Kom nylig over på FB at en oppdretter i Bodø som har drevet alvorlig vannskjøtsel av hundene fortsatt driver med oppdrett, og tenker det er viktig at ev. valpekjøpere blir advart og informert. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bestilte treningsvest frå Divinedog i går, og i dag tidleg var den sendt. Litt kjipt å ikkje få sporingsnummer, for eg vil vite ca når den er her! Er overhode ikkje utålmodig altså :D 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

6 timer siden, Wilhelmina skrev:

Jadda, nå har stakkars frøkna fått trøkt i seg en halv boks asparges til middag :P Sommer i nord = grilling = varmebehandla bein overalt. Det er like før jeg kjøper munnkurv  :P

 

Killer-Ganzie bruker munnkurv når hun er løs eller går i langt bånd, ellers finner hun alt for mye som hun mener er snadder, men som jeg mener er :x:x

6 timer siden, maysofie skrev:

Hva bruker egentlig folk som støtte til de grønne kompostgrindene om man setter opp enn rekke? Noe enkelt å slå ned i marka?

Som SFX sa, gjerdepåler av plast fra fk:) billige, og lette å sette ned i bakken.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Funnet flått på hundene for første gang på ørten år.. Vet de kan få en liten kul der flåtten har satt, men hva med mens flåtten enda sitter? Bikkja hadde en kul under og ved siden av flåtten. Leste at kulen som regel er på størrelse med en ert, men kulen på setteren er mye større enn en det. Bør/kan jeg gjøre noe annet enn å følge med? 

Ish, hater flått og får helt noia av de..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nico søker ny eier, som ikke lar han gå sulten bare fordi han har diare. Han sutrer, og sutrer, og sutrer, og sutrer foran hjørnet der skåla hans vanligvis står... Jeg holder på å bli sprø og lurer på hvordan vi skal få sove i natt :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest *Kat84*

Dagens Katrine er mildt sagt lite imponert over gårsdagens Katrine. 

Våknerog finner først ut at jeg har glemt å ta hundemat opp av fryseren. Deretter oppdager jeg at jeg skulle ha satt på  vaskemaskinen for lengst for jeg var tom for håndklær. Og nå oppdaget jeg at jeg var tom for brød, og det er også i frysen :pinch:  

Godt jeg har flere verre høner i frysen, 1 times program  på vaskemaskinen, og maiskaker i kjøkkenskapet! :P  

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvorfor vil du bytte hvis hunden fungerer på Vom? Hvis hunden fortsatt har løs avføring etter en uke ville jeg nok droppet det fôret ja.
    • Hei hundesonen! Jeg har en valp på 3-4 mnd som jeg holder på å bytte for på. Jeg bytter gradvis, startet med 4 dager hvor jeg ga 3/4 gammelt for (V&H), 1/4 nytt for, deretter 4 dager med 50/50, og så 3/4 nytt for en dag eller to, før jeg gikk tilbake til 50/50 fordi; Valpen har litt løs avføring. Typisk at det først kommer litt i normal konsistens, og så etterhvert blir det bløtere og bløtere. På ingen måte flytende/diare, men slik at det blir rester igjen i gresset der jeg plukker opp. Noen ganger går valpen to ganger på rad, først en med bra konsistens og så løsere i en tynnere strimle rett etterpå. Ofte er det og små halvfordøyde pinnebiter, små biter av stoff, grus og annet hun har fått i seg i dette løse. (Dette er små biter, prøver så godt jeg kan å forhindre dette men valpen spiser mye rart). Syns det begynner å lukte metallisk fra analen nå, mulig kjertlene ikke får tømt seg når det er litt bløt avføring? Høres dette normalt ut i en overgang til nytt for for en valp, eller bør jeg gi opp det nye foret og finne noe annet?
    • Haff, jeg sliter med de luksusproblemene vi har med casual turgåing. Altså, de er luksusproblemer ifht hvordan den gjennomsnittlige hunden i gata oppfører seg på casual tur - men ikke i gata vår. Våre nærmeste naboer er Midt-Norsk kompetansesenter for hund, så vi har en litt annen standard å måle oss etter, hence min følelse av å slite med hva folk flest synes er luksusproblemer, gitt den gjennomsnittlige hunden i andre sine gater. Med unntak av ved veldig spennende lukter så trekker ikke Ede i det hele tatt. Aldri vært hans greie. Han stopper og snur seg og venter på meg om båndet blir stramt. Foretrekker selv å ha det slakt. Han hører på meg når jeg ber han om noe og er ivrig på vakt etter oppgaver. Går omtrent halvparten av tiden pent ved min side som frivillig adferd. Har noen byks etter løv i vinden og drar LITT etter interessante lukter innimellom, og mister fokus og blir vimsete og tenderer mot raptus mot slutten om vi går for langt, men som energisk 6 mnd gammel (i dag, gratulerer med dagen, Edeward 🐾) er jeg ikke veldig bekymret for at sånt vil vedvare som problem i voksen alder. Han er stort sett flink gutt, MEN han er langt fra så veloppdragen som jeg helst vil ha ham. Han ploger og han går foran meg, han vimser til siden og han krysser foran meg. Det er irritasjonsmomenter. Vil gjerne ha en sånn robothund som bare går pent ved min side og følger med på hver minste bevegelse jeg foretar meg, altså.  Har på råd fra de langt mer kompetente naboene begynt å fase ut godbiter for å få bedre kontakt og kontroll. Belønner nå med lek og godsnakk og tempovekslinger istedenfor godis. Bygge relasjon. Han skal fokusere på meg, ikke på hva jeg har i hendene og lommene. Det er en omstillingsprosess. Gamle damer kan lære nye triks, men det tar tid. Fant ut det å belønne en fin turfot med hurtig gange og jogging fungerer som bare det. Ingen problemer å veksle tempo heller. Ede synes det var spennende med vekslinger mellom jogge, løpe og gå fort eller sakte. Spennende i seg selv, så lenge det er nytt, antakelig. Han er typen som liker variasjon og alt nytt er mer gøy enn det vi har gjort før. Med unntak av å sitte, ligge eller stå for å få kastet en apportleke, så surner han og protesterer om jeg ber om for mange repetisjoner av det samme. Temmelig nøyaktig fire rep av noe synes han er nok og nekter gjerne på den femte fordi han heller vil gjøre noe annet. Ikke Border Collie, m.a.o. Trenger mer variasjon i trening på øvelser.  Vi faser ikke fullstendig ut godisen enda. Mamsen er som en gammel hund med innarbeidede vaner og trenger tid på å finne tillit til at det skal gå an å få til. Har sluttet belønne fin turfot med godis, nå får han godprat, flere øvelser underveis og belønnes med lek for de istedenfor. Øvelsene blir da en sekundær forsterker. ..eller tertiær, for jeg tør ikke la være belønne gode 'slipp' med godis iblant. Han liker IKKE å slippe kampelekene sine  Akkurat på det punktet der har jeg svært lav tillit til fullstendig godisfrie metoder ennå. Vi får se.  Inntil videre lønnes også passeringer med godis. Dette fordi han har sterk byttedrift, spesielt på syklister som kommer bakfra og farer fra oss - de som kommer andre veien er han mer nonchalant om, da de innbyr ikke til jakt fordi de skal feil vei – helt motsatt av border collie, altså – og han har så sterke impulser til å hilse på forbipasserende mennesker, sladretrening med godis av høy verdi må vi bare fortsette med, fordi det fungerer.  I likhet med BC-blandingen jeg hadde, så trigger han her også frykt for å miste ham i en påkjørsel. Han har forstått at det sitter mennesker inni bilene, som han gjerne vil hilse på, og han har ikke NOEN konseptforståelse av mekanisk fysikk. Masse og fart i forbindelse med trafikk er ikke noe det går an å lære ham kløktig på den harde måten, så sladretrening på passerende biler er helt nødvendig med han her.  Strømgjerder derimot, det kan han lære på den vanskelige måten, så minner meg selv på å få det gjort. Trenger få narret ham borti gjerdet på en tom luftegård snarest, fordi en hest ville hilse på ham her om dagen. En vi har vært på nikk med ved passeringer en stund, han kom ivrig løpende til gjerdet for å si hei til oss, og Ede ble henrykt og ville borti for å hilse snute mot mule, som hesten innbød til. Ble en kjip opplevelse, fordi Ede har ingen anelse om hva strømgjerde er, og forstod ikke hvorfor jeg var så teit og holdt ham tilbake fra den nye kompisen sin. Han trenger finne ut hvorfor. Spørsmålet er hvordan narre han borti gjerdet på sitt eget initiativ når det ikke står en hest der. Vil jo ikke at han skal bæde på hester, for det kryr av dem her. Det er viktig å gi ham forståelsen av at det er gjerdet som er farlig og gjør vondt, ikke hestene. Fører opp på listen over to dos. 
    • Nå skal ikke jeg skryte på meg å kunne kjempemasse om hverken Malle eller hollender, men mitt inntrykk og det andre sier er at det er så store variasjoner innenfor begge rasene at du kan få begge type hunder (f.eks. mer skapt vs mer sosial, osv)  i begge rasene.   Men basert på de individene jeg kjenner av begge raser (som stort sett da er avlet for IGP ol) så vil jeg ikke si at hollender er noe mer krevende eller noe skarpere enn malle. Heller ikke mer energiske. Av de jeg har sett har hollendere litt lavere terskel for stress og lyd, men jeg er nok farget av hun jeg har selv 😂 og jeg har jo sett 10x fler maller enn hollendere.   Og hun jeg har er ikke spesielt selvstendig. Eller altså, hun kan fint være selvstendig og der det kreves, men hun henger jo etter meg som en skygge i typ alle situasjoner vi er i 😂 hun vil helst gjøre ting sammen med meg dagen lang 😂    Men den typen du beskriver høres ut som en typisk KNPV hund, hunder avlet mot bruk i politiet i Nederland osv. og de er nok sånn. Men min oppdretter av hollender blander KNPV linjer med sportslinjer, hvor hundene ikke er fult så skarpe, mer sosiale og ikke så selvstendige. De fleste i Norge er mer sportsavla.  Ble  langt svar ja 😄 I og med at det er så mange fler malle oppdrettere enn hollender tror jeg det er lettere å finne en bra malle. Jeg er heldig og kjenner flere som kan masse om både schæfer og malle til IGP bruk, så jeg må spørre og grave litt rundt 🧐😊  
    • Tatt bilder av pliktfølelse i dag. Han pleier være flink til å bli sittende/stående/liggende når jeg står oppreist, ter seg som et skolelys, men somehow har han tolket det at jeg setter meg ned på huk som: "Kom!" Forståelig nok. Et ekstra håndsignal mens jeg setter meg ned var alt som skulle til for å fikse den, men når jeg tar frem mobilen virker det som han er redd den skal fange mamsen, og han klarer ikke holde posisjonen, men haster inn for å redde turen fra den gledesdreperen der.  En real tålmodighetsprøve for begge å få lov til å ta bilder av de flotte sitt/dekk/stå han vanligvis har, da vi ikke snakker samme språk og har vidt forskjellige oppfatninger av hva den der svarte, flate greia er for noe, men vi fikk det da til etterhvert. Tjue bilder av naturskjønne omgivelser forsøplet av en lilla gummisnor, noen av dem også med hale og rumpestump på lagt i søpla, og så presenterer vi oss som om vi har litt fotoskills og hverdagslydighet sånn noenlunde på stell. Å få tatt fine bilder med langlina skjult eller litt penere dandert får være neste mål.    BTW, han har fått seg en praktisk custom klipp. Korrekt riesen frisyre drar nemlig inn sånne MENGDER med sand, en blir tullerusk. Fra å være vant med korthårede hunder på asfalt og gress i bymiljø, ble jeg virkelig smågal av all sanden de nydelige riesenbeina dro inn fra gårdsveiene her. Dessuten er flared jeans silhuett SÅ 90's. Vi gikk for en 2020 women's jeans fashion silhuett istedenfor. Praktisk. Ørene klarer jeg ikke klippe før det blir virkelig varmt, for han er så nuskesnusk kosemose søt med sånn spanielpels på dem. Litt sånn Lady og Landstrykeren hybrid look nå. Gen Z synes sikkert han ser ut som en skikkelig kjekkas hen/them/they. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...