Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Inspirert av russeprat i skam-tråden, hvordan var russetiden din? :) 

Jeg var russ to ganger, først svart, så rød. Den første ble jo mest gøy, men jeg var nokså rolig av meg. Festet kun i helgene (tror jeg..?), men det ble jo noen fridager i Mai så :P Ingen russebuss, men venner og en storebror med kul BMW som kjørte oss hit og dit. Jeg hadde også frakk første året, som jeg tegna på selv. En slags tribal drage. Jeg tok bare to russeknuter tror jeg; satt under pulten en skoletime og spiste en pakke sjokoboller :barfy:

Jeg hadde min første whippet, Ike, i russetida, så det ble faktisk noen skogsturer i russeklærne. Russen sin det tenker jeg! 

  • Svar 50
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Grønnruss har nesten høyere verdi på russekortbørsen enn gullruss!  Tenk så mange barnehjerter du kunne gledet! Verdien er som følger : Gullruss /Grønnruss er verdt 4 sortruss.  1 sortruss =

Russetiden var helt grei, med noen høydepunkt og noen nedturer - det hører vel med til ungdomstiden generelt? Jeg kommer fra ei lita bygd, så vi måtte ut til byen for å gå på videregående. Det va

32 år siden..hjeeeelpes...... Vi var ikke flere russ på skolen enn alle satt i russestyret og vi hadde kun to biler. På "min" bil, en herlig, gammel Bedford, hadde vi limt på en koffert (at det g

Posted Images

Skrevet

Usedvanlig rolig.... :) Var rød-russ i -99 og gjorde ikke noen store sprell egentlig... Var ikke med på russebil/buss. Eneste jeg egentlig var med på var at vi skulle være våken i et døgn på skolens område.... :) Det var i seg selv litt utfordrene for meg, og jeg prøve å gå på skolen morningen etterpå.... Men jeg hadde ikke sjans, var nødt å dra hjem å sove.... :blink: 

Jeg har aldri og kommer aldri til å bli noe festmenneske. Så det var særdeles lite festing i den tiden også. Jeg hadde helt vanlig russebukse, men hadde ikke masse hilsninger på den...

Høres sikkert ut som en skikkelig kjip russetid, men det synes jeg ikke det var. Det var akkurat sånn som jeg ville ha det.

Skrevet

Første russetiden var i 2000, da var jeg blå kruss. Russetiden var såklart avholds, men det var nok av festing og dansing i gatene. Tidlig på våren var vi på krusseturné og holdt ungdomsmøter i hele fylket, og hadde jevnlige treff. Hjemme i Molde i russetiden kjørte jeg rundt i tantes gamle opel eller opphavets ford, enten til fest eller rundt i rundkjøringene. Tok en del knuter, den eneste alkoholrelaterte å være avholds hele russetiden. Det la ingen demper på stemningen, det kan jeg love!

Andre russetiden var særdeles rolig, i 2001 etter allmenfaglig påbygging. Jeg var vel på en fest eller to, men hadde ingen klær eller utstyr.

Skrevet

Jeg var blåruss, og var med i russestyret :)

Hadde det kjempegøy. Deltok på det meste av russekroer, pluss landstreffet i Stavanger.

Husker vi hadde en pornokro, hvor jeg var ikledd sort tape over puppene + en sort hotpants (bikini underdel) :P og en nissekro hvor jeg gikk i kort nisseskjørt og med kort nissejakke.

Ikke russebil, men mine gode venninner hadde det, så satt ofte på med de :)

Var tider det! haha!

Skrevet

Jeg var på ridestevner hver helg jeg, og ville være skoleflink på hverdagene. 2013 forøvrig. Gjorde meg ingenting - hestetiden er såå mye mer verdt enn "russetiden" :P 

  • Like 1
Skrevet

Jeg hadde det kjempefint :) Var litt spent siden jeg avsluttet på en annen vgs enn jeg begynte på (gikk første året på en vgs, andre året i utlandet og tredje året på en annen vgs), men det var faktisk flere i min situasjon som jeg fikk god kontakt med og ble gode venner med selv om jeg ikke egentlig kjente noen på den siste vgsen jeg begynte på :) Hadde ikke bil (eller buss) (kollektivruss er stas :D ) og var nok ikke den mest iherdige russen, men hadde da klær, var på de fleste av de store festene og hang mye med vennegjengen. Var ikke dritings hele tida heller (jeg måtte jo være edru nok til å komme meg på riktig tog og buss de gangene jeg ikke sov hos noen), hadde ikke noe fravær og satset litt på skolen fordet :) Var ikke med på noe sånt hærværk mot andre skoler/russ, selv om "egging" og vannkrig var en ganske big deal blant russen hos oss. Tok endel knuter, men ikke sånn ekstremt. Var i et forhold på vei til å gå over, så det var ikke så mye sprell i "den" retningen heller egentlig :teehe: Ingen kongle her liksom. Men jeg koste meg og hadde det gøy, selv om jeg ikke var noe utprega festmenneske (det kom først når jeg ble student faktisk), og angrer ikke på noe. Syns også russetida sett som voksen egentlig er litt artig, så lenge de ikke gjør slemme ting.

Var russ i 2006, så har faktisk 10-årsjubileum i år :) Men som gravid med termin rundt 17 mai blir det ikke noe reunion, heller ruging her :lol: 

Men kan fortsatt kjenne det rister litt i dansefoten av denne (selv om det på ingen måte gjenspeiler min musikksmak og jeg liker heller ikke å danse, egentlig :lol: ), selv om jeg ikke har like lyst på vodka og cola som når jeg var 18 :lol: Men det var stas å danse seg nedover hovedgata i Lillestrøm i russetoget ihvertfall :) 

  • Like 2
Skrevet

Skulle vært svartruss men fikk ikke lov av skplen siden det var så mange under 18 år, tror ikke jeg hadde giddi å vært det om vi fikk lov heller :lol:

Skrevet

For meg var egentlig russetiden negativ, mer negativ enn positiv i alle fall. Jeg opplevde det som at folk endret seg helt, "sånn bare fordi", og det syns jeg var ganske falskt egentlig. Husker jeg ble veldig satt ut av at folk kunne endre seg så radikalt bare fordi de ble russ, og når man er russ er alt lov, gjøre ting de gjerne hadde sett ned på ganske kraftig tidligere. Jeg hadde liksom en forventning om at det skulle være gøy, men at man skulle være seg selv. Mye av det tror jeg kom fordi folk som aldri hadde rørt alkohol før plutselig var drita hele tiden.

Jeg har aldri festet så lite som i russetiden faktisk :P 

Skrevet
38 minutter siden, mushi skrev:

Jeg var ikke russ og gjorde ingen russting :P Festet mye, men ikke med andre som var russ. 

Var ikke jeg heller, og gjorde heller ikke russeting, ikke festet jeg noe særlig heller, hverken med ikkeruss eller russ :P 

Skrevet

Er russ nå jeg. :lol: Foreløpig har det gått rolig for seg, rullet bare en gang. Imorgen er det russens dag på Tusenfryd, også litt rulling senere i løpet av russetiden tror jeg. 

Største gleden med å være russ er at jeg slipper å planlegge hva jeg skal ha på meg av klær om morgningen. Drar på meg russedressen og går ut av døra! :lol:

Skrevet

Kunne godt gått tilbake og tatt russetiden en gang til!!!

13141006_10156939458785529_272351298_n.j

Vi hadde en van med jungeltema som het "mattersville". Hver morgen plukket vi opp alle bil-medlemmene slik at vi kom sammen til skolen :D. Selv om vi ikke hadde revers var vi nok en av de som var mest ute å kjørte. Vi var ikke særlig skoleflinke, haha. Flere buss-russ pleide å rulle med oss, for de hadde bare sjåfør i helgene. Bilen var pusset opp på lavbudsjett og vi gikk faktisk i pluss da vi solgte den. 

Deltok på landsstevne i Kongeparken.

Angrer på at jeg bare drakk rusbrus på den tiden, ble som oftest bare dårlig av alt sukkeret. Også angrer jeg på at jeg hadde helt blondt hår, også angrer jeg på at jeg ikke var mer utadvent, haha. Kunne ønske jeg kunne fått en sjanse til...

13115839_10156939475950529_783989119_n.j

Var 2007 - russ.

Husker jeg kom i en massiv krangel med venninna mi 16 mai, derfor droppa jeg hele 17mai, angrer litt på det også, haha.

13115676_10156939487310529_1285286597_n.

Her er inni bilen. 

  • Like 1
Skrevet

Var russ i 2009. Rusla rundt i Trondheims gater med russefrakken min, tok masse gøyale russeknuter, var med på rampestreker på skolen til alle døgnets tider, var på en del hjemmefester og var mye rundt i parker og grillet+drakk øl. Jeg hadde en kjempeartig russetid! Hadde egentlig ikke tenkt å være russ, men er glad for at jeg heiv meg med. :) Men er også glad for at det ikke tok helt av og at det ikke var miljø for å svi av tusenvis av kroner på en tre uker lang fest. Det var gøy, men moderat liksom. 

Russefrakken min: 

image.jpg

Skrevet

Jeg var ikke russ, og har generelt et lite positivt bilde av russ.  Det er bare fyll, sex og bråk. Jeg sitter egentlig inne med en haug av fordommer, og jeg er glad jeg ikke var med på den karusellen.

Skrevet

Jeg var russ i 2012 og var vel egentlig en ganske rolig russ. Deltok på noen uskyldige russeknuter og var med på et par fester. Jeg gikk på skole et godt stykke hjemme i fra, så det ble ikke så mye henging med folk utover i skoletiden. Jeg var som sagt med på etpar fester og sov over hos venninner. Det jeg husker best fra russetiden var at russefotografen ikke fikk gjort jobben sin særlig bra, fordi hun som regel var for drita og kom ikke inn på festene :P 

På russebuksa hadde jeg bilder av hundene, og siden jeg gikk formgivning ble det litt maling av uskyldig sommerfugler. Og strykemerker fra kategorien som NOAH eller noe sånt hadde laget.

533121_3806483283132_240833999_n.jpg?oh=

Og så trente jeg hund i russebukse og brukte russelåta som musikk xD

 

  • Like 2
Skrevet

Var også russ i 2012. Var på Tusenfryd, Tryvann og ett par andre treff. Til Tryvann fikk jeg armbåndet til en kompis som ble syk og snek meg inn med det.

Hadde to hester i full trening og ansvaret for en hoppe som føllet 2.mai, tok lappen i samme periode så ikke sånn veldig mange sprell. Tok en del knuter, men tror knapt jeg drakk hele perioden.

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

Skrevet

Har faktisk 30-årsjubileum som russ i år, jeg :lol:. Har de siste par årene fått kontakt igjen med en av bestekompisene mine fra videregående, det er litt moro egentlig. Vi var tre kompiser som hang sammen gjennom hele russetida. Det teite var at jeg var sammen med en danske som gikk på skogskolen på Steinkjer på den tida - det var jo sånn passe teit, men det gikk da bra, det også :lol:

På Steinkjer var det ikke vanlig med russebusser den gangen, det gikk mer i skramlete kassebiler som var malt røde (ja, jeg var rødruss), men jeg var ikke med på noen slik bil - jeg fresa rundt i min mammas røde Boble i stedet, jeg :). Jeg var gjerne sjåfør, men var selvsagt med på det meste av fester og moro, og hadde en ganske rikholdig russelue, for å si det sånn :aww:. Vi drev heldigvis ikke med herverk, vi bare hadde det moro sammen. OK - jeg var vel med på den russekroa som halverte Klubb 80 til Klubb 40 på Levanger, men ellers var vi bare snille... trur eg... :aww:

Jeg hadde også sånn frakk som Ingvild, der hadde jeg tegnet Karsk som gikk og trakk ei tralle med øl. Den frakken har jeg faktisk ennå :lol:. Jeg fant den på loftet på gården til pappa i fjor sommer :)

Jeg husker det som en morsom, men særdeles slitsom tid.

  • Like 3
Skrevet

Jeg husker jeg syntes russetida var skikkelig oppskrytt. Det var iskaldt, jeg var 17 og kom ikke inn på utestedene klassekameratene kom inn (vi var rødruss) og jeg hadde tentamen i realfag 6., 8. og 15. mai. Husker datoene ennå fordi jeg syntes det var så dårlig gjort. Hadde ambisjoner om å komme inn på studiet også, så jeg kunne liksom ikke bare drite helt i det. Men det ble da noen knuter likevel og noen fyllekuler på meg. Det var jo gøy nok. Hadde russefrakk med Simba på :) Var ikke kultur for bil eller buss på skolen min, vi kjørte vanlig buss, vi :)

Skrevet

Jeg var tidenes kjedeligste russ. Tror jeg var med på to russekroer og det var det. Tusla nå rundt i russedrakten min da, min mor dro til afrika og var borte hele russetiden mens vi samtidig hadde hussalg, så jeg hadde mye visninger i russedressen. :aww: 

Jeg drakk ikke og ble heller aldri "regnet med" av de som styrte og stelte med russegreiene. Jeg var (og er) skrekkelig god på å være usynlig. :D

 

Skrevet

Jeg gjorde minimalt ut av russetida. Var på byen et par-tre ganger, og det mest utagerende jeg gjorde var å sette en L bakpå en politibil :P Hadde ikke noen russebil/buss, men var sjåfør på en annen i russetoget på 17.mai. Å kjøre sikksakk mellom løpende småbarn og gjøre sitt aller ytterste for ikke å drepe noen, var svært lite gøy. 

Nå har jeg blitt sånn som irriterer meg over russen, og synes de kan dempe musikken når de kjører i tettbygde strøk :aww:

Skrevet

Jeg har vært russ 2 ganger. Blå og rød, kunne vært svart også. :lol::icon_redface:

Første året var jeg mye med klassekompiser, festet dag og natt men ikke slik at det gikk utover skolen. Var ikke fylt 18 så ble mest på russecampen, andre russetiden var jeg mest med egne venner, tok av russebuksen for å være i ølteltet. Begge var morsomme, men rødrusse-feiringen gikk mest ut på å være samlivsterapeut for venninnen min og karen hun holdt på med. De er sammen i dag, så noe må jeg ha gjort riktig.:lol:

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Jeg var russ i 2011 (og i 2010, bare som maskot :P). Det er ikke noe miljø for russebuss osv her i byen, men vi kom da oss rundt uansett. Svei av mye penger og tok egentlig russetiden helt ut :aww: Jeg hadde en utrolig kul russetid, møtte mange fantastiske mennesker og gjorde mye gøy. 

Skrevet

Jeg var rødruss i 1990 og var med på russebil. En gammel folkevogn med busseter montert inni (godkjent!) og jeg var eneste på bilen som ikke hadde lappen, så da slapp jeg å være sjåfør :D På den tiden bodde jeg midt oppå en fjelltopp med flere kilometer til nærmeste busstopp der det passerte 2-3 busser for dagen, så jeg fant ut at hvis jeg skulle komme meg litt rundt så måtte jeg være på en bil. Mye festing, men jeg hadde noen venninner på bussen som hele tiden prøvde å få denne vinkorken i russelua, uten å klare det, så noen måtte være litt mindre full og passe på at de kubba i bilen i det minste :lol: 

En fin tid, selv om siste eksamen var 16 mai. Og en uke etter russetiden slutta, så stoppet bilen for godt, så vi fikk ikke solgt den heller. Enda bra den var ganske billig :lol: 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette er jo en superaktiv rase, men har dere prøvd mindre aktivitet? Starter adferden med én gang dere kommer hjem, eller etter den lengste turen? Er han lik med alle i familien? Har dere jobbet noe spesifikt med ro, og lære å slappe av? Søk skal i teorien både slite ut hunden mentalt og roe, men min hund ble bare mer stresset av det. Jeg ville prøvd å endre litt på aktivitetene. Prøv å kutte kraftig ned på søk en stund, bruk heller maten til shaping og trikseøvelser.  Jobb bevisst og aktivt med ro-øvelser. Hvordan er han i aktivitet og lek med andre hunder? Får han noen lengre turer innimellom? 
    • Skriver litt i frustrasjon og oppgitthet. Vi har verdens fineste valp og morsom å trene, men… han er en liten nøtt. Dette er en jakt cocker og bare for å informere så får vi veiledning fra oppdretter og atferdsspesialist. Men vi føler vi stanger hode i veggen. Valpen vår finner ikke roen når vi andre er hjemme, står kun å bjeffer og blir til slutt desperat og løper i ring mens han bjeffer. Han har ikke seperasjonsangst da han fint klarer å være alene hjemme 4-5 timer på dagtid og ligger da stille i buret sitt som han kan gå fritt inn og ut av(vi følger med på kamera). I tillegg så kan han angripe oss med biting når han kjeder seg eller blir frustrert på tur. Sitter da fast i armer og ben og det er ikke napping, men biting på høyt nivå og kraft. i samråd med veterinær og adferdsspesialist har han fått sitt eget rom slik at han kan være i fred fra ro og mas og slippe å mase på oss om at det skal skje noe hele tiden. Dette er prøvd i 2 uker uten hell. Vi har også prøvd både mer og mindre hjernetrim, uten at det gir effekt.   hverdagen hans ser ellers slik ut: på morgen får han en tissetur før han få leke og tygge litt. Så får han en lengre tur 20-35min hvor han får halve frokosten sin i søk og trening. Så når vi kommer inn går han resten av frokosten sin før han er alenehjemme fra ca 07:45- 12/12:30. han får da en snusetur på 15-20min og en kong fylt med mat før han er alene hjemme igjen til 15/15:30. og det er nå problemene starter. Når vi kommer hjem får han den lengste turen 40min ca. Den består i lek, søk og trening, før han får litt middag. Og etter dette er det bjeffing og biting både inne, i bilen og på kurs(går nosework og unghundkurs) han blir frustrert hvis han ikke får oppgaver og lar det da gå utover oss med å angripe. Han er høyt i stress og klarer ikke å roe ned, selv om dette er trent mye på. Han blir svart i øynene og umulig å avlede med godbiter, leke eller kommandoer.    etter at han får kveldsmaten sin ca kl 20, så slokner han og er da veldig medgjørlig på alt. Men da kommer problemet om natten, han sover kun til kl 04-05 og så er dagen igang igjen med bjeffing som varer i evigheter til vi står opp.    Noen som har noen tips? Vi holder på å bli gale og har prøvd mye hittil, men er åpne for forslag og er villig til å prøve det meste!
    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...