Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor gamle er sonenhundene?  

117 stemmer

  1. 1. Hvor gamle er hundene dine?

    • Valp
      29
    • 1 år
      20
    • 2 år
      32
    • 3 år
      33
    • 4 år
      16
    • 5 år
      32
    • 6 år
      13
    • 7 år
      17
    • 8 år
      13
    • 9 år
      8
    • 10 år
      9
    • 11 år
      8
    • 12 år
      6
    • 13 år
      2
    • 14 år
      0
    • 15 år
      0
    • 16år og eldre.
      1


Recommended Posts

  • Svar 96
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Toddy og Nico er 1 år, Jonas ( som ikke bor hos meg lengre ) nærmer seg et medisinsk mirakel.  Han blir 18 i februar    

Keo blir 3 år

Fra valp til voksen! 

Posted Images

Skrevet

Felix er 8,5 år straks og Blaze er 4,5. Felix er faktisk min eldste egne hund. Mine forrige ble bare 7 og 5 år gamle.

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Trykte på hva de fyller i år jeg. Den ene blir 3 år i mars, den andre blir 9 i mai.

Skrevet
37 minutter siden, Rocket skrev:

What! :o Er Tundra allerede ett år!? Er da ikke så lenge siden du hentet henne? Gud dette året har gått fort! 

18år, det er virkelig ikke værst! :o 

mhm! føler det samme sjæl! :P lille bebis er ingen liten bebis lenger gitt :P 

  • Like 2
Skrevet

Jeg svarte hva mine er nå, Nora og Ali har ikke bursdag før til sommeren igjen, så jeg følte det var mest riktig :P

Men Leah blir 4 år i februar, så blir Nora 8 år i juni, og lille bebi-Ali blir hele 2 år i august :o 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...