Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Too late! Jeg overtar dette 1. desember

Hei Sonen, hils på Pelle - pappaen til B-gjengen i Pied Piper

Harly og jeg har debutert i agility 3 i  dag,  feilfritt, 1. plass og cert!  

Posted Images

Skrevet

 

Jeg bor i Andebu, og jeg vil IKKE tilhøre Sandefjord! :P Er ferdig med Sandefjord, jeg. Gi meg heller Tønsberg! 

SAS er faktisk Norges første frivillige sammenslåing. >_> Spørre innbyggerne neste gang kanskje?
Skrevet

Kjære Nico.

Når du må sette deg ned for å bæsje sånn ca i samme sekund jeg har klart å dra deg på 4 stive tvers over stuegulvet, ut døra og over plenen, så mister din påstand om at du ikke må på do hvis det regner kredibilitet.

Dessuten stinker du og skal bades i kveld.

Mvh Mor Grusom.

  • Like 3
Skrevet

Jeg bor i Andebu, og jeg vil IKKE tilhøre Sandefjord! :P Er ferdig med Sandefjord, jeg. Gi meg heller Tønsberg!

Er jo det jeg sier, Høyjord og Andebu kan gå til Tønsberg i mens Kodal kan gå til Sandefjord (er det de fleste vil her i hvertfall, Kodalinger er så og si aldri i Tønsberg da Sandefjord er 10-15 min unna og sjelden man gidder å dra til andebu sentrum også siden det er akkurat samme avstand som til sfj. ) :P
  • Like 2
Skrevet

Ååååhhh! Kennelen vår har fått inn ei russisk jente til å være med å jobbe og trene bikkjedyra for kost og losji (og fine opplevelser seffe :D ), og hun lager utrolig fine hverdags-"dagbok"-filmer. Bare seee her! (Fra kennelen vår):

https://youtu.be/N_3tnFQj6YM

https://youtu.be/qN0pjbMSWwY

:wub: :wub:

Fy søren så bra. Upps - det er vel ikke lov å banne på sonen så da retter jeg det til Goshameien :)

Skrevet

It's my birthday! :bananas:

Gratulerer med dagen!

Planen min om å dra hjemmefra for å få gjort skolearbeid funker, foreløpig. kastet meg over oppgaver jeg har utsatt i evigheter. Nå har jeg pause. Pause er viktig. Litt dårlig planlegging siden biblioteket ikke åpner før 11. Men ny kafé med fancy (dyr!) kaffe funker. Ikke akkurat rush her nå.

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer med dagen @Annegru og @Cattn :flowers:

Stakk og stemte nå akkurat, så nå kjenner meg sånn akkurat passe flink :ahappy:

I år vurderte jeg faktisk å ikke bruke stemmeretten, siden alt av lokalpolitikk virker så smått og smålig her. Veldig mye usømmelig skitkasting i lokalavisa hvor folk frra et parti kalte folk i et annet for lausaktige horer og slikt (jupp, på forsida av avisa).

men nå er det gjort, og jeg kan ikke annet enn å vente på resultatet :)

Tror det var første gangen jeg stemmer på valgdagen forøvrig. Litt skuffa over at man ikke får klistemerker og slikt da :innocent:

  • Like 1
Skrevet

Ferdig med røntgenlab for idag, fikk tatt 6bilder hver idag :)

Nå er det 3timer til neste forelesning... prøve å få lest litt pensum imens da, mens jeg misunner de som kan gå hjem i mellomtida :P

Skrevet

Akkurat nå har jeg kommet inn fra fjøset. Har skrapt møkk, strødd med flis og gitt kuene kraftfor. Bondemannen er til MR av lungene. Si at når ingen ting vises på røntgen eller blodprøver så er det sikkert bare noe uvesentlig som gjør at han hoster.

Skrevet

Sykle opp og få med seg siste time, hive på en maskin med klær og hoppe i køya frem til kurs i kveld. Hvis noen kan fortelle hodet mitt å oppføre seg, så hadde det vært fint :aww:

Skrevet

Akkurat nå har jeg kommet inn fra fjøset. Har skrapt møkk, strødd med flis og gitt kuene kraftfor. Bondemannen er til MR av lungene. Si at når ingen ting vises på røntgen eller blodprøver så er det sikkert bare noe uvesentlig som gjør at han hoster.

Helt ufarlig! :hug:

Nå begynner jeg å få teket på å lage aktivitetsplan utifra den didaktiske relasjondmodellen. Så det så.

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...