Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg gleder meg hver dag over deilige dufter fra kaprifolen min som blomstrer noe så innigranskauen - og det har den gjort i mange uker nå. Det er en sånn vidunderlig duft av den... men jeg kunne godt greid meg uten ligustersvermerne som også er glad i kaprifolen... ikke at de gjør noe, men de er jo som forsvarets Hercules fly... dundrer avgårde og summer grovt...

You caught me at airplane, men hva er en liguster? google gave me shit nothing, så jeg tenker det er en skriveleif? :lol:

....

Jeg er så oppspist av mygg at det ikke er morsomt en gang. Har et myggstikk under øyet som er mongo-hovent og ser ut som jeg har elveblest i halve trynet. Myggjævler!

  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Woho, jeg fikk drømmejobben!!!! :D :banana:

Måå bare dele! Se, pappa smiler!! Har ikke sett han smile siden før hjerneslaget for 5-6år siden!

Ups, jeg skal gifte meg neste år jeg

Posted Images

Skrevet

Bakte cookies i dag, og savnet (for første gang på lenge) å bo i kollektiv.

Da kunne jeg bake, spise det jeg ville ha og sette resten igjen på et bord med en hyggelig lapp og vissheten om at andre tok seg av "restene" mine, og gjenngjeldte tjenesten senere :heart:

Får vel prøve å fryse noen av de denne gangen, trenger ikke spise to brett med småkaker de neste par dagene :ahappy:

Skrevet

Puh tålmodighet og lunte, hvor kjøper man det? Ebay? Trenger sikkert nytt filter snart og. :aww:

Så mye tålmodighet som du innehar, så tror jeg at du må ha kjøpt opp alt allerede.

Skrevet

Så mye tålmodighet som du innehar, så tror jeg at du må ha kjøpt opp alt allerede.

:lol: har dessverre ikke samme tålmodighet ovenfor min mor som jeg har mot enkelte andre. Eller kanskje heldigvis? Men litt mer enn jeg har etter en lang dag med et barn som kun vil hvine høy og skjærende og ingenting annet, det fortjener hun altså.
Skrevet

Bare farge hår i morgen. Tror jeg skal spare litt til også evt prøve fikse en av de her frisyrene

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Heter ikke valpen Flux da? Eller har du fått flere?

Hun ble flux på stamtavlen også og jeg vet ikke jeg. Vi kaller henne bare valpen/valpis :lol:

.. Nå håper jeg valpen sover hele natta for kroppen er ikke klar for å bevege på seg inatt :P

  • Like 1
Skrevet

Hun ble flux på stamtavlen også og jeg vet ikke jeg. Vi kaller henne bare valpen/valpis :lol:

.. Nå håper jeg valpen sover hele natta for kroppen er ikke klar for å bevege på seg inatt :P

Stemmer fortsatt for Sif, jeg :D
Skrevet

Fem over halv tolv på kvelden går brannvarsleren vi antok ikke virket. Fordi naboen puttet batteri i sin. Huhei. Nå har jeg en stresset dalmis, to stressede katter, og en stresset Eple.

  • Like 1
Skrevet

Akkurat nå er jeg fryktelig imponert over at jeg la ut dette mindre flatterende bildet av Nora på ei bernergruppe på fb og faktisk presterte å få 700 "likes" på det :lol:

Det skal visst ikke så mye til.

11822410_10153422329725225_1210272651647

  • Like 16
Skrevet

Akkurat nå er jeg fryktelig imponert over at jeg la ut dette mindre flatterende bildet av Nora på ei bernergruppe på fb og faktisk presterte å få 700 "likes" på det :lol:

Det skal visst ikke så mye til.

11822410_10153422329725225_1210272651647

Herlig! :lol:

Skrevet
På 2 August 2015 20:46:08, AnetteN skrev:

 

Gått spor med valpis og lekt med Lani, valpis må snart ha et navn eller så blir det bare som fetter til @Artemis :P

 

Hehe, som forøvrig fremdeles er navnløs. :getlost:

  • Like 1
Skrevet

@JeanetteH den første var tøffest!

Tror jeg likte den best også.

Får tygge på det ett par uker til.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...