Gå til innhold
Hundesonen.no

  

123 stemmer

  1. 1.

    • Blå og svart
      59
    • Hvitt og gull
      55
    • Andre farger
      9


Recommended Posts

  • Svar 203
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dag 1 e.k Jeg har sett på kjolen 97 ganger siden jeg sto opp.Fargen har hittil vært den samme. Lyseblå og gullfarget. Til nå. Dette forandrer alt. Utenfor er det opptøyer, det har vært vansk

Jeg har kjøpt meg kjole til Norsk Vinner som veksler mellom to farger for hver gang jeg ser på den Betyr det at hjernen min driver med intervalltrening?

Posted Images

Skrevet

Fant denne artikkel om fenomenet:

However, the actual physiology of your eye might come into play with how you perceive the dress. According to Neitz, an individual’s lens, which is part of the eyeball, changes over the course of one’s lifespan. Individuals are less sensitive to blue light when they are older. Which could explain why older netizens are seeing white and gold. But, in the absence of hard-core data relating to age and perceptions regarding the dress, this theory cannot be proved yet.

http://time.com/3725528/dress-explainer-white-gold-blue-black-science/

Utrolig interessant ihvertfall. Selv ser jeg helt klart blå og sort uansett hvilket bilde.

Skrevet

Ekkelt!

Da min venninne viste meg den tidligere var den blå/sort, da jeg trykket inn på linken her så var den hvit/gull, nå ser jeg bare blå/sort igjen :lol:

  • Like 1
Skrevet

Hvit og gull her, men jeg så det bildet i en nettavis i stad, da så jeg blå og sort...

Red: Men nå har jeg sett på bildet på flere sider, og da er den hvit og gull...

Skrevet

Jeg har sett blå og sort hele tiden, men når jeg kom inn hit så jeg hvit og gull, nå er den lyseblå og bronsefarge......

Stemte blå og sort :aww:

Skrevet

Så den som blå og sort på alle bildene, inntil jeg så et bilde i Dagbladet - da så den hvit og gull ut ved første øyekast, men neste gang jeg så bildet så var den blå og sort igjen.

Fasinerende :D

Skrevet

Jeg så gusjegul og pastellblå i et sekund på pc-skjerm, men så scrollet jeg og nå er den svart/blå igjen!!!! Teori: Fargepersepsjonsillusjon, hvilken farge du så på sist påvirker fargene??

  • Like 1
Skrevet

Så først hvitt og gull, på en tweet fra en youtuber. Trodde alle gikk sammen om å si den var blå/svart for å tulle med andre, men så leste jeg at den skulle være blå/svart. Så fremdeles hvit/gull, men etter å ha sett dette bildet (som noen har redigert litt), ser jeg kjolen kun som blå/svart, uansett hvilken skjerm jeg ser det på, tror jeg rett og slett har lært meg hvilken farge det skal være. :lol:

Forøvrig har hun som postet bildet også postet dette bildet, for å oppklare hvordan kjolen ser ut.

Så en teori om at hjernen blokkerer ut enten blått lys (som om bildet er tatt ute) eller gult lys (som om bildet er tatt inne).

  • Like 1
Skrevet

Blå og sort. Dette bildet her så ut som hvit og gull et lite øyeblikk akkurat med det samme jeg skrollet ned også ble den blå og sort igjen når øynene fikk fokusert.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...