Gå til innhold
Hundesonen.no

Frisk og sunn - tråden for motivasjon, råd og selvskryt


Recommended Posts

Skrevet

Jeg føler jeg spiser og spiser og spiser! Haha. Å telle kalorier er nesten befriende sånn sett. Mager mat = mye mat :)

Gleder meg til å veie meg på mandag igjen. Det et egentlig ganske utslagsgivende ift motivasjonen min videre kjenner jeg!

  • Like 1
  • Svar 2.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gått noen runder med meg selv om jeg skulle tørre å publisere disse bildene, først gjorde jeg det på den lukkede gruppen "vår" på FB, også på min egen FB side. Så da kan jeg vel like gjerne legge dem

I did it! På lørdag løp jeg 86 km på 12 timer og 13 minutter. En ganske sinnsyk opplevelse, med oppturer og noen drøye nedturer underveis. Endte på en strålende 334. plass av de 650 som start

Selvskryt coming up: Da har jeg fått makeover med ny stil, ny frisyre - og, ikke minst, ti kilo lettere!

Posted Images

Skrevet

Jeg har vært litt flink i dag, men så har jeg skeiet ut litt også. Ble travelt etter jobb så det ble faktisk en joggetur i dag også før vi dro på hytta og feira morfar. 3 km, helt greit, har da vært ute og gjort mer enn og bare gå da iallefall og to dager på rad også:) Var ute i morges og gikk og var ute en del på hytta, så hadde ikke treng og tatt en mosjonstur inni der for varga sin del, så fornøyd med at jeg fikk gjennomført en liten trimrunde til tross for at jeg ikke måtte og at jeg hadde det litt travelt :) Men så dro vi jo som sagt på hytta og feira morfar så da ble det kakespising, og ganske mye også :P Men, kan ikke bli helt nazi heller.

  • Like 1
Skrevet

Sunn og streng med meg selv i dag også, denne tråden har hjulpet helt vanvittig! :) Men tok pause fra trening i dag, det passet meg helt fint kjenner jeg. Rusla en liten tur med Khela før jeg ruslet en liten tur med Tequila og raste på et jorde. I følge skrittelleren min har jeg forbrent i overkant av 400kcal fordetom da :P Merker allerede at jeg er generelt mer i bevegelse utenom trening, tjohoi!

  • Like 1
Guest lijenta
Skrevet

Jeg vil gjerne være med i en FB gruppe som driver med trening. Skulle finpusset kgene men tør ike for jeg har nå fysisk jobb og trener ved sidenav og har tidligere tullet med maten. Det er jo lettere å gjennomføre treninger så mange som en vil når en har en avtale med andre

Edit: Gåturer også

Skrevet

For de som vil jogge/gå tur/sykle etc, så kan jo endomondo være en fin motivasjon om man trener sammen med andre. Der går det jo an og sette opp challenge mellom venner, flest antall km totalt, flest antall km sykkel (eller jogging/gåing etc), tror også det går an og sette opp flest kalorier brent og flest økter over (x antall kalorier)

Skrevet

For de som vil jogge/gå tur/sykle etc, så kan jo endomondo være en fin motivasjon om man trener sammen med andre. Der går det jo an og sette opp challenge mellom venner, flest antall km totalt, flest antall km sykkel (eller jogging/gåing etc), tror også det går an og sette opp flest kalorier brent og flest økter over (x antall kalorier)

Hmpf, er ikke gode nok GPSsignaler til mobil her, så jeg får ikke logga direkte, må legge inn manuelt, og da blir det jo ikke like nøyaktig tenker jeg?

Livet i gokk :heart:

  • Like 1
Skrevet

Hmpf, er ikke gode nok GPSsignaler til mobil her, så jeg får ikke logga direkte, må legge inn manuelt, og da blir det jo ikke like nøyaktig tenker jeg?

Livet i gokk :heart:

Aner ikke.. Men sånn er det, kan ikke få alt ;)

Guest lijenta
Skrevet

KAn noen minne meg på at jeg må finne skritt telleren til jobben. Går utrolig mye fram og tilbake i løået av dagen men det er da bare på 20 meter og jeg glemmer skritt telleren

Skrevet

Jeg har gåttt ned to kilo! Og det selv om jeg ikke har gått så lange turer denne uka pga all treningen. Jeg merket også på ringtreningen i går at all joggingen i ringen gikk lettere enn det gjorde i vår. Yay for fremskritt! :lol:

  • Like 3
Skrevet

KAn noen minne meg på at jeg må finne skritt telleren til jobben. Går utrolig mye fram og tilbake i løået av dagen men det er da bare på 20 meter og jeg glemmer skritt telleren

Jeg er sikkert for sent ute for deg, men: SKRITTELLER! :)

  • Like 1
Skrevet

Min joggetur nr 8 i går, det betyr at jeg i fire uker har jogget to dager i uka. Stolt av meg selv

Så lenge har jeg aldri klart før. Og jeg kjenner at formen begynner å bli bedre. Bruker Endomondo og det er motiverende.

Gøy når man klarer å fullføre målene man har satt seg.

Og vekta viser 3,4kg ned. Det gjør heller ikke noe :)

  • Like 3
Skrevet

Natta ble ikke helt som normalt, men jeg regner med at jeg går 22-24 000 skritt per natt nå...

t nevnte jo her igår, om du sluttet å jobbe ville det vært mye verre å miste vekt også :P For du er jo vant til å gå X tusen skritt hver natt. Litt samme som at jeg merker det går saktere når jeg ikke jobber kontra når jeg jobber,nettop fordi jeg flyr så mye på jobb :P

Skrevet

Flinke folk her altså!! :D

Fikk litt små"panikk" i sted, da jeg skjønte at jeg manglet litt på treningsfronten denne uken.. Men! Så ble jeg dratt med ut på joggetur av min studievenninne, genialt. Vi jogget 5 km på ca 40 minutter, og avsluttet med 10 minutter yoga. Hun var super på å pushe, så det ble bare to korte gåpauser. Klar for 5 kilometersløp neste lørdag snart nå ja! Etterpå skal vi på ridetur :)

  • Like 2
Skrevet

Gått ned en kilo siden mandag o.O skjønner ikke helt det, siden jeg har vært nøye på tellinga, men ok, skal ikke klage :D bare det ikke går aaaaltfor fort :)

I dag skal jeg prøve meg på sykkeltur for første gang på årevis! Har ambisjon om å begynne å sykle til skolen etterhvert, men er jo lurt å sjekke formen først, så jeg ikke dukker opp en time for seint til forelesning , dyvåt av svette :P

  • Like 2
Skrevet

Har holdt meg innenfor kaloriene mine siden mandag, og vi går fine turer som vanlig, men kjenner det kommer til å ta tid før jeg kommer inn i det igjen. Jeg sliter litt med å bikke over i mani-spising, og det er slitsomt å holde det i sjakk. Men denne tråden hjelper!

Skrevet

Smaker det like godt hvis man bytter ut matfløte med mat yoghurt? Det er 1 rett jeg bruker matfløte i, så spiser jo ikke så sabla mye av det (og i en saus vi har innimellom)

Ikke vært så veldig sunn inatt, det var fristende wienerbrød på jobben så jeg måtte bare smake på en :P Men spiste to halve halvgrove rundstykker med egg og agurk + en brødskive med speilegg på til frokost. Ikke så aller værst når det er masse snader hotell frokost rundt deg :P Våkna for litt siden og spiste en skål med havregryn og lettmelk.

Skrevet

Jeg pleier å ta en skyr og litt frukt, eller en liten porsjon havregrøt til kvelds. Men det kommer jo an på hvor sent du spiser middag, også. Jeg må ha litt før jeg legger meg, men vi spiser middag tidlig :)

Skrevet

Jeg har fått dilla på Kiwi. Nam nam.

Skal/skal ikke spise noe lett om kvelden?

Jeg spiser frokost, lunsj og middag. Burde jeg tatt et knekkebrød eller noe på kvelden?

Spørs når du spiser? Vi spiser middag ca 16.00 og da er det i alle fall altfor lenge for meg å gå uten mat til vi legger oss ca 22-23 :)

Skrevet

t nevnte jo her igår, om du sluttet å jobbe ville det vært mye verre å miste vekt også :P For du er jo vant til å gå X tusen skritt hver natt. Litt samme som at jeg merker det går saktere når jeg ikke jobber kontra når jeg jobber,nettop fordi jeg flyr så mye på jobb :P

Jeg måtte jo ha lagt meg på et lavere kalorinivå da, og trent mye mer. Jeg trener jo ikke spesielt mye i jobbuka mi... :P Og hadde jeg ikke kunne trent, så hadde kaloriene måtte gått enda mer ned. Gjorde jo den feilen da jeg fikk hjerneslag. La meg til og med på økt kalorimengde da, siden jeg starta å drikke brus på sykehuset, og vips var man 10 kg tyngre...

Men i stede for å telle kalorier, så veier jeg meg hver dag. :P Så nå hadde det tikket enda litt mer ned! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...