Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes Clash of Kings III - Geo


Recommended Posts

Skrevet

Da er Geo hjemme, og dermed er det på tide å gi han en egen tråd her på sonen! :)

Han trenger kanskje ikke noen utførlig presentasjon, ettersom de fleste vel har fulgt ham fra han ble planlagt, unnfanget og født og i løpet av de åtte ukene han har vært hos Jeanette. Men han er altså fra kennel DeepEyes tredje kull, som ble født 28. februar 2012. Foreldrene er KORAD NO DK UCH Whyalla's Enzo og KORAD CIB NordUCH NB(sp)CH DeepEyes Talia al Ghul I.

Planene for Geo er mange - etterhvert ønsker jeg å konkurrere både i lydighet og bruks, i tillegg til hans selvsagte oppgave som turkamerat og gledesspreder. Men først skal vi bruke tid på å bli kjent med hverandre, miljøtrene og få inn lek, kontakt og innkalling. Jeg har det på ingen måte travelt!

Her er noen bilder av ham, alle er tatt av JeanetteH:

389655_10151503725435072_834435071_23855296_1056435638_n.jpg

541183_10151503725555072_834435071_23855297_707475936_n.jpg

Matvettet er på plass

530905_10151436538610072_834435071_23581453_822898281_n.jpg

Balansekunstner

554846_10151463406815072_834435071_23685738_249685501_n.jpg

... eller? :lol:

540146_10151463407140072_834435071_23685745_1024790713_n.jpg

Happy

560888_10151463408995072_834435071_23685765_1897052617_n.jpg

Sammen med søster Arya

549791_10151467836315072_834435071_23700747_1796912157_n.jpg

Kongen på haugen

374033_10151525795585072_834435071_23897597_440955787_n.jpg

Kjekkas

543693_10151540169920072_834435071_23921125_101970989_n.jpg

Og her er en liten film fra Tinka og Geos første møte, for bare et par timer siden. Det gikk veldig rolig for seg, som dere kan se. :P

  • Like 13
  • Svar 447
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er Geo hjemme, og dermed er det på tide å gi han en egen tråd her på sonen! Han trenger kanskje ikke noen utførlig presentasjon, ettersom de fleste vel har fulgt ham fra han ble planlagt, unnfa

Ja

I dag kom Qiwi på besøk. Geo skjønte temmelig fort hva høyløpsk tispe betyr. De fikk frese av seg og leke litt, før han begynte å prøve seg litt. Det er jo ikke så greit å være ung og uerfaren, så de

Posted Images

Skrevet

Ååå jeg dør litt! Noe så søtt! :wub: gleder meg skikkelig til å følge ham videre, og håper du får tid til oppdateringer her, også etter at han "våkner" opp :D:wub: Gratulerer med ny hund!

Skrevet

Gratulerer!

Han er jo helt bedårende, gleder meg til å følge dere!

Tinka er jo kjempeflink, virker som hun forstod at hun måtte la han være litt i fred :)

Skrevet

Takktakk! Jeg er enig med dere - han er helt fantastisk søt! Også blir jeg fascinert over hvor utrolig tillitsfull han er. Det er med den største selvfølge at han nå følger med på hva jeg gjør, tar kontakt, responderer når jeg snakker til ham også videre. Valper er noen interessante dyr! :)

Siden vi kom hjem har han stort sett bare ligget og sovet, avbrutt av litt mat og et par tisseturer. Mens jeg spiste middag fikk han bli med på kjøkkenet, og da la han seg likeså godt til rette i aviskurven for å sove. :ahappy:

Tinka er kjempeflink med ham - og oppfører seg i grunnen akkurat slik jeg forventet at hun kom til å gjøre. :) Hun er nysgjerrig på ham, men respekterer at han vil ha litt rom. Samtidig slipper hun å gå rundt på tærne. Hun er seg selv, men bare passer på at Geo også får lov til å gjøre som han vil. Når han har blitt varm i trøya regner jeg med hun begynner å invitere til drakamp. ;) Det skal bli spennende å se hvordan forholdet mellom de to blir etterhvert.

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...