Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes Clash of Kings III - Geo


Recommended Posts

Skrevet

Da er Geo hjemme, og dermed er det på tide å gi han en egen tråd her på sonen! :)

Han trenger kanskje ikke noen utførlig presentasjon, ettersom de fleste vel har fulgt ham fra han ble planlagt, unnfanget og født og i løpet av de åtte ukene han har vært hos Jeanette. Men han er altså fra kennel DeepEyes tredje kull, som ble født 28. februar 2012. Foreldrene er KORAD NO DK UCH Whyalla's Enzo og KORAD CIB NordUCH NB(sp)CH DeepEyes Talia al Ghul I.

Planene for Geo er mange - etterhvert ønsker jeg å konkurrere både i lydighet og bruks, i tillegg til hans selvsagte oppgave som turkamerat og gledesspreder. Men først skal vi bruke tid på å bli kjent med hverandre, miljøtrene og få inn lek, kontakt og innkalling. Jeg har det på ingen måte travelt!

Her er noen bilder av ham, alle er tatt av JeanetteH:

389655_10151503725435072_834435071_23855296_1056435638_n.jpg

541183_10151503725555072_834435071_23855297_707475936_n.jpg

Matvettet er på plass

530905_10151436538610072_834435071_23581453_822898281_n.jpg

Balansekunstner

554846_10151463406815072_834435071_23685738_249685501_n.jpg

... eller? :lol:

540146_10151463407140072_834435071_23685745_1024790713_n.jpg

Happy

560888_10151463408995072_834435071_23685765_1897052617_n.jpg

Sammen med søster Arya

549791_10151467836315072_834435071_23700747_1796912157_n.jpg

Kongen på haugen

374033_10151525795585072_834435071_23897597_440955787_n.jpg

Kjekkas

543693_10151540169920072_834435071_23921125_101970989_n.jpg

Og her er en liten film fra Tinka og Geos første møte, for bare et par timer siden. Det gikk veldig rolig for seg, som dere kan se. :P

  • Like 13
  • Svar 447
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er Geo hjemme, og dermed er det på tide å gi han en egen tråd her på sonen! Han trenger kanskje ikke noen utførlig presentasjon, ettersom de fleste vel har fulgt ham fra han ble planlagt, unnfa

Ja

I dag kom Qiwi på besøk. Geo skjønte temmelig fort hva høyløpsk tispe betyr. De fikk frese av seg og leke litt, før han begynte å prøve seg litt. Det er jo ikke så greit å være ung og uerfaren, så de

Posted Images

Skrevet

Ååå jeg dør litt! Noe så søtt! :wub: gleder meg skikkelig til å følge ham videre, og håper du får tid til oppdateringer her, også etter at han "våkner" opp :D:wub: Gratulerer med ny hund!

Skrevet

Gratulerer!

Han er jo helt bedårende, gleder meg til å følge dere!

Tinka er jo kjempeflink, virker som hun forstod at hun måtte la han være litt i fred :)

Skrevet

Takktakk! Jeg er enig med dere - han er helt fantastisk søt! Også blir jeg fascinert over hvor utrolig tillitsfull han er. Det er med den største selvfølge at han nå følger med på hva jeg gjør, tar kontakt, responderer når jeg snakker til ham også videre. Valper er noen interessante dyr! :)

Siden vi kom hjem har han stort sett bare ligget og sovet, avbrutt av litt mat og et par tisseturer. Mens jeg spiste middag fikk han bli med på kjøkkenet, og da la han seg likeså godt til rette i aviskurven for å sove. :ahappy:

Tinka er kjempeflink med ham - og oppfører seg i grunnen akkurat slik jeg forventet at hun kom til å gjøre. :) Hun er nysgjerrig på ham, men respekterer at han vil ha litt rom. Samtidig slipper hun å gå rundt på tærne. Hun er seg selv, men bare passer på at Geo også får lov til å gjøre som han vil. Når han har blitt varm i trøya regner jeg med hun begynner å invitere til drakamp. ;) Det skal bli spennende å se hvordan forholdet mellom de to blir etterhvert.

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...