Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet (endret)

Laksefilèt stekt i ovnen med brokkoli, blomkål, løk, paprika, aubergine og squash med krydder (pepper, cayennepepper, paprikakrydder, litt estragon og dill). Og sitron. Og siden jeg har rester av aioli, så tok jeg en dæsj av det ved siden av på tallerken for å få spist opp.

Grapefrukt til dessert.

Endret av LXT
Skrevet

Laks, purre, paprika og litt hvitløk i saus laget av rød karripasta, kokosmelk og en liten dash soyasaus. Servert med ris, så klart :) Veldig raskt enkelt, og veldig godt (synes jeg, da). Nå tror jeg det blir karamellpudding til dessert :thumbs:

Skrevet

Skulle egentlig være vill og gal, og kjøpe pizza.. men så hadde de ikke noen veggispizzaer så da måtte jeg lage helt selv! Nam B-) nesten mye bedre, også laget jeg grov bunn.

Skrevet
Kjøttdeig suppe med hakkede tomater, chili, og diverse krydder.

Deilig varm suppe å ha med på termos på agility kurs :)

Det hørtes veldig godt ut. Oppskrift?

Skrevet
Det hørtes veldig godt ut. Oppskrift?

Nå tar jeg ofte det jeg har i huset, men man starter med å steke kjøttdeig av ønsket type i en kjele, gjerne en løk (og evnt hvitløk) en boks (eller to) med hakkede tomater, (som jeg kjører med stavmixer først fordi jeg hater klumpene) tilsetter buljong enten i terning eller pulver og vann til ønsket tykkelse. Jeg liker den litt tykk :) salt/pepper og krydder du liker, denne gangen brukte jeg basilikum og laubærblad- fordi jeg hadde.. Og en stor ts chili (sambal oelek) og faktisk så hadde jeg vel oppi en rest fra et slik pastasaus glass og en skvett soyasaus.

hihi jeg liker å slumpe :innocent:

Kjempe digg, og de andre kurs deltagerne sutret litt over sine tørre brødskiver :ike:

Edit: Jeg synes litt ost og en liten ts rømme på toppen er godt- spesielt om suppa er hot

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...