Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Flotte bilder Tricolor :)

Men er det noen grunn til at alle de tre bildene virker veldig "ullne" (uskarpe)?

Kan jo være lukkertiden som er for dårlig. Jeg ser den ligger på rundt 1/300 på en brennvidde rundt 300mm på crop kamera, og det er alt for lite til å sikre skarpe bilder.

Hadde du hatt mulighet til å minske blenderverdien?

  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tar sinnsykt mange bilder på lure coursing treninger/prøver. Utfordringen min er å få bilder som ikke er kjedelige og platte.. Føler jeg traff litt annerledes her!

Posted Images

Skrevet

Det første bildet av rådyrene likte jeg veldig godt.

Lurer på om noen kan si noe om dette bildet mitt:

Og dette ble tatt fra en annen vinkel

Bildene er tatt med Canon 550D, med sport innstilling.

Kule actionbilder av prinsessen! :wub: det jeg har å pirke på er at de ikke er helt skarpe, og det ødelegger jo selvsagt litt, særlig det øverste skulle jeg gjerne likt at hodet hennes var skarpere på. Det er jo noe du til en viss grad kan fikse på litt, vet ikke om du har behandlet bildene noe?

Skrevet

Oi! Har ikke sett at jeg har fått svar.

Flott bilde! Men den kvite "nål" saken som stikker ned frå den høgre hånda irriterte meg litt. Den passar liksom ikkje heilt inn :P

Den har jeg ikke lagt merke til selv, men nå ser jeg det alt for tydelig :lol: Den må jeg ihvertfall gjøre noe med! Takk for kritikk!

Elsker detaljen i øynene! :D Og generelt konseptet! :D

Takk :D

Skrevet

Flotte bilder Tricolor :)

Men er det noen grunn til at alle de tre bildene virker veldig "ullne" (uskarpe)?

Kan jo være lukkertiden som er for dårlig. Jeg ser den ligger på rundt 1/300 på en brennvidde rundt 300mm på crop kamera, og det er alt for lite til å sikre skarpe bilder.

Hadde du hatt mulighet til å minske blenderverdien?

De er tatt med største blender på 300 mm. Kunne nok hatt høyere ISO, men jeg synes det fort blir mye korn. Bildene er tatt i skumringen, ca 18.30 så jeg mistenker jo lukkerhastigheten og ikke fokusfeil. Med større hastighet ble de for mørke.

Et av bildene jeg tok samtidig er forresten gjengitt i Nationen i dag. Men dessverre har de lagt ut feil kritikk, da det står samme kritikken som på ukens binkskudd forrige lørdag...

Skrevet

Okay :)

Men husk at korn kan mer eller mindre fjernes. Det kan ikke bevegelses uskarphet.

Så jeg ville helt klart brukt høyere ISO her, eller alternativt byttet til mer lyssterk optikk :)

Skrevet

Takk:) Du vet, man blir jo litt skjelven også når man sitter i så nærkontakt med ku og kalv, spesiellt når den har vært i klammeri med de to tenåringsguttene våre i utmarka vår( Satt i bilen og fotograferte, da, men likevel.

Kunne tatt 50mm-en men da hadde jeg jo ikke fått den så nær.

Får nok spare til noe bedre.

Skrevet

Takk:) Du vet, man blir jo litt skjelven også når man sitter i så nærkontakt med ku og kalv, spesiellt når den har vært i klammeri med de to tenåringsguttene våre i utmarka vår( Satt i bilen og fotograferte, da, men likevel.

Kunne tatt 50mm-en men da hadde jeg jo ikke fått den så nær.

Får nok spare til noe bedre.

Hehe.

Tja... spare til noe bedre tror jeg ikke hadde hjulpet særlig denne gangen :)

Opp ett hakk med ISO hadde reddet alle bildene dine, og korn hadde du lett fjernet i etterkant.

Å sikre at bilder ikke får bevegelsesuskarphet er det første man må tenke på. Føler man at man hele tiden må opp med ISO og at bildene blir litt for kornete, så må man enten se etter mer lyssterk optikk, eller et kamera med bedre ISO egenskaper :)

Skrevet

Var en tur på bilkirkegården i Tucksfors om søndagen og tok et knippe bilder av de gamle vrakene som sto der.

Bildene er ganske heftig redigert og helt på grensen til hva jeg selv normalt gir meg lov til, men er jo nysgjerrig på hvordan dere her inne synes om bildene.

Jeg har forøvrig den største forståelse for at ikke alle liker bilder som dette, men vil gjerne ha en generell tilbakemelding hva dere synes. Dere trenger så klart ikke å gi kritikk på hvert enkelt bilde, for da blir tråden laaaaaang... hehe.

Klikk på linken under for å se bildene:

Bilkirkegården i Tucksfors

  • Like 1
Skrevet

Bilder fra ferieturen til Oslo.

DSC_0553.jpg

DSC_0572.jpg

Begge er fra Botanisk hage. Lukkertiden er ikke ideell i og med at de er tatt håndholdt. Men er rimelig fornøyd likevel. Burde jo vært en hel dag der for å fått tatt bilder av de nydelige blomstene. Vi var der i 17-18 tiden, så jeg hadde ikke så veldig godt fotolys. I ettertid ser jeg at ISO kunne vært høyere og blenderåpningen større på vannliljebildene. Brukte blitzen på bildet med humlen.

  • 2 weeks later...
Skrevet

For en kul tråd! Har ikke lest gjennom alt, men ser for meg at jeg kan få stor nytte av slike tilbakemeldinger som jeg ser andre har fått :-) Er veldig grønn i dette med fotografering og er ikke kjent med så mange av uttrykkene. Bildene er tatt med Sony a55 - med vanlig kit-linse (er det ikke det det heter?).

106gi8i.jpg

j97zhd.jpg

2q04n5d.jpg

  • Like 1
Skrevet

For en kul tråd! Har ikke lest gjennom alt, men ser for meg at jeg kan få stor nytte av slike tilbakemeldinger som jeg ser andre har fått :-) Er veldig grønn i dette med fotografering og er ikke kjent med så mange av uttrykkene. Bildene er tatt med Sony a55 - med vanlig kit-linse (er det ikke det det heter?).

106gi8i.jpg

j97zhd.jpg

2q04n5d.jpg

Oppskrift på hvordan du finner så flotte motiver, og klarer å fange dem så fint! Imponert!

Skrevet

I helgen var jeg på seminar med Ray Coppinger i Danmark. På retur så jeg to trucker som ventet på fergetransport fra Hirtshals til Larvik. Jeg bare måtte fotografere kunstverket :)

7970393832_4687efab46_b.jpg

Skrevet

Bra forsøk, men det øverste bildet er desverre uskarpt og det underste er blitt ødelagt av massiv gjenskinn på linsen.

Det øverste er skarpt bare på en del av lynga pga lav dybdeskarphet. Det var med vilje for å få skikkelig dybde, samt drømmende effekt. Samme gjelder gjenskinnet å linsa. Jeg synes det skaper noe kult og litt liv i bildet. Det er jo end el av det å lekse seg med sollyset :) Ligger en haug med bilder på bloggen også.

  • Like 1
Skrevet

Pippin, det øverste hadde fine fager, men det "sa" meg liksom ingen ting. Det burde nok ha vært bittelitt mer dybdeskarphet i det så øynene hadde noe konkret å fokusere på, mener jeg.

Det nederste syns jeg var innmari kult, jeg syns det blir en kul effekt når det er sånn gjenskinn i linsa, og spesielt når det ikke er så ekstremt at man får "vondt i øynene"! :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...