Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fuglene her liker tydeligvis bæsjen til Iraia. Bæsjen fra i sta er nå fullstendig hakket i hjel, den er bare mos, og det er masse fuglespor rundt. I følge samboeren hadde de gjort det en annen gang også. Aldri vært borti det før, det må være noe fryktelig kult i den bæsjen! 

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Valping 

Basse har bursdag  9 år, tenk det. 

Jeg er helt i ekstase jeg!! Hippy ble bekreftet drektig, så begynner nestingen ? Jeg burde kanskje lage egen tråd for nerdingen der, men seeee da  

Posted Images

Skrevet
Akkurat nå, Symra&Pippin skrev:

Rekk opp hånda alle som må google litt før de vet hva en treeing walker er. :aww:

 

:icon_confused: wut?

  • Like 1
Skrevet

 

5 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Rekk opp hånda alle som må google litt før de vet hva en treeing walker er. :aww:

*rekker opp hånda og er ikke flau engang :aww:*

Har jeg spist kyllingvinger til middag og After Eight til dessert... 

  • Like 1
Skrevet

AN har vi fått Nintendo Switch i hus og i gang, samtidig kom det en pen kartong svensk snop. Så gubben er lykkelig :P

Skrevet
41 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Rekk opp hånda alle som må google litt før de vet hva en treeing walker er. :aww:

 

Nope, visste det fra før :lol: Imponert, ikke sant? :jump: :P

  • Like 1
Skrevet

Syk på fjerde dagen med bare lufteturer og litt stuegulvstrening, innmari lei. Stressdyra ser ikke ut til å ta det så tung, de har knapt rørt seg av sofaflekken i dag :) 

17022404_10154893218467597_9024046900360

 

  • Like 5
Guest Jonna
Skrevet
2 timer siden, TrasselTrollet skrev:

Är härmed en fast anställd! Wohooo! :bananas:

Gratulerer!!! Endelig! 

. ... ligger jeg i badekaret i nye huset. Karet var stort nok ja :lol:  sa til de at de kan bare prøve sette inn ett lite kar. Tror dette er 170 og noe :P 

Skrevet

Akkurat nå er tjeg sliten, hundene fornøyde og tacoen spist. Blir tidlig kveld her tror jeg. :yawn:  Sliten kropp og hode nå. 

Og har fått svar fra hannhundeier, og hannhunden har parret en tispe og skal parre to til nå på våren, så da utgår han (de ville ikke slippe han til på flere, og jeg vil ikke bruke en som skal ha tre tette kull). Kjedelig, men sånn er det nå. 

Skrevet

Samboern har kjøpt gavekort hos Nikita frisør til meg han, sånn helt uten videre :wub: Han er god han der. Til gjengjeld fikk han en potteplante av meg som han har gått å snakka om ei stund :lol: 

  • Like 5
Skrevet

Jeg har lyst til å legge meg nå, men vaskemaskin og tørketrommel jobber, og jeg har en runde til før jeg kan legge meg. I morgen skal jeg på på Christine Hope show med damene i klubben, ettterfulgt av middag og overnatting på hotell. Blir sikkert kos, men akkurat nå føler jeg mest for å bare slappe av hele helgen.

  • Like 3
Skrevet
1 time siden, Symra&Pippin skrev:

Rekk opp hånda alle som må google litt før de vet hva en treeing walker er. :aww:

 

slapp og google nå, gjorde det for et par år siden :P

 

Kroppen har tatt helg, hodet sier jeg burde gjøre litt mer fornuftig. Men dobbeldag på torsdag og lite søvn hele uka sier kroppen holder. Får ta det i morgen sier den. Høre på kroppen eller tvinge seg ut av sofaen? Evt lese pensum i sofaen?

  • Like 1
Skrevet

Bretta klær og støvsugd huset, rydda litt, tatt oppvasken og skal nå lage eplekake :o 
Hundene får ikke tur i skogen i dag - jeg glemte å lade hodelykta etter gårsdagens tur :aww:. Vi får ta det igjen i morgen kanskje... og på søndag :) 

Skrevet
27 minutter siden, JeanetteH skrev:

Gratulerer!!! Endelig! 

. ... ligger jeg i badekaret i nye huset. Karet var stort nok ja :lol:  sa til de at de kan bare prøve sette inn ett lite kar. Tror dette er 170 og noe :P 

Man setter vel ikke inn mindre kar når man har plass til stort? :blink: 

Skrevet

Noen ganger må jeg klype meg litt i armen for å skjønne at denne vakre lille prinsessa faktisk er min:wub::wub:
17021345_1268341883220959_48213925010841

  • Like 13
Guest Jonna
Skrevet
4 minutter siden, Line skrev:

Man setter vel ikke inn mindre kar når man har plass til stort? :blink: 

Aner ikke. :lol: men har sett folk med mini badekar for å ja gulvplass. Hva skal man med det liksom :P

Skrevet
55 minutter siden, Snøfrost skrev:

slapp og google nå, gjorde det for et par år siden :P

 

Kroppen har tatt helg, hodet sier jeg burde gjøre litt mer fornuftig. Men dobbeldag på torsdag og lite søvn hele uka sier kroppen holder. Får ta det i morgen sier den. Høre på kroppen eller tvinge seg ut av sofaen? Evt lese pensum i sofaen?

Høre på kroppen.

Skrevet

 

Akkurat nå, WelshenNemi skrev:

Høre på kroppen.

Så langt er det det som har skjedd :)

snop og TV kan neppe betraktes som å gjøre noe fornuftig :aww: 

----------------

Jeg har avtalt "bilde date" med en fremtidig pappa til noen valper her. Skal ta bilder søndag om 3 uker. Gleder meg :)
og før den tid skal den potensielle mor få sjekket øya sine. Vi håper å finne null feil 

  • Like 1
Skrevet
6 timer siden, Raksha skrev:

Nei, jeg mente mest at det er blitt mer tenkt over og snakket om. Og man bruker ikke hanhunder med hundeagresjon "tidlig" i avl. Ikke at det hjelper så mye når de blir sinnavepser et år eller tre etterpå... Doh.   Jeg vet hva jeg vil se etter nestegang jeg skal ha basenji, som på mange andre raser så ønsker jeg foreldredyr som er opp i alder. 

Om ikke noe annet, så kan du jo høre om besteforeldre har blitt avlivet pga sterk hundeaggresjon :)  

6 timer siden, Klematis skrev:

@2ne Ja det er som regel det, og jeg er frøken skeptisk og lar meg ikke overbevise så lett. Men, jeg kan åpne ørene og høre etter, så kan jeg etterpå vurdere hva jeg tenker om det jeg hører:-)

Det kan man gjøre :) 

---

AN har jeg sett denne videoen, og jeg syns det er hjerteskjærende, jeg :( 

Det burde vært litt mer Stark i politikk. He who passes the sentence should swing the sword. Det er ikke så lett å fyre oppunder sin egen fremmedfrykt om man må se menneskene bak. 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...