Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå februar


Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi har kjøpt et ***** hus.   https://m.finn.no/realestate/homes/ad.html?finnkode=91368606&fks=91368606   Vi EIER et hus.    

...spretter jeg innom for å fortelle at 12 små nøster har funnet veien ut, resten jobber med saken.  

Søtbass (sånn helt seriøst, han er usedvanlig vakker? Ikke sant?  )          

Posted Images

Skrevet

Februar allerede. Tiden går fort. Lurer på hvor snø og vinter er blitt av. 

På toget og på vei til jobb. Litt sent ute i dag. Var trøtte alle mann i morges. Gjesp. 

Skrevet

Deilig at februar er her, det føles så mye nærmere vår når januar er over :) 

Venter på første pasient mens jeg spiser et eple. Vi har verdens koseligste sekretær som er som ei bestemor for oss og tar med fersk frukt og annet godis som hun danderer så fint og legger frem på personalrommet vårt. Små hverdagsgleder :) 

  • Like 5
Skrevet

God morgen:D

Hadde helt glemt det var blitt februar jeg, wow januar gikk fryktelig fort:huh:

Da er det vel på tide å begynne på sitt nye, mer fantastiske liv igjen- siden den gikk fløyten i januar:P

 

Skrevet

Morn morn til alle som har rukket å hilse på februar! :)

Jeg har lesedag og jeg leser som bare det. Problemet er at jeg hittil ikke har lest noe særlig pensum. 

  • Like 6
Skrevet

Morn,  fremdeles kvalm og vondt i magen,  men har ikke kasta opp på 12 timer,  jeg øyner håp! Bestilt ingefærøl og noe salt av gubben,  så får det når han levert frk. Vilikke i barnehagen og kommet hjem fra butikk. 

Guest *Kat84*
Skrevet

Ja tiden har gått alt for fort. :huh:

I dag er jeg sår i alle slimhinner som kan bli rammet av viruset som går, og søvnen har uteblitt i natt. Nå skal jeg prøve å få meg en powernap  før jeg pakker meg inn i glava eller noe for å holde varmen på tur. :aww:

 

Skrevet

Jippi, februar :D I dag er jeg vel offisielt voksen? Ikke lenger i 20 årene,men 30 :D Også fikk jeg gode nyheter av fetteren min i går, håper, håper det er så bra som det virker! For da kommer livet våres til å ta en ny vending!

  • Like 14
Skrevet

I dag må jeg ut i siviliserte strøk, og jeg gruer meg allerede :P Spørsmålet er om jeg skal gjøre unna bare det ærendet jeg hadde tenkt, eller om jeg skal handle litt i samme slengen, da må jeg i så fall til byen eller stjørdal. 

Skrevet
8 minutter siden, Stine skrev:

Jippi, februar :D I dag er jeg vel offisielt voksen? Ikke lenger i 20 årene,men 30 :D Også fikk jeg gode nyheter av fetteren min i går, håper, håper det er så bra som det virker! For da kommer livet våres til å ta en ny vending!

Gratulerer med dagen! :D

Også a og b, og alt det der... Jeg ble jo supernysgjerrig av å lese det der! :lol:

  • Like 1
Skrevet
2 minutter siden, Annik skrev:

Gratulerer med dagen! :D

Også a og b, og alt det der... Jeg ble jo supernysgjerrig av å lese det der! :lol:

Takk :D

Det kan hende det kommer et gårdsbruk (gammelt sådan) til salgs på drømmeplassen min :D

  • Like 16
Skrevet
Akkurat nå, Stine skrev:

Takk :D

Det kan hende det kommer et gårdsbruk (gammelt sådan) til salgs på drømmeplassen min :D

Krysser fingre og tær for at det blir gårdsbruk på dere! :D

  • Like 1
Skrevet
34 minutter siden, Stine skrev:

Jippi, februar :D I dag er jeg vel offisielt voksen? Ikke lenger i 20 årene,men 30 :D Også fikk jeg gode nyheter av fetteren min i går, håper, håper det er så bra som det virker! For da kommer livet våres til å ta en ny vending!

Gratulerer med dagen! 

 

 

I dag stod jeg ikke opp før sånn ca nå. Det var deilig det! Etter å ha stått opp 4 og 6 de andre dagene denne uka. Var litt sliten så deilig å få sovet ut og slappet av litt i senga før man måtte stå opp. :D

Da er det vel egentlig bare å hive seg over bøker om to strakser så jeg får lest litt før jeg må på ekstraskift på jobb. 

  • Like 1
Skrevet
17 minutter siden, Stine skrev:

Takk :D

Det kan hende det kommer et gårdsbruk (gammelt sådan) til salgs på drømmeplassen min :D

Gratulerer med både dagen og muligheten for småbruk! :) 

 

  • Like 2
Skrevet
11 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Bare ikke kall det pannelykt, det gjorde jeg en gang og ble grundig mobba på sonen. :aww:

Sonen mobber da INGEN... vi bare påpeker tabber... :aww: 

11 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Og når det gjelder polyamori, jeg slår (som kjent) et slag for zeroamori! FREEDOM!! :lol:

Støttes 100% :lol: 

43 minutter siden, Stine skrev:

Jippi, februar :D I dag er jeg vel offisielt voksen? Ikke lenger i 20 årene,men 30 :D Også fikk jeg gode nyheter av fetteren min i går, håper, håper det er så bra som det virker! For da kommer livet våres til å ta en ny vending!

Grattis med dagen :bananas::flowers:

Gårsdagens lidelse: Jeg hadde brukt opp månedskvoten hos Icenet - og da var nettet så tregt at jeg ikke orket å være pålogget engang. Det gikk egentlig helt fint, men jeg kjente på noen abstinenser ja :o 

  • Like 2
Skrevet

Nesten mørketid ute her, selv om jeg er lengst sør i landet. Spist opp havregrøten min, så nå må jeg slappe av litt med et strikketøy før jeg begynner på noe fornuftig.

Skrullehunden er frisk og i full vigør. Forstår at det er lenge siden vi har hatt valp. Denne har enda valpetendenser, og jeg må hele tiden være på vakt for å hindre at han gjør noen bølleting. Men han er smart også, så han lærer (og avlæres) ganske raskt ser det ut for.

Men det å kunne gå tur med to problemfrie, voksne, fornuftige hunder som verken slåss, stikker av eller stikker etter vilt eller beitedyr er visst en saga blott. Jeg savner den hunden vi mistet for en stund siden så det gjør ondt langt ned i hjerteroten.

Skrevet

Gratulerer med dagen, @Stine! Håper dagen blir fin. birthday-dancer.gif

Jeg våknet sent i dag. Jeg skal trene. Men først en kopp kaffe før jeg hiver meg ut med den lille, store sorte. Og kanskje jeg skal huske på EFIT i dag, @maysofie! Jeg glemmer det hver gang. :lol:

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...