Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest lijenta
Skrevet
21 timer siden, Pringlen skrev:

Å, det drømte vi om som maskothund, til å etterfølge dogoen. Det ble hygenhund(er) Mye mer praktisk, og nyttig også. Pluss en halden, men den teller nesten ikke...

Forresten: i kveld skal det være faktabolk om haldenstøveren på farmen. Så da kan dere jo se hvilken Norske hunderase man ikke skal velge :P

JA men dem er da fiiine og ikke egnet til jakt kan kanskej passe til maskott hund her da 

  • Svar 3.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ola hilser sonen

Se så kul han er da! 

Herregud, så mye meme-materiale          

Posted Images

Skrevet
14 minutter siden, Mari skrev:

Om det er solskinnsspredende og varm sommersåpe så gjør jeg det gladelig! ?❤️

Det er ren og skjær GRØNNSÅPE :P Med FURUNÅL sånn at det lukter litt jul og vinter :devilbanana:

  • Like 3
Skrevet
Akkurat nå, Wildlife skrev:

takk☺ ble bare helt enkelt? liker det litt sånn?

Det enkleste er absolutt det beste når det gjelder brudekjoler. Og jeg synes også hvite sko passet best. Lykke til i morgen! :)

  • Like 1
Skrevet

I dag ble det bakt potet til middag !!!! Jeg kokte den i går, jeg... så da var det bare å varme den i dag :D. Det var jo et riktig herremåltid :D. Nå lurer jeg  på om jeg ikke burde ha dessert også? Men jeg har så mye å velge i at jeg ikke er helt sikker på hva jeg har lyst på :D 

Skrevet
50 minutter siden, Siri skrev:

@Mari må gå og vaske munnen sin med såpe og Plumbo..... VINTER :heart::heart::heart: :bananas:

Du bor alt for NÆRT byen til å få den "bo på landet"-følelsen :P 
Her går vi langs vegene fordi det ikker er særlig trafikk vøtt... og har masse stier og fine steder å gå helt uten trafikk (sånne skogsbilveger og sånt, vet du :D). 

Har jeg vært i Elverum sånn at hundene skulle få ormekur før vi setter nesa mot Danmark i natt... jeg burde antakelig heller ha kjørt til Hamar, for på Husum stod onkel og skulle sjekke at vi ikke drev med sånn drink&drive.... samtidig sjekket de førerkort. Politimannen syntes ikke at bildet på førerkortet fra 1993 lignet så veldig på hun som satt bak rattet i dag, og mente at jeg burde bytte ut det store, rosa førerkortet som var utstedt på Hønefoss i forrige årtusen :aww: Nå kjører jeg rundt med en sånn blå lapp fra politiet om at jeg har lov til å føre kjøretøy uten førerkort - foreløpig :aww: 

Hvilken veterinær i Elverum bruker du? :) Hundene må revaksineres og jeg tenker å vente til vi kommer dit så vi får blitt litt kjent med veterinærkontoret med det samme.

Skrevet
Akkurat nå, Symra&Pippin skrev:

Jeg foreslår at du sletter denne @Pixie. Dette vil du ikke ha stående, det er for teit.

Fordi det er helt greit å (riktignok å så pent innpakka) kalle meg ufyselig sladrekjerring?

  • Like 1
Skrevet

Jeg har sydd for mye i dag :aww: Sliten. 

Casper har fått seg fleecegenser og julehalsbånd (han fikk to i går, så nå tror jeg han klarer seg i desember :aww::lol: ). Jeg har endelig fått sydd det røde ullskjørtet mitt :D Gleder meg sånn til å bruke det! Nå mangler jeg bare en hvit bluse, også er det antrekket komplett :ahappy: 

Gubben maler rommet sitt orange, og er strålende fornøyd :lol: 3 hvite vegger og en knall orange vegg :P Han er veldig glad i orange, vi har orange kjøkkenstoler og soveromsgardiner :lol: 

 

  • Like 1
Skrevet
9 minutter siden, Pixie skrev:

Fordi det er helt greit å (riktignok å så pent innpakka) kalle meg ufyselig sladrekjerring?

Nei, jeg synes ikke det er greit. Jeg hadde nok undret jeg også om jeg var deg, men for alt vi vet kan det jo være et tilfelle av luksusfellen.. Om du tror det foregår noe snusk så tips de rette om det. 

Siste pasienten for dagen meldte avbud, så da tok jeg en time avspasering og fikk gått en fin tur oppi fjellsida før sola forsvant. Nå står helgevask på planen, men den blir ikke så nøye nå som vi snart må vaske ut her lell. 

 

Skrevet
42 minutter siden, Tonje skrev:

Hvilken veterinær i Elverum bruker du? :) Hundene må revaksineres og jeg tenker å vente til vi kommer dit så vi får blitt litt kjent med veterinærkontoret med det samme.

De siste gangene nå har jeg vært hos e-Vet og synes de virker veldig hyggelige :). Nå har jeg bare vært der for ormekurer, to ganger, jeg altså, men jeg ser ikke bort fra at jeg forsøker dem oftere. Det er også veldig greit å finne fram og god parkering :) 

Jeg har liksom like lang vei enten jeg skal til veterinær i Hamar, Stange eller Elverum - bor MIDT i smørøyet - eller i intet - liksom :lol:. Det er vel en veterinærklinikk til på Elverum, der har jeg også vært en gang, og det var helt greit, det også (det var bare et lite potekutt som trengte litt mer stell enn jeg greide å gi det :aww:). 

14884589_1496769107016960_3329562835408524617_o.jpg

  • Like 6
Skrevet
22 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Jeg foreslår at du sletter denne @Pixie. Dette vil du ikke ha stående, det er for teit.

Jeg foreslår at du sletter quoten.

  • Like 1
Skrevet

Jeg elsker å være i permisjon og kunne nyyte dager som i dag. Vinterens første snø, og skikkelig juuulesnø og! Ut i skogen med venninne og hennes sønn, gikk til en fin lavvo og spiste suppe og pinnebrød mens miniene trillet rundt på teppe på gulvet :heart: Også gå hjem igjen med god og varm sovebaby på magen, sliten av masse inntrykk og snø i fjeset. Thorvald ble helt unghund igjen og spratt hit og dit i snøen og kosa seg :) Åh, deilig dag!

  • Like 11
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...