Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det mange som fullforer med VH (vom og hundemat) eller er "den nye trenden" tørrfôr med mye kjøtt (Orjien etc) det folk flest bruker? 

Synes det virker som "alle" snakker om tørrfôr og lite om VH om dagen. 

Så, hva forer du med, tørt eller rått. 

  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

Jeg fullfôrer med v&h, men har oppi raspagulrot i Aikos porsjoner, så hun skal føle seg mett til tross for små porsjoner. Jeg har aldri sekker med tørrfôr stående lenger, men det hender jeg kjøper med små prøveposer for å variere litt for Imouto, som liker tørrfôr og vom blanda best. 

Skrevet

Gir ca 50/50 V&H og tørrfôr. Dvs de får to måltid om dagen, hvor det ene er tørt og det andre er rått :) Hender de får kun tørt noen dager, mens de andre dager kun får vom. Men ca 50/50. De fungerer greit på det :)

Skrevet

Fôrer kun på V&H. Valpen får litt tørt nå da vi fikk med noe fra oppdretter, men når det er tomt så er det over på kun V&H for henne også.

Skrevet
1 time siden, SandyEyeCandy skrev:

Jeg fullfôrer med v&h, men har oppi raspagulrot i Aikos porsjoner, så hun skal føle seg mett til tross for små porsjoner. Jeg har aldri sekker med tørrfôr stående lenger, men det hender jeg kjøper med små prøveposer for å variere litt for Imouto, som liker tørrfôr og vom blanda best. 

Får de økt metthetsfølelse av gulrot? Jeg blir dritsulten av gulrot, jeg... :lol: 

Så til topic... Jeg fôrer hovedsaklig på Vom&Hundemat nå for tida, men gir innimellom tørrfôr slik at de ikke skal bli dårlige i magen når vi er på lengre reiser. Tidvis er prinsessedyret hard i magen av det, men det virker ikke som noe problem. Når jeg tenker meg om så får de jo tørrfôr når jeg drar på jobb (strør utover en neve eller to på gulvene så de skal ha noe å holde på med når jeg drar). 

Skrevet

Alle her fores hovedsaklig på vom, men de får en neve tørrfor iblandet hvert måltid. Uten tørrfor i blir de alt for harde i magen, de kaster opp magesyre før neste måltid og er mye mer sulten. 

Skrevet

Fullfôrer med Mush Barf, har gjort det i snart to år. Er veldig fornøyd med det. Av tørrfôr er jeg mest fornøyd med Acana

Skrevet

Jeg fullforer på V&H og har gjort det i ... oih, snart 14 år. Med innskudd av tørt av og til på enkelte hunder som ble drittlei av bare V&H eller fordi V&H hadde dårlige partier and so on. Men det går i hovedsak bare i V&H.

Skrevet

Hovedfôret nå er Vom og hundemat, men i blant gir jeg Mush BARF til forandring eller lager hundematen selv. Er jeg på hytta eller på reise gir jeg Herrmanns økologiske våtfôr om jeg ikke lager hundematen selv. Jeg har kuttet ut tørrfôr helt da det etter hvert alltid ender opp med gi hunden min økt kløe og andre allergisymptomer.

Skrevet

Jeg forer ca. 70/30 vom og tørrfor. Kan ikke fullfore på vom på grunn av mangel på nok fryseplass, også vinner jeg i tillegg en del tørrfor på utstillinger som jeg ikke har råd til å la være å bruke.

Skrevet

Ca 70/30 v&h og tørt her. Bare v&h gjør at han blir for hard i magen og for fort sulten igjen, kan kaste opp magesyre og er på evig jakt etter noe å spise på bordene og ute. Hadde vært mer praktisk om han spiste mer tørt pga lite fryserplass, men det gjør han ikke.

Skrevet

I utgangspunktet fôres de 100 prosent på V&H, men om jeg vinner tørrfôr så kaster jeg ikke det - og når vi er på turer er det ikke praktisk å ta med vom. Da får de enten frysetørket vom, jeg kjøper koteletter og annet rått kjøtt i dagligvarebutikken hver dag, eller de får tørrfôr.

Hos pappa får de et svensk kjøttfôr som heter Fodax, det er praktisk å ha liggende mat der for når vi er på besøk og det kommer i ferdig serveringsbiter. Selv om det koster mye mer enn V&H. Vi er vel der en langhelg i måneden, eller så.

Skrevet

Fullfôrer hovedsaklig på V&H, hunder, jeg og lommeboka er veldig fornøyd med det. Av gode tørrfôr har vi prøvd Orijen uten hell, Acana fungerte sånn høvelig, mer har vi ikke orket å prøve mtp økonomi og de vi har funnet som allerede fungerer. I tørrfôr falt vi alltid tilbake på RC.

Heldigvis har jeg hunder som nå spiser hva de får i skåla, ingen stress å ha med tørt på reise, selv om jeg heller tar med en kjølebag med V&H for helgeturer. Har en åpnet sekk RC 4800 som vi kamper oss i bunnen på gjennom et måltid her og der, turmat og som godis.

Skrevet

Nora blir fullforet på V&H, det har hun blitt de siste 4 årene. Pudlene får tørrfor også innimellom når vi har, men de blir stort sett fullforet på V&H de også :) 

Skrevet

Forer hovedsaklig på v&h, men Bunyip får også en liten neve tørrfor før vi legger oss. Godbiter(for eksempel tørrfor biter stjelt fra kattenes mat), kommer i tillegg når vi trener.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...