Gå til innhold
Hundesonen.no

Sankti-Ice Moment Of Truth aka Chumlee


Recommended Posts

Skrevet

Da har jeg hoppet i det og importert et lite troll fra Island. Straks valpetiden til Chibs var over har jeg nå gått inn for å plage meg selv med ny valp. Det er bare og ganske nøyaktig ett år i mellom dem, så det kan sikkert bli interessant, men så hadde jeg ikke planlagt å miste Venus, ikke helt enda i hvert fall. Trollet har nå vært her i tre uker og jeg er på ingen måte overbevist om at han er ferdig med å trolle fra seg. Hils på Chumlee! 

IMG_20160715_191659_zpsotcr9v4h.jpg

IMG_20160719_163245_zpse76oocbs.jpg

IMG_20160721_162126_zpst93vbrns.jpg

IMG_20160728_014853_zpslt4umhzo.jpg

IMG_20160731_183443_zpsekvvsqef.jpg

IMG_20160801_004846_zpsy1hfvmom.jpg

  • Like 19
Skrevet
Akkurat nå, mushi skrev:

Hjelpes så stor han er i forhold til den andre du har! Tror du han kommer til å bli mye større enn henne? Kjekkas! 

Begge er hanner :D Bildene lyver nok litt, men han er relativt stor i kroppen, men så er han også snart fem måneder alt :)

Skrevet

Da er forvirringens tid over! :lol: Så du hadde lagt ut noe på insta av chumlee og jeg trodde bare det var et av kallenavnene til chibs og at det var en throwback thursday eller noe. Sånn går det når man ikke leser nøye nok gitt. :lol: 

Gratulerer med ny valpis! :D 

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Rocket skrev:

Da er forvirringens tid over! :lol: Så du hadde lagt ut noe på insta av chumlee og jeg trodde bare det var et av kallenavnene til chibs og at det var en throwback thursday eller noe. Sånn går det når man ikke leser nøye nok gitt. :lol: 

Gratulerer med ny valpis! :D 

Haha, da har du fått en oppklaring ja :P Tusen takk! 

  • 10 months later...
Skrevet
11 minutter siden, Emilie skrev:

Se her @Alvira! Jeg hadde ikke glemt ham. Bare ett år siden sist oppdatering :D

Ok da. Men jeg savner fremdeles mer bilder! :P 

  • Like 1
Skrevet

Da kan jeg jo oppdatere litt, siden det har gått nesten et år siden sist. Chumlee som for noen måneder siden var en søt, liten bomullsdott, er nå blitt et svært beist og en bølle. 

Han sikler, røyter og stinker. Og jeg skal ikke gi ham creds for å være den aller skarpeste kniven i skuffen. Men han er veldig snill da og omgjengelig. Når han ikke tramper meg ned i ren og skjær glede. 

IMG_20170606_002126_965_zpsdqwshhzz.jpg

IMG_20170515_220634_180_zpsey6wd8y5.jpg

Chibs, min andre hannhund på to år, til venstre. Beistet Chumlee på ett år til høyre. 

IMG_20170613_231507_385_zpschpgm6yq.jpg

IMG_20170608_233206_077_zpsxhgulgmx.jpg

IMG_20170523_225204_517_zpsn7tbavdy.jpg

  • Like 11
  • 2 weeks later...
Skrevet
På 3.7.2017 at 1:40 AM, Emilie skrev:

 

Han sikler, røyter og stinker. Og jeg skal ikke gi ham creds for å være den aller skarpeste kniven i skuffen. Men han er veldig snill da og omgjengelig. Når han ikke tramper meg ned i ren og skjær glede. 

 

 

:teehe:Høres ut som han har fått riktig navn :P 

Skrevet
8 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Veldig søt da. :wub:

Er det sant det jeg har hørt, at man alltid har sikkel i taket når man har SB? :teehe:

Ja... I hvertfall når man har kombinasjonen SB og bullmastiff som vi har :P Chumlee er faktisk værre enn Arthur da vil jeg påstå, men det kan være at Emilie er uenig :P 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...