Gå til innhold
Hundesonen.no

Finn annonse chihuahua-irish staff mix


Recommended Posts

  • Svar 95
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det finnes faktisk en del rusmisbrukere som har en normal jobb og inntekt og som har både barn og familie og et tilsynelatende normalt liv.  Er ikke slik at alle rusmisbrukere bor i en skitten hy

Altså...joda...pitbull er ulovlig og man skal respektere gjeldende lovverk selv om man er aldri så mye uenig med loven, men å skrive noe sånt tull synes jeg bare er unødvendig og vitner og lite kunnsk

Er man ikke litt lite gjennomtenkt hvis man har en ulovlig hund og så legger man ut bilder av den både på Finn og Instagram?  De kunne jo liksom ha solgt valpene med far "ukjent", og dermed ikke

Posted Images

Skrevet

Mannen skriver jo på din åpne Instaprofil at far er pitbull. Synd med sånne ansvarsløse holdninger. De risikerer selvsagt å få alle tre avlivd - hvorfor tar de en sånn risk? Jeg blir helt matt..

Skrevet
6 timer siden, Kristiin skrev:

Er ikke irish staff bare en annen bortavlet variant av vanlig staff? Blitt avlet større, med lengre bein - i retning amstaff utseende? 

Etter å ha jobbet i dyrebutikk i sentrum i snart tre år, så har jeg skjønt at "irsk staff" bare er en måte å unngå å si pitbull på.. 

  • Like 4
Skrevet
39 minutter siden, Maria skrev:

Mannen skriver jo på din åpne Instaprofil at far er pitbull. Synd med sånne ansvarsløse holdninger. De risikerer selvsagt å få alle tre avlivd - hvorfor tar de en sånn risk? Jeg blir helt matt..

4, all den tid han har den eldre pitbullen også. 
 

Skrevet
47 minutter siden, Lunatic skrev:

Etter å ha jobbet i dyrebutikk i sentrum i snart tre år, så har jeg skjønt at "irsk staff" bare er en måte å unngå å si pitbull på.. 

Det viste ikke jeg... Hunden min lekte med en irsk Staff som bodde ikke så langt unna for noen år siden, har ikke sett de på flere år 

Skrevet
1 minutt siden, Maries skrev:

Det viste ikke jeg... Hunden min lekte med en irsk Staff som bodde ikke så langt unna for noen år siden, har ikke sett de på flere år 

Irsk staff er like mye rasehund som cockapoo, labradoodle, puggle etc.

  • Like 2
Skrevet
26 minutter siden, Teserere skrev:

Irsk staff er like mye rasehund som cockapoo, labradoodle, puggle etc.

Da vet jeg det nå ihvertfall :)

Skrevet
14 timer siden, Stine skrev:

Hvordan er en sånn parring mulig!?

12733969_10156603046685078_2213781870059199804_n.jpg

Kan dem ha inseminert? Hva slags veterinær hadde gått med på det tro :-O

Mtp at den er kupert, så er den neppe en staffe(pit?)mix fra Norge. Ja den blir nok avlivet om eier ikke kan bevise hva slags hund den er, men det er vel kanskje greit om eier får seg ens mekk på fingra. Han har antakeligvis brutt loven, ikke bare med å improtere og eie en antakeligvis ulovelig hund, han har også avlet på den. Hva blir neste kull? Parre med staffe tispe? Sånt som dette går ene og alene utover særiøse hundefolk, staffe oppdrettere, som gjør sitt beste for at rasen ikke skal skli ut, og få samme problemet som den gangen amstaff ble forbydd.

Jeg finner ikke annonsen på Finn, men hadde jeg funnet den, og hatt opplysninger, hadde jeg meldt i fra til MT jeg også.

  • Like 1
Skrevet
20 minutter siden, SandyEyeCandy skrev:

Jeg mener å huske at han er fra Polen, denne hunden?

Det aner jeg ikke, har ikke kjennskap til hverken hund eller eier, kommenterte bare ut i fra hva jeg så på bildet :)

Skrevet
4 minutter siden, maysofie skrev:

OK, moren til valpene. Kommer chihuahua i brindle?

Har sett bilde av det før. Da i forbindelse med at det er en ettertraktet farge og oppdrettere selger de for blodpris!

Skrevet

Syns i grunn det verste er å med vilje parre hunder med sånn størrelsesforskjell. Kan umulig være noe særlig for tispa? Eller er det noe jeg bare tenker, og det går egentlig strålende?

Jo, forresten, det er også grådig slemt å selge valper til folk som blir glad i dem, og som lever med overhengende fare for avlivning..

  • Like 1
Skrevet
7 minutter siden, Mirai skrev:

Syns i grunn det verste er å med vilje parre hunder med sånn størrelsesforskjell. Kan umulig være noe særlig for tispa? Eller er det noe jeg bare tenker, og det går egentlig strålende?

Jo, forresten, det er også grådig slemt å selge valper til folk som blir glad i dem, og som lever med overhengende fare for avlivning..

Og jeg fikk vondt av tispen av å se på bildene, valpene er nå nesten like store som henne...

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...