Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor gamle er sonenhundene?  

117 stemmer

  1. 1. Hvor gamle er hundene dine?

    • Valp
      29
    • 1 år
      20
    • 2 år
      32
    • 3 år
      33
    • 4 år
      16
    • 5 år
      32
    • 6 år
      13
    • 7 år
      17
    • 8 år
      13
    • 9 år
      8
    • 10 år
      9
    • 11 år
      8
    • 12 år
      6
    • 13 år
      2
    • 14 år
      0
    • 15 år
      0
    • 16år og eldre.
      1


Recommended Posts

  • Svar 96
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Toddy og Nico er 1 år, Jonas ( som ikke bor hos meg lengre ) nærmer seg et medisinsk mirakel.  Han blir 18 i februar    

Keo blir 3 år

Fra valp til voksen! 

Posted Images

Skrevet

Talli blir 9 år i april, og hun var vel ett av de første "sonen kullene" som hadde tråd her inne. Så hun er jo "født" på sonen :P 

Murphy er 4 mnd, Talli er da bestemoren hennes. 

Skrevet
21 timer siden, mokken skrev:

Hun ser jo så klok ut! :wub:

Vet nå ikke helt. :lol:
Personligheten er ihvertfall ikke klok. Tenk deg de små gule Minions fra Despicable Me, der har du Minion. :lol:
Goofy, klønete, teit, og søt. En ekte Minion.

  • Like 4
Skrevet
16 minutter siden, Taz skrev:

Vet nå ikke helt. :lol:
Personligheten er ihvertfall ikke klok. Tenk deg de små gule Minions fra Despicable Me, der har du Minion. :lol:
Goofy, klønete, teit, og søt. En ekte Minion.

Veldig søt! :ahappy:

  • Like 2
Skrevet

Tonks blir 4 i mars, Tibra blir 7 i februar, Moira fyller 2 i juni (nå bor ikke hun hjemme, men hun er jo fortsatt min, og kullsøsteren er midlertidig her nå), mens Saeta fyller 11 i april, og hun er den eneste hunden jeg har som ikke er "født på sonen" :P 
10995276_10155214063795641_8281680919488

  • Like 3
Skrevet
1 time siden, Cattn skrev:

Pepper er blitt 14mnd

23814a0c711b635bad6dd7565ff1304e.jpg

 

Sent fra min SM-G920F via Tapatalk

 

 

Blitt skikkelig kjekkas jo :wub:

36 minutter siden, Rocket skrev:

Fra valp til veteran. :wub:

2274e1a706d452ad3e164d98c207dc0f.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Så nydelig som valp :wub: Liker beagler som er så mørke :heart:

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Cattn skrev: Pepper er blitt 14mnd

23814a0c711b635bad6dd7565ff1304e.jpg

 

Sent fra min SM-G920F via Tapatalk

 

 

Blitt skikkelig kjekkas jo :wub:

36 minutter siden, Rocket skrev: Fra valp til veteran. :wub:

2274e1a706d452ad3e164d98c207dc0f.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Så nydelig som valp :wub: Liker beagler som er så mørke [emoji813]

Tusen takk!! Er helt enig [emoji1] Men noe utstillings stjerne blir han dessverre ikke :( Mangler 2 tenner og får trekk på for mye svart, starte ører og for kort nese... Hehe.

Men jeg syns selvfølgelig han er Fineste Peppers!

Sent fra min SM-G920F via Tapatalk

Skrevet
På 5.1.2016, 03.11.29, Kristiin skrev:

Dere slår ikke meg, noen gjetta at Deli var 15 år.. Nei, 6 måneder:icon_redface:. De var ikke hundemennesker, men læææl da :lol:

 

Har en som er minst like ille, riktignok på katt. Og riktignok ikke så stor aldersgap, men dette var fra en veterinær! Frøken Venus, som dessverre ble avlivet for et år siden, var hos veterinær for å få chip fordi vi hadde skaffet oss chip-luke. Fordi hun alltid ble tippet til å være yngre enn hun var, gikk det sport i å spørre folk, også veterinærer. Ingen dyrlege tippet noen gang at hun var over 10 år, men kaka tok altså dyrlegen som skulle chippe henne. Han kikke på henne, inkludert tennene, og konkluderte med at hun måtte være omkring 5 år. Noe særlig eldre var det ikke snakk om. Han presterte faktisk å protestere da han ble fortalt at katta akkurat hadde fylt 15 år :icon_confused::P 

(litt digresjon: samme veterinær er den eneste på vår faste klinikk med avtale med NKK om PL-status)

Skrevet
1 time siden, Cattn skrev: Pepper er blitt 14mnd

23814a0c711b635bad6dd7565ff1304e.jpg

 

Sent fra min SM-G920F via Tapatalk

 

 

Blitt skikkelig kjekkas jo :wub:

36 minutter siden, Rocket skrev: Fra valp til veteran. :wub:

2274e1a706d452ad3e164d98c207dc0f.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Så nydelig som valp :wub: Liker beagler som er så mørke :heart:

Takk! Jeg også, så jeg plukket ut den mørkeste valpen. :lol: Noen trodde faktisk han var en rottis/rottissmix. :P her skinner sola såpass at du ser det brune under igjennom + et filter fra insta på, men de første ukene så du omtrent ikke det brune igjennom.

20aae96d022cbfe0694a628b5061c461.jpg

Veteran bildet fra i sommer lyver litt på fargen, han er ganske så mørk enda. Spesielt ørene er rimelig "shaded" enda og han ble aldri helt jevnt brun på bakben og skuldre. Men ansiktet begynner stadig vekk å få flere lyse hår nå, alderen kommer krypende gitt.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...