Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
12 minutter siden, Alvira skrev:

Det er kanskje litt i kaldeste laget, men går nok helt greit :) Det viktigste er at han ikke er våt. Kattepels isolerer greit, men ikke når de er våte. Våre katter er også mye ute, og vi har ikke katteluke. Vi har derfor laget en liten hule til dem i utesofaen vår, med ull og pledd. De ligger mye der og holder varmen :) Kanskje noe å tenke på, så slipper du å bekymre deg? :) 

Ja har tenkt tanken flere ganger, men blir alltid glemt. Kan sette ut ene katteburet med ullteppe i, så har de hvertfallnoe å ligge i! 

  • Svar 4.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg fikk 5 på eksamen!  5!    

Sonen, hils på Lyn!  

Møtte en rosa goldendoodle på tur i dag. Den hadde tygget hull i en tube med konditorfarge, og husets femten år gamle datter hadde tatt ham i dusjen for å få det av. Men det kom ikke av, det bare ble

Posted Images

Skrevet

Jøss! Fikk refundert hele summen for mobillommeboken da h*n ikke hadde det jeg ville ha. DET vil jeg gi en positiv review for, men jeg vet ikke, for jeg var jo misfornøyd med selve produktet?

  • Like 5
Skrevet
24 minutter siden, Eplefe skrev:

Hvis det er vaselinbasert ville jeg sagt nei, petroleumsbasert kliss trekker ikke skikkelig inn i læret. Hvis den er lanolinbasert er det bare å kjøre på, hvis den er hardere enn lærbalsam eller tilsvarende er det bare å varme den litt med en hårføner og la det tørke godt før bruk.

Skal vi se, produktinfo:

 

"DeLaval sMOOth -Hudvennlig og drøyt spenefett. 1 liters praktisk bøtte. Inneholder ikke vann. God hudpleie for dyr, også fin for hundepoter. For god beskyttelse i et tøft klima. 

Vaselinbasert, inneholder ikke løsningsmidler eller alkohol Luktfri, inneholder kun farmasøytiske ingredienser. Myk struktur som gjør at den er enkel å smøre på. Drøy og meget hensiktsmessig ved beiteslipp og kald løsdrift."

 

Æsj. Da må skoene vente en dag eller to til :hmm:

Skrevet
46 minutter siden, Djervekvinnen skrev:

Måtte le litt da jeg hørte om en valpkjøper som klagde på at greyhounden sin var så liten, og så det ble tatt dna- test og det ble avdekket at det var kun 1 valp i det kullet som hadde den faren som var annonsert, mens de andre hadde en whippet far :P  Det har altså skjedd et uhell under løptiden og noen har ikke fulgt godt nok med. Så der sitter de med en blandingshund med ugyldig stamtavle, kjøpt til full pris, og en oppdretter som ikke vil ta ansvar..  For er drama :P

 

Og jeg plages med et kjøp på ebay,brukte mye penger på allergi middel og jeg mottok en ødelagt pakke og tom flaske. Etiketten hadde falt av pga fuktigheten, og det var et annet design på flasken under. Selgeren nektet for at hun hadde  slike flasker, selv med mange bilder jeg sendte. Hun sa at det desginet gikk ut av produskjon for 16 år siden, så det hele virker bare totalt merkelig. Uansett så blir jeg så provosert over å bli anklaget for løgn, og at noen ser på meg som en svindler. Jeg gir jeg ikke ,og idag sendte jeg flasken i retur, så håper jeg at ebay hjelper meg å få penger igjen.

Oi! Litt drama ja :o Litt surt å sitte med blandingshund når man sikta seg inn på greyhound... 

 

Åpne sak hos ebay ja. Lykke til! 

 

20 minutter siden, Bananen skrev:

Jøss! Fikk refundert hele summen for mobillommeboken da h*n ikke hadde det jeg ville ha. DET vil jeg gi en positiv review for, men jeg vet ikke, for jeg var jo misfornøyd med selve produktet?

Gi positiv review. Da har selger ordna opp, sånt gir jeg alltid positivt for uansett hvordan produktet har vært. 

 

Wee fikk røtter til akvariet i dag :D Bestilte en men fikk to. Så da så :lol: Blir kjempestilig! Må bare få dem til å synke litt først :lol:  

 

Våkna med migrene og herpa kropp, så etter å ha fått lillemor og gubben ut av døra gumlet jeg piller og imigran og slukna som et lyst, sikker på at jeg ikke har beveget en finger på to timer. Det var godt det. Vært oppe og fått i meg kaffe og kjenner at det letter litt i topplokket, så er vill og gal og prøver frokost. Så må jeg skrive lister over alt som skal gjøres til i morgen, bygdekvinnelagsmøte her. :| Her... i house of chaos...  Galskap. :aww: 

 

  • Like 1
Skrevet
3 timer siden, 2ne skrev:

 

:lol: Nei, så rare er ikke hundefolk heller, tror jeg :) Jeg er litt av et forskningsprosjekt jeg, jeg er med på noe forskning pga MCTD også. Er så spesiell jeg vøtt, jeg gidder ikke å få sånne sjukdommer alle andre har :lol:  

Ikke noe poeng å ha det alle har :aww: 

 

55 minutter siden, Djervekvinnen skrev:

Måtte le litt da jeg hørte om en valpkjøper som klagde på at greyhounden sin var så liten, og så det ble tatt dna- test og det ble avdekket at det var kun 1 valp i det kullet som hadde den faren som var annonsert, mens de andre hadde en whippet far :P  Det har altså skjedd et uhell under løptiden og noen har ikke fulgt godt nok med. Så der sitter de med en blandingshund med ugyldig stamtavle, kjøpt til full pris, og en oppdretter som ikke vil ta ansvar..  For er drama :P

uuups!

Men veldig, veldig dårlig av oppdretter da!

 

34 minutter siden, Eplefe skrev:

<rosa goldendoodle>

:lol:  
må ha vært litt av et syn!

 

 

  • Like 1
Skrevet
4 timer siden, TonjeM skrev:

Risikosport med Kongsvinger-banen nå om dagen.. De innstiller ekstraavgangene i rushtiden, har kuttet doble vognsett til enkle, og det som er igjen, detter sammen det og, eller det er signal feil. Og Kongsvinger-banen er overfyllt fra før av, det blir helt vanvittig med damp-pressing av passasjere når de kutter både avganger og togsett.. Igår brukte gubben 8 timer på reising til og fra jobb.. Jeg jobber hjemmefra om dagen, får hysterisk sammenbrudd hvis det er tull med togene når jeg skal hjem til bisker. Forhåpentligvis blir det bedre når kulda gir seg! Er ikke sikker på at det var et sjakktrekk av NSB å kjøpe italienske tog, om de har fått aldri så mange design-priser. Blir det kaldt så er ikke NSB/tog noe å stole på i det hele tatt.

Jaja, får fortsette med jobbing her..

 

Ja det er ikke noe moro. Har vært hysterisk i mange år. Men nå som vi har hunderom med hundegård er jeg ikke helt hysterisk lengre. Men en vil jo gjerne hjem når man skal uansett.

I dag skal jeg på foredrag hos Seleverkstedet, det gleder jeg meg til. Har egentlig lyst til å kjøpe nye seler til gutta, men sambo mener det er bortkastet. Vi har nonstop seler til de og ikke går vi så mye på ski at det forsvarer nye seler. Men jeg kjenner jeg fortsatt har lyst på.

Skrevet

... er jeg tuung i ræva :aww: 

Vi var hos dyrlegen "vår" idag - altså henne vi har gått mest til med Sita sin spondylose og whatnot. Hun syntes hun så frisk og sprek ut (etter forholdene, da..), men vil ha henne opp minst en kg i vekt. Ikke ofte hun mener en mops er undervektig åpenbart. Så nå har vi innført lunsj, til dyrets store glede :P 

  • Like 1
Skrevet
4 timer siden, TonjeM skrev:

Klarer ikke dele siteringer jeg... men vedr Tommy, så var han en fin fyr som hund - men enda godt han ikke var menneske! (Og det gjelder en god del hunder, når jeg tenker meg om..)

Det er bare å gå inn i avsnittet du vil ha delt ut og trykke to ganger på enter :) Ja, Tommy var en fin liten gubbe han, men han hadde nok vært fengslet om han var en mann. Han ble kastrert etterhvert da, fordi han fikk gubbeproblemer (forstørret prostata), uten at jeg kan si at det forandret noe som helst :lol: 

4 timer siden, TonjeM skrev:

Det er verre på Kongsvinger-banen fordi den ikke er en del av intercity-triangelen. Det burde vært intercity-rektanglet i min mening, men det er det ikke - og det skyldes at diverse politikere fra områdene her, har samme forhold til veier som amerikanere har til sin rett å bære våpen - fri veiferdsel og krav om gode veier. De har fokusert på vei-utbygging (og krangel om traseen til E16.. djeeze.. Sør Odal feks, forlangte at den måtte gå om Skarnes istedenfor "korteste vei". I all sin naivitet så tror de at en Europavei rett inntil Skarnes, vil gi en oppblomstring og investering og bosetting på Skarnes.. det har gitt mye plunder, uendelige forsinkelser og vært enormt fordyrende). De burde heller ha fokusert på å bli inkludert i intercity-satsningen til jernbanen. Nå er det midler til vedlikehold (ikke verst det da..) men ikke noen større utbygging. Og det er ikke plass til flere tog på strekningen.Så kapasiteten er på max og enda overfyllt, og når været kommer og stikker kjepper i hjulet til varmekjære italienske togsett, (og jeg mistenker at de flytter tog fra Kongsvinger-banen til intercity-banene når italienerne begynner å skrante på intercity-banene), så blir det bare håpløst.

Okay, da kjører jeg med mamma og pappa til Kløfta til det ikke er iskald vinter lenger jeg, og satser på at italienske tog går bedre når det blir mer italienske temperaturer :ahappy: 

:lol: Ja, ikke noe er som en europavei gjennom et sentrum.. Det er vel bare bensinstasjonene på Skarnes som tjener på at E16 går gjennom Skarnes? Det har aldri slått meg at jeg bør stoppe der for noe annet enn bensin og brus i hvert fall :P 

3 timer siden, Siri skrev:

Er det ikke bare å klippe ned da??? :P Jeg synes du skal ha et stort spann pudler altså :D 

Det frister veldig, men da blir det dårlig med utstilling da :P 

3 timer siden, Siri skrev:

Trønderer og bilkjøring altså... :aww:            :P 

:teehe: 

43 minutter siden, Snøfrost skrev:

Ikke noe poeng å ha det alle har :aww: 

Nei, jeg liker å være noe for meg sjøl jeg :lol: 

Skrevet
8 minutter siden, 2ne skrev:

Det frister veldig, men da blir det dårlig med utstilling da :P 

Kan ha EN hund i utstillingsklipp da vøtt :P 

Vinteren ER vakker altså... 
12565588_1255476817812858_15931549315832

  • Like 21
Skrevet

Kommet meg hjem, sagt hei til hund, luftet hund, åpnet pakken jeg hentet på posten, prøvd sko, digget skoene, så glede seg til neste pakke kommer, og prøve gjøre Øvingen som skal inn idag. Øving ja, lese litt da :rofl: 

  • Like 1
Skrevet

Tuva er visst mer berørt av kulden enn jeg trodde, selv når hun fikk gå løs nå så bare luntet hun avgårde og stoppet og tittet på meg hele tiden.... Jaja, er jo spådd mildere neste uke.

Skrevet
11 minutter siden, Stine skrev:

Tuva er visst mer berørt av kulden enn jeg trodde, selv når hun fikk gå løs nå så bare luntet hun avgårde og stoppet og tittet på meg hele tiden.... Jaja, er jo spådd mildere neste uke.

Koser seg. 

20160110_141840-1.jpg

Just sayin' :aww: 

@2ne Tommy høres ut som en fin gutt han.  Og det er litt typisk veike mannfolk å gå etter unge damer :lol: 

 

Bekkenet har gått helt i oppløsning.  For mye sjauing på jobb, for kaldt etc.  Jeg erklærer meg krøpling og dropper turen i dag. Mulig sambo tar ansvar når han kommer hjem, men nå som Nico ikke er hormonella mer tar bikkjene lett ut energien på hverandre ute i hagen..

De har løpt frem og tilbake 100 ganger allerede.  Jepp , vi har liten hage. 

  • Like 2
Skrevet
3 timer siden, Djervekvinnen skrev:

Og jeg plages med et kjøp på ebay,brukte mye penger på allergi middel og jeg mottok en ødelagt pakke og tom flaske. Etiketten hadde falt av pga fuktigheten, og det var et annet design på flasken under. Selgeren nektet for at hun hadde  slike flasker, selv med mange bilder jeg sendte. Hun sa at det desginet gikk ut av produskjon for 16 år siden, så det hele virker bare totalt merkelig. Uansett så blir jeg så provosert over å bli anklaget for løgn, og at noen ser på meg som en svindler. Jeg gir jeg ikke ,og idag sendte jeg flasken i retur, så håper jeg at ebay hjelper meg å få penger igjen.

Ebay hjelper deg helt sikkert :) Jeg handler "alt" på eBay og det er mange ganger ting ikke dukker opp/er skadet etc. Har bare hatt positive opplevelser med eBay money back guarantee :) 

 

Var på arbeidsutprøving i dag, og herregud jeg gleder meg til neste gang. Pga sykdommene mine orker jeg ikke stort, men det hjelper veldig, veldig, veldig når de andre som er der er i samme båt og jeg på toppen av kransekaka får drive med nøyaktig det jeg elsker - hest! Hun som er leder der var også veldig klar på at jeg ikke skulle slite meg ut, og til slutt var det hun som sendte meg hjem. Ikke så veldig flink til å begrense meg, nei :P Glad jeg kjøpte kjeledress, det var helt vanvittig deilig. Nå mangler jeg bare pannebånd, hansker og sko, men tror faktisk jeg har både vinterstøvler til ridning og "stalljobb" og pannebånd og ridehansker og vinterridehansker hjemme hos foreldrene mine, så får bare hente det. :D 

  • Like 1
Skrevet

Du verden, for et snøvær. Samboern måkte inngangspartiet vårt i går, men han må nok ut og gjøre det igjen... I tillegg har brøytebilen lagt igjen en haug. Sjuklingen nekter å gå ut av døra i dag, men bidrar med ferdig middag til mannen kommer hjem. 

Sånn ser det ut utenfor hos oss, sett fra vinduet. Og ja, ræva kvalitet. Sånn går det når man knuser kameraet på telefonen...

569f99ee7c49b_2016-01-2015.16.48.thumb.j

Skrevet
23 minutter siden, Mud skrev:

Koser seg. 

20160110_141840-1.jpg

Just sayin' :aww: 

@2ne

Haha, slutt! Hadde jeg vært skikkelig ufornuftig hadde det kommet en sånn pelsball helst igår :teehe:

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Trøndere og bilkjøring ja.. Kommet en del snø de siste dagene, og folk kjører som om de aldri har sett snø før :aww: Jepp, man skal tilpasse farten etter forholdene, men man trenger ikke ligge midt i veien i ca 50 km/t på tofelts motorvei.. 

Skrevet

Åh, det var ei som var glad for å få løpe løs på tur i dag! Det var vanskelig å få henne til å posere, for hvem har tid til det når det er så mye spring i beina?

12565580_10156335558410136_6883500357881

Juletreet er kastet ut (og plantet med foten påi snøen, for det er et pent tre, så da kan det stå som hagedekorasjon til jeg vet hvor jeg skal pælme det...), og jeg forsøker å lage islykt. Ikke helt sikker på hvordan jeg går fram, men jeg har en plan, så får vi vurdere suksessraten i morgen... Etter basing og fjasing på ukjente stier (jeg tror ikke det alltid var stier heller, når jeg må klamre meg fast til trærne i en loddrett vegg for ikke å rutsje nedover, da har hundene fulgt sporene til en fjellgeit...) skal jeg nå kose meg med kakao og lussekatter jeg fant i fryseren. Jeg skal bare ta meg sammen og få støvsugd barnålene etter juletreet, det skvatt av litt da jeg dro det ut :P 

  • Like 5
Skrevet
3 timer siden, Raksha skrev:

Gi positiv review. Da har selger ordna opp, sånt gir jeg alltid positivt for uansett hvordan produktet har vært.

Skal gjøre det, siden selgeren er såpass real og betaler tilbake hele summen med frakt og greier. :)

  • Like 2
Skrevet
6 timer siden, Tonje skrev:

Startet dagen med å plukke ut en gummidome fra en pasient sitt øre. Det skjer innimellom, men det som er mest rart er at de ikke merker at den ligger der eller savner den når den blir borte :P 

Hva i huleste er en gummidome?:P

Skrevet

Åh, en av favorittwhiskeyene mine er skikkelig fornuftig priset på Gardermoen, og Musikeren skal ta med hjem. :D 

På den mørke siden mistet han flyet han skulle ta videre fra Tyskland, så istedenfor å være hjemme for en time siden, har han boarding nå snart... :getlost: Jeg er sliiiiten, jeg hadde håpet han skulle være hjemme så vi kunne kose på sofaen.

Gud så lei jeg er av å være sliten. 

Skrevet
27 minutter siden, puddellover skrev:

Hva i huleste er en gummidome?:P

Det lurte jeg også på.

Ferdig å måke snø, og hunder er turet. Tror ikke jeg orker å spise noe før jeg drar på møte, håper magen ikke lager høye lyder av sult utover kvelden.

Skrevet
1 time siden, SFX skrev:

Åh, det var ei som var glad for å få løpe løs på tur i dag! Det var vanskelig å få henne til å posere, for hvem har tid til det når det er så mye spring i beina?

12565580_10156335558410136_6883500357881

Juletreet er kastet ut (og plantet med foten påi snøen, for det er et pent tre, så da kan det stå som hagedekorasjon til jeg vet hvor jeg skal pælme det...), og jeg forsøker å lage islykt. Ikke helt sikker på hvordan jeg går fram, men jeg har en plan, så får vi vurdere suksessraten i morgen... Etter basing og fjasing på ukjente stier (jeg tror ikke det alltid var stier heller, når jeg må klamre meg fast til trærne i en loddrett vegg for ikke å rutsje nedover, da har hundene fulgt sporene til en fjellgeit...) skal jeg nå kose meg med kakao og lussekatter jeg fant i fryseren. Jeg skal bare ta meg sammen og få støvsugd barnålene etter juletreet, det skvatt av litt da jeg dro det ut :P 

Egentlig en tilfeldig quote, men jeg har bare lyst å si at det er så hyggelig å lese om dere nå for det virker som at dere er så glade og lykkelige og trives så godt i nytt hus og det sier vi HURRA for :D

 

Nesten 3-timers tur i strålende sol og gnistrende vakkert snølandskap, med innlagt gærneløpings for skrangleverkene og kakao for oss på to bein. Deilige, deilige vinteren :D

  • Like 7
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...